Операція зі збільшення грудей: види імплантів, показання та можливі ускладнення


грудні імпланти зміст:

Рідко коли жінки впевнені в своїй зовнішності на всі 100%. Найчастіше предметом прикрощів стає груди. Одним не подобається маленький обсяг грудної залози, іншим - асиметрія органів, а у третіх після пологів або різкого схуднення груди втратила пружність і стала провисати. Переживання з приводу своєї зовнішності знижують самооцінку жінки, негативно впливаючи на її життя в цілому. Тому операція по збільшенню грудей є найбільш затребуваною в пластичної хірургії.



Існують різні способи поліпшити зовнішній вигляд грудей. Але для отримання стабільного і довгострокового результату, ендопротезування вважається найнадійнішим методом. Однак оперативне втручання завжди пов'язане з ризиками і жінці належить прийняти ряд важливих рішень перед майбутньою операцією. І одне з них - вибір імпланту.

Що таке грудної імплант?

Медичний виріб, виготовлене з високоякісних біосумісних з організмом людини виробів, призначене для моделювання жіночих грудей з метою збільшити її розмір, називають грудним имплантом.

Перед операцією жінці спільно з хірургом потрібно визначитися з наступними показниками імпланта:


  • наповнювач ендопротеза;
  • розмір імпланта;
  • кругла або каплевидная форма;
  • шорстка або гладка поверхня;
  • низький, високий або середній профіль.

Внутрішній наповнювач може бути сольовим або силіконовим.

Першими виникли ендопротези, які заповнюються фізіологічним розчином. Це круглі мішечки, вироблені із силіконового матеріалу. Вони можуть бути наповнені фізіологічним розчином спочатку або наповнюються рідиною безпосередньо під час операції. Деякі з подібних імплантів дозволяють проводити корекцію через час після операції. Фізрозчин ідентичний плазмі крові, тому при розриві ендопротеза не виникне побічних ефектів.

Плюси: потрібно менший розріз, операція коштує дешевше, можна відразу виявити дефляцію.

Мінуси: висока ймовірність зсуву, деформації та ряби, менш природний вигляд, ніж у силіконових імплантів.

Сучасні медичні вироби, призначені для збільшення грудей, також виконані у вигляді силіконового мішечка (еластомеру), а ось наповнювачі ендропротезов стали принципово нові - гелеві. Еластомер теж трохи змінився.

Його поверхня може бути гладкою, шорсткою і текстурованою. При пошкодженні мішечка імпланта гель залишається на колишньому місці і не випливає. Тому вироби вважаються безпечними і саме вони зараз займають лідируюче положення в пластичної хірургії.

Плюси: чи не зміщуються, виключена брижі, виглядають максимально природно.

Мінуси: потрібно щорічне магніторезонансноее сканування для виявлення розривів, довше післяопераційний рубець, висока ціна.

Силіконові наповнювачі мають різновиди:

  1. Когезивних силіконовий гель. Відрізняється високою щільністю, що нагадує по консистенції мармеладні вироби. З таким наповнювачем випускаються тільки анатомічні імпланти. Серед плюсів можна відзначити високу практичність і відсутність деформації вироби. До мінусів відносять можливу неприродність зовнішнього вигляду (вимагає ретельного підбору) і надмірну твердість.
  2. Гідрогель (Біоімплант). Надає грудей природність. Матеріалом виступає природний полімер карбоксиметилцелюлоза. Є нешкідливим для організму. У разі розриву Біодеградуючі природним шляхом.
  3. Гель Soft Touch. За своїми характеристиками схожий з когезивних наповнювачем, але менш щільний. При тому, що промацує оцінюється як тверде желе, наприклад, холодець. Це зменшує негативні естетичні характеристики, так як груди і зовні і на дотик природна.

Форма імпланта може бути кругла, вона прекрасно підходить для операції по збільшенню грудей через асиметрію або опущення грудних залоз. Круглі ендопротези розрізняються на низький, середній і високий профілі. Наприклад, для опущеною грудей краще підійде високий профіль. Ці імпланти легкі в установці і відрізняються невисокою ціною. Груди після маммопластики виглядає максимально об'ємної і піднесеною.

Другий варіант - це анатомічна. Інша назва форми імпланта - каплевидная. Забезпечує природну натуральність контурів грудей. Ідеально підходить для тих жінок, які хочуть збільшити плоскі груди. Хірургу важче працювати з такими формами ендопротезів, тому операція коштує дорожче. Ендопротез схильний зміщення, тому рекомендується вибирати текстуровану поверхню силіконового мішечка. Інший мінус - неприродність грудей в положенні лежачи.

