Остеотомія верхньої щелепи: кому вона допоможе, і як підготуватися до операції



Остеотомія верхньої щелепи

Верхні і нижні щелепи визначають структуру великої частини особи. Через вродженою чи набутою проблеми з щелепами особа може здатися занадто плоским, а підборіддя - занадто великим. Також через щелепних порушень можуть виникнути труднощі з жуванням, промовою, а також псується загальний зовнішній вигляд обличчя.

Верхня щелепа може бути занадто вузькою, занадто широкої, занадто короткою або занадто далеко видаватися вперед або назад, щоб відповідати нижньої щелепи належним чином.

Операція на верхній щелепа (остеотомія верхньої щелепи) є єдиним способом, щоб виправити ці патології. Асиметрія між різними сторонами особи також може бути виправлена ​​шляхом зміни верхньої щелепи.



Показанням до остеотомії є і дефект альвеолярного відростка верхньої щелепи обумовлений вродженою щілиною.

Хірургічна процедура остеотомии може проводитися і на нижній щелепі, в разі її деформації і при значних порушеннях прикусу.

Для більшості людей ортогнатичному хірургії є особистим вибором. Оскільки остеотомія верхньої щелепи вимагає тривалого періоду відновлення, потрібно ретельно зважити всі вигоди і тяготи від операції. Для тих небагатьох людей, які також мають серйозні функціональні проблеми, такі як проблеми з жуванням або закриттям рота, ортогнатичному операція може бути необхідністю.

Численні фактори ризику можуть змінити план лікування або повністю виключають хірургічне втручання.

До таких факторів належать:


  • активна або пізня стадія захворювання пародонту;
  • дискразія крові - патологічна зміна кров'яних клітин або елементів згортання крові;
  • системне захворювання;
  • місцеві фактори, які можуть вплинути на нормальне загоєння ран;
  • дитячий та підлітковий вік. У дитини щелепи ще не сформувалися.


Підготовка до операції

Коли стоматолог ідентифікує пацієнта як кандидат на ортогнатичному хірургію, він призначає повний рентгенографічний аналіз. Щелепно-лицьовий хірург і лікар-ортодонт будуть працювати разом, і розглянуть, як коригувальна операція вплине на функціонування щелепи і естетичний вигляд обличчя пацієнта.

Досить часто перед остеотомією верхньої щелепи пацієнтові доводиться пройти ортодонтичне лікування для вирівнювання зубів. Це може мати величезну користь для прикусу і загального стану здоров'я людини.

Можливо, пацієнту потрібно носити брекети близько 8-16 місяців. Дужки необхідні, щоб вирівняти зуби в достатній мірі, в рамках підготовки вирівнювання щелепи. При відвідуванні ортодонта до початку операції брекети будуть змінені таким чином, щоб їх можна було використовувати під час остеотомії верхньої щелепи.

Після вирівнювання зубів пацієнта направлять на консультацію з щелепно-лицьовим хірургом. Він оцінить досягнутий результат лікування і обговорить з хворим план хірургічного та післяопераційного лікування.

Як усувається асиметрія щелепи і чого очікувати після операції

Хірургічна операція під назвою «Остеома» допомагає змінити положення верхньої щелепи по відношенню до нижньої і виправити такі проблеми як патології прикусу, аномальний розвиток щелеп і наслідки невдалої хірургії вроджених ущелин неба. Операція буде проходити під загальним наркозом: тобто пацієнт буде занурений в глибокий сон.

проведення остеотомии

асиметрії щелепи

Операція здійснюється з внутрішньої частини рота, так що не залишиться ніяких видимих ​​рубців на шкірі обличчя. Хірург зробить розріз через ясна над верхніми зубами пацієнта, щоб отримати доступ до щелепної кістки.

Потім він розріже верхню щелепу невеликий пилкою і перемістить відпиляний фрагмент в нове положення. Він буде утримуватися на місці невеликими металевими пластинами і гвинтами. Вони виготовлені з титану, який є дуже інертним металом і безпечний для використання в організмі.

Там, де була асиметрія щелепи, на місці розрізу залишаться розчинні шви, які зникнуть через два тижні або трохи більше.

