Набряк після операції на обличчі: причини появи і ступеня набряклості



Як виглядає набряк після операції на обличчі Одним з найпоширеніших явищ після операції є набряк. Дуже помітним стає набряк після операції на обличчі, який призводить до погіршення зовнішнього вигляду, настрою і самопочуття пацієнта.

У разі занедбаності набряків можливі подальші ускладнення, тому краще позбутися такої проблеми вчасно і правильно, інакше можуть виникнути наслідки серйозного характеру.



Набряк після операції на обличчі може з'явитися в результаті навіть незначного хірургічного втручання . Якщо цілісність тканин порушена, в більшості випадків набряк з'явиться обов'язково.

Увага

Набряк можна вважати реакцією організму на пошкодження тканин. Таке явище є певна кількість рідини, яке було накопичено тканинами.

Після операції на певній ділянці особи проявляється скупчення лімфи в місці пошкоджених тканин. Такі скупчення, в свою чергу, з'являються через посиленої роботи імунної системи, яка намагається забезпечити нормальне функціонування і повноцінну діяльність організму, незважаючи на недавнє хірургічне втручання.

Ще однією причиною появи набряку на обличчі після операції може послужити процес запального характеру.

Запальний процес може виникнути внаслідок недотримання рекомендацій лікаря пацієнтом, а також в результаті зовнішніх чинників, наприклад, захворювання застудою або вплив вітру на обличчя. У таких випадках у пацієнта виявляється підвищена температура шкірного покриву обличчя і почервоніння.

Після операції набряк на обличчі проявляється майже завжди, тільки у кожного пацієнта він має ту чи іншу форму ступінь.

Основними факторами, які впливають на ступінь набряклості, є:


  • індивідуальні характерні відмінності організму пацієнта;
  • стан і функціонування імунної системи;
  • притримування або недотримання рекомендаційних приписів лікаря;
  • загальний стан здоров'я;
  • спосіб життя пацієнта.

Як зняти післяопераційний набряк в домашніх умовах У більшості випадків швидке позбавлення від набряків на обличчі після операції залежить, в основному, від прикладених зусиль пацієнта, а також точного дотримання рекомендацій для реабілітаційного періоду. У разі досить тривалого часу наявності набряклості і відсутності прояви найменших ознак її зменшення, слід негайно звернутися до досвідченого лікаря.

Як правило, набряк починає проявлятися «в усій своїй красі» на другий або третій день після проведення операції.

Уже через кілька днів за умов правильного догляду, набряклість істотно зменшиться, а до другого тижня після хірургічного втручання набряк і зовсім зникне. Але, більшість пацієнтів найчастіше цікавляться найефективнішими методами для позбавлення від набряку після операції на обличчі.

Післяопераційний набряк на обличчі і позбавлення від нього

Слід постаратися дотримуватися деяких рекомендацій, які допоможуть усунути післяопераційний набряк на обличчі швидше.

  1. Обмежити витрата гарячої води. Не слід вмивати обличчя гарячою водою, також не рекомендується приймати гарячий душ або ванну з гарячою водою. Кращим варіантом стане контрастний душ, який допоможе позбутися від скупчення рідин в тканинах. Щодо гарячої води слід також згадати, що потрібно відмовитися і від походів в лазню або сауну. Не можна проводити багато часу на відкритому повітрі в спекотну і жарку погоду, так як довгий час під вплив сонця може привести до збільшення набряклості.
  2. Перші 2-3 дні після проведення операції необхідно забезпечити холодні компреси для обличчя або для конкретно визначеної ділянки. Як альтернативу можна використовувати холодні листи капусти. Прикладати холодні компреси потрібно кожні 3-4 години.
  3. Відпочинок і спокій. Після операції слід подбати про повному спокої і повноцінний відпочинок для пацієнта. Важливим пунктом є рекомендація тримати голову трохи піднятою під час сну. Також слід уникати напруги для особи різного характеру, наприклад, довго сидіти за комп'ютером або дивитися телевізор, допізна читати книгу або використовувати часту і активну міміку. Потрібно також на деякий час відмовитися від тренувань в спортзалі або фітнес-клубі, ранкових пробіжок і інших фізичних занять.
  4. Правильно складений раціон. Перш за все, пацієнт повинен виключити з прийому в їжу продукти, які можуть вплинути на збільшення набряклості. Не слід пити занадто багато рідини, а також споживати солону їжу, особливо перед сном. Сіль рекомендується взагалі виключити з раціону на певний час. Також вживаються в їжу продукти повинні містити мінімум натрію. Не можна розпивати спиртні напої, які впливають на процес кровообігу і призводять до збільшення набряків.
  5. Після операції слід уникати навантажень для організму як фізичних, так і моральних. Будь-яка стресова ситуація або фізична перевтома сприятимуть подальшому розвитку набряклості.
  6. Необхідна допомога фахівця. Якщо самостійно від післяопераційного набряку на обличчі позбутися все ж не вдалося, тоді слід звернутися до лікаря. Можливо, що будуть потрібні додаткові масажі або вправи спеціального призначення для зменшення набряклості. Лікар також може призначити препарати сечогінну дію, які допоможуть швидко позбавитися від рідин в організмі. У деяких випадках фахівець призначає уколи гормонального впливу, але слід знати, що вони далеко не всім пацієнтам підходять. Тому звертатися слід лише до професіоналів і досвідченим лікарям.

Як зняти набряк з особи після операції швидко і ефективно

Існують деякі методи, які дозволять швидко позбутися від післяопераційного набряку на обличчі в домашніх умовах:

  1. Необхідно протирати обличчя або певну ділянку особи кубиками льоду. Причому лід можна зробити заздалегідь з чаю або ромашкового настою.
  2. Можна зробити маску, для якої потрібно заварити пару ложок листя зеленого чаю, настояти, процідити, остудити і за допомогою тампонів або рушники протирати обличчя.
  3. Від післяопераційного набряку на обличчі швидко допоможе позбутися сиру картоплю або огірок.

Слід пам'ятати, що швидке зникнення післяопераційного набряку на обличчі залежить, в основному, від відповідальності пацієнта, а також індивідуальних характеристик його організму.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]