Асиметрія особи: причини і відхилення від норми



Асиметрія особи: причини

Невелика асиметрія в тілі (виражається непомітними на перший погляд деформаціями або відхиленнями в лівій або правій половині тіла людини) зустрічається досить часто і є нормальним повсюдним явищем. Що стосується асиметрії особи, то подібне захворювання може стати осередком сильного дискомфорту, може виникнути психологічний відторгнення самого себе. У людини виробиться комплекс неповноцінності, невпевненості в собі.



Чому виникає це захворювання? Чи носить асиметрія особи причини спадковості або це вроджена патологія і як це можна вилікувати? Ми постараємося максимально розкрити дані питання.

Асиметрія особи - норма або патологія

Повністю симетричних осіб не буває, а невелике розходження між лівою і правою половиною вважаються допустимими. Людина сприймає це як даність або ж нормальне будова обличчя. Щоб зрозуміти, норма це чи відхилення, необхідно розглянути, чим же відрізняються між собою половини особи.

Як правило, права частина ширше, володіє різкими рисами. Їх можна порівняти з чоловічою конструкцією особи, ліва сторона, навпаки, має м'які, більш жіночні обриси. Нерівномірність ставати помітною, якщо зробити наближене фото, і уважно його розглянути.

Така асиметрія називається природною або індивідуальної. Вона не носить характер захворювання і вважається цілком прийнятною для кожної людини. До патологій відносяться занадто явні протиставлення в рисах половини особи, порушення природних пропорцій.

Можна зробити висновок, що асиметрія особи є нормою для кожної людини. Однак існують окремі випадки, коли вона переходить в статус патології.



причини

Деякі фахівці вважають, що асиметрія особи - причина поганої спадковості. Інакше кажучи, порушення в природних обрисах когось із батьків або далеких родичів. Також патологія може носити вроджений характер, що особливо складно піддається лікуванню.

Наявність патології може обумовлюватися індивідуальним будовою черепа або неправильним розвитком внутрішньоутробного плода. Ще в утробі матері у майбутньої дитини формуються дефекти в обрисах і передбачити таке не завжди можливо.

Причини можуть бути придбаними: після перенесеної травми або у вигляді ускладнень після захворювань. Наприклад, перелом щелепного апарату, розвивається косоокість, ураження лицьового нерва і багато іншого.

Ще один важливий фактор - міміка і жести. Якщо щодня повторювати якусь звичку (наприклад, жувати жуйку), то з часом, це неодмінно позначитися на будові особи.

Більш точну причину виникнення можна встановити лише після повної діагностики, яка проводиться в будь-якій лікарні. Не варто зволікати, адже після діагностики можна переходити відразу до безпосереднього лікування хвороби.

Асиметрія очей: діагностика і симптоми

асиметрія очей

Діагностика складається з двох частин: візуального і апаратного огляду.

Насамперед, фахівець візуально оглядає пацієнта, визначає занедбаність патології, опитує пацієнта про те, як і коли було придбано захворювання. Далі - огляд на наявність пошкоджень, травм, викривлень щелепи.

Після проводиться вимірювання відхилень за допомогою спеціальних приладів. Як вже було сказано раніше, у кожної людини є схильність до асиметрії. Виходячи з цього, лікар бере за норму найбільш допустимі межі відхилення і зіставляє їх з даними пацієнта. Серйозним відхиленням вважає різниця більше 3 мм і 5 градусів.

Під час діагностики, можливо, буде потрібна допомога окуліста. Дуже часто зустрічається такий різновид відхилень, як асиметрія очей. Вона виражається явним косоокістю або непропорційним розташуванням очей. Наприклад, один знаходиться вище, інший - нижче. Якщо причина виникнення криється в неврологічному захворюванні, то при діагностиці необхідна присутність невропатолога.

Пацієнта попередньо відправлять на прийом до стоматолога. За медичною статистикою, понад 70% патологій беруть свій початок в відхиленнях щелепи. Від неправильно розташованої щелепи формується дефекти в розташуванні щоки, губ, порушується прикус. Передні зуби можуть злегка випирати або навпаки, здаватися запалими. Для повної переконливості і успішного завершення діагностики проводять повне неврологічне обстеження, рентгеноскопію черепа і МРТ особи.

Симптоми асиметрії особи

Все залежить від того, яка форма асиметрії присутній у пацієнта: вроджена чи природна. Що стосується природної, то різниця в обрисах особи малопомітна. Навіть досвідчений погляд лікаря не відразу знайде відмінності між правою і лівою половиною обличчя.

