Трансплантація волосся: показання, протипоказання і методики операції


Трансплантація волосся: показання зміст:

Питанням пересадки волосся цікавляться багато людей, адже облисіння - один з естетичних дефектів, який може виникнути несподівано і в будь-якому віці. Вирішувати цю проблему за допомогою трансплантації ділянок шкіри з волосяними фолікулами почали ще в 1 половині минулого століття. Пересаджені волосся виглядали неприродно, кукольно через те, що площа шматка шкіри була великою. Крім того, операція була складною, з безліччю побічних ефектів і важко переносилася пацієнтами. Сучасна трансплантація волосся - це природність волосяного покриву голови і мінімальна хворобливість процедури.



Суть процедури полягає в перерозподілі волосся з місць, де вони ростуть густо, на місця облисіння. Хірург, який повертає шевелюрі другу молодість, повинен володіти високим рівнем професіоналізму. У кого-то волосся росте вправо, у кого-то вліво, а на маківці взагалі завихрюватися. Його завдання вживити волосся таким чином, щоб вони нічим не відрізнялися від тих, які залишилися.

Говорячи про донорські волоссі, слід розуміти аутотрансплантацию, тобто пересадку власних волосяних цибулин, так як волосся іншої людини приживаються погано. Донорський матеріал береться з області волосяного покриву голови. Дуже рідко використовуються волоски взяті з інших частин тіла, так як після пересадки вони не змінюють свою структуру, тобто залишаються короткими, кучерявим, іншого кольору і т.д.

Патологічна втрата волосся медичною мовою називається алопецією. Важливою умовою успішної трансплантації волосся є виявлення причин облисіння. Залежно від характеру алопеції, в одному випадку результати операції будуть відмінними і збережуться на довгі роки, в іншому - все зусилля хірурга виявляться марними.

У жінок і чоловіків причини цього естетичного дефекту різні. Представники сильної статі частіше стикаються з проблемою втрати волосяного покриву, але, на відміну від жінок, саме їм найбільше допомагає трансплантація. У дітей облисіння зустрічається рідко і можливість трансплантації обговорюється в кожному індивідуальному випадку.

Алопеція має різну природу:

  1. Андрогенную. Властива для чоловіків, але може зустрічатися і у жінок. Причиною випадіння волосся стають чоловічі гормони, які негативно впливають на волосяні фолікули, в результаті чого ті атрофуються.
  2. Рубцеву. В цьому випадку волосся перестає рости в тому місці голови, де присутня рубцева тканина.
  3. Тракційну. Обласна виникає в результаті механічних пошкоджень волосяних цибулин, наприклад, при сильному натягу в деяких зачісках.


Алопеція у чоловіків

Чоловіче облисіння по андрогенному типу - найпоширеніше. Воно виникає в зоні чола і верхівки. Саме в цій області росте волосся, які піддаються впливу андрогенів. Тестостерон здатний пригнічувати роботу волосяних цибулин, і волосся стає тонким. При цьому, в момент зміни волосся, фолікул не встигає дати новий паросток і відмирає. Волосся на скронях і потилиці не є гармонозавісімимі, тому алопеція у чоловіків виглядає в формі вінця. При цьому облисіння може початися в будь-який момент після статевого дозрівання, і чим раніше це відбудеться, тим швидше випаде волосся.

На андрогенную алопецію ніяк не впливає якість догляду за волоссям. Її причинами є інші чинники, а саме:

  • Спадкова схильність. Шанс розлучитися з волоссям зростає у чоловіків, в роду яких є ті, хто рано облисів.
  • Гормональний дисбаланс. Волосяні цибулини напевно відімруть, якщо рівень тестостерону занадто високий.

Клінічний досвід трансплантації волосся показує, що пересаджені неандрогенозавісімие волосся з області потилиці і скронь на верхівку і лоб зберігають свою структуру і не піддаються впливу гормонів. Таким чином, новий волосяний покрив не має суттєвих ризиків до пошкодження. Але при цьому слід враховувати те, що решту волосся можуть випасти.

