Наслідки ліпосакції: види операції і основні ускладнення



Чи шкідлива ліпосакція Прагнучи до стрункості, жінки піддають свій організм всіляких втручань, аж до хірургічних, вони роблять справжні подвиги в ім'я краси і зовнішньої естетики. Одним з екстремальних для функціонування організму методів боротьби із зайвими кілограмами є ліпосакція .

Ліпосакція - точкове операційне видалення відкладень жиру.



Втручання проводиться на стегнах, сідницях, животі, талії, руках і литках ніг. Кінцевий підсумок вдалою ліпоксаціі: корекція контурів тіла, зниження жирових відкладень, надання фігурі більш витончених обрисів. Наслідки після ліпосакції можуть бути різного характеру: від набряків до інфекційного зараження.

Втручання проводиться під загальним або місцевим наркозом, має ряд абсолютних протипоказань і тривалий період реабілітації після операції.

Основні види ліпосакції:

  • Вакуумна, при якій виробляють відсмоктування жирових клітин спеціальним насосом через трубки-канюлі.
  • Ультразвукова - за допомогою низькочастотного імпульсу. Хірург використовує дві трубки, по одній в тканину подається розчин для розщеплення жиру, по інший відбирається розріджений матеріал. Таким чином виробляють втручання на важкодоступних для вакуумної аспірації ділянках тіла.
  • Високочастотна електроліпосакція використовує струми високої частоти. Струм розігріває ділянки втручання, жир стає текучим і легше забирається. Використовують дві голки: на одну подається препарат для розрідження жирових відкладень, через іншу відкачується вміст жирових депо.

Ліпосакція - стрес для організму, порушується природний гомеостаз - постійність внутрішнього середовища, цілісність шкірних покривів і водно-ліпідний обмін. Наслідки ліпосакції не завжди передбачувані і можливі серйозні ускладнення.



Ущільнення, синці і набряки після ліпосакції

Ущільнення після ліпосакції - незмінний супутник операції, що виникає в результаті процесів регенерації після втручання. Вони являють собою великі внутрішньотканинний гематоми. Протягом декількох тижнів після операції в її області промацуються місця затвердіння. Легкий масаж і ультразвукові процедури сприяють розсмоктуванню щільних зон.

важливо

Ущільнення - захисно-компенсаторна реакція організму на різку втрату частини жирових клітин і в нормі проходить самостійно максимум через 2 місяці.

Синці після ліпосакції Синці після ліпосакції виникають в результаті пошкодження м'яких тканин і дрібних судин. З пошкодженої судинної стінки виходять формені елементи крові і забарвлюють підшкірну клітковину. При тендітних судинах, порушеною згортання крові і авітамінозі синці характеризуються особливою стійкістю і різкою ступенем вираженості.

Свіжі синяки яскраво-багряного кольору змінюють забарвлення на синьо-фіолетову, жовто-зелену і, на останній стадії, на світло-жовте. Існують прості, але дієві методи, що дозволяють швидше розсмоктуватися синців: вплив тепла, розчини лікарської бадягі, настоянка арніки, гепариновая мазь.

Набряк в тканинах після ліпосакції виникає в результаті грубого втручання ззовні в постійність внутрішнього середовища організму.

  • Набряк характеризується зайвим накопиченням позаклітинних рідин в місцях втручання.
  • Набрякла рідина має в складі воду, солі натрію і калію, лейкоцити крові і невелика кількість білка.

Так як після ліпосакції в тканину виділяється багато рідини, а зворотне всмоктування порушено - розвивається набряк. Він виникає не відразу, а приблизно на наступну добу після втручання. Обсяг тканини наростає поступово і тримається близько тижня, потім йде на спад.

Стійкість набряків залежить від області операції. Найбільш стійкі розташовуються в області живота і гомілки. Тривалий набряк порушує харчування в тканинах, доставку кисню клітинам, знижує захисні сили організму. Ретельне дотримання всіх рекомендацій оперує лікаря (вживання достатньої кількості чистої води, сечогінних зборів; відмова від гострої, солоної їжі, від відвідування лазні та екстремальних фізичних навантажень) сприяє швидкому розсмоктуванню оточених ділянок.

Чим шкідлива ліпосакція і наскільки небезпечна

Ліпосакція - це серйозне хірургічне вплив, при неправильному виконанні якого можливі серйозні наслідки. Чим шкідлива ліпосакція для організму в цілому і оперується зокрема?

  • Згубний вплив препаратів для наркозу на весь організм і серцево-судинну систему зокрема, аж до розвитку анафілактичного шоку.
  • Тривалий реабілітаційний період після втручання може супроводжуватися підвищенням температури і больовими відчуттями.
  • Освіта неестетичних рубців, грубих шрамів, горбів і нерівностей поверхні на шкірі.
  • Ризик розвитку вогнищ некрозу (відмирання тканини), сірому (скупчення серозної рідини під шкірою), запалення і ділянок гіперпігментації.
  • Ускладнення в формі гіперестезії - підвищення чутливості в місці операції аж до больових відчуттів при незначному впливі або гипестезии - зниженні чутливості внаслідок порушення цілісності нервових закінчень.
  • Обвисання шкіри через її низьку еластичність або видалення значної кількості жирових клітин.
  • Розвиток залізодефіцитної анемії внаслідок крововтрати. Стан супроводжується різким зниженням концентрації гемоглобіну, еритроцитів в крові і характеризується загальними симптомами: слабкістю, млявістю, непритомністю.
  • Швидкий набір жиру в місцях, які не піддавалися ліпосакції і зміна гармонійних пропорцій тіла внаслідок даного процесу.
  • Розвиток інфекційного процесу аж до сепсису;
  • Закупорка кровоносних судин зруйнованими жировими клітинами, що розвивається в результаті тромбоемболія тягне за собою серйозні наслідки аж до летального результату.

Основні причини невдалої ліпосакції

Причинами невдалої ліпосакції і ускладнень після неї є такі фактори:

  1. Помилки персоналу: не дотримання стерильності, порушення протоколу операції, нерівномірне відсмоктування ліпідної тканини.
  2. Відсутність підготовки у пацієнта до операції і не дотримання ним рекомендацій лікарі в післяопераційний період.
  3. Знижена еластичність шкірних покривів, слабкі судини, гормональні порушення, алергічні реакції, ожиріння пацієнта і супутні соматичні захворювання.
  4. Нехтування прооперованим здоровим низькокалорійним дробовим харчуванням.

Невдала ліпосакція вимагає повторного втручання або корекції.

Якщо приймається рішення піти на ліпосакцію, то для передбачуваності результату необхідно виконати наступні рекомендації:

  • Планувати операцію тільки у досвідченого хірурга в хорошому спеціалізованому закладі.
  • Провести ретельне попереднє обстеження загального стану організму.
  • Повністю довіряти обраному лікаря і виконувати всі його рекомендації.

Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]