Кожна жінка має своє уявлення про ідеальний розмір грудей. Для однієї це другий розмір, а для іншого - п'ятий. Але в разі збільшення грудей слід прислухатися до думки хірурга. Він підбере оптимальний розмір грудного імпланта, враховуючи всі анатомічні особливості пацієнтки.

Лікар враховує такі показники, як:


  • пропорційність фігури і зростання;
  • стан грудних залоз (щільність і інші показники);
  • власний розмір грудей;
  • обхват грудної клітки;
  • стан шкірних покривів.

Способи операції по збільшенню грудних залоз Вважається, що одному розміру грудей відповідає 150 мл силіконового наповнювача.

Відповідно якщо у жінки перший розмір грудей, то для досягнення третього розміру потрібно імплант, об'ємом 300 мл.

Медичних показань до збільшення грудей не існує. Лише бажання самої жінки виглядати більш привабливо може служити причиною оперативного втручання.

На зовнішній вигляд грудних залоз впливають безліч факторів: розвиток м'язів, кількість жиру, симетричність органів, розмір грудної клітини, еластичність м'язів.

Але навіть якщо в молодості груди виглядала ідеально, то з часом її форма може змінитися в гіршу сторону.

Основні причини бажання жінки збільшити груди:

  • незадоволена розміром своїх грудей;
  • занадто маленькі груди;
  • органи не симетричні (одна заліза більша за іншу);
  • після різкого схуднення груди сильно обвисла;
  • після вагітності і грудного вигодовування залози видозмінилися, втративши пружність і форму;
  • непропорційність фігури (широкі стегна і маленькі груди).

Протипоказання:

  • процес формування молочних залоз (до 18 років);
  • будь-які онкологічні захворювання;
  • гострі інфекційні хвороби;
  • загострення хронічних захворювань;
  • запальні захворювання шкіри;
  • схильність до утворення келоїдних рубців;
  • цукровий діабет;
  • алергічна реакція на силікон;
  • розлади психіки;
  • захворювання серцево-судинної системи;
  • порушення згортання крові.

Не можна робити операцію під час вагітності або грудного вигодовування. Якщо жінка планує схуднути, то це необхідно зробити до операції по збільшенню грудей. У реабілітаційний період (перші 3 місяці) не можна допускати коливання ваги більш ніж на 5 кілограм.

Ризики і ускладнення:

  1. Капсулярна контрактура. Це ускладнення призводить до утворення фіброзної тканини навколо імпланта. В результаті груди стає неприродно твердою.
  2. Зрушення імпланта. Він може пересунутися вниз, вгору і в сторони. Найчастіше хірурга вдається поставити його на місце, не роблячи повторної операції.
  3. Розбіжність швів. Відбувається в результаті неправильного догляду в післяопераційний період.
  4. Втрата чутливості соска. Зазвичай це тимчасове явище, але через необережність, хірург може припекти тонкі нервові закінчення навколо соска, і тоді чутливість не відновиться.
  5. Брижі на грудях. Це можливе ускладнення виникає при установці соляних імплантів. Зморщування частіше виникає у худих жінок.
  6. Хлюпання. Ще один дефект, який може бути тільки при установці ендопротезів з фізіологічним розчином. Навколишні цей звук не чують, але жінку він може сильно дратувати.
  7. Розрив імпланта. Це ускладнення відбувається не частіше, ніж 1-3% в рік. Якщо стався розрив силіконового мішечка, то необхідна операція по заміні ендопротеза.
  8. Перешкоди при обстеженні молочних залоз. Для діагностики ракових пухлин жінкам роблять мамографію. Однак імпланти ускладнюють діагностику. Так як жінок, що збільшують груди, стає більше, вчені розробили новий метод дослідження молочних залоз, який зараз активно впроваджується в клініки.

Наважуючись на операцію по збільшенню грудей , не варто економити. Це складне хірургічне втручання, яке в недосвідчених руках може не тільки привести до ускладнень, але і невиправданим очікуванням. Тому потрібно уважно вивчити відгуки пацієнтів про клініки та практикуючих хірургів.

Ціна на операцію коливається в межах від 120 до 230 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (разом з імплантами). Деякі знамениті хірурги оцінюють свою роботу, без урахування імплантів та інших витрат, в 120-170 тисяч рублів.

