Птоз грудей: причина патології і стадії її розвитку



птоз грудей Процес, який обумовлений опущеними грудей, втратою форми, обсягу і колишньої еластичності, розтягуваннями, носить назву птоз грудей.

Причиною цих явищ виступають цілком природні зміни в організмі жінки, пов'язані з віком. Але, часом, і молоді дівчата можуть стикатися з такою проблемою.

Втрата естетичної краси приносить дівчатам дискомфорт і зменшує впевненість в собі.



Що таке птоз молочних залоз

Птоз - це не тільки косметична проблема, даний процес тягне за собою більш серйозні наслідки: мокнуть, кісту, яка зачіпає протоки і лімфогранулеми і інші захворювання.

Недуга може перерости з доброякісного в злоякісний. Групою ризику визнані представниці прекрасної половини, які мають груди великого обсягу і чималої ваги.

Які причини

Основні зміни форми грудей обумовлені будовою даної частини тіла.

До основних причин, які призводять до опущення грудей, відносять:

  • зниження еластичності шкіри в області молочної залози;
  • розтягнення зв'язок грудей;
  • зміни в обсягах жиру і залізистих тканин.

Однак, є можливість сповільнити втрату форми, зберігаючи її природний вигляд, наприклад, проводити профілактику, відвідувати курси фізіотерапії, віддати перевагу ліфтінгу.



Фактори, що сприяють мастоптоз

Існує думка, що птоз жіночих грудей може розвинутися після годування грудьми або, якщо не носити бюстгальтер. Але це не зовсім так. Груди складаються з шкіри, жиру, зв'язок і залозистої тканини. Під нею розташовуються грудні м'язи.

Отже, пружність і форма грудей і соска будуть прямо залежати від того, в якому стані і співвідношенні знаходяться дані компоненти. Сама по собі груди позбавлена ​​від м'язів, тому силові вправи ніяким чином не допоможуть змінити ступінь її опущенности.

Факторами, що призводять до розвитку патології, вважаються:

  1. Спадкові фактори. Одні жінки мають високу пружність від народження, інші навпаки схильні до в'ялості. Така ж ситуація і зі зв'язками. Саме гени здатні визначити процеси синтезу в тканинах волокон і відповідають за обмінні процеси, які впливають на пружність.
  2. Розмір грудей. Чим груди більше, тим швидше вона валиться через свого ж ваги, відчуваючи колосальне навантаження. Величина молочних залоз може бути об'ємною генетично або після її збільшення оперативним методом.
  3. Гормональні зміни. Гормональний фон чинить величезний вплив на здоров'я грудей. У період менструації вона розтягується, набухаючи. Також збільшення її відбувається і при вагітності і годуванні груддю. У такому процесі можуть виникнути розтяжки шкіри в даній області і утворитися не одна складка. У зв'язку з віком шкіра вже не здатна повернутися до свого попереднього стану, тому і набуває в'ялість.
  4. Зміна ваги. Особливо різкі схуднення або набір ваги впливають на стан грудей. Справа в тому, що зміна жирової клітковини провокує непередбачені зміни. У тих жінок, у яких даного компонента більше, груди схильна до погіршення якості сильніше.
  5. Куріння. Нікотин уповільнює вироблення еластину і естрогенів. Шкіра втрачає воду, еластичність, тому з часом набуває тьмяну, тонку структуру.
  6. Зловживання бігом. У процесі даної фізичного навантаження відбувається розтягнення шкіри і зв'язкового апарату. Отже, птоз грудей розвивається швидше. Для того, щоб уникнути таких наслідків правильніше носити спортивний бюстгальтер з окремими чашечками для кожної грудей.
  7. Вік. При менопаузі жіночі гормони уповільнюють свою вироблення, це впливає і на кількість колагену, який є основою сполучних тканин. Також груди можуть всихати, цей процес носить назву інволюція.
  8. Постава. Жінки, які постійно горбляться, можуть з часом побачити, як змінився в гірший бік зовнішній вигляд грудей. Так що обов'язковою умовою є правильна постава.


Які стадії виділяють в птозе молочних залоз

Медицина і косметологія визначають, на якій стадії знаходиться птоз грудей у ​​жінки, по розташуванню соска щодо лінії кріплення молочних залоз.

Якщо патологій немає, тоді сосок знаходиться трохи вище, ніж грудна складка. Ідеальний стан молочних залоз - рівень соска навпаки середини передпліччя.

