Чи боляче робити ринопластику носа і наскільки це небезпечно



Чи боляче робити ринопластику носа? Гарний виточений носик - мрія будь-якої жінки. Якщо вона незадоволена своїм обличчям, то лідером поганого настрою є саме ніс. Адже очі, губи, вилиці можна підкоригувати за допомогою декоративної косметики, а цей орган завжди залишається незмінним.



На форумах ринопластики жінки часто обговорюють таку корекцію, її необхідність, небезпека процедури, наслідки.

Якщо рішення по ринопластиці прийнято, жінки запитують про саму процедуру, і головне питання: «Чи боляче робити ринопластику носа?». Розглянемо важливі питання по корекції носа докладніше.

Чи можна робити пластику носа?

Питання про доцільність проведення операції неоднозначний. Є медичні показання до ринопластиці, які дає лікар в разі порушення носового дихання через анатомічних аномалій або викривлення носової перегородки, що сталася в результаті травми. Іншою стороною є естетично непривабливий ніс. Але найчастіше, жінки, що володіють прекрасними формами носа, прагнуть його поліпшити, щоб бути схожими на свій ідеал, наприклад, улюблену актрису. Пластика носа для досягнення певної форми можлива, проте слід оцінювати всі ризики, адже переробити ніс назад в початкову форму можна.

В яких випадках з естетичних міркувань робиться ринопластика:


  • сильно випирає горбинкою;
  • широка спинка носа;
  • товстий або опущений кінчик;
  • приплющений широкий ніс (азіатський тип);
  • розширені ніздрі;
  • занадто довга спинка;
  • асиметрія органу;
  • випирають кістки або хрящі після перелому (неправильне зрощення).

Будь-яка хірургічна операція несе в собі певний ризик для здоров'я, а іноді і для життя людини. Тому необхідно проконсультуватися у фахівців про необхідність корекції носа і пройти всебічне медичне обстеження перед операцією.

Чи можна робити ринопластику носа? Як виключити ризики, пов'язані з операцією:


  • Отримати консультацію у лікарів про стан здоров'я. Терапевт повинен видати дозвіл на операцію, так як ринопластика має протипоказання. Найпоширенішими є злоякісні пухлини, аутоімунні захворювання, цукровий діабет, розлади психіки, хронічні захворювання і ряд інших недуг.
  • Пройти всі необхідні лабораторні дослідження, які включають в себе аналіз сечі, крові, рентгенографію носа та інші обстеження.
  • Вибрати клініку і фахівця, який буде проводити операцію. Обговорити з лікарем всі деталі майбутньої корекції, щоб максимально точно наблизиться до бажаного результату. Слідувати його порадам.

Чи боляче робити операцію на ніс?

Ринопластика хвороблива процедура, тому хворий отримує анестезію. Залежно від деформації носа і складності операції визначається вид анестезії і підбираються оптимальні препарати.

Розрізняють три види анестезії:

  • Місцева. Використовується в разі незначного впливу на орган носа. Знеболюючі засоби вводяться під шкіру і наносяться зовнішньо. Пацієнт перебуває в свідомості, все бачить і чує, але болю не відчуває. Може відчуватися дискомфорт, викликаний роботою лікаря інструментами, наприклад, тиск.
  • Місцева + седація. Орган заморожується за допомогою знеболюючих засобів, крім того пацієнтові даються невеликі дози препаратів, призначених для загальної анестезії. У цьому випадку пацієнт відчуває сонливість і умиротворення, але знаходиться в свідомості.
  • Загальна. Пацієнт не відчуває і не розуміє, що відбувається, так як свідомість відключається за допомогою спеціальних препаратів. Такий наркоз кращий як для пацієнта, так і для хірурга, але більш складний у виконанні і гірше переноситься організмом.

Чи небезпечна ринопластика носа? Наскільки боляче робити ринопластику носа залежить від психологічних особливостей людини. Больовий поріг у всіх різний. Один здатний адекватно і спокійно сприймати операцію, інший панікує і непритомніє, тільки лише побачивши шприц або металевий інструмент в руках лікаря. Страх здатний викликати біль там, де її немає.

Хворобливі відчуття виникають при видаленні або зміні тампонів в день операції. Після наркозу пацієнт може відчувати слабкість і нездужання.

Чи небезпечна ринопластика носа?

Операція по корекції носа відноситься до категорії найменш небезпечних видів хірургічного втручання, проте ускладнення виникають в середньому у 10 - 12% пацієнтів. Цьому сприяють неякісно проведене обстеження пацієнта перед операцією (стан здоров'я) і невиконання рекомендацій хірурга до або після корекції носа. У рідкісних випадках ускладнення можуть виникати через поганий інструментарію, яким виконується операція або низької кваліфікації лікаря.

Природні наслідки операції: гематома, набряк, почервоніння шкіри, утруднене дихання, проходять протягом тижня - двох. Серйозніші порушення залишаються на тривалий термін.

Серед них можна виділити наступні:

  • Порушення носового дихання в результаті тривалого набряку або рубцювання м'яких тканин, якщо були розриви під час операції.
  • Розростання тканини в місцях зшивання (келоїдні рубці) зводять нанівець всі старання хірурга, так як спотворюють ніс.
  • Перфорація носової перегородки.
  • Освіта кісткової мозолі.
  • Наростання хряща.

Найчастішим ускладненням вважається невдоволення пацієнтів результатом. Новий ніс може неорганічно виглядати на обличчі, некрасиво підкреслюючи інші його частини, які раніше виглядали добре. Крім того, може підвести і майстерність хірурга. Буває, що ніс після операції має дефекти: неправильну форму, асиметрію, провали і так далі.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]