Спайки після ринопластики: причини виникнення та способи видалення



Як виглядають спайки після ринопластики Більшість людей прагне бути максимально привабливими, тому багато хто з них звертаються за допомогою до хірурга з метою збільшити груди або ж поліпшити форму носа. Світова медицина, на жаль, поки не винайшла способів, що дозволяють приховати сліди хірургічних операцій.



Ринопластика відноситься до категорії найбільш складних хірургічних операцій. При проведенні ринопластики відбувається порушення цілісності тканин, тому можуть виникати, як при будь-якому хірургічному втручанні, ускладнення.

Одним з видів такого ускладнення є утворення шрамів і спайок, тобто заращением між поверхнями, які позбавлені епітелію. Організм пацієнта намагається вилікувати себе, внаслідок чого тканини починають рубцеваться, запускаючи спайковий процес.

Спайки після ринопластики можуть виникнути в наступних відділах носа:

  • різні частини носової порожнини;
  • передня і серединна частини;
  • область між перегородкою і раковинами;
  • задня стінка порожнини.

Якщо спайки після ринопластики носа незначні, то диханню вони не перешкоджають, а зовні ніяк не проявляються.

Але в разі утворення істотних спайок (або заражень), виявляться такі симптоми:


  • утруднене дихання;
  • значне погіршення нюху або навіть його повна відсутність;
  • запальні процеси в пазухах носа, розвиток синуситів;
  • процеси запального характеру в нижніх відділах дихальної системи;
  • невралгія.

Видалення спайок після ринопластики може проводитися такими способами.

  1. Розсічення спайок механічно. Розсічення виконується скальпелем або конхотомом. В такому випадку операція проводиться під місцевим наркозом.
  2. Розсічення спайок лазером. Для видалення використовуються аргоновий або напівпровідниковий лазер. Під впливом лазерного пучка утворюється коагуляционная плівка, що зводить до мінімуму крововтрати при операції. Розсічення спайок після ринопластики лазером відбувається під місцевим наркозом.


Профілактика утворення спайок в носі після ринопластики

Щодо інших утворень в носі, спайки схильні до рецидиву, при цьому нові освіти можуть привести до деформації носа, виникненню набряку і синяка.

З цієї причини особливу увагу необхідно приділяти профілактиці появи спайок.

Перш за все, це своєчасне лікування супутніх захворювань дихальних шляхів у грамотного кваліфікованого фахівця, дотримання заходів для запобігання травм носа, дотримання рекомендацій після проведення операції.

Чому з'являються шрами після ринопластики

При проведенні ринопластики завжди проводиться розтином тканин, тому в місці розрізу, по закінченню процедури, збирається кров, яка згодом заміщається рубцевої тканиною. Там, де утворюється рубець, з плином часу може з'явитися потовщення, тобто шрам.

Застосування фіксатора після ринопластики Наявність шраму після ринопластики безпосередньо залежить від типу операції - відкритою або закритою.

  • При відкритому способі розріз проводиться в області Колумелли зовні. В результаті може утворитися тонкий, ледь помітний шрам, який пропадає, як правило, вже через рік.
  • При закритому способі розріз роблять всередині носової порожнини, а отже, процедура проходить без утворення зовнішніх шрамів за визначенням. В даному випадку можуть утворюватися внутрішні шрами, які іноді стають перешкодою для нормального дихання. Виникає подібна ситуація, як правило, тільки в разі, якщо операція виконувалася некваліфікованим хірургом.

Низький професіоналізм лікаря, що виконує ринопластику, може привести до утворення гіпертрофічних шрамів, які зводять нанівець роботу хірурга.

Шрами після ринопластики внаслідок некрозу або інфікування тканин утворюються не відразу, а по закінченню тривалого проміжку часу, впливаючи на результат, коли естетичний вигляд обличчя вже навряд чи порадує пацієнта. Для боротьби з такими шрамами після ринопластики використовують гормональні ін'єкції, дермабразію, відновлення лазером.

Щоб після операції рубці не доставляли занепокоєння, потрібно звертатися тільки до досвідченого хірурга, а також дотримуватися всіх рекомендацій, пов'язані з післяопераційним періодом для кращого відновлення (носити гіпсову пов'язку, прикладати холодні компреси, звести до мінімуму фізичні навантаження, дотримуватися дієти, повністю виключити парилки і сауну).

Фіксатор після ринопластики: особливості застосування

Післяопераційний період після ринопластики - це час, протягом якого необхідно дуже обережно ставитися до прооперованого носі.

Важливо розуміти, що навіть легкий дотик може завдати шкоди незрощеним тканинам.

Щоб уникнути цього, в період відновлення необхідно носити спеціальні фіксатори після ринопластики, які бувають у вигляді гіпсових лангет або ж термопластика, який кріпиться за допомогою пластиру.

Останнім часом гіпсові пов'язки в якості фіксаторів після ринопластики застосовуються все рідше. Іноді набряк сходить швидко, і лангету доводиться накладати заново, що після операції досить болісно.

Увага

Пластикові фіксатори є більш щадними - поверх паперових смужок накладають фіксуючу пов'язку з самозастигаюча термопластика.

Так само як фіксатор після ринопластики можуть використовуватися гіпоалергенні «дихаючі» паперові пластирі, які накладаються на шкіру носа, дозволяючи контролювати нерухомість реконструйованих елементів середнього відділу носа і кінчика. Даний матеріал фіксує м'які тканини носа протягом 2-х тижнів.

  • Також під час реабілітаційного періоду , щоб зберегти форму носа, потрібно носити спеціальні внутріносових тампони, які вбирають виділення, допомагаючи тим самим зменшити набряклість носа.
  • Більш сучасним є використання гемостатичних губок або ж силіконових Сплінт, які мають повітроводи. Через це після операції пацієнти не відчувають проблем з диханням.
  • Крім цього, ці матеріали згодом видаляються безболісно, ​​тому що не прилипають до слизової носа.

Фіксатори і внутріносових тампони знімаються зазвичай через два тижні після хірургічного втручання. Час відновлення після операції на ніс безпосередньо залежить від дотримання рекомендацій фахівця і способу ринопластики.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]