Мамопластика: опис процедури, види імплантів, протипоказання до проведення



мамопластика

Операції зі зміни форми і розміру грудей (їх наукова назва - маммопластика) є одними з найпоширеніших пластичних хірургічних втручань у всьому світі. Деякі жінки вирішуються лягти під ніж лікаря виключно з естетичних міркувань, інших штовхають на цей крок наслідки хвороби, вроджені дефекти або травми. Але так чи все гладко, як розписують рекламні буклети клінік, що спеціалізуються на пластичній хірургії?



Дане хірургічне втручання не можна віднести до життєво необхідним, тому відповідальність про прийняття такого рішення покладається тільки на пацієнтку. Лікар лише повинен пояснити можливі ризики, пов'язані з операцією, особливо періоду реабілітації і в ході попереднього обстеження виключити наявність протипоказань.

Мамопластика має ряд позитивних аспектів. В даний час операція проводять малоінвазивним ендоскопічним способом, і величина розрізу не перевищує 2 - 3 см. Причому лікар робить його в непримітному місці, тому рубця від шва не видно навіть поблизу. В ході хірургічного втручання можна не тільки змінити величину молочної залози, але і скоригувати форму соска.

Крім того, лікарі попереджають, що чекати миттєвого ефекту не варто. Перш за все, навіть найдосвідченіший хірург не зможе зробити з першого розміру п'ятий, як правило, за допомогою імплантів можна збільшити груди максимум на 2 - 3 розміри. Також протягом чотирьох тижнів після операції зберігається гематома, набряк м'яких тканин і часткове оніміння чутливих зон, що вимагає носіння спеціального компресійного бюстгальтера і заважає повною мірою оцінити результат праць пластичного хірурга. У деяких пацієнтів в області розрізу накопичується серозна рідина (подібне ускладнення отримало назву сіроми), що є приводом для повторної консультації у хірурга.

До мінусів, якими володіє маммопластика, відносять тривалий реабілітаційний період, можливі алергічні реакції на використовувані для знеболювання і наркозу лікарські препарати. Крім того, деякі різновиди подібного хірургічного втручання є протипоказаннями до годування грудьми. Так, лактація неможлива після редукційної мамопластики, яка проводиться для зменшення розмірів молочної залози .

мамопластика грудей

Родили або планують вагітність жінкам радять утриматися і від аугментационной маммопластики. В ході такого хірургічного втручання доступ для ендопротезування забезпечується через розріз в області ареоли соска. І при годуванні високий ризик порушення цілісності швів. Крім того, вагітність і супутні їй набір ваги, зміни гормонального фону, припливи молока можуть негативно вплинути на стан імпланта, тому все одно доведеться звертатися до пластичного хірурга для підтяжки контурів грудей і корекції форми молочних залоз. Щоб уникнути таких наслідків, маммопластика рекомендована після пологів і закінчення періоду грудного вигодовування.

В даний час застосовують кілька різновидів протезів:


  • силіконові, використовуються в переважній більшості випадків;
  • сольові, наповнені нейтральним розчином хлориду натрію або щільним гідрогелем, від силіконових їх відрізняє більш низька вартість, однак такі імпланти більшою мірою схильні до розривів і пошкоджень;
  • гібридні, зараз практично не застосовуються, складаються із заповненої фізіологічним розчином капсули, покритої шаром силіконового наповнювача.

Більшість пластичних хірургів вважають за краще використовувати саме силіконові протези. Вони більш довговічні, легкі в імплантації, міцно фіксуються в тканинах молочної залози.

Залежно від щільності наповнювача вони можуть бути:

  • м'якими, за зовнішнім виглядом і тактильним відчуттям практично не відрізняються від натуральних грудей, проте вони призначені для незначної корекції, так як погано зберігають форму;
  • щільні, дозволяють помітно збільшити розмір грудей, проте виглядають неприродно, особливо в положенні лежачи на спині, і досить тверді на дотик;
  • soft touch, це нове покоління грудних імплантів, це свого роду «золота середина» між м'якими і щільними силіконовими протезами молочних залоз.