Облисіння у жінок

Трансплантація волосяних цибулин з метою лікування алопеції у жінок застосовується рідко. Це пов'язано з тим, що встановити точну причину випадання волосся дуже важко. Факторів, що впливають на патологію, маса:

  • жорсткі дієти;
  • стреси;
  • гормональні збої;
  • прийом деяких препаратів;
  • хвороби крові тощо

Якщо не виявити причину облисіння жінки і пересадити волосся, то вони випадуть, як і інші. Тому для хірурга показанням до трансплантації стає випадання волосся за чоловічим типом, на лобі і маківці. Якщо жінка втрачає волосся по всій голові, то лікар, швидше за все, відмовиться робити операцію.

З яких причин хірург не стане робити операцію:

  • вогнищева алопеція, при якій не можна передбачити, де і в якому обсязі випаде волосся;
  • тривала втрата волосся з невстановлених причин;
  • не залишилося волосся для пересадки (сильне облисіння, в тому числі потиличної області);
  • швидкий розвиток андрогенного облисіння (перед пересадкою потрібно пройти курс лікування);
  • запальні та інші захворювання шкіри голови;
  • протипоказання за станом здоров'я: цукровий діабет, хронічні хвороби в стадії загострення і т.д.

Підготовка до трансплантації волосся

Трансплантація волосся: результат Якщо все протипоказання виключені, то пацієнту слід ретельно підготуватися до операції. На консультації хірург розповість про особливості пересадки, поведінці волосся після трансплантації і про те, як уникнути ускладнень. На цій зустрічі проводиться моделювання нового волосяного покриву, і визначається техніка операції. Наприклад, на область лоба краще пересаджувати по одному волоску (фолікулярна трансплантація), на область потилиці - групками з 3-5 волосся (графтов). З особливостей проведення процедури, обсягу лисини та інших факторів складається остаточна ціна.

Розрізняють декілька методик пересадки волосся:

  • Стрип-метод. Його ще називають операційним, клаптевим або FUT. Особливість методу полягає в вирізання клаптя шкіри з потиличної частини і поділ його на графти. Далі групи фолікулів імплантуються в потрібні зони голови.
  • Безопераційний або FUE метод. Операція проводиться без вирізання ділянки шкіри. За допомогою спеціальних інструментів, графти витягуються з потилиці і пересідають на облисілу частина голови.
  • Метод HFE. Є сучасною різновидом безшовної операції, але різниться способом імплантації волосся.

Після обстеження стану загального здоров'я і волосся пацієнта, лікар визначає оптимальний метод трансплантації. При цьому враховуються такі показники:

  • щільність волосся в донорській зоні;
  • широту алопеції;
  • еластичність шкіри;
  • відносні протипоказання;
  • фінансові можливості пацієнта.

Від обраного методу залежить тривалість операції. Пересадка графтов по 4-5 волосків буде значно менш тривалою, ніж фолікулярна трансплантація. Процедура імплантації по одному волоску може затягнутися на 3 дні і більше.

Перед операцією пацієнту слід дотриматися ряд умов:

  • здати кров на лабораторні аналізи;
  • пройти флюорографічне обстеження;
  • пройти курс лікування прогресуючої андрогенної алопеції;
  • вилікувати інші захворювання шкіри голови;
  • за 2 тижні перестати приймати ліки для лікування облисіння і інших медикаментів, що розріджують кров;
  • за 1 тиждень до трансплантації потрібно кинути палити і відмовитися від вживання спиртних напоїв;
  • в день операції або напередодні коротко постригти волосся (1-2 мм), виняток - пересадка довгого волосся.

хід операції

Трансплантація волосся проводиться амбулаторно під місцевою анестезією. За один день лікар може пересаджувати волоски протягом 4-7 годин. Це залежить від стадії облисіння, методу пересадки і режиму роботи хірурга. Пацієнту процедура не доставляє особливого дискомфорту. В цілому, трансплантація переноситься добре, особливо, якщо під час процедури є чим зайнятися, наприклад, цікавий фільм по DVD. Виняток становить операція з вирізанням шматка шкіри. Такий метод більш болючий і неприємний.

