Пересадка волосся на бороду: особливості процедури та її переваги
Борода є ознакою мужності, і багато представників сильної статі хочуть прикрасити своє обличчя цим символом успішності й заможності. Бувають випадки, коли з'являється необхідність заховати під волосяним покривом дефекти шкіри (рубці, шрами). Не завжди зробити це можна природним шляхом, в таких випадках потрібна пересадка волосся на бороду.
Дана маніпуляція мало поширена, так як пересадка волосся на обличчя вимагає особливого делікатного і щадного підходу, не кожна клініка Москви, Санкт-Петербурга, Новосибірська та Краснодара пропонує її. В даний час в практичній пластичної медицині використовуються малоінвазивні методи: FUT, FUE, HFE пересадку волосся .
Основні показання до виконання процедури: бажання чоловіка отримати густу рослинність на обличчі для того, щоб відповідати моді чи статусу, а також необхідність приховати косметологічні дефекти епідермісу. Вибрати, яким способом буде здійснюватися пересадка волосся на бороду, повинен лікар з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта.
Метод FUT полягає в трансплантації взятих з вирізаного з потиличної частини голови клаптя шкіри графтов. Цей спосіб не такий травматичний, як STRIP-метод, але для пластики обличчя застосовується рідко.
- Графти вставляють таким чином, щоб сформувати необхідні обриси майбутньої бороди і бакенбардов.
- Відновлювальний період після маніпуляції досить тривалий і становить близько 3 місяців.
- Основною проблемою, викликаної процедурою, є формування рубців на обличчі і в донорській зоні, які не перекривають відросло волосся.
- Зони облисіння мають не естетичний вигляд, а так як головна мета операції підвищити привабливість, то сенс у такій пересадці втрачається.
Метод FUE передбачає паркан за допомогою спеціального інструменту окремого графтов, який містить
Метод HFE, як і кератіновой протезування волосся , є найбільш сучасним та інноваційним. Він являє собою пересадку волосяних фолікулів зовсім іншим шляхом. Матеріал з донорської зони забирається за допомогою спеціальної голки, без будь-яких надрізів і рубців. Імплантуються імпланти також без надрізів, волосяні цибулинки буквально садять за допомогою спеціального інструменту на потрібну глибину оброблюваної зони безшовним методом.
Це дає істотні переваги:
- швидкий період відновлення, близько
2-х тижнів; - борода виходить природною з фізіологічні нахиленими волосками природної густоти;
- матеріал можна брати не тільки з голови, а й інших волосистих частин тіла (брову, груди);
- відсутність шрамів і рубців після процедури;
- через свою малоінвазивної дана техніка практично не має ризиків і побічних ефектів.
Єдиним недоліком даного типу операції є її висока вартість. Хоча методика була розроблена порівняно не давно, за відгуками ціна відповідає отриманому результату.
Пересадка волосся на обличчя з грудей і інших частин тіла
Основними показаннями трансплантації є різні типи алопеції, в тому числі андрогенна (вогнищева), а також наслідки опіку або травми, які призвели до рубцювання тканин. Пересадка волосся на обличчя проводитися одним з перерахованих методів, з використанням місцевого анестетика, і займає кілька годин.
- В окремих випадках допускається застосування загального наркозу. На початку процедури хірург проводить забір з донорської області необхідного матеріалу, який обробляється фізіологічним розчином.
- Важливо точно визначити кількість фолікул, необхідне для пластичної операції.
- Перед маніпуляцією слід чітко окреслити лінію майбутньої бороди, погодивши побажання клієнта з можливостями фахівця. За допомогою спеціального інвентарю проводитися фолликулярная пластика.
- Після цього на оброблену зону накладається стерильна пов'язка, клієнт може відправлятися додому. Післяопераційний період не вимагає особливого догляду, природний процес загоєння переноситися легко.
Перед тим як зважитися на операцію, необхідно уточнити, чи буде це пересадка волосся з грудей або потиличної частини голови, а також з'ясувати, які протипоказання до даної маніпуляції існують.
Категорично заборонено хірургічне втручання при наявності порушень з боку згортання крові і непереносимості всіх видів анестезії, тому при наявності таких особливостей організму про них необхідно негайно повідомити лікаря.
Відносними протипоказаннями є:
- Вік пацієнта віком від 25 років, тому що не відомо, як поведе себе розвиток рослинності на обличчі в подальшому.
- Недостатня кількість матеріалу, волосяних фолікулів в потенційних донорських зонах (потилиці, грудей, скроневої області) або неможливість екстракції. Якщо клієнт наполягає, то рекомендується безшовний вид пересадки.
- Психічні хвороби, такі як трихотилломания (безконтрольне виривання волосся на тілі), нав'язливі думки, дисморфофобія (невдоволення своїм тілом).
- Ендокринні розлади, в тому числі цукровий діабет, який уповільнює процеси регенерації і часто сприяє виникненню нагноений.
- Загострення шкірних хвороб, псоріаз, екзема і т. Д. Можливе проведення фолікулярної трансплантації під час ремісії.
- Особам, що страждають серйозними проблемами з серцем, а також гіпертонікам, перед процедурою потрібно консультація лікаря.
Можливо появи деяких ускладнень після хірургічного втручання: інфікування оброблюваного або донорського ділянки, пошкодження нервових закінчень, яке викликає втрату чутливості, освіта шрамів, в тому числі колоїдів, відторгнення пересадженої цибулини.
Корекція бороди є особливо популярною процедурою не тільки в Туреччині, але і в Казані, так як жінка, що живе в цій місцевості, саме по густоті рослинності на обличчі судить про темперамент і спроможності представника сильної статі. Поступово цей напрям хірургії стає затребуваним і в європейській частині країни. Можливість пересадки волосся на обличчя з'явилася завдяки об'єднанню хірургічного лікування випадіння волосся на голові і розвитку сучасної технології.