Скошений підборіддя: особливості прояву дефекту і причини його розвитку



маленький підборіддя

Маленький або як його ще називають, скошений добірок, є вроджений або набутий дефект нижньої щелепи людини. Володар слабо вираженого підборіддя нерідко страждає від комплексів з приводу своєї зовнішності, оскільки така форма нижньої щелепи здатна значно спотворити візуальний образ особи.

Згідно з даними порталу krasota.ru, коротке підборіддя погіршує загальну красу особи більш ніж на 50%, тому питання про те, як усунути скошене підборіддя, на сьогоднішній день є більш ніж актуальним.



Важливо відзначити, що сучасні тенденції краси особи диктують культ чітких ліній, тому скошене підборіддя може стати справжньою проблемою для людини, будь то жінка або чоловік. Також маленький підборіддя задає характерні риси обличчя, створюючи індивідуальний образ.

причини дефекту

Як уже було відзначено вище, дефект розвитку підборіддя може бути вродженим, а також придбаним.

Природжений маленький підборіддя трапляється у людини через спадкового чинника, коли у кровних родичів був подібний дефект будови обличчя.

Набутий маленький підборіддя може розвинутися з таких причин:

  1. Втрата кісткової тканини, яка зазвичай спостерігається у людей похилого віку.
  2. Деформація нижньої щелепи, яка пов'язана з раніше перенесеною травмою підборіддя. Статися подібне може внаслідок тупого удару, падіння і т.п.
  3. Зміна розміру підборіддя через оперативного втручання, яке не завжди може бути успішним.
  4. Атрофія м'яких тканин, яка робить підборіддя візуально менше.

Важливо знати, що корекція маленького підборіддя повинна підбиратися лікуючим хірургом в залежності від ступеня занедбаності дефекту, його причини та виразності. Також при цьому лікар повинен обов'язково враховувати вік пацієнта і наявність у нього важких хронічних захворювань.



Основні ознаки

Характерними ознаками скошеного підборіддя є непропорційність особи і відсутність чітких обмежень його ліній. Також у людини з таким дефектом погано окреслені вилиці. Сама лінія підборіддя неплавное.

Корекція підборіддя: способи діагностування і методи усунення маленького підборіддя

скошений підборіддя

Перед тим як проводити операцію по корекції підборіддя, важливо попередньо впевнитись в тому, що такий дефект дійсно є. Визначити свій розмір підборіддя і його відхилення від норми можна навіть самому в домашніх умовах.

Для цього потрібно встати перед дзеркалом і розділити особа на три умовні зони: від брів до кінчика носа, від носа до нижньої частини підборіддя і від верху чола до брів.

У тому випадку, якщо всі три дані лінії будуть однакового розміру, то це буде означати, що людина саме цілком пропорційне обличчя і допомогу пластичного хірурга йому зовсім не потрібна.

Якщо ж область від кінчика носа до підборіддя буде значно коротшим, ніж дві інші зони, то це і буде характерною ознакою скошеного підборіддя, який може потребувати процедурі з його корекції.

методи корекції

Сучасна пластична хірургія постійно вдосконалюється, тому корекція підборіддя, який має неправильні форми, може здійснюватися кількома методами.

Основні з них:

  1. Корекція підборіддя філлерамі.
  2. Кісткова пластика.
  3. Ментопластіка .
  4. Імплантування підборіддя.
  5. Безопераційна корекція підборіддя.

Корекція підборіддя філлерамі передбачає введення в м'язи людини спеціальних препаратів, які будуть натягувати шкіру в потрібних місцях, створюючи, таким чином, візуальне подовження підборіддя і витягування скул.

Перевага даного втручання полягає в швидкому результаті і мінімумі протипоказань, однак вагомим мінусом процедури є високий ризик побічних ефектів. Більш того, результат від такої корекції буде не тривалим.

Другий метод корекції підборіддя (кісткова пластика) передбачає збільшення невеликого підборіддя за допомогою висунення деформованої ділянки нижньої щелепи вперед.

Кісткова пластика проводитися протягом години. Вона передбачає введення загального наркозу, виконання надрізу в зоні рота, розпилювання ділянки нижньої щелепи і висунення його. Після цього хірург фіксує кістку титановими шурупами і накладає шви.

Перевагами кісткової пластики є:

  1. Відсутність імпланта.
  2. Можливість створення нормальної довжини підборіддя.
  3. Непомітні шви.

У свою чергу, мінусами даного втручання будуть:

  1. Крихкість кістки після її розпилювання.
  2. Ризик ускладнень.
  3. Тривалий відновлювальний період.
  4. Ризик невдало сформованого підборіддя.

При вираженому деформації підборіддя людині може бути показано його імплантування. Дана операція передбачає впровадження спеціального штучного хряща або біосумісного імпланта.

Найбільш часто хірурги застосовують при імплантування силіконові імпланти, оскільки вони зростаються з природними тканинами людини і надійно фіксуються внаслідок цього.

Загальний хід такої операції наступний:

  1. Введення пацієнтові анестезії.
  2. Виконання розрізу в підщелепної області.
  3. Встановлення імпланта і подальша його фіксація.
  4. Накладання швів.
  5. Антисептична обробка рани.
  6. Накладання пов'язки.

Тривалість такої операції становить в середньому 1 годину.

Перевагами імплантування підборіддя є довічна гарантія результатів, а також те, що імплант НЕ буде видно навіть при обмацуванні підборіддя.

Мінусом процедури є наявність стороннього предмета в організмі.

Важливо відзначити, що іноді людині імплантують власний хрящ, який може бути взятий з вух, носа або тканини ребер. При цьому, хірург за допомогою такого матеріалу може «виліпити» бажану форму підборіддя.

Плюсами імплантування власного хряща є низький ризик ускладнень, а також відсутність стороннього предмета в організмі.

Мінусами можна назвати:

  1. Ризик подальшого розсмоктування хряща.
  2. Необхідність повторного втручання для забору хрящової тканини.
  3. Неможливість усунення виражених дефектів підборіддя.

Більш того, коригувати підборіддя також можна за допомогою ліполіфтінга. Суть такої процедури полягає в отриманні жирової тканини самого пацієнта, її очищення і подальше впровадження в проблемну область людини.

Тривалість ліполіфтінга становить не більше сорока хвилин. Ефект після такої процедури триває до року. Можливими ускладненнями від ліполіфтінга можуть бути набряк, біль, інфекція і запалення тканин.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]