Якщо є які-небудь зміни в даному положенні, тоді вони поділяються на такі стадії:

  • початкова стадія визначає розташування соска на рівні грудної складки. При цьому долоню, якщо поставити її під грудьми, накривається тканинами приблизно на 2 пальця, провівши невелику підтяжку, форми повернуться;
  • середня ступінь перебігу мастоптоз - це знаходження соска нижче складки, він спрямований вперед і розташовується трохи вище, ніж грудна тканина;
  • псевдоптоз - в даному випадку сосок дивиться вперед, але сама груди сильно провисає;
  • запущений етап - це сосок, який «дивиться» в підлогу і розташування його нижче, ніж лінія грудей. Якщо під молочну залозу підкласти долоню, то тканини повністю накривають руку. Операція в даному випадку неминуча.

Птоз грудей і операція, а також протипоказання до її проведення та можливі ускладнення

Допоможе усунути птоз грудей - операція, що має назву мастопексия. Як правило, вона є ефективною тоді, коли прояв знаходиться на середній і запущеної стадії розвитку.

Проводити цю операцію можна декількома способами:

  1. Вертикальний - це метод підтяжки шкіри грудей, який найбільш поширений в медичній практиці. Полягає в наступному: близько ареоли і на кордоні нижньої частини квадрантів молочних залоз видаляється надлишкова шкіра. Так, можна результативно підтягнути отвисшие тканини грудей, сосок стає на правильне, високе положення. Проводиться операція птозу жіночих грудей шляхом розрізів навколо ареоли і в центральній частині грудей по вертикалі аж до субмаммарний складки.
  2. Періареолярний спосіб - визнаний більш щадним, ніж перший варіант. Розріз робиться навколо ареоли соска. Використовується, якщо відвисання має невелику ступінь. Серед переваг можна виділити можливість створити правильну, округлу форму ареоли. При цьому рубці майже не видно, адже розташовані вони на тій частині ареоли, яка пофарбована в пігмент.
  3. Операція зі збільшенням грудей. Існує можливість підтягнути і збільшити груди за одну маніпуляцію. Груди стає більше, повертається еластичність шляхом застосування ендопротезів. Розрізається молочна залоза по низу ареоли, це дає можливість проникнути в потрібний шар грудей. Через розріз встановлюються імпланти на вибір: або каплевидної, або круглої форми. Для скорочення діаметра ареоли соска розріз також виконується і у верхній її частині, таким чином можна видалити зайву шкіру.

Як лікують мастоптоз

Лікування птозу грудей Вилікувати мастоптоз можна за допомогою маммопластики окремих областей, шляхом підтяжки грудей. Крім цього, можна віддалити наступ відвисання грудей шляхом профілактики: проводити водні процедури, фізіотерапію, обгортання, косметологічні процедури.

Чи можливо консервативне лікування

Як не сумно, але птоз грудей і операція - дві взаємопов'язані речі. Надати красиву форму можна тільки за допомогою хірургічного втручання.

Однак важливо знати!

Що проводити подібні процедури слід тільки в спеціальних медичних установах під наглядом кваліфікованого персоналу. Піддаватися хірургічним втручанням, в сумнівних клініках і косметичних центрах, не рекомендується!

Чи всім можна робити операцію

Слід знати, що після виявлення птозу грудей, операція не завжди може бути виконана, існує ряд протипоказань до проведення процедури.

Так, піддаватися хірургічному втручанню можна при:

  • планування вагітності;
  • злоякісні пухлини;
  • поганий згортання крові;
  • недугах вірусного і бактеріального характеру;
  • хронічних патологіях;
  • отвердении і рубцювання шкіри на грудях.

Які бувають ускладнення після операції

Як і будь-яка інша операція, операція на грудях, може привести до ускладнень. У ранньому періоді після операції можливі гематоми і кровотечі. Бувають це рідко, проте якщо подібне трапляється, то таке ускладнення вимагає ще одного операційного втручання.

Крім цього можуть виникнути трофічні порушення, які тягнуть за собою некрози шкіри, розходження швів. На пізньому етапі можуть сформуватися рубці, шкірні складки, повторне опущення грудей, порушення чутливості шкіри всій грудей, деформація молочних залоз.

зразкові ціни

Вартість процедури буде залежати від її складності та особливостей перебігу птозу. В середньому ціна операції буде коливатися від 100000 рублів до 250000 рублів.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]