Пацієнту після травми пересадили лікоть
07.06.2016
У квітні 2016 року в медичному центрі Каліфорнійського університету була проведена унікальна реконструктивна пластична операція з пересадки ліктя з лівої руки на праву. У ній взяли участь 10 лікарів, які протягом 12 годин здійснювали відновлення пошкодженої руки.
У 2009 році Реджинальд Кук зі штату Техас потрапив в автомобільну аварію, в результаті якої отримав серйозні пошкодження. Кілька місяців чоловік перебував у комі. У нього була черепно-мозкова травма і численні переломи кісток.
Після виходу з коми чоловік виявився прикутий до інвалідного крісла через параліч ніг. На лівій руці був пошкоджений нерв, який лікарі так і не змогли відновити. Права рука, хоч і рухалася, але не контрольовано, так як роздроблений лікоть не підлягав відновленню через брак фрагментів суглоба.
Хірургами було прийнято рішення про пересадки здорового ліктя з лівої руки на праву. Таким чином можна було забезпечити чоловікові повноцінне функціонування однієї руки.
Протягом декількох місяців лікарі готувалися до складної операції. Пересадка була ризикованою, тому що в разі пошкодження нерва на правій руці, шансів відновити функціональність кінцівки не залишалося. Щоб виключити неточності в операції, було проведено попереднє моделювання майбутньої руки на 3D принтері.
Реконструктивна пластична операція виявилася успішною. Чоловік може контролювати свою руку, підносити її до рота, приймаючи їжу самостійно. Сам
Лікарі дають хороші прогнози. Вони вважають, що протягом року рука досить зміцніє для того, щоб чоловік міг забезпечувати себе сам: їсти, одягатися і навіть ходити, спираючись на ціпок.
Валерія Соколова, редактор новин