Отопластика лазерна або скальпельний: різниця операції



Отопластика лазерна або скальпельний різниця операцій Операцією на вуха для виправлення естетичних дефектів вже нікого не здивуєш. У сучасної пластичної хірургії вона займає лідируюче положення, нарівні з ринопластикою (операцією на ніс). Висока кваліфікація лікарів і сучасне обладнання дозволяють робити цю процедуру максимально швидко, безболісно, ​​а головне, успішно.



Традиційна хірургія передбачає використання скальпеля. Цей хірургічний інструмент для операцій використовується протягом багатьох століть. Але сьогодні у нього з'явився потужний конкурент - лазерний промінь, за допомогою якого виконується безліч операцій на різних ділянках тіла людини, в тому числі і на вухах. Поява альтернативи породжує закономірне питання: «Яка краще отопластика, лазерна або скальпельний, різниця в чому?».

Для того, щоб стало зрозуміло, в чому різниця між скальпелем і лазером, потрібно визначитися з тим, що їх об'єднує:

  • показання до проведення корекції вушної раковини;
  • мети операції на вуха;
  • протипоказання до отопластиці;
  • підготовка до операції;
  • методика проведення процедури корекції;
  • відновний період.

Корекція вушної раковини проводиться переважно з естетичною метою. Показанням до неї слід вважати бажання клієнта змінити форму вух, якщо вони виглядають неестетично. Іншою метою отопластика є відновлення відсутніх частин вушної раковини. Такий недолік може виникнути внаслідок аномального розвитку вуха або його травмування при опіках, обмороженнях, механічних впливах.

Що виправляє отопластика:


  • усуває капловухість (прибирає гіпертрофовану хрящову тканину, формує протівозавіток);
  • покращує зовнішній вигляд вушної раковини;
  • зменшує великі вуха (макротой);
  • усуває асиметрію;
  • відновлює маленькі, згорнуті вуха (мікротія);
  • відновлює або зменшує мочку вуха.

Протипоказання до отопластиці однакові для будь-якого виду хірургічного втручання. До них відносяться хвороби крові, захворювання ендокринної системи, інфекційні хвороби, запалення вух, загострення хронічних хвороб, схильність до келоїдних рубців.

Якщо пацієнту, який має протипоказання, зробити отопластику, то можливі серйозні ускладнення. Тому операція на вуха може бути виконана тільки після обстеження у терапевта і ЛОР-лікаря. Аналізи на кров і сечу - обов'язкова умова. Забір крові здійснюється для біохімічного аналізу, виключення СНІДу та гепатиту, визначення згортання крові.

Хід і методологія проведення операції залежать від дефекту вуха, який потрібно усунути.

  • Лікар проводить попередню підготовку: робить заміри вуха і здійснює комп'ютерне моделювання.
  • Перед проведенням розрізів, хірург робить розмітку на вусі.
  • Далі скальпелем або лазерним променем виконує необхідні розрізи, від'єднує шкіру від хряща і здійснює корекцію вушної раковини.
  • Якщо усувається капловухість, то операція проводиться з розрізом на задній частині вуха, недалеко від шкірної складки, при цьому хрящ зашивається, січуть або видаляються його надлишки.
  • У разі зменшення вух розріз виконується спереду в районі складки завитка і зайві ділянки хряща вирізаються.
  • Корекція мочки вуха полягає в зшиванні розривів або видаленні зайвої жирової тканини і шкіри.
  • Операція тривати від 30 хвилин до 2 годин.

Отопластика скальпелем Відновлювальний період полягає в дотриманні ряду правил і догляду за вухом.

У перший тиждень необхідно носити пов'язку для отопластика і щодня робити перев'язки.

До зняття швів забороняється мочити вухо і мити голову.

Мінімум два місяці заборонено відвідувати басейн і баню, займатися спортом. Повне загоєння вуха відбувається через півроку.

Основна різниця отопластика скальпельний і лазерної полягає в наступних факторах:

  • час операції лазером коротше, ніж при класичній операції;
  • крововтрати при скальпельний отопластиці значні, а при використанні скальпеля мінімальні;
  • інфекційне зараження виключається при лазерної корекції, в той час як недостатня антисептика в роботі зі скальпелем може привести до серйозних запальним процесам;
  • після лазерної отопластики хворобливі відчуття мінімальні, а в результаті роботи скальпелем вухо болить довго і сильно;
  • лазерна корекція вушної раковини дозволяє юшку гоїтися швидше, а отже зменшує відновний період.

