Реабілітація після ліпосакції живота: ускладнення і догляд



Реабілітація після ліпосакції живота Тривалість відновлення шкіри після ліпосакції залежить від масштабу операції. Для живота такий термін зазвичай становить від 3 місяців до півроку. Найважчий період - перший місяць, після якого пацієнт вже відчуває значне полегшення стану і може займатися звичними справами.



На початковому етапі реабілітації після ліпосакції живота пацієнта іноді лякає вид цієї частини тіла. Набряки, гематоми, розтягнута шкіра - далеко не той ідеал, до якого прагнула людина, погоджуючись на процедуру. Але це тимчасові явища, і вже через три місяці можна спостерігати остаточний результат, а саме, стрункий животик.

Існує думка, що відразу після процедури видалення жиру на животі можна йти додому. Дійсно, якщо обсяг жирового прошарку невеликий, то людина через кілька годин після операції може покинути медичний заклад. Але обсяг ліпосакції на животі досить великий. Зазвичай пацієнта відпускають додому на наступний день, а в хорошій клініці цей термін складає не менше 3 днів. У цей період лікар спостерігає за хворим, призначає відповідне лікування, а медперсонал робить перев'язки, доглядаючи за зоною аспірації.

Протягом тижня пацієнт відчуває болючі або неприємні відчуття, які легко знімаються анальгетиками. Набряк збільшується на третій день і може зберігатися до 7 днів. Прийом гострої та солоної їжі може спровокувати «гуляє» набряк, при цьому шкіра сповзає в різні місця і збирається бугром. Це не можна назвати чимось екстраординарним, але потрібно відвідати лікаря для призначення лікування. Такий стан легко усувається за допомогою масажу.

Гематоми можуть турбувати незвичайним проявом. Перші гематоми проходять і їм на зміну виявляються більш великі, які виникли в глибоких тканинах. Це нормальний фізіологічний процес, який має свій часовий інтервал і не несе ніякої загрози.

Шви після процедури маленькі і рідко завдають клопоту, лікар знімає їх на 7 день. На їх місці залишаються червоні рубці, які з часом затягуються. У період заживання рубчиков не можна засмагати на сонці, в іншому випадку ця частина шкіри піддасться пігментації (потемніє).

Реабілітація після ліпосакції живота включає в себе ряд обов'язкових правил:


  • не менше місяця носити компресійну білизну або бандаж;
  • дотримуватися дієти, рекомендовану лікарем;
  • своєчасно відвідувати лікаря для огляду;
  • в перший місяць відвідувати физиокабинет і проходити всі призначені процедури: ультразвук, миостимуляцию і інші;
  • якомога частіше чергувати відпочинок і помірне фізичне навантаження;
  • відмовитися від відвідування лазні і сауни на 1-2 місяці;
  • вчасно звертатися до лікаря, якщо з'являться незвичайні відчуття або видимі прояви на шкірі.

Якщо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, то через 2-3 місяці можна вже милуватися красивим животом. Для того щоб закріпити ефект, наступні три місяці потрібно дотримуватися дієти і давати тілу достатню фізичне навантаження. Через півроку після операції можна говорити про стійкий позитивний ефект.

Як проходить відновлення після абдомінопластики

Відновлення після абдомінопластики Абдомінопластика - складне хірургічне втручання, при якому порушуються не тільки шкірні покриви, а й м'язові тканини, а також нервові закінчення, вени і судини. Тому період реабілітації цієї операції складніше, ніж після ліпосакції.

У перші кілька діб пацієнт знаходиться в стаціонарі під наглядом лікаря. У цей період йому рекомендовано лежати на боці або в положенні, при якому ноги і верхня частина тулуба трохи підняті. На ноги надягають спеціальні панчохи, що перешкоджають розвитку тромбозу. Хворобливі відчуття сильні, тому 2-3 дня знеболюючі засоби вводять внутрішньом'язово, далі виписують таблетки. Після будь-якого хірургічного втручання призначаються антибіотики для виключення запалення тканин.

Перші два тижні пацієнт періодично спостерігається у лікаря. У цей час важливо вчасно робити перев'язки, шви знімаються на 14 день. Для виключення розбіжності швів потрібно обов'язково носити бандаж не менше одного місяця. Протягом двох тижнів рекомендується переміщатися в трохи зігнутому вперед положенні.

Після абдомінопластики спостерігається набряклість тканин протягом місяця або більше, в цей період можна скористатися протинабряковими мазями. При утворенні гематом лікар припікає судину, що кровоточить. Втрата чутливості живота - природне явище, так як порушується цілісність безлічі нервових закінчень, це ускладнення проходить самостійно через кілька місяців.

Основні правила на період відновлення після абдомінопластики:

  • обов'язково носити компресійну білизну;
  • обмежити фізичні навантаження, не піднімати тяжкості;
  • не можна засмагати і відвідувати баню або сауну;
  • дотримуватися спеціальної дієти;
  • ходити на процедури, рекомендовані лікарем;
  • приймати необхідні медикаменти.

Відновлення після абдомінопластики займає 1,5-2 місяці, через такий період часу людина може повертатися до звичних справ. На повну реабілітацію (загоєння всіх тканин) може піти до півроку, але саме перші два місяці післяопераційного догляду визначають швидкість відновлення м'язів і шкіри, а так само відсутність ускладнень.

