Операція септопластика: основні особливості


Виділення хрящової частини перегородки носа при септопластика зміст:

Септопластика є вкрай затребуваною операцією по виправленню зігнутої або викривленої носової перегородки, що розділяє лівий і правий носові ходи.

Відмінною особливістю септопластики є те, що дане хірургічне втручання швидше відноситься до відновного, а не естетичного вигляду пластичної хірургії. Хоча, за певних медичних показаннях, вона легко може поєднуватися з ринопластикою - пластичною операцією, метою якої є корекція форми або величини носа.


  • Що примітно, пластика перегородки і ринопластика досить часто проводяться одночасно, при спареної операції.
  • Обидві ці процедури в переважній більшості випадків покликані вирішити одні й ті ж проблеми. Наприклад, викривлена ​​перегородка найчастіше деформує візуальне сприйняття носа і при її вирівнюванні досягається також і непоганий косметичний ефект.
  • У разі будь-якого нещасного випадку при сильній травмі носа найчастіше у виправленні потребує не тільки зовнішній вигляд пацієнта, але і травмована носова перегородка.
  • Хірургам ж легше поєднати ці два оперативних втручання в одне, та й відновлення пацієнта при нерозділеного, спареної операції проходить значно швидше.

Операція септопластика, як і будь-яке інше втручання в організм пацієнта, не може обходитися без ретельного, всебічного контролю лікаря.

Найчастіше про те, що у нього викривлена ​​носова перегородка, пацієнту повідомляє отоларинголог під час візуального обстеження. Причин відвідати лор-лікаря кілька. Хтось просто систематично проходить медогляд, а кого-то турбують всілякі недуги, пов'язані з носом.

Обстеження лор-лікарем перегородки носа Основні симптоми наявності викривленої перегородки, які можуть стати причиною направлення на операцію септопластика:


  • Переважна кількість пацієнтів звертаються в клініку до отоларинголога через ускладненого, утрудненого дихання носом. У разі С-образної деформації носової перегородки дихання утруднене з місця розташування виросту, або шипа, як ще іноді його називають. При S-образної кривизни носового хряща, хворий відчуває труднощі з двостороннім диханням через ніс, або, при особливо важких випадках, воно і зовсім неможливо.
  • Зовнішня асиметричність носа явно повторює асиметричність, викривленість носової перегородки, що теж часто хвилює пацієнтів.
  • Головні болі, наступаючі від недостатнього, нефізіологічна носового дихання.
  • Кровотечі з носа, сухість і відчуття стягнутості, печіння, набряк в носових ходах - все укупі, або окремо, ці симптоми можуть роками погіршувати життя пацієнта, поки йому не буде призначена операція септопластика.
  • Хропіння. Причому не тільки уві сні. Деякі пацієнти примудряються робити схожі звуки навіть під час неспання.
  • Різноманітні хвороби носа і носових пазух, в більшості випадків запального характеру: ГРВІ, риніти, синусити, гайморити, етмоїдити, фронтити та інші.

Але, що дивно, навіть при досить серйозному викривленні, пацієнта можуть і зовсім не турбувати ніякі симптоми, якщо він народився володарем великих носових раковин.

Відмовити в направленні на проведення операції септопластики отоларинголог може при наявності таких протипоказань, як:

  • Діабет.
  • Проблеми зі згортанням крові.
  • Наявність онкологічних захворювань.
  • Хвороби серця і судин.
  • Будь-які наявні запальні захворювання в організмі пацієнта.

Операція септопластика проводиться як під загальним наркозом, так і при використанні місцевої анестезії.

Виконуватися вона може трьома різними способами:

Операція септопластика ставить перед собою мету - відновлення природного, вільного носового дихання. Як саме пройде операція і які саме потрібні дії, хірург вирішує окремо для кожного пацієнта.

Септопластика лазером - найбільш безпечний вид операції по відновленню природної форми носової перегородки

В останні роки отоларингологія, як в іншому і вся медицина, просунулася далеко вперед. Створюються всі нові технології, способи і засоби, покликані поліпшити як саму допомогу пацієнтові, так і її результат.

