Редукційна маммопластика: показання, підготовка і хід операції
Великі груди може стати як предметом гордості, так і причиною страждання жінки.
Якщо недостатній розмір грудної залози доставляє прекрасним дамам естетичний дискомфорт, то груди шостого або сьомого розміру приносить їм фізичне нездужання.
Справитися з останньою проблемою допоможе редукційна маммопластика - пластична операція, спрямована на зменшення грудних залоз.
Причини і види гіпертрофії молочних залоз
До розвитку гігантомастіі веде порушення гормонального фону жінки, ось чому груди найчастіше додає в розмірах при вагітності, швидкому і сильному збільшенні ваги або наявності ендокринних порушень.
Так як груди видозмінюється у всіх по-різному, то патологію прийнято класифікувати за різними параметрами:
- структурних змін - збільшення жиру або залізистої тканини;
- локалізації патології - одна груди або обидві залози;
- походженням - вагітність, ожиріння і т. д .;
- ступеня птозу - опущення залози щодо субмаммарний складки;
- ступеня вираженості - надлишкова маса (від 200 гр. до 1200 гр. і вище).
Залежно від виду гіпертрофії залози, редукційна маммопластика різниться за деякими показниками - техніці виконання розрізів, масштабом операції, часу виконання та іншими параметрами. Якщо операцію проводять чисто з естетичних міркувань (немає значного птозу і надлишкова маса залози невелика), то можна обійтися мастопексії або циркулярної підтяжкою, при якій забирається зайва шкіра, а груди повертається красива форма і пружність.
Показання до проведення
Гіпертрофія молочних залоз часто веде до погіршення психологічного стану жінки, проблем в інтимній сфері і розвитку різних недуг. Великі груди заважає жінкам активно проводити час, займатися спортом, а вибір одягу та натільної білизни стає справжньою проблемою. Тому основним показанням до проведення операції є покращення якості життя жінки.
На відміну від операцій зі збільшення бюсту, редукційна маммопластика часто проводиться за медичними показаннями, зокрема:
- проблеми з шкірним покривом (рубці від бретелей бюстгальтера, попрілості, що важко піддаються лікуванню, розтяжки);
- хвороби хребта (викривлення хребетного стовпа, зміщення хребців, грижа та інші проблеми в реберно-хребетних суглобах);
- мастопатія і мастит хронічного перебігу;
- асиметрія грудей.
передопераційна підготовка
Для того щоб операція виявилася успішною, необхідно з'ясувати причину надмірного збільшення грудних залоз.
При наявності супутніх патологій, наприклад, порушень в ендокринній системі, редукційна маммопластика не принесе належного ефекту, тобто після операції залозиста тканина буде рости знову.
Досвідчений пластичний хірург не стане робити операцію до тих пір, поки провокуючий фактор не усунений.
Так само важливо виключити протипоказання, тому жінці доведеться пройти ряд лабораторних досліджень, а також відвідати мамолога. Аналіз крові робиться для виключення гепатиту, гострих запальних процесів, ВІЛ інфекції, сифілісу, гепатиту і для визначення деяких важливих показників, наприклад, резус фактора.
Крім лабораторних досліджень, проводиться рентгенографія легенів, мамографія, УЗД грудних залоз і, при необхідності, інша інструментальна діагностика.
Оперативне втручання на грудях планується заздалегідь і здійснюється в призначений день. За два тижні до проведення редукционной маммопластики жінці не можна вживати алкоголь, курити, приймати антикоагулянти і протизаплідні засоби.
Пластичний хірург так само проводить попередню підготовку до хірургічної корекції грудей. Він моделює зовнішній вигляд нового бюста, визначає техніку проведення редукционной маммопластики, обсяг оперативного втручання і які медикаменти можуть знадобиться пацієнтці.
хід операції
Операцію виконують під загальним наркозом. В день процедури жінці не можна приймати їжу, можна тільки пити невелику кількість чистої води. Тривалість процедури варіюється від двох до чотирьох годин.
Редукційна маммопластика виконується поетапно:
- лікар робить розмітку майбутніх розрізів;
- розрізає тканини і відсікає зайву шкіру;
- видаляє надлишки жирової і залозистої тканин;
- переміщує сосок в більш високе положення на грудях;
- накладає шви.
У пластичної хірургії існують дві основні техніки редукционной маммопластики - вертикальний шов і Т-подібний шов. Перший варіант роблять в разі, якщо надлишки тканин залози не перевищують п'ятсот грамів. Техніка відрізняється швидкістю проведення, коротким швом і відносно легким відновним періодом. Класичний спосіб редукції виконують якщо потрібно прибрати понад кілограм тканин. Розрізи роблять не тільки від соска до субмаммарний складці, як в першому варіанті, але і в самій складці.