Якими способами проходить операція по збільшенню грудних залоз

Хід пластичної операції по збільшенню грудей Мамопластика допомагає позбутися від комплексів, налагодити гармонійні взаємини з чоловіком і в цілому змінити життя жінки в кращу сторону. Якщо рішення про операцію прийнято, то необхідно вибрати клініку і професійного хірурга, якому жінка зможе довірити таку делікатну справу. Попередня консультація необхідна для вивчення стану грудей і вибору способу проведення операції по збільшенню грудних залоз.

Розрізняють декілька способів збільшення грудей.

Збільшення грудей із застосуванням імплантатів, це найпоширеніша операція. Вона полягає у впровадженні в грудну залозу ендопротеза. Як йшлося вище, імпланти бувають різного розміру і форми. Вдалий вибір ендопротеза гарантує той естетичний результат, який хоче отримати жінка. Операція проводиться кількома методами, які розрізняються місцем, де хірург робить розріз.

Підтяжка грудей (мастопексія). Виконується, якщо жінка незадоволена формою грудей: відвисла або недостатньо пружна, соски дивляться вниз і інші недоліки. Найчастіше це супроводжується установкою ендопротеза.

Існують різні техніки і методи підтяжки:

  • Якір. Застосовується для важких грудей з яскраво вираженим птозом. Розріз виконується навколо ареоли, потім вертикально вниз і горизонтально по лінії складки. В результаті такої операції шрамів залишається більше ніж при інших методиках. Тому техніку якір застосовують рідко і в тих випадках, коли потрібно зменшити груди.
  • Замкова щілина. Техніка проведення операції схожа на попередню, за винятком горизонтального розрізу. Підходить для помірного ступеня опущення грудної залози.
  • Пончик. Розрізи виконуються тільки по периметру ореоли. Підходить в тому випадку, якщо провисання грудей не яскраво виражено. Але досвідчені хірурги виконують цю техніку і в тих випадках, коли відвисання грудей значно.
  • Півмісяць. Хірург робить розріз тільки по верхній частині ареоли. Зверху видаляється ділянку шкіри і таким чином досягається ефект підтяжки.

Збільшення або відновлення грудей після мастектомії. Операція на грудях після видалення залози вимагає від хірурга високого професіоналізму. Об'єм грудей відновлюється як за рахунок власних тканин пацієнтки, так і за рахунок імплантів. Методи проведення операції залежать від того, чи була збережена шкіра і ареола з соском.

Ендоскопічне збільшення грудей. Операція зі збільшення грудних залоз за допомогою ендоскопа - найбезпечніший і малотравматичні метод. Розріз здійснюється в пахвовій западині. За допомогою спеціального обладнання, що забезпечує візуальний контроль, хірург впроваджує імплант під грудним м'язом. Цей метод характеризується швидким періодом реабілітації і високим результатом. Крім того, грудні залози не будуть зачіпатися, що дуже важливо для жінок, які планують народжувати дітей.

Пластична операція по збільшенню грудей: методи і хід виконання

Способи установки імплантів Будь-яка жінка, яка бажає збільшити груди, турбується про те, чи будуть видні шрами.

Існують різні методики виконання операції, які передбачають розрізи в різних місцях грудей. Про методи проведення операції лікар повідомляє пацієнтці на консультації.

Залежно від результату, якого бажає досягти жінка і поточного стану грудних залоз, лікар підбирає оптимальну техніку маммопластики .

Методи виконання операції:

  • Перший варіант - розріз в районі складки під грудьми (субмаммарний техніка). В цьому випадку залишається невеликий шрам, який практично непомітний під складкою грудної залози. При цьому методі пошкоджується невелика кількість м'яких тканин. Субмаммарний доступ найбільш легкий по техніці виконання.
  • Другий варіант - хірург робить розріз в пахвовій западині (аксиллярного техніка). Це більш складна операція і вимагає високого професіоналізму хірурга. В результаті залишаються невеликі шрами, які ще менш помітні, ніж в першій методиці.
  • Третій варіант - доступ для впровадження імпланта здійснюється через розрізи навколо ореоли (Періареолярний техніка). Пластична операція по збільшенню грудей даним методом підходить жінкам, які не планують в майбутньому грудне вигодовування.

Підготовка до операції

На попередньої консультації хірург проводить огляд залози, вислуховує побажання пацієнтки і проводить комп'ютерне моделювання грудей. Для виключення протипоказань жінка повинна пройти медичне обстеження.

Дослідження, необхідні для схвалення операції:

  • біохімічні аналізи сечі і крові;
  • мамографія;
  • аналіз крові на цукор;
  • кардіограма;
  • флюорографія.

