Реконструкція грудей: коли вона необхідна і як проводиться



реконструкція грудей Якщо план лікування раку молочної залози у жінок включає радикальну мастектомію (операцію з видалення грудей), їй буде запропоновано вибір щодо того, що робити з відсутньою грудьми.

Деякі жінки вважають за краще жити без одних грудей або використовувати протез (підкладати неправдиву груди в ліфчик). Інші вважають за краще реконструкцію грудей.



Від чого залежить обсяг пластичної операції при реконструкції молочної залози

Реконструкція молочної залози включає в себе кілька різних типів процедур, за допомогою яких хірурги намагаються відновити форму грудей пацієнток, які перенесли мастектомію.

Конкретний тип реконструкції та її обсяг буде залежати від таких факторів, як вік і тип тіла пацієнтки. Хоча реконструкція грудей не може повернути жінці тих відчуттів, які були до онкології, вона дає результат, дуже схожий на нормальну груди.

Як може проводитися видалення

Реконструкція грудей може бути проведена в той же час, що і мастектомія (негайна реконструкція), але це не завжди можливо. Переваги негайної реконструкції включають наявність тільки одного анестетика, крім того пацієнтці не потрібно повторно лягати в лікарню і буде всього один відновлювальний період.

Проте, період відновлення буде довшою, ніж при одній лише мастектомії. І пацієнткам, які проходять променеву терапію після мастектомії, можливо, доведеться кілька місяців носити тимчасовий імплантат, поки антиракова лікування не буде завершено.

Якщо після реконструкції будуть ускладнення, це може затримати початок хіміотерапії (якщо вона потрібна). Реконструкційних хірургічна операція може бути проведена через деякий час після мастектомії. Це називається уповільненим відновленням.

При цьому у жінки буде більше часу, щоб обговорити варіанти реконструкції грудей з хірургом. Крім того, лікування раку молочної залози буде вже закінчено і реконструкційні операція не буде від нього залежати. Деякий час до операції їй доведеться носити фальшиву груди і шрам на реконструйованій грудей буде більше, ніж після негайної реконструкції.



Як відновлюються м'які тканини в області віддаленої молочної залози

Реконструкція грудей зазвичай підрозділяється на дві категорії: процедура на основі імплантатів (еспандерів) або з використанням аутологічних клаптів (власної тканини пацієнта).

Може використовуватися еспандер

Основний принцип методу з еспандером полягає у відновленні втраченої кількості тканини через розширення залишилася шкіри грудей і заповненні оболонки молочної залози постійним імплантатом. Цей імплантат заповнений солоною водою (фізіологічним розчином) або силіконом.

Операція по реконструкції грудей з імплантатом коротше, ніж при реконструкції з шкірно-м'язовим клаптем. Хірург може запропонувати жінці спочатку використовувати тимчасовий розширюваний імплантат. Він дозволяє шкірі на грудях розтягуватися поступово. Розширювач буде перебувати в грудях протягом трьох-шести місяців. Після того, як розширюється імплантат досягне потрібного розміру, хірург замінить його постійним силіконовим еспандером.

Іноді вдається використовувати постійний силіконовий імплантат при першій операції. Іноді імплантати потрібно замінювати через кілька років, щоб зберегти їх зовнішній вигляд.

Пересадка шкірно-м'язового клаптя

При реконструкції грудей за допомогою клаптя, тканину-донор береться зі спини, живота, стегон або сідниць. Вона формується під шкірою, щоб створити нову груди. Тканина взята з тіла надає природну форму і відчувати себе реконструйованої грудей. Клаптева реконструкція - більш складна операція, ніж установка еспандера і пацієнтці доведеться перебувати в лікарні довше. У неї залишаться шрами в тих місцях, де була взята тканину.

Зверніть увагу

Нова груди можуть змінити форму і розмір протягом перших кількох місяців. Зате після того, як вона прийме постійну форму результати, ймовірно, будуть більш довговічними, ніж при реконструкції з імплантатом.

комбінована методика

Деяким жінкам з дуже великими грудьми може бути рекомендовано поєднання клаптикової реконструкції з установкою імплантата. В цьому випадку береться широкий клапоть шкіри і м'язів зі спини. Такий стандартний метод реконструкції молочної залози, який вперше був використаний в 1970-х роках.

Цей клапоть є джерелом м'яких тканин, які можуть допомогти створити більш природний вигляд форми грудей в порівнянні з одним лише імплантатом. Реконструкція грудей не є профілактикою рецидиву онкологічного захворювання.

Реконструкції грудей після мастектомії: особливості підготовки, протипоказання і післяопераційні ускладнення

Реконструкція грудей після мастектомії Після того, як груди прийняла свою остаточну форму і розмір, хірург може виконати реконструкцію соска. Ця процедура включає в себе вилучення частини соска зі здоровою грудей і прикріплення її до нової грудей. Але найчастіше хірург сформує частину шкіри на новій грудей у ​​формі соска.

Щоб відповідати природному кольору, новий сосок і область навколо нього можуть бути покриті татуюванням. Це зазвичай робиться в лікарні.

