Повторна отопластика через незадовільний косметичного ефекту
Мета отопластика - виправити некрасиву форму вух і відновити втрачені або недорозвинені частини вушної раковини. Після вдалої операції вуха виглядають природно і естетично. Але незважаючи на те, що ця процедура вважається легкої, вона вимагає майстерності і копіткої роботи пластичного хірурга, а так само ретельного догляду за вухом, яке піддалося хірургічного втручання.
Великі вуха, капловухість , деформація хрящової тканини, вроджені аномалії - всі ці дефекти легко усуваються за допомогою отопластика. Але часом однієї операції недостатньо або вона виявляється неефективною, тоді корекція форми вух виконується знову.
Основною причиною проведення повторної отопластика є невдала операція. Результат корекції вух не задовольняє відразу після її виконання або після деякого часу. Пацієнт може відчувати ще більший дискомфорт, ніж раніше. Але в будь-якому випадку, піддавати вухо другої операції можна лише через півроку. Саме такий період часу потрібен для повного загоєння тканин.
Основні причини проведення корекції вдруге наступні:
- слабкий ефект від корекції;
- повернення вуха в первісний стан;
- виникненні асиметрії (різні вуха);
- другий етап отопластика.
Слабкий ефект від корекції може виникнути при усуненні капловухості. Після операції слід не менше двох місяців надягати на ніч еластичну пов'язку, притискає вуха до голови. Таким чином можна закріпити результат операції. Якщо протівозавіток формується штучно, то це вимагає ще більш ретельного догляду за вухами.
Якщо вухо повертається в первісний стан, то мова знову йде про капловухості. Цей дефект рекомендують виправляти у віці 6 - 7 років, коли хрящова тканина сформована на 90%. Але при зростанні організму, вуха теж продовжують рости, і існує ймовірність повернення їх у вихідне положення щодо голови.
Така проблема, як асиметрія може виникати, якщо операції піддавалося одне вухо.
Навіть ретельні виміри і копітка робота хірурга не здатні ідеально повторити форму другого вуха. Воно може бути злегка відстовбурченою або занадто притиснутим до голови, трохи більше або менше іншого.
Навіть якщо операція проводиться на обидва вуха, можлива поява асиметрії.
Повторна отопластика проводиться при реконструктивної корекції, коли формується штучна вушна раковина з імплантату. На першому етапі хрящова тканина міститься в шкірний мішок вуха, а при повторній операції лікар проводить її корекцію.
Вартість повторної операції на вуха через незадоволеність клієнта платна. У деяких клініках така операція може коштувати дешевше першої.
Відгуки про повторну отопластиці переважно позитивні. Вдруге враховуються всі моменти, які привели до невдачі. Якщо проблема виникла з вини самого пацієнта, то він вже більш відповідально ставиться до догляду за вухами після операції. Саме про це пишуть люди, які зіткнулися з необхідністю нової корекції вух.
Корекція після отопластика в результаті ускладнень
Після операції потрібно ретельно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, ходити на огляд і перев'язки. Помилки хірурга - рідкість, а ускладнення, викликані незадовільним станом здоров'я пацієнта та неякісним післяопераційним доглядом - найбільш ймовірна причина корекції після отопластика.
Корекція проводиться в результаті наступних ускладнень:
- запалення м'яких тканин і хрящів;
- утворенню келоїдних рубців;
- утворення грубих шрамів.
Запальні процеси можуть виникнути на тлі інфікування рани під час операції, якщо вона виконується за допомогою скальпеля. На відміну від традиційної хірургії, операція лазером повністю виключає таке ускладнення.
Найчастіше запалення виникає через недостатню санітарії під час відновного періоду. Ситуація ускладнюється, якщо у пацієнта є інфекційні захворювання або хронічні хвороби під час загострення. Щоб уникнути таких ускладнень потрібно в обов'язковому порядку інформувати лікаря про свої недуги.
Корекція після отопластика в результаті запалення проводиться в разі, якщо лікування було несвоєчасним і виник гнійний процес. Стають можливими такі явища, як розходження швів, пошкодження хрящової тканини. Вухо може перекоситься.
- Келоїдні рубці представляють собою м'які освіти рожевого кольору. Причиною їх виникнення є порушення процесу правильного формування рубцевої тканини в організмі. Для вирішення цього питання не потрібне проведення повномасштабної операції. Лікар січуть рубець і заново накладає шви.
- Грубі шрами можуть з'явитися в результаті індивідуальних особливостей сполучної тканини пацієнта. Іншою причиною стає порушення техніки проведення операції, коли відсікається занадто багато шкірної тканини. Для лікування використовуються спеціальні мазі, фізіотерапія і гормональні препарати. Якщо консервативні заходи не приносять користі, то виконується косметична корекція, при якій грубі освіти иссекаются.
Відходження вушної раковини може статися в реабілітаційний період через травми вуха, мимовільних рухів уві сні (рекомендується надягати пов'язку), розходження швів. В такому випадку необхідно терміново звернутися до хірурга за допомогою. Після лікування проводиться відповідна корекція.
Багато пацієнтів бояться робити повторну операцію, адже це додаткові шрами. Але отопластика після зняття швів проводиться з розрізами по тим же ділянок шкіри. Після виконання всіх маніпуляцій, огрубілі краю иссекаются і на них накладаються нові шви.
Вартість корекції після отопластика
Залежно від того з чиєї вини, пацієнта або хірурга, виникла необхідність в повторному хірургічному втручанні визначається оплата. Якщо хірург допустив помилку, то повторна отопластика проводиться безкоштовно.
Якщо пацієнт знехтував правилами післяопераційного догляду за вухами, не носив пов'язку, ходив до лазні, займався спортом, то ускладнення вважається виною пацієнта, і він оплачує повну вартість процедури.
Необхідність повторної корекції через стан здоров'я пацієнта так само знаходиться в зоні його відповідальності, так як він зобов'язаний був інформувати лікаря про хвороби перед операцією.