Збільшення молочних залоз у жінок, чоловіків та дітей: причини і особливості



Збільшення молочних залоз у жінок У людини груди можуть рости з кількох причин. Однією з них вважається природна причина, другою причиною може бути будь-яка патологія. До патологічного росту грудей прийнято відносити гормональні порушення в організмі людини.

Відомо, що форма грудей, розмір, безпосередньо залежать від того, наскільки правильно організм виробляє статеві гормони.



Фізіологічна (нормальна)

У даній ситуації молочні залози ростуть у жінок після 17 років, що пов'язано з настанням менструацій. У період вагітності, годування дитини грудним молоком, молочні залози також збільшуються природним шляхом. Це говорить про те, що відбувається природна гормональна перебудова організму. Коли у дівчаток настає період статевого дозрівання, починають рости молочні залози, що вважається абсолютно нормальним.

Патологічна

Сюди відносяться всі інші випадки, за якими у людини зростає молочна залоза. Як правило, на зростання залози впливає гормональний збій або якесь серйозне захворювання. Часто заліза набухає через те, що розростається сполучна тканина, також у жіночої половини через зайвої ваги відкладається жирова тканина. Молочні залози у деяких людей можуть збільшуватися на час в період реабілітації після захворювань.



Де болить

Збільшення молочних залоз супроводжується больовими нападами, що виникають періодично або занепокоєння в людини постійно. Постійні болі поширюються на всю область грудей, часто біль віддає в область ребер, в м'язові волокна.

Періодичні болі в молочній залозі настають у жіночої половини за кілька днів до початку менструації, при цьому створюється відчуття, що груди розпухає, збільшується в розмірі. Біль локалізує молочні залози абсолютно однаково, з двох сторін, вони стають особливо чутливими. Як тільки настає менструація, біль іде.



Збільшення молочної залози у жінок

У більшості жінок набухають молочні залози напередодні менструації. На це впливають гормони стероїдного класу. Крім усього іншого молочна залоза збільшується за рахунок естрадіолу - гормон, що виробляється яєчниками, що впливає на зростання сполучної тканини.

У жіночому організмі є гормон прогестерон, за рахунок якого виробляється жовте тіло, що безпосередньо впливає на ріст клітин молочної залози. Даний процес є повністю оборотним, після закінчення чергової менструації жіночий організм без будь-яких патологій приходить в попередній нормальний стан.

Жіночі груди може бути збільшена в тому випадку, якщо приймаються гормональні засоби - контрацептиви, також інші гормональні ліки, що мають в своєму складі невелику частку гормонів. Крім нормальних фізіологічних процесів, жінка повинна уважно ставитися до свого здоров'я, а саме звертати увагу на те, яка біль виник в залозах. Збільшення молочних залоз часто настає через мастопатії.

Патологічні болю в цьому випадку є тривалими, наростаючими, кардинально відрізняються від болів при менструації, можуть локалізувати область лопаток, пахв, плечей. Найчастіше при даній патології у жінок сильно болить груди при легкому натисканні або русі, з'являється ущільнення вгорі грудей. Даною проблемою займається лікар мамолог. Саме до нього жінка повинна буде негайно звернутися, якщо помітить у себе подібний стан.

Збільшення молочних залоз при вагітності

Збільшення молочних залоз при вагітності У кожної вагітної жінки збільшується заліза, це абсолютно нормальний процес.

Організм, готується до появи малюка, адже жінці доведеться годувати його грудним молоком. Важливу роль в цьому процесі відіграють відразу кілька гормонів - естроген, пролактин, прогестерон, лактоген.

Саме лактоген вважається особливим гормоном, адже вироблення його відбувається самої плацентою.

Груди вагітної жінки зазнає багато змін, зростає в обсязі залозиста тканина (саме завдяки їй виробляється грудне молоко), збільшуються в окружності альвеоли. Молочні залози збільшуються протягом 9 місяців, поки дитина не народиться.

Збільшення молочних залоз у чоловіків

Як би дивно не звучало, чоловіки також схильні до збільшення молочних залоз. Патологічний зростання залози називається гинекомастией. Як правило, це доброякісне зміна в даній області. Як самостійне захворювання гінекомастія не зустрічається, це завжди, ознака якого-небудь захворювання в організмі.

Виділяють кілька причин, за якими у чоловіка можуть збільшитися залози:

  1. Після прийому ліків, що містять в своєму складі естроген.
  2. Порушення у виробленні тестостерону, головного чоловічого гормону.
  3. Слабка вироблення андрогенів.
  4. Пухлина в надниркових залозах, яєчках.
  5. Захворювання печінки, викликані сильною алкогольною інтоксикацією.
  6. Зайва вага.
  7. Недостатність ниркових ферментів.

Зростання залози у чоловіків в більшості випадків пов'язаний з гормональним збоєм. Гінекомастія може локалізувати як одну, так двоє грудей відразу. За даними досліджень найчастіше патологія вражає обидві груди, де досить швидко розростається залозиста тканина.

