Видалення родимки хірургічним шляхом: показання до проведення
Родимки, або невуси, - це шкірні нарости, які складаються з клітин, які виробляють пігмент.
Вони можуть з'явитися в будь-якому місці на шкірі, поодинці або в групах. Більшість людей отримують кілька родимок протягом перших 20 років життя. Вони, як правило, коричневого кольору, але можуть бути також синього, чорного або тілесного відтінків.
Більшість родимок нешкідливі і не викликають болю або інші симптомом, якщо їх не чіпати.
Залежно від розміру родимки бувають гігантські (покривають всю анатомічну зону, наприклад груди), великі (від 10 см), середні (до 10 см) і маленькі (до 15 мм).
Маленькі шматочки шкіри, які підносяться на тонкому стеблі, найчастіше з'являються на шиї, під пахвами, на верхній частині тулуба і в складках тіла. Причина їх появи невідома, дані освіти нешкідливі.
Чому виникає необхідність видалення родимки хірургічним шляхом?
Більшість родимок і шкірних утворень не потребують лікування. Але іноді люди хочуть видалити їх по косметичних причин або тому, що вони викликають дискомфорт при терті з одягом або ювелірними виробами.
Обов'язково необхідна консультація з лікарем з приводу родимки, яка відрізняється за зовнішнім виглядом від інших родимок на тілі. Може знадобитися проведення біопсії, за результатами якого визначають, злоякісне утворення чи ні.
Висічення родимки різними методами
Лікуючий лікар може провести висічення родимки одним із наведених нижче способів.
- Видалити за допомогою хірургічних ножиць або скальпеля. Деякі родимки можуть перебувати на одному рівні з шкірою, інші можуть складатися з підшкірних клітин. В даних випадках лікар робить більш глибокий розріз, щоб видалити всю родимку і запобігти її розростання надалі. Заморожуванням рідким азотом. За допомогою тампона або розпилювача невелика кількість холодний рідкий азот дуже низької температури наноситься на родимку. Після процедури може виникнути пухир на місці впливу, який проходить самостійно через невеликий проміжок часу.
- Припікання. Електричний струм проходить через провід, який нагрівається і використовується для припікання верхніх шарів шкіри. Іноді необхідно більше одного сеансу впливу, щоб видалити родимку. При видаленні шкірного наросту відбувається припікання тонкої ніжки, на якій він прикріплений. Тепло від електричного струму допомагає запобігти кровотечі.
Ця процедура може бути болючою, тому відбувається обробка області впливу місцевим анестетиком. Якщо процедура викликає кровотеча, лікар використовує кровоспинні засоби. Потім необхідно накласти пов'язку на місце видалення родимки. Процедури по видаленню родимки, як правило, не залишають шрамів або слідів.
Чи можна видаляти родимки в домашніх умовах?
Домашні засоби, такі як кусачки для нігтів, лосьйони і пасти для видалення родимок, можуть викликати кровотечу, інфекцію і рубцювання. І дуже важливо, що ваш доктор перевірити родимки, перш ніж вони будуть видалені. Набагато безпечніше видалити родимки в лікарні.
Операція з видалення родимки: особливості реабілітації
Родимки, або невуси, часто видаляються з цілого ряду причин. Вони можуть бути видалені за допомогою двох хірургічних методів.
- Перший метод - висічення, при якому можуть або накладатися шви, чи ні.
- Другий метод - безшовне видалення за допомогою леза.
Операція з видалення родимок лазером ефективна тільки в разі епідермальних родимок, які перебувають на поверхні шкіри і не проникаючих в її шари.
Лазерний промінь не проникає досить глибоко, тому в висічення родимок, що проникають глибоко в шкіру, даний спосіб не застосуємо.
Як правило, дерматолог може запропонувати висічення родимки хірургічним шляхом з накладенням швів або без них, в залежності від глибини невуса і бажаного косметичного результату.
Багато людей відносять до родимок будь темна пляма або нерівність на шкірі. Лікарі ж використовують різні терміни.
- Аномальні формування кровоносних судин (гемангіоми).
- Кератоз (доброякісні або передракових плями, які з'являються після вікової позначки в 30 років).
Деякі люди народжуються з родимками, у деяких вони з'являються в більш пізньому віці. Вплив сонця грає певну роль в розвитку родимок і навіть може грати певну роль в розвитку атипових або диспластичних родимок.
важливо
Роль спадковості не може бути переоцінена. Багато сімей мають тип родимок, відомого як дисплазії (атипової), який може бути пов'язаний з більш високою частотою появи меланоми.
Після процедури видалення родимок необхідно дотримуватися певних правил щодо догляду.
- На область, де проводилося видалення родимки, необхідно постійно наносити вазелін і міняти пов'язку.
- Рану необхідно прочищати один або два рази на день водою чи розведеною перекисом водню.
- Після очищення рани, нанесіть вазелін і пов'язку.
- Ці кроки повторюються до тих пір, поки рана не загоїться.
Деякі пацієнти думають, що для кращого загоєння рани повинні бути відкриті для повітря. Кілька досліджень спростували дане, значно швидше відбувається загоєння з використанням бинтів і антибіотиками.