Видалення родимок на обличчі: хірургія і препарати
Більшість людей в сучасному світі вважають за краще позбавлятися від родимок. Однією з причин такого бажання є незручне розташування родимки на обличчі, яка або заважає, або псує зовнішній вигляд.
Інший же причиною є виникнення злоякісного утворення з родимки під впливом деяких факторів:
- екології навколишнього середовища;
- сонячного світла;
- порушення гормонального фону;
- в результаті спадкової схильності;
- згодом механічного впливу, наприклад, тертя або розчісування.
Тому, щоб уникнути погіршення стану здоров'я або для усунення недоліків зовнішності люди часто вдаються до різних способів видалення родимок на обличчі.
Про необхідність усунення родимки крім зіпсованості зовнішнього вигляду свідчать такі показання:
- прояв зростання шкірного покриву родимки;
- процес випадання волосинок з родимки;
- виникнення свербежу, відчуття печіння або хворобливих відчуттів в зоні родимки;
- різка зміна кольору родимки;
- поява ущільнених ділянок;
- процес лущення.
Перед процедурою видалення родимки на обличчі необхідна професійна консультація фахівця. Після ретельного огляду лікар направляє пацієнта на загальні аналізи і на обстеження у терапевта і онколога. Приступати до процесу видалення можна тільки після того, як пігментна пляма діагностовано, виключені різні протипоказання до видалення родимки і підібраний оптимальний варіант видалення родимки.
Сучасна медицина і косметологія надає кілька варіантів видалення родимок на обличчі, кожен з яких має свої позитивні і негативні сторони.
Одним з таких методів є метод хірургічного втручання.
Для видалення родимки проводиться операція з застосуванням скальпеля. В ході процесу необхідно зробити розріз з окаемкой і захопленням. Скальпелем родимка віддаляється і відправляється на гістологічне дослідження. На рану після проведення видалення накладають шви косметичного типу.
Слід зазначити
Після застосування такого методу видалення родимки є можливість появи слідів рубця або шраму, що зовсім небажано для особи. Тому таким методом користуються вкрай рідко. До нього вдаються в разі глибокого розташування родимки або ж при наявності підозр на онкологію.
Ще одним методом видалення родимок на обличчі є видалення за допомогою лазера. Цей метод можна вважати найпоширенішим і затребуваним. Причинами широкого поширення лазерного методу видалення родимок на обличчі є:
- абсолютна безболісність під час процедури і після неї;
- висока ефективність і результативність процедури;
- порівняно швидка процедура.
Процедура полягає в роботі лазерного променя, який має малий діаметр. Такий лазер здатний регулювати глибину проникнення променя. Відбувається так зване зрізання шарів, кровоносні судини, в свою чергу, запаюються. Таким чином, відкриття кровотеч повністю виключено. Також відсутній і ризик зараження інфекцією.
Тому ще однією перевагою такої процедури можна вважати повну безпеку для шкіри пацієнта і його організму, саме тому при необхідності видалення родимок на обличчі дуже часто використовують метод видалення лазером.
Існує спосіб видалення родимки на обличчі за допомогою високочастотного струму. Такий метод називається електрокоагуляцією. Слід зазначити, що в результаті проведення видалення родимки за допомогою впливу струму присутній фактор ризику виникнення опіків або пошкодження епідермісу.
Метод видалення родимки на обличчі за допомогою впливу холоду від рідкого азоту називається кріодеструкцією. Низькі температури здатні руйнувати клітини родимки. Такі клітини не зникають самі по собі, а залишаються на утворилася ранці, таким чином, захищаючи її від інфекційного зараження. Після проведення процедури видалення родимки рідким азотом є можливість утворення рубців. При наявності онкології або непереносимості пацієнтом холоди такий метод видалення родимок протипоказаний.
Видалити родимку на обличчі можна за допомогою радіохвиль. Такий метод є досить швидким і ефективним. Процес видалення полягає у впливі на освіту родимки електродом з нитки вольфраму. Оброблається підлягає миттєвому припікання, в результаті чого кровотеча виключено. Шрамів та інших негативних наслідків після проведення процедури не залишається.
