Видалити кісточки на ногах: причини деформації суглоба, показання та протипоказання до процедури, види операцій



деформація пальця

Освіта кісточки на великому пальці стопи в медицині характеризується як вальгусна деформація.

Дане захворювання для людей ставати справжньою проблемою, оскільки при його прогресуванні людині важко пересуватися. Будь-яке взуття провокує у нього гострі больові відчуття і дискомфорт.



Згідно зі статистикою, вальгусна деформація пальця спостерігається більш ніж у 40% дорослих. При цьому відомо, що частіше даної патології піддаються саме жінки.

Завдяки сучасним методам лікування, видалити кісточки на ногах не так складно, як раніше. Для цієї мети може використовуватися консервативна медикаментозна терапія, хірургічне втручання, операція з лазером, а також народні способи лікування.

Причина освіти

Останні дослідження довели, що більш ніж в 90% всіх випадків вальгусна деформація великого пальця на стопі є прямим наслідком розвитку поперечної плоскостопості. В такому стані стопа втрачає свої фізіологічні властивості, що амортизують.

Це призводить до поступового зміщення точок опори і нерівномірного розподілу навантажень. Як підсумок даного процесу, у людини дуже страждають суглоби стопи, особливо фаланга великого пальця. При цьому він відхиляється в сторону і піддається деформації.

Крім цього, істотну роль на початку розвитку даної патології відіграють такі чинники:

  1. Надмірні фізичні навантаження на стопу, які бувають при заняттях танцями, балетом і т.п.
  2. Перенесені травми стопи.
  3. Спадкова схильність.
  4. Використання незручного взуття на високих підборах.


Показання та протипоказання

Відразу слід зазначити, що в початковій формі протікання вальгусна деформація непогано піддається медикаментозному лікуванню і не вимагає оперативного втручання. Тільки за умови занедбаності захворювання, коли викривлення великого пальця спостерігається під кутом 30 градусів і більше, пацієнт потребує хірургічного лікування.

Більш того, видалити кісточки на ногах потрібно в наступних випадках:

  1. Виражене суставное ущільнення в великому пальці.
  2. Плоскостопість.
  3. Активні запальні процеси, які провокують у людини біль, почервоніння шкіри, набряк суглоба і т.п.
  4. Сильні болі під час ходьби.
  5. Поява кровотеч або гнійних виділень з деформованої ділянки стопи.


Протипоказання до проведення операції

Перед тим як видалити кісточки на ногах, слід переконатися в тому, що у пацієнта немає вагомих протипоказань до оперативного втручання. Таким чином, не слід практикувати операцію при ожирінні, запущеній формі цукрового діабету, важких патологіях серця і порушеному кровообігу. Також забороняється видаляти кісточку на нозі при порушенні згортання крові, тромбоз вен і патологіях опорно-рухового апарату.

Щоб не погіршити свій стан, перед операцією людині потрібно обов'язково проконсультуватися з лікарем і пройти всі необхідні дослідження.

види операцій

На сьогоднішній день хірургічне видалення кісточки вважається найбільш популярним методом лікування.

Для цієї мети можуть використовуватися три види операцій, а саме:

  1. «Відкрите» хірургічне втручання.
  2. Малоінвазивне втручання.
  3. Лазерна корекція.

Розглянемо особливості проведення та ефективність кожного з даних видів оперативних втручань.

Операція по «відкритого» методу

вальгусное деформування

«Відкрите» хірургічне видалення кісточки на стопі практикується із застосуванням епідуральної анестезії. В такому випадку пацієнту виконується надріз, щоб дістатися до суглоба і видалити його деформовану частину.

В останні роки цей тип втручання почав практикуватися рідше, оскільки ефект від нього був нетривалим. Обґрунтовано це тим, що якщо деформацію викликало плоскостопість, то вже через кілька років суглоб пальця стопи почне знову деформуватися.

малоінвазивна операція

Втручання із застосуванням малоінвазивної техніки передбачає усунення деформації через мікропрокол на шкірі. При цьому, хірург буде виробляти перепилювання кістки і зміна її осі. Після втручання на ногу людини накладається гіпс.

Операція за допомогою лазера

Лазерне видалення кісточки на стопі по праву вважається найбільш безпечним методом лікування, який до того ж, не вимагає тривалого періоду відновлення.

Під час даної процедури за допомогою лазера людині видаляється головка деформованої плеснової кістки. Для цієї мети застосовується спеціальне обладнання.

Завдяки хорошим постопераційні показниками, саме лазерне видалення кісточки на стопі останнім часом користується найбільш широкою популярністю.

Видалення кісточок на ногах: правила підготовки до процедури, виконання операції, відновлення і ефективність лікування

Перед тим як проводити видалення кісточок на ногах, пацієнту потрібно обов'язково пройти всі необхідні підготовчі заходи. Таким чином, в обов'язковому порядку людині варто зробити рентгенографію стопи, щоб лікар побачив особливості розташування шишки на кістки. Також слід провести УЗД-дослідження стопи і МРТ.

Перед операцією важливо пройти такі дослідження:

  1. Загальні клінічні аналізи крові та сечі.
  2. Аналіз на ВІЛ-інфекцію.
  3. Кров на згортання і рівень цукру.
  4. Аналіз крові на гепатит.
  5. Кардіограма.

Більш детально дізнатися про нюанси підготовки перед видаленням кісточок на ногах, реабілітації та ціною такої процедури можна на численних форумах пацієнтів.

Як проходить

Для всіх операцій для вальгусной деформації характерний один алгоритм дій. Таким чином, спочатку людині проводитися знеболювання. Після обробки антисептиками, на фаланзі ураженого пальця робиться розріз. Лікар розсікає суглобову капсулу, видаляє кісткову мозоль і перепилює кістка плесна. В кінці процедури кістки можуть бути зафіксовані металевими конструкціями або гіпсом.

На завершення операції на тканини накладаються шви, а на стопу - спеціальна пов'язка для фіксації.

наскільки ефективно

Ефективність операції при вальгусной деформації буде багато в чому залежати від першопричини недуги, його занедбаності, а також дотримання пацієнтом всіх лікарських рекомендацій в реабілітаційний період.

У більшості випадків операція допомагає вирівняти суглоб пальця і ​​позбавити людину від затяжного запального процесу.

наслідки

На жаль, далеко не всі хірургічні видалення кісточки на ногах проходять успішно. Наприклад, при виконанні відкритого хірургічного втручання найбільш часто пацієнти піддаються ускладнень у вигляді порушення рухових функцій пальця, некрозу і інфекції.

Також може статися кровотеча, порушення чутливості стопи і сильний набряк.

альтернативні методи

У тому випадку, якщо людина не вирішується на операцію, допоможуть уповільнити прогресування його хвороби такі альтернативні методи лікування:

  1. Проведення підтримуючої протизапальної та знеболювальної терапії.
  2. Виконання спеціальної лікувальної гімнастики для стоп.
  3. Використання ортопедичних устілок, які будуть покращувати кровообіг і рівномірно розподіляти навантаження зі стопи.
  4. Використання м'якому взутті без підборів з щільними задником.
  5. Прикладання різних протизапальних компресів за народними рецептами.

Ціна

Видалення кісточок на ногах вважається досить дорогою процедурою при використанні будь-якої методики. Багато в чому вартість даної маніпуляції визначається занедбаністю патології у людини, клінікою, де буде проходити операція, а також кваліфікацією хірурга.

В середньому, видалення вальгусной деформації обійдеться в 50 000 рублів. У цю вартість не входять підготовчі процедури, а також необхідні ліки для загоєння післяопераційних ран.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]