Відновлення після септопластики і можливі ускладнення
Утруднене носове дихання, хропіння, кровотечі і часто повторювані закладеність носа або його сухість у багатьох випадках є наслідком викривленої носової перегородки.
Оптимальним, а часто і єдиним варіантом вирішення даної проблеми є септопластика - операція, під час якої шляхом хірургічного втручання видаляються зайві нарости і викривлення хрящевидной і кісткової перегородок в носі.
ринопластикой . Септопластика в деяких випадках об'єднують з ринопластикою . Таким чином за час однієї операції вирішується не тільки проблема утрудненого дихання, але і виправляється форма носа.
Операція на носовій перегородці може проводитися двома способами: ендоскопічним або лазерним.
- Лазерна септопластика носової перегородки проводиться, як випливає з самої назви процедури, за допомогою спеціалізованих медичних приладів, які виробляють лазерний промінь. Триває така операція приблизно півгодини, і після її закінчення пацієнт може відразу, минаючи стаціонар, відправлятися додому. В даному випадку проведення оперативного втручання знижує ризик розвитку інфікування яких торкається тканин, як при скоєнні самих медичних маніпуляцій, так і в післяопераційний період відновлення після септопластики. Обумовлено це тим, що під час вироблених розрізів тканини, стикаючись з лазерним променем, коагулюють, тим самим закриваючи вхід інфекції. Більш того, проведення септопластики за допомогою лазера завдяки тій же згортання крові в процесі твори розрізу, є відмінним профілактичним засобом носових кровотеч при відновленні після септопластики.
- Ендоскопічна септопластика носової перегородки триває довше по відношенню до попереднього методу. В середньому оперативне втручання займає 50 хвилин, але у важких випадках, якщо потрібно не тільки резекція невеликих ділянок носової перегородки, а й виправлення пазух або видалення частини хрящів і осколків кістки (наприклад, при сильній травмі), проведення операції може затягнутися на
1,5 -2 години. В носову порожнину вводиться ендоскоп, обладнаний камерою. Лікар, спостерігаючи на екрані хід операції, може більш повно коригувати свої дії, значно знижуючи ризик ненавмисного травмування пацієнта і таким чином не збільшуючи час відновлення після септопластики.
Потрібно враховувати
Відновлення після септопластики і ринопластики хоч багато в чому і схоже, але все ж трохи відрізняється, особливо це стосується тривалості за часом відновлення, тому слід точно і в повному обсязі дотримуватись рекомендацій свого лікаря.
І ось вже тоді, коли численні обстеження і саме оперативне втручання в минулому, у пацієнта настає період відновлення після септопластики, який знову ж таки можна умовно розділити на дві частини:
- Післяопераційний період, в більшості випадків, триває до трьох діб. Починається він ще на операційному столі, коли пацієнтові в носові ходи вставляються туринди - щільно скручені марлеві тампони. Робиться це для того, щоб попередити розвиток такого ускладнення, як кровотечі, і стабілізувати правильне положення носової перегородки після оперативного втручання. У деяких випадках, частіше при лазерної септопластика, замість ватно-марлевих тампонів використовуються назальні силіконові Сплінт. Після цього пацієнтові пропонується нестрогий постільний режим і виписка через
2-3 дня. Під час післяопераційного періоду носове дихання неможливо на увазі сильного набряку і наявності тампонів в носових ходах. Пацієнтам доводиться дихати ротом, що викликає певні незручності і ускладнення, наприклад сухість у роті, головний біль і запаморочення, слабкість, підвищення артеріального тиску, набряк носоглотки. Багатьом пацієнтам потрібні знеболюючі препарати. На третій день, орієнтуючись на показання, пацієнту необхідно звільнити носові ходи від поміщених в них туринд.Під час післяопераційного періоду пацієнту суворо заборонені:
- Фізичні навантаження.
- Гарячі душ і ванна.
- Вживання газосодержащіх напоїв.
- Прийом гарячої і сильно гострої їжі і напоїв.
- Нахили.