Мамопластика проводиться з використанням різноманітних імплантів. Виробники пропонують величезний асортимент протезів, що відрізняються за формою і розмірами, тому кожна жінка може підібрати собі відповідну «груди».

Показаннями до проведення операції служать:

  • радикальна мастектомія (видалення молочної залози), що часто відбувається після лікування злоякісних пухлин;
  • невеликий розмір грудей, що є причиною розвитку різноманітних комплексів і психологічних проблем;
  • асиметрія молочних залоз;
  • зміна форми, опущення грудей, що зазвичай відбувається після тривалої лактації та вікових змінах;
  • занадто великий розмір молочних залоз, що часто приносить певні незручності;
  • самостійне бажання жінки поліпшити свою зовнішність.

У деяких випадках маммопластика показана і представникам сильної статі. В результаті ендокринних порушень виникає гінекомастія - збільшення розміру грудних залоз у чоловіків , що є причиною для проведення такої операції.

Мамопластика протипоказана в наступних станах:

  • патології дихальної та серцево-судинної системи та інших внутрішніх органів;
  • порушення згортання крові;
  • первинний і вторинний (метастазування) онкологічний процес;
  • інфекційні процеси в стадії загострення;
  • алергічна реакція і індивідуальна непереносимість будь-якого з використовуваних в ході хірургічного втручання лікарських препаратів і матеріалів;
  • процес грудного вигодовування;
  • вагітність.

На проведення операції необхідно усвідомлене згоду жінки. Тому маммопластика не проводиться до досягнення 18-річного віку. До цього часу форму грудей можна скорегувати за допомогою спеціальної білизни. З обережністю процедуру проводять при патологіях ендокринної системи, включаючи цукровий діабет і порушення функціонування щитовидної залози.

Мамопластика грудей: різновиди, можливі ускладнення, результат операції

Операція зі зміни форми молочних залоз буває декількох видів:

  • Збільшення грудей. Є найпоширенішою формою маммопластики. Дане хірургічне втручання відносно просте у виконанні. Грубо кажучи, доктор встановлює заздалегідь підібраний імплант через невеликий розріз.
  • Корекція розміру і контурів молочної залози. В даному випадку хірург за допомогою імпланту не тільки змінює величину, але в ході операції надає бажану форму грудей.
  • Зменшення розміру молочної залози. При цьому хірургічному втручанням доктор одночасно робить підтяжку шкіри і видаляє певну частину тканин грудей. Дана операція відноситься до найбільш травматичним, так як для досягнення потрібного результату необхідно зробити кілька розрізів.

Перед проведенням хірургічного втручання необхідно здати всі стандартні аналізи для виявлення можливих прихованих патологій. При підозрі на наявність новоутворень слід зробити УЗД і мамографію. Мамопластика грудей проводиться під загальним наркозом, тому перед операцією жінку консультує анестезіолог і обговорює з нею всі аспекти майбутнього втручання.

За 1 - 2 тижні до процедури необхідно:

  • припинити прийом гормональних контрацептивів;
  • не пити нестероїдні протизапальні препарати, що містять саліцилову кислоту;
  • відмовитися від куріння і споживання спиртовмісних напоїв.

операція маммопластика

При дотриманні цих рекомендацій дозволить зменшити ризик кровотечі під час операції і ускладнень в післяопераційному періоді. Щоб легше перенести анестезію, пацієнтці рекомендують перейти на щадну дієту з мінімальним вмістом борошняних виробів і переважання клітковини. Увечері перед проведенням операції потрібно відмовитися від вечері, а вранці і від пиття.

Мамопластика грудей проводиться в умовах спеціалізованої клініки, оснащеної обладнанням для проведення наркозу і необхідних лікувальних заходів при виникненні позаштатних ситуацій. Жінка залишається в стаціонарі протягом 3 - 5 днів після операції, а потім протягом півроку регулярно обстежуватися у хірурга.

Як і будь-яка інша операція, маммопластика грудей пов'язана з певним ризиком.