Пацієнтам, яким роблять остеотомії, можливо, буде потрібно кістковий трансплантат. Частина кістки зазвичай беруть зі стегна, щоб встановити верхню щелепу в її нове положення. Ця процедура відбувається під час операції на щелепі.

Вся операція займає близько 2 годин. При цьому пацієнт знаходиться під комбінованим (ендотрахеальний) наркозом, тобто наркоз буде надходити і в кров і в дихальні шляхи.

реабілітаційний період

Операція не дуже болюча, однак протягом перших кількох днів в післяопераційний період пацієнту можуть бути запропоновані знеболюючі препарати. Крім того, лікарю необхідно буде переконатися, що область заживає без будь-якої інфекції і тому пацієнтові будуть ввозитися антибіотики через вену на руці, поки він знаходиться в лікарні.

Відразу після операції особа буде опухлим, в області рота можуть бути гематоми, і сам рот не буде відкриватися широко. У перші 1-2 тижні після того, як асиметрія щелепи була усунена, ніс може не дихати і пацієнту, можливо, доведеться дихати через рот. Ковтати буде важко, а горло може хворіти - це наслідок наркозу.

Набряк може бути зменшений за допомогою холодних компресів і вертикального положення подушки під час сну. Зазвичай набряк зникає через два тижні, але іноді він тримається кілька місяців.

Після ліквідації асиметрії щелепи в перші два дні пацієнт може харчуватися тільки рідиною, проте він досить швидко зможе перейти на м'яку їжу, а через кілька тижнів повернеться до свого звичайного раціону.

Загальна тривалість перебування в лікарні залежить від віку і стану здоров'я людини, але більшість пацієнтів проводять одну або іноді дві ночі в лікарні після операції.

Положення щелепи буде перевірятися за допомогою рентгенівських променів, перш ніж лікар дозволить пацієнту повернутися додому.

Більшість людей повертаються на роботу через три тижні після операції. Важливо пам'ятати, що ви не зможете керувати механізмами протягом 48 годин після загальної анестезії.

Усунення асиметрії щелепи має ряд потенційних ускладнень, як і у випадку з будь-яким хірургічним втручанням. На щастя, при цьому типі операції ускладнення зустрічаються рідко. Проте важливо знати про них і мати можливість обговорити їх з хірургом.

  • Кровотеча. Невелика кровотеча з розрізів всередині рота є нормальним і його слід очікувати. Часто можна помітити невелику кровотечу з носа, зазвичай воно проходить через тиждень після операції. Однак серйозне кровотеча з носа - дуже незвично, але, якщо воно відбудеться, допомога полягає в застосуванні тиску на ніс протягом принаймні 10 хвилин.
  • Оніміння. Верхня губа буде занімілою і в ній відчуватиметься поколювання після операції. Подібні відчуття виникають після ін'єкції у стоматолога. Оніміння може триматися кілька тижнів.
  • Інфекція. Невеликі пластини і гвинти, які утримують щелепу в новому положенні, як правило, залишаються на місці постійно. Іноді вони можуть бути заражені і повинні бути видалені, але якщо це станеться, то через кілька місяців після операції. Металеві детектори в аеропортах та інших закладах не реагують на титан, з якого виготовлені пластини і гвинти.
  • Ускладнення з боку легень. У астматиків або курців існує підвищений ризик ускладнень з боку легень. Тому перед операцією дуже рекомендується кинути палити. Це може бути важким і, можливо, зажадає використання нікотинового пластиру або спеціальної жувальної гумки. Фізіотерапія може знадобитися для стимулювання функції легень на найближчому післяопераційному етапі.
  • Зміна прикусу. Протягом декількох тижнів після операції часто буває необхідно поставити гумки на ортодонтические брекети, щоб змінити прикус в нове положення. Рідко може знадобитися друга невелика операція, щоб перемістити кріпильні пластини і гвинти, якщо новий прикус не зовсім анатомічно правильний.

Часто після операції пацієнти відчувають себе сумними і пригніченими. Це почуття, як правило, проходить після того, як пацієнти одужують і повертаються до звичних справ.

За відгуками остеотомія верхньої щелепи дає чудові результати. Різниця на фото видно неозброєним поглядом.

Ціна такої операції становить від 130 тисяч рублів і вище в залежності від складності та обраної методики. Наприклад, операція по Безрукову в деяких клініках коштує 240 тисяч рублів.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]