Пластика вух: показання та протипоказання для отопластика



пластика вух Вроджені аномалії розвитку і набуті дефекти вушної раковини зустрічаються у великої кількості осіб.

При цьому вони негативно впливають на психологічне здоров'я їхнього власника внаслідок наявності істотного недоліку в зовнішньому вигляді.



Виправлення таких змін є першочерговим завданням одного з напрямків пластичної хірургії, так званої отопластика.

види отопластика

Методи корекції або відновлення вушної раковини підрозділяються на 2 великі групи:

  • естетичні (мають на увазі виправлення форми, розміру, відстовбурчені);
  • реконструктивні (відтворення цілого або частково відсутнього зовнішнього вуха).

Кожна з цих груп налічує величезну кількість способів і методик хірургічної корекції. Пластика вух полягає в порушенні м'яких тканин, хряща, накладення швів, там, де це необхідно, використанні кістково-м'язових клаптів, скроневої фасції, хрящової частини ребра для закриття дефекту і формування каркаса зовнішнього вуха.

Найчастіше використовують комбінацію резекційні і шовних методів. Оперативне втручання може проходити одним або в кілька етапів, бути одно- або двосторонньою.

Пластика вух показана в наступних випадках:

  • капловухість - надмірна відкопиленою вушних раковин, обумовлена ​​високим розташуванням конхальной ямки, гіпоплазією противозавитка;
  • інші дефекти розвитку зовнішнього вуха (що складаються вуха, макротой, мікротія, вухо Шталя, відсутність або гіпертрофія мочки);
  • збільшення кута між потиличної областю і вушної раковиною;
  • деформації зовнішнього вуха, внаслідок рубцевих, пухлинних, травматичних, опікових ушкоджень;
  • кріптопія;
  • асиметрія вушних раковин;
  • відсутність цілої або частини вушної раковини в результаті вродженого стану, травми або обмороження.

Отопластика не проводиться особам з наявністю наступних протипоказань:


  • вік до 6-ти років;
  • порушення процесів згортання крові;
  • злоякісні новоутворення;
  • гострі інфекційні захворювання;
  • прогресуючі хвороби нервової системи;
  • важкі ступеня ниркової і печінкової недостатності;
  • патологія шкірного покриву обличчя;
  • важкий перебіг цукрового діабету;
  • стадія декомпенсації хвороб кардіоваскулярної і респіраторної системи;
  • період вагітності та годування.

необхідні аналізи

Як і інші хірургічні операції пластика вух вимагає попереднього обстеження пацієнта.

Обов'язкове лабораторне дослідження включає:

  • клінічний аналіз крові і сечі (із зазначенням рівня тромбоцитів в плазмі крові);
  • біохімічний аналіз (печінкові трансамінази, білірубін, холестерин, загальний білок, креатинін, сечовина);
  • глюкозу крові натще, коагулограму (протромбіновий індекс, час згортання крові, тромбіновий час, активований частковий тромбопластиновий час).

Як правило, лікар відправляє хворого на діагностику сифілісу (реакція Вассермана), вірусних гепатитів (Hbs-антиген), ВІЛ-інфекції. Перед операцією визначають групу крові і резус-фактор. Далі переходять до загального обстеження організму за допомогою інструментальних методів, а саме флюорографії / рентгенографії органів грудної клітини, ЕКГ.

У разі наявності супутньої патології необхідна консультація і висновок вузького фахівця відповідного профілю. Трактування аналізів і пошук можливих протипоказань здійснює лікар-терапевт. Для вибору тактики хірургічної корекції може знадобитися антропометричні вимірювання здорової і ураженої вушної раковини, а саме довжина від латерального кута ока до місця переходу завитка в обличчя, місцезнаходження верхньої точки завитка і нижнього контуру мочки. У деяких випадках додатково досліджують будову і кровотік в скроневих судинах за допомогою ультразвукового сканування.

Операція з пластики вух і методи її проведення

Вибір методу лікування проводиться в індивідуальному порядку з урахуванням всіх особливостей поставленого завдання.

Найбільш часто застосовуються такі підходи, як:

  • виправлення неправильних пропорцій;
  • корекція виражених деформацій завитка і противозавитка;
  • отримання рівних і гладких країв складки противозавитка;
  • максимально можливе і природне збереження форми і глибини завушної борозни;
  • дотримання принципів симетрії обох вушних раковин;
  • забезпечення близького, але неповного притиснення зовнішнього вуха до голови.

Як проходить операція

результат операції Після здачі всіх аналізів і відсутності протипоказань призначається дата хірургічного втручання. Операція з пластики вух проводиться під загальним наркозом, в рідкісних випадках при невеликих обсягах втручання - під місцевим.