реабілітаційний період

Набряклість тканин і інші неприємні явища виникають на третій, четвертий день після процедури. Шкіра голови болить, свербить, на ній виявляються синці. Як правило, всі нездужання проходять через 10 днів. Особливої ​​догляду за новими волоссям не потрібно. Місця імплантації волосків слід протирати спеціальними засобами, рекомендованими лікарем для швидкого загоєння тканин і сходження кірочок. Мити голову і використовувати звичні косметичні засоби можна через 3-4 дні.

Скільки коштує трансплантація волосся?

Ціна на 1 графт в Москві і Санкт-Петербурзі починається від 80 рублів, середній показник коливається в районі 110 рублів. Багато клініки знижують ціну, в залежності від обсягу операції - чим більше пересідає волосків, тим нижче ціна. Зазвичай пацієнти укладаються в вартість 80-160 тисяч рублів. Для уточнення реальних цін можна зателефонувати в клініку або почитати відгуки в інтернеті.

Пересадка волосся здійснюється і на інші зони:

  • вії - близько 12000 рублів;
  • вуса - від 50000 рублів;
  • борода - від 50000 рублів;
  • брови - від 17000 рублів.

Кожна методика пересадки волосся має свої переваги і недоліки. Будь-який метод заслуговує на увагу і вимагає окремого обговорення. Розглянемо їх докладніше.

Операція з пересадки волосся стрип-методом FUT

Операція з пересадки волосся: клаптевий метод Операція носить назву Strip, що означає смуга.

Вирізання тонкого прямокутника шкіри в потиличній частині характеризує суть даного методу.

Клаптик шкіри легко розділяється на графти і впроваджується в нові лунки.

Після операції залишається тривалий рубець в донорській зоні.

Етапи трансплантації:

  1. Лікар обробляє потиличну частину голови пацієнта антисептиком і вирізає скальпелем прямокутник по заздалегідь зробленої розмітці, зазвичай це - 25 см в довжину і 1,5 см в ширину.
  2. Хірург відокремлює шкірний клапоть від голови. Ця робота повинна бути дуже акуратною, так як при необережному русі можна пошкодити волосяні цибулини.
  3. На наступному етапі - стягує краї рани і накладає шви.
  4. Поки хірург займається раною пацієнта, бригада медперсоналу починає розділяти клапоть на графти. При цьому враховується потрібну кількість волосків в окремому фолікулярному з'єднанні. Все графти ретельно перевіряються на відсутність пошкоджених цибулин.
  5. Хірург формує на ділянці шкіри, куди потрібно вживити волосся, канали. Мікрохірургічними пінцетами імплантує графти, один за іншим, на нове місце.

Після процедури пацієнт може йти додому. Ніякі спеціальні пов'язки не потрібні. Післяопераційний догляд полягає в змазуванні місць операції спеціальними лосьйонами, призначеними для швидкого загоєння травмованої шкіри.

Операція з пересадки волосся клаптевим методом має важливу перевагу перед іншими техніками трансплантації, а саме, швидка робота на великих майданчиках облисіння. Це пов'язано з тим, що волосяні фолікули витягуються не по одному, а масово.

Недоліки операції:

  • можливість інфікування тканин під час вирізання клаптя шкіри;
  • оніміння шкіри голови через травмування нервових закінчень при широкому розрізі;
  • рубцювання шкіри на потиличній частині.

Ще одним недоліком операції з пересадки волосся FUT вважається низький естетичний ефект. Так як в цьому випадку в зону облисіння можна помістити тільки до 50 волосяних цибулин на 1 квадратний сантиметр, при нормі в 100 одиниць. Крім того, цей метод не дозволяє регулювати кут росту волосся, що важливо для додання природності волосяного покриву.

Безшовна пластика волосся методом FUE

Пластика волосся FUE Техніка пересадки волосся, на відміну від попереднього методу, що не передбачає вирізання клаптя шкіри з донорської зони. Але вживлення волосяних цибулин проводиться за тією ж схемою, через розрізи.

Для забору фолікулів з потиличної і скроневої області використовується спеціальний інструмент - панч. Залежно від діаметра панча (від 0,5 до 5 мм), одержувані трансплантати або імплантуються відразу, або розділяються на додаткові графти.