Яка проводиться отопластика, лазерна або скальпельний залежить від кваліфікації хірурга і наявності в клініці сучасного обладнання. Центри пластичної хірургії, оснащені новітнім лазерним устаткуванням, можна зустріти практично у всіх великих і середніх містах Росії: Воронежі, Челябінську, Самарі, Нижньому Новгороді, Єкатеринбурзі та багатьох інших.

Отопластика скальпелем і лазерна корекція вух

Незалежно від того, яким інструментом проводиться корекція, хірург повинен майстерно володіти ним. Майстер своєї справи може відчути різницю в роботі скальпелем і лазерним променем. Але і для пацієнта це становить інтерес, тим більше, що корекція вух лазером вважається безкровної і безболісною операцією. Як відбувається робота лазером і скальпелем розглянемо докладніше.

Отопластика скальпелем: особливості інструменту і операції

Скальпель - це хірургічний ніж, виконаний з медичної нержавіючої сталі. Він складається з леза, загостреного кінчика і рукоятки. Призначення інструменту - розсічення м'яких тканин при хірургічному втручанні. Залежно від призначення скальпелі можуть бути різного розміру і фори.

При корекції вух розріз і робота з хрящової тканиною відбувається скальпелем. Спочатку виконується розріз на шкірі, далі шкірна тканина знімається з хряща. При цій маніпуляції з рани рясно тече кров, яку необхідно періодично прибирати.

Робота з хрящем часто вимагає безліч дрібних насічок по лініях зміни, інакше кажучи, відбувається перфорація хрящової тканини. Це копітка робота, яка вимагає точності рухів хірурга і тонкощі розрізів.

Видалення надлишок хряща не менше відповідальна справа, тому що неточність може негативно позначитися на результаті і привести до утворення рубців. Отопластика скальпелем вимагає підвищеної антисептики робочого простору. Так як навіть незначне забруднення сприяє проникненню інфекції у відкриті рани.

Недоліки скальпельний корекції вух очевидні:

  • значні крововтрати, рясно поточна кров може накопичиться під шкірою і привести до такого ускладнення, як гематома, яка здатна викликати некроз хряща;
  • підвищений ризик інфікування рани і як наслідок ускладнення у вигляді періхондріта, отиту, запалення і нагноєння м'яких тканин;
  • тривалий відновлювальний період через сильний травмування вуха;
  • освіту рубцювання тканини в результаті неточності розрізів.

Незважаючи на недоліки, операція скальпелем досить безпечна і точна.

Крім того, інфікування при операції - рідкість, а майстерність професійних хірургів не залишає рубців.

Отопластика лазером: особливості інструменту і операції

Отопластика лазером Лазер для проведення операцій (лазерний скальпель) складається з двох частин. У стаціонарній частині знаходиться сам генератор випромінювання і блоки управління. Рухома частина являє собою компактний випромінювач, з'єднаний з основним блоком световодом. Лазерний промінь передається по світловод в випромінювач, за допомогою якого лікар робить необхідні маніпуляції. Саме випромінювання прозоро, що дозволяє хірургові бачити всю оперованих зону.

Розрізи тканин лазерним скальпелем виходять максимально тонкими, так як вплив променя на оперовану область обмежується шириною приблизно 0,01 мм. У місці дії температура тканин збільшується приблизно до 400 градусів, в результаті чого ділянку шкіри миттєво згорає і частково випаровується, тобто відбувається коагуляція білків і перехід рідини в газоподібний стан.

Саме цією причиною пояснюється мінімальну кількість крові при операції і неможливість зараження інфекцією. Лазерний промінь дуже м'яко працює з хрящем, не пошкоджуючи його понад необхідність. Краї виходять округлими і рівними, що дозволяє максимально точно змінити форму вушної раковини.

Отопластика лазером має такі переваги:

  • виключається інфікування тканин;
  • мінімальна кількість крові під час і після операції;
  • відбувається швидка регенерація тканин;
  • зменшується реабілітаційний період;
  • вуха виглядають максимально природно (відсутні рубці).

Лазерна корекція вух набирає все більшої популярності серед населення. Такий спосіб операції рекомендують для дитини, так як після впливу лазера больові відчуття мінімальні, а вухо заживає швидше. Вартість як скальпельний, так і лазерної отопластики коливається в значному діапазоні. Вона складається з різних факторів: виду дефекту, кваліфікації хірурга, виду анестезії та багатьох інших. Для того, щоб визначитися з вибором клініки, корисно почитати відгуки в інтернеті.

Ціна на лазерну отопластику в Москві - від 33000 рублів, в Санкт-Петербурзі - від 30000 рублів.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]