При операції хірург намагається досягти найкращого результату - створити естетично красивий і симетричний бюст, зберегти можливість лактації, чутливість сосків і шкіри грудей, зробити операцію так, щоб шви були короткими і менш помітними. Як буде виглядати груди після операції можна подивитися на фото.
Редукційна маммопластика: реабілітація, ускладнення і відгуки пацієнтів
Повне відновлення після оперативного втручання тривати не менше трьох місяців, протягом яких жінці потрібно дотримуватися певних правил.
Відразу після редукції грудей пацієнтка спостерігається в стаціонарі протягом декількох днів. У першу добу їй рекомендовано постільний режим. Жінка відчуває сильний біль, тому їй призначаються анальгетики, а для захисту від хвороботворних мікроорганізмів - антибіотики.
Після повернення додому жінка перебуває на лікарняному протягом двох, трьох тижнів. Шви знімаються на другому тижні після редукції, а повне рубцювання тканин відбувається через півроку.
Правила, яких необхідно дотримуватися в реабілітаційний період:
- носити компресійну білизну протягом трьох місяців;
- спати на спині до заживання швів;
- приймати ванну або душ можна після зняття швів (через 10 - 14 днів);
- не перегріватися (відмовитися від лазні, знаходженні під палючими променями сонця);
- не засмагати протягом півроку;
- уникати фізичних навантажень (спорт, робота на присадибній ділянці і т. д.);
- правильно харчуватися (не можна худнути або видужувати).
Редукція грудях є повноцінним хірургічним втручанням, а значить несе в собі ризики для здоров'я. Вибираючи операцію на грудях, як спосіб справитися з психологічним і фізичним дискомфортом, жінка повинна бути готова до хворобливого періоду реабілітації після редукційної мамопластики. Наскільки важкий він буде, залежить від обсягу оперативного втручання і наявності ускладнень. Дуже важливо врахувати всі протипоказання до хірургічної корекції грудей, які можуть стати причиною розвитку різних післяопераційних патологій.
Протипоказання до редукції грудей
Операцію не роблять жінкам, які не досягли вісімнадцятирічного віку, в періоди вагітності, менструації, годування дитини грудьми.
Якщо жінка планує народжувати дитину, то фахівці рекомендують зробити операцію після цієї події, так як зменшення грудних залоз може порушити процеси утворення молока в грудях.
Операцію не роблять, якщо жінка страждає такими патологіями:
- онкологією;
- гормонозалежної гігантомастіі;
- порушенням згортання крові;
- інфекційними хворобами;
- хронічними недугами в фазі загострення;
- важкими патологіями серця, легенів;
- судинними патологіями;
- підвищеним артеріальним тиском;
- на цукровий діабет;
- ожирінням.
Якщо все протипоказання виключені, то лікар без зайвих побоювань приступає до такої серйозної операції, як редукційна маммопластика, а реабілітація у пацієнта в цьому випадку буде проходити за планом, без неприємних сюрпризів у вигляді серйозних ускладнень.
можливі ускладнення
Ускладнення, які виникають після редукції, ділять на ранні та пізні. До перших відносять набряки, гематоми, розбіжність післяопераційних швів, інфікування ран. Серед друге небезпеку становлять грубе рубцювання тканин, деформація і порушення чутливості сосків, асиметрія грудей, повторне розвиток гігантомастіі, птоз молочних залоз. Кожне ускладнення вимагає з'ясування причин і призначення відповідного лікування.
вартість операції
Ціна на редукційну пластику варіюється в межах 70 000 - 300 000 рублів. Це залежить від обсягу операції, наявності додаткових послуг, професійних навичок хірурга і ряду інших чинників.
Відгуки жінок
Жінки, які пройшли через операцію зі зменшення грудей , залишають переважно позитивні відгуки. Редукційна маммопластика, реабілітація після операції доставляють жінці біль, проте хворобливий період не йде ні в яке порівняння з тим вантажем, який вона в буквальному сенсі носила на своїх плечах довгий час.
На форумах в мережі інтернет жінки охоче діляться результатами пластичної операції, розповідаючи, як про саму процедуру, так і про відновлювальному періоді. Зустрічаються і негативні відгуки, які найчастіше пов'язані з естетичної стороною питання. Деякі жінки скаржаться на те, що груди стали асиметричними або післяопераційні шрами занадто помітні.