Силіконові груди до і після корекції: особливості доопераційного і операційного періоду
Для багатьох жінок об'ємна і пружні груди - об'єкт багаторічних мрій, для інших - вимушена необхідність, зумовлена суто медичними показаннями.
У будь-якому випадку вирішити всі проблеми дозволяють сучасні оперативні методи по установці грудних імплантів, які щільно увійшли в рутинну практику будь-якого пластичного хірурга.
Суть корекції грудей
Спочатку в область молочних залоз ін'єкційно вводили рідкий парафін, силікон та інші речовини, що призводило до тяжких наслідків і навіть втрати органу. Згодом, подібні методи були заборонені і в даний час не практикуються. Імпланти на основі силікону вперше були створені і застосовані на початку другої половини 20 століття.
Вони пройшли кілька стадій свого розвитку, перш ніж досягли нинішніх якостей. Пластична корекція грудей за допомогою силіконових імплантів полягає в їх встановленні під тканиною молочної залози або грудної м'язом і є її частковим протезуванням.
Сам імплант представляє собою медичний виріб, що складається з щільної оболонки і внутрішнього вмісту. Оболонка виготовляється із силіконового матеріалу, може бути гладкою або пористої. Наповнювачами для імпланта служать або силіконовий гель різної консистенції, або ізотонічний сольовий розчин.
Хірургічний розріз частіше проводять під грудною шкірною складкою, іноді в Періареолярний зоні (по краю соска) або в пахвовій області. Пацієнтка весь час маніпуляції знаходиться під загальним наркозом. Процедура в середньому займає близько 1,5-2-х годин.
Силіконові груди до і після операції є величезну різницю в плані свого зовнішнього вигляду. При адекватному і правильному виборі форми, розміру і методу установки імплантів, молочні залози набувають абсолютно природні обриси і красу.
Варіативність установки грудних імплантів
Розрізняють декілька видів оперативних підходів до встановлення імплантів. Вони залежать від різних факторів, наприклад, від початкового місця розташування молочних залоз, ступеня птозу (опущення), стану м'язово-зв'язкового апарату і його тонусу, еластичних властивостей шкірних покривів, розміру шару підшкірно-жирової клітковини, що деформують змін ребер і грудини.
Імплантант може міститися в наступні місця:
- повністю під тканиною залози;
- під фасцією великого грудного м'яза;
- комбіновано: одна частина під грудним м'язом, інша - під молочною залозою;
- безпосередньо під великим грудним м'язом.
Методика операції може відрізнятися і в наступних варіантах:
- імплант встановлюється вже в готовому вигляді і приймає необхідну форму;
- вводиться тільки оболонка імпланта, потім закачується достатню кількість наповнювача.
При обох технологіях намагаються використовувати, як можна більш тонкий і короткий доступ, і найменше число швів. Післяопераційна рана зашивається за допомогою косметичного виду швів і не вимагає установки пристосувань для додаткового відтоку рідини.
При необхідності збільшення грудей комбінують з іншими втручаннями: підтяжкою шкіри молочних залоз, видаленням надлишку жирового шару, редукційна маммопластика (при вроджених асиметрія і ін.).
Перелік необхідних аналізів
Будь-яке оперативне втручання вимагає попереднього лабораторного та інструментального обстеження, і установка силіконових імплантів не стала винятком.
Перелік затребуваних аналізів і діагностичних тестів представлений нижче:
- загальний аналіз крові з підрахунком тромбоцитів;
- загальний аналіз сечі;
- глюкоза крові натще;
- біохімічний аналіз венозної крові;
- коагулограма (показники швидкості і якості згортання крові);
- реакція Вассермана, тест на австралійський (Hbs) антиген;
- група крові, резус-фактор;
- флюорографія / рентгенографія органів грудної клітини;
- ЕКГ;
- мамографія (рентген молочних залоз) жінкам після 40 років;
- УЗД молочних залоз.
При наявності супутніх захворювань пацієнтка обов'язково відвідує відповідного фахівця для виключення потенційних протипоказань до імплантації.
Доопераційний і операційний періоди
Існують кілька правил, які рекомендовано розпочати виконувати за
До них відносять: відмова від шкідливих звичок, насамперед куріння і вживання алкоголю, дотримання делікатної легко засвоюваній дієти (напередодні і в день операції перед загальним наркозом їсти і пити категорично заборонено), тимчасове скасування лікарських засобів, які мають властивість розріджувати кров, і гормональних препаратів (тільки після консультації з лікарем).