Вроджена (або як її ще називають - патологічна) асиметрія має яскраво виражений характер. Симетричність обличчя сильно порушена.

Це може проявлятися в різних моментах, таких як:

  • Порушення міміка-жестової лицьового апарату.
  • Порушена асиметрія очей, косоокість, опущений або піднятий одне око.
  • Відхилення в мовленнєвому апараті, загальмована або занадто швидка, невиразна мова, «проковтування» деяких звуків або слів.
  • Хворобливі відчуття під час прийому їжі.
  • Якщо хвороба виникла на неврологічної грунті, присутній біль в області ураженого нерва.

У більш ранньому віці (у дітей, віком від 7 до 12 років) асиметрія проявлятися надзвичайно гладкими контурами особи (або їх повною відсутністю), малорухомої щелепою, нахилом голови в бік ураження.

В цілому, симптоми суто індивідуальні і залежать від безлічі індивідуальних критеріїв. Наприклад, навіть якщо це патологічне захворювання, воно може бути посилений хронічними захворюваннями або ускладненнями після них. Будь-яка травма може завдати деформацію будь-який з половин особи, особливо, якщо при ній був вражений нерв. Необхідно провести діагностику, щоб встановити вихідну причину і вжити всіх необхідних заходів для усунення даного особового дефекту.

Асиметрія губ і методи лікування

Досить багато захворювань можуть спровокувати лицьові дефекти або стати фактором активного супроводу розвитку хвороби.

В цілому, ось перелік тих хвороб, після яких розвивається порушення в обрисах особи, асиметрія губ і інші відхилення:

  • Вірусні інфекції. Як правило, навіть нешкідливий герпес може стати провокуючим фактором. Особливо варто побоюватися затяжних хвороб, що потребують комплексного лікування. Саме вони стають початкової причиною виникнення асиметрії особи.
  • Бактеріальні інфекції можуть негативно відбитися на особовому нерві, тим самим викликавши параліч певної зони або повної поразки міміка-жестової апарату. До яскравих представників належать: сифіліс, дифтерія.
  • Менінгіт.
  • Навіть цукровий діабет може викликати дефекти особи.

В цілому, будь-яка хвороба потенційно становить загрозу для особи хворої людини. Дуже важливо швидко усунути обтяжливі чинники, які можуть викликати подальші ускладнення і стати провокаторами виникнення асиметрії.

лікування

Точковий масаж обличчя Як правило, лікарі не рекомендують проводити лікування, якщо не присутній яскраво виражена різниця в пропорціях і формах особи. Якщо після діагностики була виявлена ​​асиметрія губ або будь-яка інша різновид лицьових дефектів, необхідно оперативно переходити до лікування або коригуванню проблеми.

Якщо проблема прихована в ураженні лицьового нерва, лікування проводиться в неврологічному відділенні стаціонару. Щоб вирішити цю проблему використовують різні точкові масажі, фізіопроцедури і багато іншого. Під час лікування лікар-невропатолог зобов'язаний оглядати щодня пацієнта і при перших поліпшення змінити оперативні методи втручання на реабілітаційні або корекційні.

Варто пояснити, в чому полягає особливість корекції. Корекція не призначена для лікування патології, а лише для усунення візуальних дефектів. Наприклад, розгладження м'язів обличчя і приведення їх у вихідне положення. Чоловікам лікарі радять відростити вуса або бороду, щоб візуально приховати недоліки дефектів підборіддя або губ. Жінкам - правильний підбір макіяжу. У загальних рисах, корекцію можна порівняти з пластичною хірургією без прямого втручання хірурга. Головне завдання - приховати недоліки лицьових обрисів за допомогою природного втручання. Пластична хірургія застосовується лише в тому випадку, якщо у пацієнта порушується мова, погіршується зору.

Також існує спеціальна м'язова гімнастика для розробки щелепного апарату, поліпшення рухливості застояних м'язів і корекції прикусу. Необхідні заходи лікування призначає лікар після діагностування і визначення точної причини походження патології.

Особа - це дзеркало людини. Саме тому порушена асиметрія особи дуже сильно може зіпсувати життя. Суспільство не завжди приймає людей, які не схожі на інших, а в деяких випадках починають просто ігнорувати патологічно хворих людей.

Безумовно, набратися сміливості і відвідати медичний заклад для лікування і корекції порушеної асиметрії особи вкрай складно, адже це вимагає чималої моральної підготовки. Однак, чим довше відтягується процес відвідування лікаря, тим сильніше розвиваються внутрішні комплекси, людина все більше відриває себе. Не варто затягувати з цим, а рішуче діяти.