Технологія пересадки волосся: основні методи трансплантації



Як підбирається технологія пересадки волосся Різні захворювання шкіри голови впливають на стан волосся негативним чином - може з'явитися лупа або навіть випаде волосся. При алопеції (втрата волосяного покриву) може допомогти пересадка волосся.



Вікові зміни, хвороби або зовнішні негативні фактори можуть вплинути на зміну волосяного покриву. У крайніх випадках спостерігається порідіння пасом або зовсім випадання. Це призводить до появи залисин і ділянок без волосся. Таким поразок набагато частіше піддаються тім'яна і скронева частини черепа. Виходом, в даному випадку, буде технологія пересадки волосся з потиличної області на пошкоджені місця. Слід враховувати густоту волосся і область ураження алопецією. Досвідчені фахівці підкажуть, в яких випадках операція буде ефективною і не принесе шкоди.

Сьогодні відомі такі методи пересадки:

  • Класичний. Можна пересадити волосся з ділянками шкіри голови. З здорової частини голови зрізають частину шкіри з волосяними цибулинами, на пошкодженій ділянці видаляють подібний шматок шкіри. Далі вшивають натуральний імплант. Всі рани зашивають, проте це хворобливий процес, після чого йде довгий термін відновлення. Цей метод використовують рідко.
  • Фолікулярний (безшовний) - трансплантація волосся, яка не залишає ран і швів. Суть полягає в добуванні фолікули зі здорових ділянок голови і пересадки на уражені частини. Лікар проводить операцію за допомогою особливого шприца, тому не залишається на шкірі порізів. Головна перевага такого методу - це швидке приживлення волосся. Однак є і протипоказання. В першу чергу необхідно визначити причини алопеції. Якщо випадання волосся відбувається нерівномірно і на різних ділянках шкіри - то не потрібно поспішати з фолікулярним методом відновлення. Волосяний покрив може продовжувати випадати з тепер уже ослабленою частини голови (через пересаджених фолікулів). В першу чергу потрібно визначити причину захворювання і усунути її, щоб пересадка не стала тимчасовим вирішенням проблеми. Люди різного віку страждають андрогенетичної алопецією, негативно впливає радіація, сонце, солона вода. Погано збалансований раціон також залишає несприятливий слід. Недолік поживних речовин в організмі впливає на всі органи (в тому числі можуть випадати волосся).


Сучасні способи пересадки волосся

Способи пересадки волосся Давайте розглянемо популярні способи пересадки волосся.

Безшовна імплантація (FUE - Follicular Unit Extraction) - це витяг частини фолікулярних груп з донорської зони і їх пересадка. При цьому способі не потрібно сікти донорські клапті з потилиці. Велика перевага в тому, що йде рівномірний розподіл пересаджених волосся в проблемному місці.

Процедура не травмує ні зону імплантації, ні область взяття донорського матеріалу. В процесі процедури використовуються «панчі» різного діаметру від 0,75 до 1,0 мм. З їх допомогою здійснюється взяття фолікулів. Лікар визначає графт, що складається з 1-го, 2-х, 3-х або 4-х фолікул з донорської зони і виділяє його для імплантації.

Графти відразу переміщаються в заготовлені мікроотвори в реципієнтную зоні. Подальший відновний і регенерує період проходить швидко і практично без больових відчуттів. В основному, графти приживаються до 14 днів. Існують, звичайно, неприємні відчуття після процедури, але вони усуваються прийомом аналгетичних засобів. Повернення до звичайного ритму життя відбувається через тиждень.

Процедура амбулаторна і проводиться в кілька етапів:

  1. Взяття матеріалу у донора.
  2. Створення отворів у реципієнта.
  3. Імплантація графтов донору.

переваги:

  1. Безшовна процедура.
  2. Відсутність рубця в області потилиці.
  3. Пересадка волосся з іншої ділянки тіла.
  4. Точність і розважливість графтов відповідної структури та змісту фолікулів.

Клаптевий -Strip спосіб. Суть полягає в одномоментної імплантації мінімум 5500 графтов і більш за один прийом. Тривалість проведення процедури становить в середньому до 5 годин. Операція йде під місцевим наркозом.

етапи:

  1. Взяття клаптя з донорської області;
  2. Витяг графтов з взятого ділянки клаптя;
  3. Створення мікроотворів на шкірі в зоні пересадки.

Після процедури пацієнт може йти додому, так як знаходження в умовах стаціонару не потребує.

Імплантація графтов в мікроотвори

I етап - взяття матеріалу у донора. Лікар-хірург робить взяття клаптя з донорської області (потилицю або скроню). На особливу увагу заслуговують:

  1. Тургор шкірного покриву.
  2. Густота волосяного покриву.

Фолікулярний метод пересадки волосся II етап - отримання мікрографти. Взятий клапоть формується на мікрографти, що складаються з 1-3 фолікула. Їх виділення здійснюється за допомогою спеціальних оптичних мікроскопів, з багаторазовим збільшенням в десятки разів. Це автоматично знижує травматизм взятих фолікул і підвищує чисельну кількість взятих графтов. Другий етап вимагає від фахівців точності, акуратності і професіоналізму, так як це дуже делікатна і відповідальна робота, щоб витягти і зберегти живий фолікул, перенести його в ємність з живильним середовищем.

III етап - створення каналів (отворів) у донора. Поряд з підготовкою графтов помічниками лікар-хірург паралельно створює канали для подальшої імплантації графтов в реципієнтную область, враховуючи напрямок росту волосся.

IV етап - імплантація мікрографти. Перенесення графтов в отвори здійснюється за допомогою спеціальних хірургічних інструментів (мікропінцет). Вони зводять до мінімуму травматизм графтов під час процедури.

Пересадка мікрографти, що містять від 1 до 3 фолікулярних волосся, створює натуральність і зберігає густоту імплантуються волосся. Волосся починають своє зростання через 5-9 місяців після процедури, зі збереженням усіх своїх фізичних властивостей: структуру, швидкість росту, колірну гамму. Густота волосяного покриву в пересадженою області утворюється через 12 місяців після процедури. Такі методи пересадки волосся продовжують зростання імплантуються волосся все життя і не вимагають особливого догляду.

Інші методи трансплантації волосся і відновлення після операції

До і після трансплантації До активного використання нинішніх методів застосовували інші хірургічні методи трансплантації волосся. Хворобливу ділянку шкіри з волосяними фолікулами просто видаляли, а здорові ділянки шкіри зшивали. Зараз цей метод практично не використовується, навіть при маленьких осередках ураження.

Метод трансплантації синтетичних волосся має ряд недоліків. Проводиться операція по пересадці штучних волосся : на уражену ділянку імплантуються волокна спеціальною голкою. Рубці залишаються, і багато пацієнтів відзначали свербіння на пошкодженій ділянці після операції. До всього, подальшого росту волосся не відбувається, і вони схильні до випадання.

Після пересадки волосся графтов (шкірні смужки) використовують стерильну медичну тканину для закриття ран на голові. Зазвичай шви прибирають після терміну в 2 тижні. Приживлення волосся може здійснюватися приблизно через 10 годин після операції.

Слід відповідально підходити до вибору фахівця. Має значення його професіоналізм, досвід і кваліфікація, тому що від нього залежить результат трансплантації. Можливо, для бажаного результату, необхідно буде повторити кілька операцій.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]