Видалення грудок Біша: показання до проведення операції



Видалення грудок Біша

В даний час мода на кустодієвської форми у жінок, як і на пухкі рум'яні щоки канули в лету. І зараз практично кожна представниця прекрасної статі мріє про «аристократичному» овал обличчя з чітко окресленими вилицями, яким можуть похвалитися загальновизнані секс - символи світового кінематографа.

Однак за допомогою простої дієти і косметологічних процедур досягти цього складно, адже в більшості випадків форма щік обумовлена ​​спадковими факторами.



Видалення грудок Біша - пластична операція, основним призначенням якої є корекція форми щік і зміна обрисів овалу обличчя.

Дані освіти є інкапсульовані жирові капсули, розташовані між м'язовими волокнами щоки і зовнішніми м'язами обличчя. Свою назву вони отримали по імені французького лікаря, відомого дослідженнями в області гістології та патології, Марі Франсуа Ксав'є Біша.

Про те, яку функцію в організмі виконує ця структура, вчені сперечаються донині. Однак більшість фахівців схиляються до думки, що грудки Біша дуже важливі в дитячому віці. Вони беруть участь в акті ковтання під час харчування сумішшю або грудним молоком і сприяють кращому пережовування їжі в міру введення прикорму. Також дана структура виконує захисну функцію, оберігаючи пошкодження слизової оболонки внутрішньої поверхні щік ззовні. Але з віком ці освіти поступово атрофуються, тому видалення грудок Біша не має негативних наслідків і ніяк не впливає на функціонування ротової порожнини.

Хірургічне втручання відрізняється безпекою, капсули з жировою тканиною віддаляються через невеликий розріз. При цьому на шкірі не залишається ніяких слідів, так як витяг грудок Біша здійснюється через слизову оболонку ротової порожнини. Період реабілітації займає лічені дні, навіть немає необхідності перебування пацієнта в стаціонарі.

Медичних показань до проведення такої пластичної операції немає. Тому видалення грудок Біша проводять тільки при бажанні жінки здаватися більш привабливою в очах чоловіків.

Косметолог може порадити подібне хірургічне втручання при:


  • надмірному скупченні жиру в нижній частині обличчя;
  • обвисання щік в і зміна форми носогубних складок результаті вікових змін, адже ближче до старості підшкірна мускулатура особи слабшає і не в змозі підтримувати контури особи;
  • для корекції овалу обличчя, особливо в поєднанні з іншими пластичними операціями щодо усунення подвійного підборіддя і виправлення інших дефектів.

У деяких випадках проводять лише часткове видалення грудок Біша. Це необхідно для збільшення обсягу щік в області вилиць .

На численних форумах, присвячених питанням пластичної хірургії, наведені відгуки жінок, які зробили цю операцію, також вказані ціни на проведення подібної процедури. Однак будь-яке втручання становить певний ризик для пацієнта, тим більше що видалення грудок Біша проводиться в безпосередній близькості від слинних залоз і нервових волокон, які забезпечують мімічні рухи обличчя.

Тому приймати рішення про операцію необхідно після оцінки всіх факторів «за і проти», проаналізувавши всі ризики. Для розуміння, що буде відбуватися на операційному столі, можна переглянути кілька відео з описом хірургічного втручання.

Що таке грудки Біша, підготовка до операції, обмеження до проведення процедури, хід хірургічного втручання

Видалення жирових грудок Біша

Для проведення операції необхідно звернутися в спеціалізовану клініку з багаторічним досвідом роботи, де класифікація лікарів не викликає ніяких сумнівів. Перед хірургічним втручанням пацієнтку обов'язково записують на прийом до лікаря, який і буде проводити операцію.

Він пояснить, що таке грудки Біша, як проходить процедура. Лікар детально оглядає і пальпує щоки і скули пацієнтки, деякі клініки надають послугу комп'ютерного 3D - моделювання.

Таким чином доктор може продемонструвати жінці, як буде виглядати її обличчя після видалення грудок Біша.

Після обговорення всіх деталей майбутньої операції, лікар видає направлення на необхідні лабораторні дослідження. В обов'язковому порядку здають клінічні аналізи крові і сечі, тести на інфекційні захворювання (ВІЛ, сифіліс, гепатит), коагулограму.

В ході хірургічного втручання доктор робить поверхневий надріз, тому загальна анестезія не є гострою необхідністю, операцію можна проводити і під місцевим наркозом. Однак якщо пацієнтка наполягає на загальному знеболюванні, їй в більшості випадків йдуть назустріч. У такій ситуації необхідна консультація анестезіолога і додаткові дослідження. Як тільки будуть отримані всі результати аналізів, можна призначати день операції, і пацієнтка незабаром забуде, що таке грудки Біша.

