Корекція втягнутих сосків: особливості та причини проблеми, види дефекту і його усунення
Анатомічна форма жіночих сосків має не тільки естетичне значення, але і також важливу функціональну належність, адже ті жінки, які мають запалі соски, досить часто відчувають серйозні проблеми з грудним вигодовуванням (малюк при цьому просто не може сам взяти сосок в рот). Саме тому питання про корекцію втягнутих сосків на сьогоднішній день є більш ніж актуальним.
Згідно зі статистикою порталу molochnujezelezu.ru, западання сосків спостерігається більш ніж у 15% жінок, проте далеко не всі з них вчасно реагують на проблему і звертаються до лікаря, що в свою чергу, загрожує комплексами, а також неприємними проблемами при вигодовуванні дитини.
Опис проблеми
Самі по собі втягнуті соски характеризуються індивідуальною особливістю будови молочених залоз, під час якої вони не проступають над ареолой, а перебувають на одному рівні з нею або взагалі, втягуються всередину грудей.
Важливо відзначити, що корекція втягнутих сосків не тільки дозволить повернути привабливий естетичний вигляд грудей, але і також убезпечить жінку від ризику розвитку мацерації, по час якої у хворої спостерігається розм'якшення ареоли і скупчення жиру в западині соска.
різновиди патології
Лікарі виділяють наступні види патологій втягнутих сосків:
- Ховаються соски. Як правило, в період грудного вигодовування вони самостійно витягуються, набувають потрібну довжину і ширину, і не вимагають проведення хірургічної операції.
- Втягнуті соски, які не виступають за ареолу. Саме такі плоскі соски потребують пластичної операції, які проводяться в спеціалізованих клініках.
Причини виникнення
Причинами втягнутих сосків можуть стати недорозвинення молочних залоз, індивідуальна спадкова схильність жінки до такого дефекту, а також гіпофункція статевих залоз.
Більш того, іноді провокує подібний стан використання неправильно підібраного білизни або онкологічні патології грудей.
діагностика
У тому випадку, якщо жінка помічає у себе втягнуті соски, їй настійно рекомендується звернутися до мамолога, який проведе огляд грудей і її пальпацію. Для додаткового дослідження молочних залоз і виключення різних патологій пацієнтці може бути призначено УЗД і мамографія.
У будь-якому випадку, залишати цей дефект грудей без уваги лікарів суворо забороняється, навіть якщо хірургічна корекція втягнутих сосків жінці не знадобитися.
Втягнуті соски: особливості проведення операції, період відновлення і можливі наслідки
Відразу слід зазначити, що далеко не у всіх випадках при втягнутих сосках жінкам потрібна операція на молочних залозах. Її необхідність може визначити тільки лікар, виходячи з особливостей деформації, загального естетичного вигляду сосків, а також причини дефекту.
Запалі соски не можна витягати під час вагітності та грудного вигодовування дитини.
Також такий метод операції протипоказаний при онкологічних процесах в молочних залозах, гострих алергічних реакціях, інфекційних ураженнях, а також при порушенні згортання крові.
З підвищеною обережністю коригувати запалі соски потрібно при схильності до утворення рубців.
Лікування та способи усунення дефекту
Лікувати втягнуті соски можна двома способами: хірургічним і нехірургічним.
Перший варіант лікування передбачає проведення оперативного втручання, під час якого за допомогою розрізу і закріплення нитками сосок буде виведений в нормальне положення.
Другий метод лікування передбачає виконання спеціального масажу, а також використання так званих вакуумних насадок на запалі соски.
Хід операції по корекції втягнутих сосків
Для корекції втягнутих сосків зазвичай застосовується реконструкційних операція. Дана методика допомагає відновити нормальне положення соска і повернути йому фізіологічні функції.
Загальна тривалість такої операції становить 1-2 години. При цьому, вибір конкретного методу операції визначається індивідуальними показаннями пацієнтки.
Таким чином, при втягнутою формі сосків жінці потрібно відновити хід молочних проток, які потрібні для нормального грудного вигодовування. У подібному випадку форма соска не змінюється. Довжина розрізу при цьому буде становити не більше 1 см.
У разі деформування соска його зменшать до потрібного розміру і додадуть естетичну форму. Після цього надлишки шкіри віддалятися, а сосок буде зшитий в правильному положенні.
Для зменшення соска зазвичай застосовується косий надріз скальпелем. При цьому важливо знати, що практикувати даний вид втручання можна тільки після грудного вигодовування, оскільки згодом у жінки порушитися прохідність соска.
Якщо ж сосок повністю відсутня, то жінці проводитися реконструктивне хірургічне втручання з використанням власних тканин пацієнтки з однаковим пігментом. Шкіра при цьому буде вшивається в ту зону, де потрібно створити видимість сосків.
післяопераційні рекомендації
Коли операція по корекції запалі сосків вже була проведена, жінці важливо дотримуватися таких порад лікаря:
- Своєчасно звертатися до лікаря при появі будь-яких погіршень в стані грудей.
- При болях використовувати анальгетики і загоюються мазі.
- Носити компресійну білизну.
- Для виключення травмування грудей важливо відмовитися від інтимного зв'язку бодай на тиждень.
Ризики та можливі ускладнення після операції
Незважаючи на свою простоту, операція по корекції сосків може привести до досить небезпечних ускладнень. При цьому, багато в чому результат процедури залежить від стерильності операції, а також кваліфікації хірурга.
Найчастіше у пацієнток після такої операції розвивається набряклість грудей і біль. Також є ризик інфекції, пошкодження нерва і появи рубців.
Для профілактики можливих ускладнень зазвичай після операції жінкам призначається курс антибіотиків.
Важливо знати, що істотно підвищує ризик ускладнень проведення корекції сосків при наявності у пацієнтки серйозних протипоказань до процедури. Особливо небезпечно практикувати подібне втручання в період вагітності, так як в цей час організм жінки дуже чутливий і сприйнятливий до інфекцій.
Поради по годівлі
Нерідко запалі соски стають справжньою проблемою для молодих мам, малюки яких просто не можуть схопити груди ротом. У такому випадку фахівці радять перед годуванням застосовувати молокоотсос або спеціальні силіконові накладки на соски. За допомогою таких приладів сосок витягнеться і прийме потрібну форму.
Більш того, жінкам при годуванні потрібно відмовитися від використання пляшечок з сосками, а замість цього привчати малюка тільки до грудей.