Як зменшити шлунок: обсяг органу в нормі у дорослих і причини розтягування



розтягнутий шлунок

Хороший апетит і часте переїдання досить швидко можуть призвести до розтягування шлунка і прямому слідству цього - зайвої ваги. Саме тому ті, хто бажає привести свою вагу в норму, досить часто починають саме з скорочення обсягу шлунка, що, безсумнівно, є правильним рішенням. Зробити це можна як в домашніх умовах, так і в лікарні за допомогою хірургічної операції (встановлення внутрижелудочного балона і т.п.).



Згідно зі статистикою порталу geludok.ru, розтягнутий обсяг шлунка сьогодні спостерігається більш ніж у 60% дорослих. При цьому, найчастіше цього явища піддаються ті люди, які мають незбалансований режим харчування, їдять на «ходу», а також практикують щільні вечірні вечері після цілого дня голодування в робочий час. Саме тому важливо знати, як зменшити шлунок правильно, і що для цього потрібно робити.

Обсяг шлунка дорослої людини

Перед тим як зменшити шлунок, слід зазначити, що в нормі його обсяг повинен бути не більше двох кулаків. На жаль, слабкість людей до переїдання здатна розтягнути орган до чотирьох літрів, а то і ще більше. В такому випадку, людині буде складно насититися, з'ївши стандартну порцію їжі. Для відчуття повного шлунка йому може знадобитися в два або в три рази більше їжі.

розтягнутий шлунок

Слід зазначити, що розтягнутий шлунок - це одночасно причина і наслідок переїдання. При цьому, дуже часто до подібного стану призводить шкідлива звичка запивати їжу водою, прийом їжі без апетиту або безконтрольний режим харчування. Більш того, нерідко на розмірі даного органу відображається вживання жирної їжі, яка важко перетравлюється. Вона може зберігатися в шлунку до дванадцяти годин. При розтягнутому шлунку людина може відчувати частий голод. Це в свою чергу, буде сприяти рясного прийому їжі і швидкому набору зайвої ваги.



Як зменшити шлунок в домашніх умовах

Те, як зменшити шлунок правильно, багато в чому залежить від ступеня занедбаності даного стану і загального самопочуття людини. Саме тому перед цим заходом не зайвим буде проконсультуватися з лікарем і провести необхідні діагностичні заходи. Найбільш безпечним, швидким і природним шляхом зменшення шлунка в домашніх умовах є дотримання дієтичного харчування. Для цього людині слід поступово скоротити вживаються порції їжі. Замість триразового прийому їжі, бажано перейти на шестиразове харчування з невеликими порціями. Обов'язково варто випивати по 1,5-2 л води, однак робити це варто в проміжках між прийомами їжі. Також дуже добре допомагає в скороченні обсягу шлунка дихальна гімнастика і спеціальні вправи.

вправи

Як зменшити шлунок Для зменшення шлунка добре підходить така вправа: лягти на спину і зробити вдих. Пори цьому, потрібно втягнути живіт.

Повторювати дану вправу по кілька разів на день. Також його можна виконувати в положенні стоячи або навіть при ходьбі. Допоможуть прискорити процес нормалізації об'єму шлунка йога, танець живота і вправи для пресу.

Як зменшити обсяг шлунка: ефективні поради лікаря

На багатьох форумах часто ставлять запитання про те, як зменшити обсяг шлунка і знизити апетит швидко.

Для цього, перш за все, слід виконувати наступні поради фахівців:

  1. При появі відчуття голоду людині потрібно перевірити, чи дійсно він голодний. Для цього йому слід випити склянку теплої води. Якщо через півгодини голод все одно присутній, то можна з'їсти фрукт або невелику порцію обіду. Головне - це не вживати більше 300 гр. їжі за раз.
  2. Щоб не допускати переїдання, і в той же час підтримувати свій організм необхідною кількістю корисних мікроелементів, їжа повинна бути досить калорійною. Наприклад, для видалення голоду можна з'їсти пару скибочок шоколаду. Цього буде цілком достатньо для втамування голоду і запобіжить негативний відображення на розмірі органу.

Також важливо бути більш розбірливими до їжі і не вживати шкідливі продукти, які просто допомагають відчути себе ситим.

Дієта для зменшення об'єму шлунку

Дієтичне харчування для зменшення об'єму шлунку має наступні принципи:

  1. Слід харчуватися дрібно (їсти окремо м'ясо і рибу, овочі, фрукти, кисломолочні продукти і т.п.).
  2. Не можна запивати їжу водою.
  3. Потрібно відмовитися від кави, алкоголю, жирного, солодкого і солоного.
  4. Останній прийом їжі повинен бути за 2 години до сну.
  5. Строго заборонені ковбасні вироби, напівфабрикати, фаст-фуд і інша шкідлива їжа.

Основу раціону при цьому повинні складати нежирні кисломолочні продукти, відварна риба і м'ясо, каші на воді, сухофрукти, овочі і фрукти. Також дуже корисною буде зелень, мед і фруктові компоти. Раз в тиждень людині бажано проводити так звані розвантажувальні дні. Під час них можна їсти тільки легкі каші на воді, вживати овочі, невелика кількість фруктів і пити кефір. Це не тільки сприятливо відобразитися на процесі зменшення шлунка, але і також посприяє поліпшенню травлення.

операція

Хірургічне зменшення шлунка практикується в тому випадку, якщо дотримання дієти не допомогло людині нормалізувати обсяг органу, і він продовжує переїдати.

Для зменшення шлунка можуть використовуватися три види операцій:

  1. Шунтування.
  2. Бандаж.
  3. Встановлення балона.

Важливо знати, що перед тим як зменшити обсяг шлунка хірургічним шляхом, людині потрібно обов'язково переконатися у відсутності серйозних протипоказань до процедури, якими можуть стати вагітність, захворювання нирок, печінки або серця, активна алергія, ГРВІ тощо

При виконанні шунтування людині перетягується велика частина шлунка. За допомогою даної маніпуляції хворому створюється маленький шлунок з об'ємом не більше 50 мг. Ефектом від такої процедури є імітація швидкого насичення. Операція з використанням бандажа передбачає проколювання живота і накладання спеціального кільця на шлунок. Дана процедура виконується за допомогою лапароскопії. Останньою процедурою для зменшення шлунка є встановлення внутрижелудочного балона в орган. Він буде перебувати в шлунку до моменту схуднення пацієнта.

Результати від такої процедури позитивні (хворі всього за рік скидають до 20-ти кг).

Перед тим як зменшити обсяг шлунка за допомогою операції, людина повинна обов'язково зважити всі «за» і «проти», оскільки нерідко після подібних втручань у пацієнтів розвиваються небезпечні ускладнення.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]