Але до проведення хірургічного втручання існують певні протипоказання:

  • непереносимість анестетиків та інших препаратів, які використовуються для анестезії, алергічна реакція на компоненти шовного матеріалу;
  • порушення згортання крові будь-якого генезу;
  • період вагітності і лактації;
  • важкі патології ендокринної системи;
  • вік до 18 років, проте фахівці рекомендують не видаляти грудки Біша до 25-35 років, так як це може вплинути на подальше формування овалу обличчя і викликати передчасне утворення глибоких зморшок і брилів;
  • гострі респіраторні захворювання, ураження слизової оболонки ротової порожнини (стоматит, гінгівіт, глосит і т.д.), але операцію можна провести після закінчення курсу лікування і зникнення симптомів інфекції;
  • запальні процеси і виразки на шкірі обличчя;
  • стоматологічні інфекції, так як подібні захворювання підвищують ризик інфікування рани в післяопераційному періоді;
  • надлишковий або, навпаки, занадто малу вагу.

Сама операція по видаленню утворень, названих на честь французького лікаря, триває 30-60 хвилин (хоча при проведенні загальної анестезії цей час може бути більше). Після того як подіє анестетик, доктор робить невеликий надріз (його величина не перевищує 1-2 см) на слизовій оболонці щоки в зоні розташування зубів «мудрості» і видаляє щільну капсулу, наповнену жировою тканиною. Потім точно також грудку (тіло) Біша забирається і з протилежного боку. Рану вшивають за допомогою саморассасивающіеся нитки.

Поруч з місцем розрізу знаходяться скупчення нервових клітин, слинні залози і тканини мімічних м'язів. Тому після припинення дії препаратів для анестезії лікар повинен переконатися, що функція цих структур збережена в повному обсязі. Якщо операція пройшла вдало, пацієнтці немає сенсу залишатися в лікарні. Доктор розповідає про особливості реабілітаційного періоду і відпускає пацієнтку додому.

Видалення жирових грудок Біша, процес реабілітації і відновлення

Видалення мішечків Біша

Після закінчення операції на шви хірург накладає стерильну прокладку, просочену дезинфікуючим розчином, а зовні щоки в області вилиць підтримують еластичним бинтом. Нерідко видалення жирових грудок Біша проводять паралельно з усуненням жирових відкладень в зоні підборіддя і іншими малоінвазійними операціями для корекції овалу обличчя.

Процес реабілітації займає всього кілька днів. Але в перші три доби категорично заборонено їсти тверду їжу, а в наступні 2-3 тижні раціон складається тільки з перетертих продуктів і супів - пюре. Страви повинні бути теплими, щоб додатково не травмувати слизову, заборонені гарячий чай, каву та інші напої, також протипоказано занадто холодне питво. Необхідно акуратно чистити зуби, на час відмовитися від використання електричної зубної щітки і зубочисток. До повного загоєння рани слід уникати відвідування саун і лазень, солярію, фізичних навантажень. Спати необхідно на спині на високій подушці, щоб уникнути набряків і післяопераційного кровотечі.

важливо

Кілька тижнів після хірургічного втручання необхідно ретельно дотримуватися гігієни ротової порожнини, полоскати рот після кожного прийому їжі.

Видалення жирових грудок Біша має супроводжуватися обов'язковим прийомом антибактеріальних засобів. Найчастіше лікарі призначають розчини дезінфектантів для обробки слизової оболонки порожнини рота. Больові відчуття, які нерідко виникають протягом декількох днів після хірургічного втручання, усувають за допомогою анальгетиків (доктора рекомендують Німесил або кетанол).

Весь процес реабілітації займає від 4 до 6 тижнів. Протягом цього терміну може зберігатися невелика набряклість і хворобливість, що підсилюється під час їжі. Але після закінчення цього терміну жінка в повній мірі зможе оцінити естетичний ефект від пластичної операції.

Видалення мішечків Біша: результат і можливі ускладнення, вартість операції

У деяких випадках хірургічне втручання може викликати певні ускладнення:

  • Алергічна реакція. Зазвичай проявляється у вигляді набряку, висипу і сверблячки. Однак алергія дуже небезпечна, так як сильна набряклість слизової може викликати обтурацію дихальних шляхів.
  • Пошкодження нервових волокон і мускулатури. В результаті неакуратне надрізу може постраждати міміка, виникнути асиметрія овалу обличчя.
  • Біль. Вона може зберігатися протягом першого тижня після операції, в іншому випадку необхідно звернутися до лікаря.
  • Нагноєння рани. Супроводжується сильними больовими відчуттями, лихоманкою, почервонінням щоки, в важких випадках - специфічним присмаком і запахом з рота.
  • Виникнення зморшок. Зазвичай відбувається якщо видалення мішечків Біша було проведено в ранньому віці або при різкому зниженні маси тіла.
  • Повторна поява жирових відкладень. Як правило, відбувається при наборі ваги або гормональні порушення.

Ціна на видалення мішечків Біша залежить від престижу клініки і кваліфікації котрі проводять операції докторів. Але в середньому вартість хірургічного втручання коливається в межах 50 000 рублів. Ця сума може зрости, якщо паралельно виправляються інші дефекти. Більшість пацієнток залишаються задоволені ефектом втручання. Воно щодо неінвазивної, вкрай рідко викликає ускладнення, а результат операції помітний практично відразу ж.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]