Операція по зменшенню шлунка: ефективність методу



Операція по зменшенню шлунка

Без важких виснажливих тренувань, жорстких обмежень в їжі, безлічі дорогих процедур в косметологічних клініках можна істотно схуднути, ще й за порівняно короткий час. Операція по зменшенню шлунка для багатьох представниць прекрасної статі виглядає як панацея від зайвої ваги. Чи так це?



Чи справді так нешкідливо подібне втручання, і які свідчення існують для його здійснення. Щоб зрозуміти, показано чи зменшення шлунка конкретному пацієнту, потрібно вивчити таке поняття, як індекс маси тіла людини. Обчислити це значення кожен може самостійно, для чого буде потрібно розділити вага власного тіла, вимірюваний в кілограмах, на зростання, вимірюваний в метрах.

Потім, отримане число зводять в квадрат і аналізують результат наступним чином:

  • Показник до 25 свідчить про чудовому стані тіла людини в контексті співвідношення зросту і ваги. Фігура може мати деякі диспропорції або вади з точки зору уявлення сучасної людини про красу, але в цілому, її скоріше назвуть прекрасною.
  • Показник в межах від 25 і до 35 говорить про те, що тіло має зайві кілограми. Це, звичайно, не говорить про те, що терміново необхідно йти хірурга і лягати "під ніж". Але задуматися над раціоном харчування і спосіб життя вже варто серйозно.
  • Показник вище 40 говорить про наявність ожиріння. І чим запущеними ситуація, тим більше ймовірності того, що людині знадобитися зменшити шлунок хірургічним шляхом для корекції маси тіла.

Іншими словами, люди з так званим марбідним ожирінням (індекс маси тіла більше 40 одиниць) і є пацієнтами, яким показано хірургічне зменшення об'єму шлунку. Особливо рекомендують вдатися до такої операції тим людям, які на тлі зайвої огрядності страждають гіпертонією, ішемічною хворобою серця, хворобами суглобів. Тобто тим пацієнтам, яким протипоказані істотні фізичні навантаження. Ця процедура дозволить скорегувати процес поглинання і перетравлення їжі, знизити вагу тіла, позбутися від зайвих кілограмів.



ефективність

Ефект від операційної корекції об'єму шлунка визначається обраною методикою: більш щадні методи ( баллонированию , бандажування) дозволяють втратити 40-60% маси тіла, а більш радикальні (резекція, шунтування) до 85%.

Протипоказання

Операція по зменшенню шлунка показана далеко не всім пацієнтам з надмірною масою тіла. Не рекомендується вона для людей з проблемами серця, діабетом, психічними порушеннями, дітям, літнім пацієнтам у віці від 60 років.

Ускладнення після хірургічних втручань зі зменшення шлунку

Ускладнення, які супроводжують резекцію шлунка, зменшення його обсягу за допомогою балона або кільця з рідиною, виникають вкрай рідко. Найчастіше високої кваліфікації хірурга досить, щоб уникнути негативних наслідків втручання. Але все ж вони трапляються. Це може бути кровотеча, тромбоз, тромбоемболія, низька рухова активність, слабкість, нудота.

профілактика ускладнень

Для профілактики ускладнень важливо зберегти рухову активність в післяопераційний період. При наявності нудоти або позовів до блювоти пацієнту можуть призначити протиблювотні засоби. Для запобігання ризику розвитку діареї і метеоризму пацієнтам рекомендована сувора дієта, відмова від жирної, гострої їжі.

Щоб підготуватися до проведення маніпуляцій на шлунку, важливо пам'ятати про користь:

  • Дотримання дієти. Раціон повинен містити великий обсяг білка, маленький - вуглеводів. При цьому важливо пити не менше 2 літрів води в день, що допоможе знизити ризик кровотеч під час операції, прискорить відновлення після і дозволить зменшити обсяг печінки.
  • Фізичних навантажень. Активність дозволить підтримати м'язи в тонусі, розробити легені і серце, поліпшити самопочуття.
  • Завчасного прибуття в лікарню. Багато пацієнтів відчувають себе більш комфортно, якщо перед операцією уважно оглянуть палату, психологічно підготуються до походу в операційну.