Хід операції відрізняється від клаптикового методу лише в першій частині, а саме, паркані волосяних цибулин. Далі вживлення трансплантатів проводиться в шаховому порядку, в канали, які лікар формує скальпелем або іншими спеціальними інструментами.

Пластика волосся FUE має такі переваги:

  • немає післяопераційного шраму;
  • відсутня ймовірність нагноєння рани і рубцювання тканин;
  • трансплантація і реабілітаційний період переносяться легше.

Недоліки методу:

  • присутній виражена набряклість в післяопераційний період;
  • не можна міняти кут нахилу імплантуються трансплантатів.

Імплантація волосся методом HFE

Імплантація волосся HFE Методика НFE - найпрогресивніша на сьогоднішній день. Лікар здійснює всі маніпуляції виключно Панча, а точніше, мікропанчем, так як його діаметр не перевищує 0,9 мм. Таким чином шкіра пацієнта не піддається навіть мінімальним розрізах.

Хід операції:

  1. Хірург витягує волосяні цибулини за допомогою тоненькою трубочки і збільшує оптичного приладу. Лікар має можливість побачити найбільш здорове волосся, а так само вибрати лунки, в яких знаходиться певна кількість волосків.
  2. Медперсонал, після забору лікарем трансплантатів, уважно вивчає фолікули на цілісність і сортує в залежності від кількості волосся: по 1, 2, 3 і 4 штуки.
  3. Хірург впроваджує волосяні цибулини на нові місця за допомогою того ж мікропанча. Метод дозволяє змінювати кут нахилу імплантації волосся.

Переваги трансплантації методом HFE:

  • нові волосся росте в тому ж напрямку, що і решта;
  • можна впроваджувати до 80 трансплантатів на 1 кв.см;
  • легке розподіл за кількістю волосків в лунці дозволяє досягти максимального естетичного ефекту;
  • тканини не травмуються, відповідно немає побічних ефектів, пов'язаних з ранами;
  • операція легко переноситься пацієнтами.

Таким чином, імплантація волосся HFE-методом робить шевелюру густою і з природним нахилом росту волосся. Головна мета трансплантації - максимальне наближення до природності, досягається в цій технології.

Недоліком трансплантації волосся цією методикою вважається не рентабельність роботи зі значним облисінням. Так як операція в цьому випадку займе дуже багато часу і обійдеться дуже дорого.

Як лікувати облисіння: медикаментозні, косметичні і народні засоби

лікування облисіння На початковій стадії алопеції, коли випадання волосся не набула загрозливого масштабу, можна спробувати зупинити цей процес консервативними методами лікування. Для цього слід відвідати трихолога, який призначить медикаментозне лікування. Наприклад, андрогенне облисіння лікується такими засобами, як Фінастерид або Миноксидил. При цьому слід налаштуватися на тривале лікування, так як перші ознаки поліпшення наступають після систематичного використання коштів протягом 4 місяців або більше. У випадках активного облисіння або спадкової схильності, не варто сильно покладатися на позитивний ефект терапії.

Якщо волосся стали тонкими, то це може сприйматися як облисіння. Насправді, такий стан можна виправити. У цьому допоможе керапластіка волосся - процедура, спрямована на насичення локонів кератином. Спеціально розроблені косметичні засоби легко використовувати в домашніх умовах. Волосся стає більш товстими і шовковистим. Для розгладження неслухняних кучерів добре підійде засіб Inoar - кератиновий випрямляч волосся.

На форумах в інтернеті можна зустріти безліч порад про те, як лікувати облисіння у домашніх умовах. Народні рецепти включають в себе різні настої і відвари трав, коріння, якими потрібно мити голову або втирати в шкіру. Але всі вони найчастіше спрямовані на поліпшення стану волосся і навряд чи допоможуть в разі андрогенної алопеції.

З метою зміцнення волосся і народна, і традиційна медицина рекомендують вживати їжу, багату вітамінами і мінералами, змінити спосіб життя: відмовитися від шкідливих звичок, повноцінно відпочивати і так далі.


Коментарі

Zaxap 26.07.2016 9:27:18

Добрий день.
Відмінна стаття. Знайшов відповіді на багато що цікавлять. Дуже зацікавили безопераційні методи імплантації волосся.

Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]