Як швидко відновитися після абдомінопластики?

  1. Для швидкого загоєння рубців потрібно змащувати їх гелем Контрактубекс. Кращому проникненню цілющого кошти сприяють процедури ультразвуку.
  2. На ніч на рубці робити аплікації пластинок Епі-дерми, Еластодерм або інших аналогічних. Пластинки зменшують хворобливість і сприяють гарному загоєнню рубців, покращуючи естетичний ефект.
  3. Для профілактики утворення тромбів хворому рекомендується пресотерапія. Ця процедура надає дозований тиск на м'язи живота, покращуючи кровообіг.
  4. Набряклість тканин швидко проходить, якщо відвідувати процедуру магнітотерапії.
  5. Нормалізації тонусу шкірних покривів сприяє вакуумно-роликовий масаж.

Дієта після абдомінопластики живота

Дієта після абдомінопластики живота Відразу після операції хворому слід дотримуватися спеціальної дієти. Їсти потрібно маленькими порціями, але часто. Слід виключити продукти, які сприяють утворенню газів в кишечнику. До них належать такі: бобові, капуста, молоко, кефір, сир, яблука, виноград, томати, огірки, продукти, виготовлені з білого борошна (бісквіти, свіжий хліб і т.д.). Бобові можна замінити більш ніжною сочевицею, молоко - кислим молоком, овочі потрібно гасити на вершковому маслі, а фрукти вживати тільки після повноцінного прийому їжі.

Деякі жінки, прагнучи зберегти досягнутий за допомогою операції результат, виснажують себе різними дієтами. Але сувора низькокалорійна дієта після абдомінопластики живота неприпустима. Лікарі категорично не рекомендують змінювати харчування з метою схуднення і пропонують єдиний розумний варіант - збалансоване повноцінне харчування без переїдання.

У щоденному раціоні обов'язково повинні бути присутніми білки, жири і вуглеводи. Вживання простих вуглеводів (цукор, солодкі булочки і т.д.) слід обмежити, в ідеалі - замінити на фрукти і ягоди.

Спорт після абдомінопластики: рекомендації лікарів

Перші тижні після операції люди не згадують про спорт, так як в цей період навіть ходити потрібно в напівзігнутому положенні. Для того щоб тонус м'язів не знижувався, лікарі рекомендують якомога частіше чергувати відпочинок з рухами. Відпочивати бажано лежачи, а не сидячи, ходити потрібно якомога частіше, але на короткі відстані. До кінця першого місяця хворий вже без праці пересувається звичним чином.

Любителі верхової їзди, велосипедних прогулянок, плавання часто цікавляться питанням про те, коли можна повернутися в спорт після абдомінопластики. Лікарі рекомендують утриматися від активного фізичного навантаження протягом двох місяців з моменту операції.

Якщо шви добре зрослися, немає кірочок, то вже через півтора місяці можна плавати і довго гуляти, дозволений легкий біг. Через 2 місяці можна відвідувати спортзал, але займатися потрібно в компресійному білизна протягом 3-5 тижнів. З третього місяця дозволені більш активні навантаження (верхова їзда, заняття з підняттям тяжкості і т. Д.), Але при цьому слід дотримуватися помірності, так як тканини повністю гояться приблизно через півроку.

Як планувати вагітність після абдомінопластики

Вагітність після абдомінопластики Одним з протипоказань до проведення абдомінопластики є планування вагітності протягом 1 року, так як саме такий термін утримання від зачаття рекомендують багато лікарів. Однак деякі хірурги вважають, що недоцільно робити складну операцію для збереження ефекту на такий короткий термін, так як після пологів результат абдомінопластики неодмінно знизиться. В одному випадку може знадобитися лише невелика корекція, в іншому - повторна операція, тому вважається, що вагітність потрібно відкласти на 5-6 років.

Вагітність після абдомінопластики протікає нормально. Операція ніяк не впливає на плід і здоров'я матері, але слід обговорити це питання з лікарем, так як ризики втрати ефекту індивідуальні. Які естетичні зміни живота відбуваються після пологів можна дізнатися, прочитавши відгуки на форумах від жінок, які народили, які раніше перенесли подібну операцію.

Секс після абдомінопластики

Інтимна близькість після операції заборонена до моменту зняття швів. Через два тижні, коли шви будуть видалені, можна займатися сексом, але дуже акуратно. Жінка не повинна відчувати дискомфорт або біль. Якщо спостерігаються такі прояви, то від сексу краще відмовитися або вибрати таку позу, при якій болю не виникне.

Деякі лікарі не рекомендують секс після абдомінопластики протягом місяця і навіть більше, все залежить від масштабу операції та інших особливостей. Точну відповідь на питання про інтимну близькість може дати тільки лікуючий лікар.

Навіщо призначають мазь Бетадин після абдомінопластики?

Мазь Бетадин відноситься до групи антисептичних засобів, що володіють активною дією відносно грибів, вірусів, бактерій і найпростіших. Бактерицидний ефект досягається шляхом поступового вивільнення йоду з препарату в результаті зіткнення мазі зі шкірою або слизовими оболонками.

Мазь Бетадин після абдомінопластики призначається для профілактики інфікування рани або з метою лікування вже існуючого запалення. Антисептичний засіб наноситься на шви 1-2 рази на день протягом одного або двох тижнів. Мазь можна замінити на розчин БЕТАДИН.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]