В ході процедури і протягом реабілітаційного періоду присутній ризик розвитку різних ускладнень:

  • формування тромботичних утворень в кровоносній мережі;
  • алергічна реакція на медикаменти для загальної анестезії;
  • утворення складок і нерівностей епідермального покриву в області установки імплантів;
  • оборотне оніміння нервових закінчень грудних залоз, однак їх чутливість може не відновитися в області швів, розташованих неподалік від сосків;
  • формування твердих утворень в процесі загоєння навколо імпланта, такі капсули можуть зрушити протез, що призводить до порушення форми і асиметрії грудних залоз, ризик подібних ускладнень можна знизити за допомогою регулярного масажу грудей;
  • нагноєння післяопераційних швів, зазвичай виникає при неправильному догляді за раною;
  • розрив імпланту, якщо використовується сольовий протез, це безпечно, так як міститься в ньому розчин повністю поглинається клітинами грудної залози, проте потрапляння силікону може викликати незворотні зміни в тканинах.

При виникненні побічних ускладнень, зазвичай потрібна повторна маммопластика грудей і заміна імпланта. Проте в переважній більшості випадків операція проходить добре і не викликає ніяких небажаних реакцій.

Операція маммопластика: хід процедури, можливість лактації, період реабілітації

Хірургічне втручання проходить під загальною анестезією. Після відповідної підготовки та консультації фахівців пацієнтку переводять в операційну і укладають на операційний стіл, вводять ліки для наркозу і переходять до установки імпланта.

Існує два способи фіксації протеза:

  • ретромаммарний (під залозу);
  • субмускулярний (під м'яз).

Операція маммопластика по субмускулярной методикою робиться при установці великого за розміром імпланта або після радикальної мастектомії. Якщо зафіксувати такий протез безпосередньо під тканинами залози, це загрожує формуванням дефектів шкіри. Тому в деяких випадках хірург застосовує гібридний метод установки імпланта, частина його міститься під залозу, а частина - під м'яз.

Для приміщення протеза в тканини молочної залози хірург може робити розріз:

  • навколо альвеоли соска, якщо вона досить великого розміру;
  • безпосередньо під грудною залозою, шов після такої операції заживає швидко, але шрами помітні;
  • в пахвовій западині, рана непомітна навіть при найближчому огляді, але реабілітаційний період триває довше.

Досвідчений хірург намагається мінімально травмувати тканини. За кордоном операція маммопластика проводиться з використанням ендоскопа. Загальна тривалість втручання становить від 1,5 до 4 годин, це залежить від складності проведення процедури.

Установка імпланта не є протипоказанням до годівлі грудьми, так як тканини залози збережені. Однак якщо в ході операції було зменшено розмір молочної залози, лактація надалі неможлива.

Протягом першого тижня після маммопластики зазвичай виникає гематома і набряк, які проходять через 4 - 5 днів. Для профілактики інфекції призначають антибіотики. Протягом місяця слід носити компресійну білизну, виготовлене з натуральних матеріалів. Спеціальні бюстгальтери сприяють активізації кровообігу в грудях, знижує ризик формування щільних капсул і рубців.

важливо

Мазі і креми для прискорення регенерації тканин можна використовувати тільки після ради з лікарем.

Крім того, протягом року після операції потрібно захищати груди від попадання прямих сонячних променів, вживати заходів для запобігання вагітності. Протягом перших 14 днів слід утриматися від сексуальних контактів, спати тільки на спині і використовувати анатомічну подушку. Через 2 тижні можна повертатися на бік, а через місяць спати в будь-якій зручній позі. Протягом півроку після операції слід утримуватися від підняття важких предметів і інтенсивних фізичних навантажень.

Як свідчить клінічний досвід, операція маммопластика переноситься добре і не викликає ускладнень. Вартість подібного хірургічного втручання з використанням силіконових імплантів становить 1000 доларів і більше. Однак таку ціну повністю виправдовує з'явилася впевненість у собі, зникнення комплексів, легкість в спілкуванні з представниками протилежної статі. Іноді операцію з корекції грудей поєднують з абдомінопластика . Однак виконувати такі хірургічні втручання потрібно в суворій послідовності - спочатку виправлення форми живота, а потім поліпшення розміру молочних залоз.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]