Збільшення молочної залози у дитини

Залози можуть збільшуватися у дитини через місяць після народження, що не повинно викликати занепокоєння у батьків. Така ситуація відбувається частіше, ніж звичайно, як у дівчаток, так у хлопчиків, внаслідок попадання крізь плаценту в кровотік дитини гормонів матері - естрогенів. Тому багато матерів можуть спостерігати, як у дитини з сосочків виділяється дрібні краплі молозива. Після другого місяця життя у дитини груди перестає набухати.

Збільшення молочних залоз у дівчаток

Молочні залози у дівчаток починають збільшуватися в віці 9-11 років. Якщо це відбувається до 9 років, в такому випадку це прийнято вважати патологією. У медицині раннє дозрівання молочних залоз називається синдромом раннього статевого дозрівання. Даний процес часто відбувається через те, що виникає пухлина яєчників, кіста, неправильна вироблення жіночих гормонів.

Раннє дозрівання залози може виникати через вроджених мутацій на генетичному рівні, коли один з генів, що відповідають за вироблення естрогену, піддається мутації. Незважаючи на дані відхилення в дитячому організмі, дівчатка за зовнішнім виглядом не відрізняються від своїх ровесниць. Крім того, що їх кісткова система випереджає розвиток на кілька років вперед.

Збільшення молочних залоз у хлопчиків

Якщо у хлопчиків у віці 11-14 років збільшуються молочні залози, це називається ювенільної гинекомастией. Відбувається це в момент статевого дозрівання, при цьому соски стають сильно чутливими, ареоли набухають.

До кінця причина набухання молочних залоз у хлопчиків в даному віці не виявлено, однак багато фахівців трактують цей стан як короткочасний гормональний дисбаланс, після якого стан грудних залоз нормалізується.

Збільшення молочної залози у жінок і подальше лікування

УЗД молочних залоз У чоловіків, жінок і дітей діагностувати збільшені залози можна різними способами. Жінок направляють на мамографію, лімфографія, роблять тести крові, лікар зовні оглядає молочні залози.

У чоловіків проводять рентгенівське дослідження легень, КТГ, МРТ голови, досліджується сеча на вміст у ній азотистих основ. Дітям проводять ретельне обстеження, беруть кров на аналіз для того, щоб визначити рівень гормонів, проводять УЗД молочних залоз.

Лікування збільшення молочної залози у жінок

Якщо спостерігається збільшення молочної залози у жінок, лікар призначає прийом протизапальних нестероїдних засобів. Дані препарати допоможуть жінці впоратися з болями при менструаціях. Якщо заліза збільшилася через збій гормонів, тоді призначається певний гормональний засіб, що знижує або підвищує той чи інший гормон.

Лікування збільшення молочної залози у чоловіків

У цьому випадку усувається першопричина збільшеної залози. Чоловікам призначається певний гормональний препарат. Крім цього в м'язи може вводитися гормон, який швидше проникне в кровотік і допоможе впоратися з гормональним збоєм. У тому випадку, якщо заліза збільшилася самостійно, вона віддаляється операційним шляхом .

Лікування збільшення молочної залози у дівчаток і хлопчиків

Якщо у дівчаток або у хлопчиків відзначається передчасне набухання молочних залоз, необхідно два рази на рік консультуватися з фахівцем, не робити ніяких щеплень. Лікування медикаментами в період запалення не потрібно.

Однак, якщо у хлопчиків відзначається збільшення молочних залоз протягом декількох років, тоді необхідно призначити прийом гормональних препаратів.

профілактика

Збільшення молочних залоз у чоловіків На відміну від багатьох інших захворювань, профілактичні заходи в цьому випадку неможливі, через те, що людина не здатна вплинути на вироблення статевих гормонів.

Фахівці радять правильно харчуватися, дотримуватися режиму праці та відпочинку, вести здоровий спосіб життя, щоб не допустити гормональні збої.

Чоловікам не слід нехтувати силовими навантаженнями, вони сприяють збільшенню тестостерону в організмі. Стрес негативно позначається на гормональному фоні, при цьому може підвищуватися рівень такого гормону як кортизол, що допомагає перетворювати тестостерон в естроген. Утриматися від прийому бобових продуктів, хмелю, сиру, пива.

прогноз

Якщо збільшуються молочні залози, фахівці радять не хвилюватися, не приймати кардинальних заходів. Однак більшість вчених вважає, що будь-який гормональний дисбаланс негативно позначається на здоров'ї людини, особливо на жіночому організмі.

Через гормональні збої можуть розвиватися деякі захворювання в організмі. Збільшення молочної залози у жінок може стати причиною сильного гормонального дисбалансу, що згодом призводить до безпліддя. З описаного вище випливає, що збільшення молочних залоз у людини в будь-якому віці не повинно залишатися поза увагою.

У жінок це відбувається щомісяця, з настанням менструацій. Чоловікам же слід бути уважнішими, якщо раптом залоза починає стрімко зростати. Дитячий організм абсолютно не передбачуваний, тому набряклі залози у дитини повинен контролювати фахівець.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]