- Сон в будь-якій позі, крім як на спині.
- Період відновлення після септопластики в цілому займає термін до трьох місяців. У перший тиждень, наступну за післяопераційним періодом, слід якомога ретельніше стежити за своїм носом. Слід часто зволожувати носову порожнину фізрозчином або іншими призначеними препаратами, змащувати спеціальними мазями і видаляти згустки крові і утворюються скориночки. Через десять днів після септопластики ніс все ще має незвичний, трохи набряклий вигляд, але пацієнтові дозволяється вийти на роботу, якщо вона не пов'язана з фізичними навантаженнями, в іншому випадку робочу діяльність доведеться відкласти ще приблизно на місяць. Носове дихання повністю відновлюється приблизно в кінці третього тижня - саме в цей час повністю спадає набряк. Відновлення нюху відбувається трохи пізніше. Але якщо через два місяці після септопластики воно так і не відновилося, то це вважається післяопераційним ускладненням, і його відновлення може зайняти кілька місяців.
Відновлення після септопластики має супроводжуватися ретельним дотриманням лікарських приписів і особистої гігієни, а так же відмовою від алкоголю і нікотину, дозуванням фізичних навантажень, відмовою від відвідування саун, лазні та прийняття гарячих ванн, а також оберігати ніс від можливого фізичного впливу і навіть самих незначних травм .
Важливо пам'ятати, що ваш лікуючий лікар набагато компетентніше різних відгуків на форумах і при виникненні питань звертатися саме до нього.
При недотриманні даних правил можуть виникнути такі ускладнення:
- Нагноєння в носовій порожнині.
- Перфорація носової перегородки.
- Кровотечі.
- Болі.
- Збільшення набряклості.
- Проблеми при відновленні слизової.
- Проблеми при відновленні нюху.
- Зміни форми носа.
Лікування та відновлення носового дихання після септопластики
Відновлення носового дихання після септопластики - це, безумовно, головна причина, що доставляє незручність будь-якій дорослій людині, а тим більше дитині. Для якнайшвидшого усунення цієї проблеми - закладеності носа - необхідно дотримуватися призначене лікування після септопластики.
Після виправлення дефекту (викривлення носової перегородки) шляхом корекції хряща операбельним шляхом, виникає проблема неможливості носового дихання через набряк. До того ж в носовій порожнині скупчуються скоринки. Якщо їх вчасно не прибрати, то вони призводять до таких захворювань і наслідків, як перфорація носової перегородки внаслідок нагноєння і навіть гайморит.
Для запобігання цьому лікарі призначають прийом противірусних препаратів і різних зволожуючих засобів у вигляді спреїв і крапель, якими потрібно кожні три години зрошувати носові ходи протягом
Слід пам'ятати, що використовувати судинозвужувальні краплі після септопластики суворо заборонено протягом року! Виняток становлять випадки, коли застосування ліків є єдиним способом повноцінного дихання, ускладнень після операції не спостерігалося, з дня операції пройшло більше трьох місяців і пацієнту їх призначає лікар.
Септопластика з вазотомія для полегшення носового дихання
У деяких випадках, наприклад при вазомоторний риніті (коли слизова носа потовщена надміру і часто дає отечную реакцію на найменший подразник), проводиться септопластика з вазотомія (або латеральної конхопексіей) нижніх носових раковин.
Під час операції лікар не тільки видаляє викривлення шляхом приведення хрящової пластинки в ідеально рівне стан (наприклад, за допомогою ультразвукової крістотоміі - швидкого розсічення тканини ультразвуковим скальпелем), але також і розсікає частина кровоносних судин слизової, що в результаті робить її більш тонкої і менш чутливою до подразнення.
Септопластика з вазотомія є досить часто зустрічається спареної операцією, так як в більшості випадків викривлення носової перегородки і патологічна набряклість носових ходів взаємопов'язані. Такий вид оперативного втручання дає хороший результат, розширюючи прохідність носових ходів і значно полегшуючи дихання.
гість 11.02.2017 21:42:25
Дякую!