Ендоскопічне проведення септопластики під загальним наркозом Септопластика лазером на даний момент є найбільш сучасним методом корекції носової перегородки. Ця методика, так само як і ендоскопічне рішення проблеми, заснована на застосуванні малоінвазивного хірургічного обладнання. Це означає, що на відміну від традиційного хірургічного впливу (яке через велику поверхні рани здатне привести до різних інфекцій і деформацій, що в свою чергу може створити передумови для повторного хірургічного втручання) такі методи є більш щадними і безпечними.

Септопластика лазером, як процедура виправлення носової перегородки, придумана ще в дев'яності роки минулого століття в Московської медичної академії імені Сеченова.

У переважній більшості випадків оперативне вплив проводиться під місцевою анестезією і сам процес займає всього двадцять хвилин.

  • Доктор за допомогою спеціалізованого апарату, що формує лазерний промінь певної потужності, впливає на місце вади в хрящі носової перегородки.
  • Під дією випромінювання оброблювану ділянку хряща стає більш пластичним. У цей момент хірург формує рівну поверхню без опуклостей і перегинів і встановлює перегородку в необхідному, відцентрувати положенні.
  • Після цього залишається всього лише ретельно зафіксувати вже виправлену носову перегородку в її ідеальному стані.

Цього можна досягти як звичайної тампонаціей туго згорнутими марлевими турундами, так і використовуючи інтраназальні шини (Сплінт) - силіконові трубки, що зберігають післяопераційне носове дихання. Виготовляються вони з силікону, що запобігає прилипання до слизової носа і більш кращі для пацієнта.

Септопластика лазером має ряд переваг перед іншими способами лікування викривленої носової перегородки:

  • Нульова або вкрай мала крововтрата. Обумовлено це тим, що капіляри в тканинах на які впливає лазер, моментально припікаються і запаюються коагуліруемой кров'ю.
  • Антисептичний ефект. Вірогідність зараження при втручанні мізерно мала. Згорнулася кров в місці впливу лазерного променя на перегородку моментально блокує найменший шлях проникнення інфекції.
  • Ускладнення після септопластики лазером становлять менше трьох відсотків випадків.
  • Короткий післяопераційний період. Цей вид септопластики проводиться амбулаторно, не вимагає знаходження пацієнта в стаціонарі. Він може лише через тиждень повертатися до звичного способу життя. Хоча сауни і фізичні навантаження протягом півтора місяців все ж варто обмежити.

Але при всіх плюсах септопластики лазером, дана операція може проводитися лише при невеликих деформаціях в хрящової складової носової перегородки. Видалення деформованих кісткових частин перегородки з її допомогою неможливо.

Застосування різних видів наркозу при септопластика носа

операція септопластика Хірургічні методи септопластики - це класика при виправленні всіляких дефектів носової перегородки. Вони підрозділяються на саме хірургічне та ендоскопічне - його менш травматично сучасне оперативне втручання.

Септопластика носа може проводитися як під місцевим, так і під загальним наркозом. Це визначається виходячи зі складності операції.

Ендоскопічна септопластика носа на сьогоднішній день проводиться набагато частіше, ніж інші методи септопластики. Це обумовлено меншою травматичністю і менш тривалим реабілітаційним періодом. До того ж важливою деталлю є те, що всі розрізи виробляються на слизових поверхнях порожнини носа, таким чином не залишаючи слідів на обличчі пацієнта.

Септопластика носа хірургічним методом проводиться головним чином в особливо важких випадках:

  • При значних зсувах, деформаціях різних кісткових і хрящових структур і ділянок носової перегородки.
  • При поєднанні з пластичними операціями на носі, наприклад при підтяжки або зменшенні його кінчика.
  • При сильних травмах і вроджених захворюваннях носа, невиліковних іншим шляхом. Такі операції частіше проводяться відкритим способом і під загальним наркозом.

Незалежно від того, відкритим або закритим методом проводиться пластика перегородки, які використовуються методи септопластики і місцевий або загальний наркоз, хід хірургічної операції і основні етапи незмінні.

Хірургом проводиться розріз, потім від перегородки відділяється подслизистая оболонка, лікар проводить резекцію зайвих тканин, відновлюючи фізіологічне будова перегородки, накладає шви і фіксує отриманий результат за допомогою тампонів.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]