Слід зазначити, що після процедур видалення родимок при впливі різних факторів можливе виникнення різних ускладнень. Для запобігання побічних ефектів необхідно дотримуватися деякі рекомендації фахівців:
- Проводити процедуру щодо позбавлення від родимок на обличчі в зимовий період. Справа в тому, що в цей час року сонячні промені є пасивними, що створює сприятливу атмосферу для швидкого загоєння ранок.
- Якщо процедура з видалення родимки на обличчі була проведена влітку, необхідно вдаватися до використання сонцезахисних спреїв або кремів.
- Ні в якому разі не здирати і не розчісувати з'явилася після процедури видалення на ранці корочку, інакше зажівітельний процес затягнеться надовго і в підсумку може з'явитися рубець.
- Не слід користуватися процедурами пілінгу або скрабування протягом півроку після проведення процедури видалення родимки.
Також існує певний список правил і препаратів, за допомогою яких можна досягти швидкого процесу загоєння ранки і відновлення шкірного покриву.
По-перше, знадобиться марганцівка для примочок протягом першого дня після видалення родимки. Також лікар пропише необхідні препарати-антибіотики у вигляді мазі. Сонцезахисний крем рекомендується використовувати з рівнем захисту від SPF 60. Якщо уникнути утворення рубця не вдалося, необхідно обробляти цю зону маслом какао, за допомогою якого можна зменшити розмір рубця.
Як видалити родимку на обличчі: народні засоби
Багато людей, перш ніж звернутися до лікаря, намагаються позбутися від проблеми в домашніх умовах. Існує безліч способів того, як видалити родимку на обличчі, випробуваних людьми протягом багатьох років. Одним методи з народу допомагали, іншим же не вдавалося досягти бажаного результату і назавжди позбутися від родимки на обличчі.
До найпоширеніших рецептів народної медицини для позбавлення від родимки на обличчі відносяться:
- Застосування оцтової есенції. Необхідно на ніч кожен раз капати по одній краплі рідини на родимку.
- Використання протягом одного місяця маски з наступного складу: пару зубків часнику, близько 50 г меду і однією ст. л. вершкового масла. Наноситься маска на 4 години, після чого змивається теплою водою.
- Використання маски з чистотілу і вазеліну, змішаних в рівних частках.
- Кілька разів в день можна мазати родимку чистотілом.
- Прикладання на цілу ніч до родимці кашки з подрібненого квітки календули.
- Використання кашки з золи верби і оцту.
- Протягом одного місяця використовувати приготовлену мазь з конопляного масла і крейди. Для такої мазі потрібно 2 ст. л. подрібненого крейди і 8 ст. л. масла конопель. Змащувати родимку потрібно кілька разів на день.
- Освітлити родимку, але не позбутися від неї допомагає сік ананаса.
- Можна прикладати до родимці розтерті квітки шипшини кілька разів в день.
- Допомагає суміш, приготована з рівних пропорцій меду і касторової олії. Примочку слід робити 2-3 рази в день.
- Можна спробувати натерти родимку часником, а після соком лимона.
- Для позбавлення від родимки допоможе мазь з соку коренів кульбаби і вершкового масла. Першого інгредієнта необхідно 1 ст. л., а другого - 4 ст. л. Змащувати родимку потрібно кілька разів на добу.
- Порошок з 100 грам вишневих кісточок необхідно залити оливковою олією (півлітра) і настояти 2 тижні в місці, захищеному від світла. Кожен день наносити отриману суміш на родимку приблизно хвилин на 20.
Якщо один із способів народної медицини допоміг - добре. У разі ж виникнення проблем з родимкою, наприклад, збільшення її розміру або зради кольору, слід негайно звернутися до фахівця, який продіагностує родимку, виявить необхідність або її відсутність для видалення і складе план подальших дій.