Способи відновлення сосково-ареолярного комплексу

Реконструкція сосків - амбулаторна процедура і виконується під місцевою анестезією. Жінки, які не погоджуються на реконструкцію соска, можуть віддати перевагу силіконовий сосок. Він кріпиться до грудей за допомогою спеціального клею і може залишатися на місці до трьох місяців.

Реконструкція сосків зазвичай проводиться через 4-6 місяців від дня реконструкції грудей після мастектомії. Саме стільки зазвичай потрібно часу на відновний період.

важливо

Реконструйований сосок не реагує на зміни температури або дотику і не так чутливий, як природний сосок.

Корекція другий молочної залози

Важливо враховувати протилежну груди при плануванні реконструкції грудей після мастектомії. Деякі жінки вважають за краще залишити здорову груди недоторканими, проте багато хто воліє досягти симетрії з реконструйованої молочною залозою.

Залежно від потреб пацієнтки симетрія може бути досягнута за допомогою зменшення грудей , підтяжки грудей або її збільшення за допомогою імпланту. Через кілька місяців після реконструкції грудей можна робити операцію на протилежній грудей.

Якщо жінці потрібна хіміотерапія, хірургічне втручання на протилежній грудей може бути зроблено, як тільки показники крові прийдуть в норму. Це зазвичай займає близько місяця. Для пацієнток з реконструкцією грудей з еспандером-розширником хірург може запропонувати установку імплантату в іншу груди, щоб досягти схожості обох грудей.

Сосок і ареол будуть реконструйовані пізніше, після того, як груди прийме остаточну форму. Всі ці процедури амбулаторні, а час відновлення займає до 2 тижнів. Після зміни протилежної грудей необхідно продовжувати скринінг раку.

Протипоказання

Відносні медичні (не пов'язані з раком) протипоказання для реконструкції молочної залози включають:

  1. Морбідне ожиріння (індекс маси тіла [ІМТ] ≥40 кг / м2);
  2. Неможливість відмови від куріння.

Похилий вік не є протипоказанням для реконструкції грудей після мастектомії.

Підготовка до операції

Важливо дотримуватися інструкцій, які лікар надасть пацієнтці в момент доопераційного призначення. Вони можуть включати в себе аналізи крові і сечі, рентген грудної клітки та ЕКГ.

Жінці буде запропоновано припинити прийом аспірину, а також будь-яких препаратів для розрідження крові, препаратів, що містять вітамін Е і будь-яких нестероїдних протизапальних препаратів, включаючи ті, які містять ібупрофен.

Так як знеболюючі медикаменти мають тенденцію викликати запор, протягом декількох днів перед операцією бажано приймати пом'якшувач стільця два рази в день. Пацієнтка зможе швидше відновитися після операції, якщо буде виконувати наступні речі перед операцією.

  • Не курити. Куріння може зашкодити кровопостачання тканин. Воно також може збільшити ризик отримання інфекції. Якщо реконструкція грудей після мастектомії передбачає вилучення тканин з живота пацієнтки, куріння збільшує ризик розвитку грижі.
  • Стежити за вагою. Існує підвищений ризик ускладнень від анестезії, якщо у жінки надмірна вага. Тому повним жінкам бажано відвідати дієтолога, який підкаже, як схуднути перед операцією.
  • Залишатися фізично активної, якщо тканина буде взята з живота, корисно робити присідання, щоб підвищити еластичність тканин-донорів. Потрібно прагнути робити до 30 присідань в день (краще вранці). Однак перед початком тренування слід обговорити її доцільність з лікарем.

Реконструкція грудей після мастектомії часто передбачає наявність більше однієї операції. Перша створює основу нової грудей. При наступних процедурах коригується розмір імплантату, і створюється новий сосок і ареол. Перший етап реконструкції робиться з використанням загальної анестезії. При подальших операціях може знадобитися тільки місцевий наркоз.

За відгуками більшості пацієнток, особливо тих, які проходили двосторонню реконструкцію грудей, вони не могли деякий час після операції надягати одяг через голову. Тому до операції бажано придбати одяг на блискавки або ґудзиках спереду.

ускладнення

Можливі побічні ефекти реконструкції грудей після мастектомії включають:

  • кровотеча;
  • інфекції;
  • погане загоєння швів;
  • нерівність грудей;
  • некроз всієї або частини пересадженою тканини;
  • ризики, пов'язані з непереносимістю наркозу при анестезії.

Крім того, клаптева операція включає в себе ризик часткової або повної втрати шкірно-м'язового клаптя і втрату чутливості на місці-донора.

важливо

Ризик виникнення даних ускладнень зростає, якщо жінка курить, має надлишкову вагу або страждає серйозними захворюваннями.

Використання імплантатів несе ризик формування навколо стороннього предмета в жіночих грудей щільної фіброзної тканини, що стискає імплантат (капсулярною контрактури) і розриву імплантату. Капсульну контрактуру можна лікувати за допомогою хірургічного видалення рубцевої тканини або видалення імплантату (з наступною заміною або без такої).

Жінка, ймовірно, буде відчувати втому і біль протягом тижня або 2 після операції з установкою еспандера, або довше після клаптикової операції.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]