Чи потрібно міняти імпланти після маммопластики і як скоро це потрібно зробити
Поширена в нинішній час операція по збільшенню молочних залоз - маммопластика - стала «порятунком» для багатьох жінок, які вважають маленький розмір грудей щодо непривабливим або не відповідає пропорціям свого тіла.
Щоб мати загальну картину цієї операції, консультація у досвідченого хірурга може займати до трьох годин. Питання про те, чи потрібно міняти імпланти після маммопластики, цікавить кожну жінку, яка приходить на консультацію до хірурга.
Якщо порівнювати імпланти теперішнього часу і ті, які випускали років 15 назад, то різниця в міру якості значно відрізняється. Асортимент друге переважно був у округлій формі, гладкою оболонці. Склад імплантів також відрізнявся, та й терміном зношуваності вони набагато поступалися сучасним.
Мамопластика є найпопулярнішою операцією серед жіночої статі, тому провідні клініки всього світу приділяли їй найбільшу увагу. Так, вже в теперішньому часі, завдяки дослідженням, імплантанти можуть мати довічний термін експлуатації. Але, на жаль, не все так просто, і деякі нюанси заміни імплантів все-таки є.
Основні причини заміни імплантів після маммопластики:
- Фіброзна капсулярна контрактура.
- Обвисла шкіра в області грудей, на яку впливають вікові фактори.
- Естетичні побажання по зміні розміру і форми грудей.
- Розрив і протікання імплантів.
- Установка неякісних грудних імплантів у недобросовісних фахівців.
- Будь-які запальні процеси в зоні молочних залоз.
Будь-яке вторинне втручання обов'язково включає певну ступінь ризиків для організму. Клінічний огляд, мамографія, УЗД молочних залоз, ЕКГ і багато інших аналізи дадуть ясну картину для повторної заміни імплантів.
Природні зміни молочних залоз після мамографії обумовлені розтяжкою зв'язок і тканин. Це може відбуватися після різкого схуднення або, навпаки, надлишку ваги, після годування немовляти грудьми і багатьох вікових чинників. Потрібно зауважити, що всі ці часті проблеми, які змушують жіноча стать повторно йти на операцію, можуть бути викликані розташуванням і вагою імпланта, тобто якщо він був великого розміру і встановлений під залозу, а не «під м'яз», тоді ймовірність провисання молочних залоз буде більше.
Фіброзна капсулярна контрактура
Незважаючи на величезний і практичний досвід по виконанню маммопластики , до захисної функції людського організму медицина безсила. Фіброзна капсулярна контрактура - це формування щільної фіброзної тканини навколо встановленого імпланта, яке з часом може викликати дискомфорт і відчутні болю. Як вже було сказано вище - це захисний механізм нашого організму. Є деякі статистичні доводи і дослідження хірургів з приводу утворення фіброзної тканини, точніше якщо, то її запобігання.
Можливо уникнення фіброзної капсулярної контрактури при наступних умовах:
- Установка імпланта не під залозу, а частково або повністю під м'яз.
- Текстурована поверхня імпланту (не гладко, а «шорстка» окружність).
Насправді, єдиної думки немає. Деякі хірурги доводять зворотне. Найімовірніше, індивідуальний підхід досвідченого фахівця до конституції будови організму жінки зводить до мінімуму появу фіброзної капсулярної контрактури.
Найчастіше, реендопротезірованіе стає особистим побажанням пацієнтки. Але слід врахувати чинники, від яких краще відмовитися:
- Проблеми з хребтом. Імпланти самі по собі мають велику вагу, наприклад, збільшення до
4-го розміру грудей можуть дати ускладнення на хребет. - Збільшення грудей на три-чотири розміри за одну мамографію. В подальшому може статися деформація молочних залоз , а також перерозтягнення зв'язок і тканин.
- Коригування імплантів, викликана різким зміною у вазі, часто викликана вагітністю жінки.
Як проводиться заміна грудних імплантатів поетапно
Залежно від того, з якою проблемою звернулася жінка, операція по заміні імплантів може тривати один - дві години.
Анестезіолог, переконавшись в доброму здоров'ї пацієнта, може провести загальну або місцеву анестезію, що залежить від технічних нюансів операції.
Тривалість операції може бути і більше, якщо жінка хоче тільки видалити імплантати. В такому випадку проводиться додаткова коригування форми, симетрії, підтяжки зв'язок і м'яких тканин.
Як проводиться заміна грудних імплантів? Повний реендопротезірованіе можна розділити на три етапи.
- Насамперед хірург видаляє старі імпланти. Робить надрізи по сліду рубця, що залишився від першої операції. Це може бути лінія під молочними залозами (субмаммарний) або пахвова западина. Однією з популярних є операція, зроблена по лінії ареоли сосків. Даний випадок залишає після себе візуально непомітні рубці. Цей варіант заміни вирішує проблему птоз (можливе опущення молочних залоз в майбутньому). На хороший результат можуть сподіватися і жінки, які хочуть збільшити свої груди на більш ніж два розміри. Важливо в такому випадку вибрати досвідченого і практикуючого дану техніку фахівця. Після зробленого розрізу імпланти виймаються.
- Потім проводиться повне або часткове видалення фіброзної контрактурной капсули (капсулотомія). Найчастіше ці тканини адаптуються до нового чужорідного об'єкту (в даному випадку імпланту). Але при його важкій формі необхідно повністю видалити утворилася контрактуру.
- На третьому етапі операції пластичний хірург встановлює нові ендопротези. Якщо пацієнтці потрібно тільки заміна імплантів на нові, то він встановлює їх на старе місце. В іншому випадку, наприклад при збільшенні об'єму грудей , необхідно сформувати новий простір для додаткового обсягу молочних залоз. На цьому етапі, при необхідності, проводиться їх підтяжка.
Рекомендації і обмеження після проведення реендопротезірованія:
- Після видалення старих імплантів, місце після них повинно ущільнитися. Для цього процесу жінкам рекомендують носити в певний період спеціальну компресійну білизну, зазвичай це займає не більше місяця. Використання білизни не дозволяє заповнити місце від імпланта фізіологічної рідиною. Такі ж рекомендації даються і при заміні ендопротезів.
- Забороняється відвідувати лазні, сауни, приймати гарячі ванни і відвідувати солярій .
- Обмеження або виключення в перший місяць будь-яких фізичних вправ.
- Не допускається інтимне життя без схвалення лікаря.
Дотримуючись всіх рекомендації і прислухаючись до консультацій досвідченого фахівця, ваші фізіологічні зміни в подальшому будуть не відчутні. Скоро ви звикнете до змін і будете задовольнятися новими зовнішніми змінами.