Так як, в більшій частині випадків пацієнти - діти у віці від 6-ти років, рекомендовано тільки загальне знеболювання щоб уникнути розвитку психологічної травми у дитини.

Доступ для проведення розтину може бути переднім або заднім (в 90% випадках).

Розсікаються шкірні покриви, хрящова тканина, в разі капловухості - видаляються зайві ділянки хряща і йому надається бажані розміри і форма. На наступному етапі результат фіксується декількома швами і допоміжним матеріалом. У сучасних центрах з новітнім обладнанням можливе застосування лазерного скальпеля, що більш переважно для пацієнта. Нове положення вушної раковини підтримується спеціальною пов'язкою, бандажем.

Середня тривалість операції становить 45-60 хвилин. Способи реконструкції відсутньої частини вушної раковини полягають у взятті аутотрансплантанти з тіла пацієнта.

Ними можуть бути ділянку шкіри з надключичной області, скронева фасція, частина хряща ребра або ж у разі травми сам ампутований ділянку зовнішнього вуха. Для зручності хірурга дефекти поділяють на сегментарні, субтотальні і тотальні. Хірург повинен максимально прагнути реконструювати ушкоджену вушну раковину за один етап. Кріптотія усувається шляхом хірургічного від'єднання верхнього полюса вушної раковини від шкіри скроні.

Мочка вуха при її відсутності формується двома трикутними підшкірно-жировими клаптями. Редукційний вид отопластика дозволяє зменшити розміри вуха.

При цьому видаляються зайві частини хрящової тканини, шкірні складки. Після формуються контури нової форми вуха. Розрізняють три методики редукції: по Йозефу, по Тренделенбурга і по Герзуні. При рідкісних видах вроджених дефектів розвитку важливі творчі здібності хірурга і вибір комбінованих способів втручання.

Реабілітація та відновлення

Відновлювальний період займає не дуже великий час. Шви після операції знімаються на 8-10-й день. Пов'язку, що підтримує бандаж або спеціальну еластичну стрічку пацієнт носить більш тривалий час, до 2-4-х тижнів. При цьому вони не повинні бути занадто тугими, щоб не порушити процес загоєння рани і формування рубця.

Загальних строгих обмежень і рекомендацій не існує, крім як уникнення важкого фізичного навантаження і ведення правильного способу життя. Перев'язки і спостереження лікаря може здійснюватися амбулаторно, а більшу частину часу пацієнти будуть проводити вдома.

Важливо перші дні зберігати пов'язку сухий, з обережністю приймати водні процедури, постаратися не травмувати вушні раковини, так як існує небезпека розбіжності швів.

Ускладнення після отопластики, несприятливі наслідки операції

Операція з пластики вух Операція з пластики вух може привести до невеликого відсотку післяопераційних ускладнень. Найпоширенішими з них є гематоми в місці доступу, набряк м'яких тканин, кровотечі, інфекційні ускладнення рани.

Всі ці несприятливі наслідки виключені при лазерної отопластиці, що дозволяє точно і практично без травм провести корекцію або реконструкцію.

Ускладненням служить незадоволеність пацієнта результатами роботи хірурга, недотримання принципів анатомічних пропорцій і симетричності. Тоді хворий піддається повторному оперативному втручанню з цього приводу. На негативний результат операції може впливати некоректний вибір шовного матеріалу, інструментів, відсутність системи оптичного збільшення.

ціни

Послуги з виконання пластичних операцій на вухах надають більшість пластичних клінік або спеціалізованих центрів, з огляду на те, що це один з найбільш затребуваних видів втручання. Ціни різняться і коливаються в різних межах.

Мінімальна вартість пластики класичним способом становить 12-14 тисяч рублів, максимальна - 60-70 тисяч рублів. Найбільш дороге лікування із застосуванням лазерної технології. Різниця цін залежить, як від майбутньої складності та обсягів операції, так і від рівня кваліфікації персоналу та репутації самого установи.

Вибрати клініку можна у всіх великих містах Росії: Москві, Санкт-Петербурзі, Краснодарі, Новосибірську, Єкатеринбурзі, Казані, Курську, Воронежі, Самарі, Владивостоку.

Наявність аномалії будови вушної раковини, що не залежить від її тяжкості і ступеня, формує у пацієнта почуття неповноцінності і змушує шукати шляхи усунення відхилення, починаючи від підбору зачіски і закінчуючи зверненням за хірургічною допомогою. Тому виконання будь-яких оперативних маніпуляцій, спрямованих на реконструкцію і виправлення вроджених або придбаних дефектів, повинні відповідати високим стандартам і вимогам.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]