Резекція шлунка для схуднення: ціна та відгуки

Резекція шлунка для схуднення

Резекція є досить радикальною процедурою, яка демонструє високу ефективність.

Рукавна резекція шлунка для схуднення дозволяє втратити до 60% маси тіла, так як шлунок значним чином зменшується. Від нього відсікають зайву частину, формуючи так звану шлункову трубу. У підсумку, людина споживає набагато менше їжі, ніж до операції.

Після втручання буде потрібно реабілітація в умовах медичного закладу в середньому від 5 до 7 днів.

Операція шунтування шлунка (гастрошунтірованіе)

Біліопанкреатіческой шлункове шунтування є найбільш складним у виконанні методом по корекції маси тіла людини. Щоб його здійснити, в черевній порожнині виконують вісім проколів. Через них хірург конструює маленький шлунок, доводячи його до 20-30 мілілітрів, і з'єднує його з тонкою кишкою. Частину, що залишилася шлунка видаляти не потрібно, просто вона перестане брати участь в процесі пасажу їжі. Таким чином, підвищується швидкість засвоєння продуктів, тому людина здатна втратити за півроку від 60 до 80% своєї ваги. Процес незворотній, людина худне назавжди, так як відновити обсяг шлунка згодом неможливо.

Регульоване бандажування шлунка

Людям із зайвою вагою може допомогти особлива операція під назвою бандажирование. Її здійснюють за допомогою крихітних інструментів і камери під загальним наркозом. Інструменти і камеру вводять в черевну порожнину через маленькі проколи в кількості п'яти штук. Кожна маніпуляція транслюється на монітор, а всі вони зводяться до того, щоб обгорнути шлунок спеціальним кільцем з трубочкою. Воно буде виконувати функцію бандажа, застебнутого на гудзик з силіконовим покриттям.

Через 60 днів після виконання операції через трубку всередину бандажа помістять рідина, яка стисне шлунок. Це необхідно для зменшення його обсягу. Іншими словами, худнути пацієнт почне через пару місяців з огляду на те, що просто не зможе споживати їжу в тій же кількості, що і раніше. Як показує практика, результативність процедури становить 50%. Тобто, людина з кільцем на шлунку здатний за півроку втратити до 50% маси свого тіла. Після того, як тіло придбає бажаний вага, кільце можна трохи спустити, збільшивши обсяг шлунка.

баллонированию

Найбільш просте за технологією здійснення хірургічне втручання на шлунку - баллонированию. Цей метод корекції маси тіла за своєю суттю навіть не є операцією. Це, скоріше, маніпуляція, для проведення якої не потрібно виконувати розрізи. Вона показана пацієнтам з індексом маси тіла в межах 30-35 одиниць. Баллонированию здійснюють пацієнтам під загальним наркозом, для чого через рот вводиться особлива порожниста трубочка. З цієї трубці на дно шлунка опускають порожній міхур з тонкими стінками, виконаний з силікону.

Після цього, балон наповнюється рідиною до обсягу 500 мл. Найчастіше рідина фарбують в синій колір, щоб при пошкодженні стінки балона можна було визначити наявність синяви в сечі пацієнта. У таких випадках необхідно негайно звернутися до лікаря. Після процедури пацієнтам призначають медикаментозні препарати для зниження рівня кислотності в шлунку.

Ціна

Балотування обійдеться пацієнтам, в середньому, в 60-70 тисяч рублів. Бандажування - 90-140 тисяч рублів. Резекція шлунка для схуднення варто в межах 140-160 тисяч, а шлункове шунтування - в межах 180-210 тисяч рублів.

Відгуки

На форумах про схуднення часто можна зустріти позитивні відгуки про проведення резекцій шлунка. «Процедура нескладна, перенесла легко, відновлювалася пару місяців, потім увійшла в звичний ритм життя. Раджу! »« Сил на дієти і спорт не було, таким великим був вага. Резекція шлунка допомогла швидко, а головне назавжди, схуднути ».


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]