Крім цього, перед операцією проводиться оцінка отриманих результатів досліджень, обґрунтовується необхідність того чи іншого методу, жінці даються роз'яснення з приводу всіх переваг і недоліків, а також можливого ризику розвитку ускладнень. В операційному періоді лікар-хірург здійснює попередню розмітку майбутнього розрізу в двох положеннях пацієнтки: стоячи і сидячи.
Потім жінка переходить під контроль анестезіолога, який забезпечує загальну анестезію і знаходиться поруч з нею під час пластики. Як виглядає силіконові груди до і після хірургічного втручання дозволяють оцінити численні фотографії пацієнток. При дотриманні всіх правил і принципів проведення операції з імплантами можна досягти приголомшливих результатів і істотно підвищити рівень якості життя.
Силіконові груди: відгуки та рідкісні ускладнення
Слід пам'ятати, що далеко не всім жінкам показано ендопротезування молочних залоз.
Загальними захворюваннями, при яких не можна виконувати пластику, є:
- злоякісні онкологічні процеси будь-якої локалізації;
- гострі інфекції;
- вагітність і період грудного вигодовування;
- захворювання крові з порушенням згортання.
Крім того, операцію не проводять особам, які не досягли 18 років.
Перебіг реабілітаційного періоду
Період реабілітації зазвичай не займає багато часу. При успішному перебігу пластичної операції жінку можуть виписати додому вже на наступну добу.
На молочні залози накладаються спеціальні тиснуть пов'язки. Перший тиждень пацієнтку можуть турбувати болі в області післяопераційної рани, обумовлені набряком і механічним пошкодженням м'яких тканин, почуття натягу шкіри. В такому випадку призначаються знеболюючі препарати (анальгетики, нестероїдні протизапальні засоби).
На 7-10-й день шви знімають, на місці рубця залишається щільна яскраво-червоного кольору смуга, яка потім перетворюється в тонку ледь помітну лінію. Весь наступний за операцією місяць жінка повинна носити компресійну білизну. Це необхідно для поліпшення кровообігу, зникнення набряків і прискорення формування фіброзної капсули навколо імпланта.
Доцільно спочатку обмежити фізичні навантаження, заняття спортом, не піднімати важких предметів, відмовитися від гарячих ванн і сауни, спати на боку та спині. Про те, який процес відновлення характеризує силіконові груди, відгуки більшості жінок зводяться до одного - максимально безпечний і успішний завдяки виконанню всіх рекомендацій.
Можлива післяопераційні симптоматика
У ранньому післяопераційному періоді крім больового синдрому можуть виникати деякі ускладнення: підшкірні гематоми (крововиливи), інфекційне запалення рани, втрата чутливості шкіри в порушеної області.
Гематома, як правило, розсмоктується сама, якщо ж вона розташована більш глибоко, то може знадобитися додаткове дренування.
При інфікуванні незначно підвищується температура тіла, посилюється біль в рані, почервоніння, набряк.
У таких ситуаціях застосовують антибіотики широкого спектру дії і місцеву обробку швів розчинами антисептиків. Порушення чутливості не вимагає ніякого лікування, так як відновлюється самостійно протягом декількох місяців.
рідкісні ускладнення
У жінок з силіконовими грудьми відгуки не згадують серйозних порушень після операції. Але, незважаючи на це, вони мають місце бути. До числа рідкісних ускладнень відносять зміщення імплантів, їх розрив, розвиток контрактури, сірому, порушення цілісності молочних проток залози.
Зсув імпланта в невеликому ступені спостерігається практично завжди. Однак, у випадках порушення режиму носіння компресійного білизни, ранніх навантаженнях зміщення може бути значним і приводити до необхідності повторної операції. Поява тріщин, розривів та інших дефектів в імплантатах можливо при використанні низькоякісних моделей, після тривалого їх носіння. Сучасні імпланти мають двошарову оболонку і силіконовий наповнювач, який навіть при травмі не розтікається і не залишає межі вироби.
Будь-який організм сприймає імплант як чужорідного тіла. Саме тому навколо нього поступово формується капсула зі сполучної тканини.
Однак, у більшості зовні це ніяк не проявляється: груди і раніше м'яка на дотик і має природну форму. У невеликого відсотка жінок з невідомих причин фіброзна капсула може здавлювати і деформувати імплант, що вимагає додаткового втручання. Сірому - порожнину біля імпланта, в якій накопичується серозна рідина.
Вона візуально непропорційно збільшує розмір грудей. Усувається шляхом відсмоктування рідини за допомогою шприца під ультразвуковим контролем. Пошкодження проток залози спостерігається тільки в двох випадках - якщо розріз виконувався навколо соска і, якщо імплант встановлювався під тканину залози. На жаль, ці зміни незворотні.