Незадовго до операції лікар дає пацієнтки рекомендації, які допоможуть уникнути ускладнень.

Чого не можна робити перед операцією по збільшенню грудних залоз:

  • Курити. Відмовитися від сигарет потрібно не менше, ніж за місяць до хірургічного втручання.
  • Приймати препарати, що розріджують кров: аспірин і ряд протизапальних ліків.
  • Вживати алкоголь за кілька днів до операції.
  • Займатися спортом за день до запланованої події.
  • Їсти і пити воду з вечора напередодні операції.

Перед приходом в клініку потрібно стерти лак з нігтів. Одяг слід брати ту, яка розстібається спереду. Якщо пацієнтка напередодні приймала будь-які ліки, необхідно повідомити про це лікаря.

Хід операції.

Пластична операція по збільшенню грудних залоз виконується під загальним наркозом. Тривалість хірургічного втручання 1-3 години.

Після анестезії хірург робить розрізи по заздалегідь виконаної позначці і припікає дрібні судини, що кровоточать.

Порожнина, в яку буде поміщений ендопротез, хірург формує вже без розрізів. Імплант може бути поміщений між тканиною залози і грудної м'язом, безпосередньо в м'язовій тканині (оточений з усіх боків), під залозистої тканиною. В кишеню поміщаються тампони, просочені дезинфікуючим і кровоспинну препаратами.

Після формування кишень, хірург розкриває пакети з імплантами і дезінфікує їх. Потім виймає тампони з кишені, а на їх місце поміщає ендопротези.

Коли робота по установці імплантів закінчена, залишається тільки зашити тканини. Лікар спочатку накладає шви на глибокі тканини, а потім зшиває шкіру.

На заключному етапі шви заклеюються спеціальними смужками, а пацієнтці надягають компресійну білизну і відвозять її в палату.

Як доглядати за грудьми після збільшує маммопластики

Результати збільшує маммопластики Перша доба після операції пацієнтка спостерігається в умовах стаціонару.

Якщо стан жінки не викликає побоювань, то на наступний день вона може відправлятися додому.

Перший тиждень пацієнтку турбує сильний біль, яку потрібно знімати анальгетиками. Груди набрякає, можуть проявитися гематоми.

Жінка повинна щодня ходити на перев'язки в клініку. В інший час їй рекомендується постільний режим. Виконувати нескладну роботу по дому вона може через десять днів. В цей же час дозволено приймати душ.

Через два тижні лікар знімає шви і дає пацієнтці рекомендації про те, як доглядати за грудьми після збільшує маммопластики:

  • Носити компресійну білизну не менше 3 місяців.
  • Протягом 1-2 місяців забороняється відвідувати лазню або сауну.
  • Через 3 тижні рекомендується пройти курс лімфодренажного масажу.
  • Займатися спортом можна не раніше, ніж через місяць.
  • Не можна засмагати або відвідувати солярій протягом 3-4 місяців.
  • Протягом півроку слід носити зручне білизну з натуральних тканин.
  • Слід дбайливо поводитися з грудьми, виключаючи травми.

Збільшує маммопластика передбачає тривалий відновлювальний період. При правильному догляді, остаточний результат жінка зможе побачити лише через 2-3 місяці.

Після операції можуть виникнути негативні наслідки:

  • Інфекційне зараження через недостатність стерильності інструментів, операційного поля або в період післяопераційного догляду.
  • Неприємні або хворобливі відчуття в грудних залозах можуть тривати до одного року.
  • Можуть залишитися грубі рубці або шрами, які зіпсують естетичну привабливість грудей.
  • Результат не завжди виправдовує очікування: занадто великі груди, негарна форма або недостатній розмір.

Якщо пацієнтка прислухалася до рекомендацій лікаря: у виборі імплантів, методу операції і поведінки в післяопераційний період, то результат неодмінно порадує її. Те, що приносило розчарування, стане предметом гордості.

Обвисла груди стане піднятою, асиметрія зникне, чудові контури грудей повернуть народжували жінки втрачене. Красива і пружні груди продовжить молодість і сексуальність навіть дамам у віці. Подивитися результати операції можна на фото, розміщених в мережі інтернет.

Теоретично, грудні імпланти не потребують заміни, так як сучасні виробники дають довічний термін служби таких виробів. Імплант потрібно замінити тільки в тому випадку, якщо стався розрив мішечка, що зустрічається дуже рідко.

Є й фізіологічні причини повторної операції. Це різка зміна ваги і, як наслідок, зміна форми грудей або деформація грудної залози після грудного вигодовування.