Баріатричних хірургія: що це, ефективність, переваги та недоліки методу
Баріатричних хірургія є розділ медицини, що займається вивченням першоджерела появи і лікування ожиріння.
Цим визначенням стали іменувати не просте усунення надмірної ваги, а конкретні хірургічні втручання.
В останні роки цей метод зараховують до найбільш ефективних способів усунення морбідного ожиріння (ускладненої форми, коли індекс маси тіла дорівнює 40 або більше).
Плюси подібних заходів боротьби з ожирінням крайнього ступеня зводяться до одного: цілеспрямоване зниження ваги.
Що це таке
Заходи щодо виправлення початкової ваги діють в двох напрямках: зменшують обсяг їжі за разовий прийом за допомогою коригування розмірів шлунка і знижують рівень необхідних організму речовин, що надходять в тонкий кишечник.
Зокрема, класичним переліком для баріатричної практики в хірургії є такі види:
- Впровадження внутрижелудочного балона.
- Бандажування шлунка.
- Шунтування шлунка.
Згідно запитам, XXI століття всі перераховані процедури мають здійснюватися виключно лапароскопически (при відсутності широких розрізів тіла), адже ця безпечна технологія значно полегшує період відновлення і знижує ризик подальших ускладнень. У кожної з операцій є свої переваги, тому питання про те, яка конкретно техніка буде доречна в індивідуальному порядку, вирішується досвідченим лікарем на підставі результатів медичного обстеження.
Уточнення за показаннями
Основним рішенням до застосування баріатричної хірургії є ІМТ: при проблемах, пов'язаних з цукровим діабетом (2 другого типу) або артритом, втручання можливо і у віковій категорії від 35 до 40. Професіонали підкреслюють, що даний метод зниження метаболічного ваги остання міра, інші варіанти (дієта, фізичні навантаження) на ранніх етапах виявилися безрезультатними. А в практиці зарубіжних медустанов при запиті пацієнта щодо використання подібної хірургії, необхідно довести факт того, що людина раніше випробував всі інші способи і не досяг потрібного результату.
Переваги лікування ожиріння за допомогою операції
Згаданий спосіб ідеальний для тих відмінно допомагає хто самостійно не має сили волі привести своє тіло в порядок. Тим більше що найважливіша перевага запропонованої методики - безповоротне усунення зайвих кілограмів. Також додатковим аргументом є і той факт, що вага усувається без старань з боку хворого.
Ніяких особливих обмежень по харчуванню, ніяких вимотують тренувань, і суворого режиму, часто призводять до зривів. Паралельно поліпшується робота всього організму, значно зменшується навантаження, нормалізуються процеси обміну речовин. Також повертається колишня рухливість, легкість, прагнення до активного і здорового способу життя і остаточно зникає комплекс неповноцінності. Якщо розглядати загальні поради по даній операції, то найважливіший нюанс - це психологічний стан, який залишається в нормі завдяки щадному підходу до вирішення проблеми.
Чи існує реальний ризик
Баріатрична методика хірургії подолала значний шлях розвитку: частка застосовуваних в минулому операцій була виключена з практики через небезпечних ускладнень, а інші підходи зазнали значних модифікацій заради збільшення їх користі. Самі операції не планують виключно за бажанням пацієнта в клініці пластичної хірургії, адже це не просто корекції зовнішності. Хоча такі зміни теж відбуваються, тільки центральним завданням все одно залишається лікування особливо запущених випадків ожиріння.
недоліки методики
Як і будь-який підхід, тут теж є не тільки переваги, а й мінуси. Один з негативних моментів - необхідність продовження у вигляді пластичної операції (як правило, велику вартість), щоб усунути обвислі шкіру.
Найчастіше складками страждають живіт, стегна і руки, що супроводжується проблемами зсередини. Згадане стан потребує якнайшвидшої медикаментозної корекції і великий відсоток, що вона буде повторюватися протягом усього життя: адаптація спостерігається досить рідко. А пацієнтам, які зазнали баріатричних хірургії, необхідно регулярне обстеження у лікаря, щоб вчасно побачити відхилення. Так чи інакше доведеться застосовувати медикаментозне лікування, контролювати прийом курсу вітамінів. Поступово організм адаптується до нових умов і звикне до малому споживанню їжі. Але лікарі радять паралельно дотримуватися правил харчування і не перевантажувати організм.
Баріатрична операція: різновиди та принцип виконання
Втручання подібного типу відбуваються на шлунку і в межах тонкого кишечника, після чого знижується вживання поживних речовин, а потім і маса тіла. Порушується не тільки робота шлунково-кишкового тракту: дія фахівця набагато ширше - відновлення метаболізму. Стимуляція втрати ваги іноді може відбуватися за рахунок злиття двох принципів - усічення обсягу шлунка і часткового видалення тонкого кишечника. А після хірургії пацієнт отримує набагато менше калорій.
Установка внутрішньошлункового силіконового балона
Принцип дії даного методу полягає в скороченні обсягу шлункової порожнини, що забезпечує відчуття швидкої ситості, завдяки поступовому надходженню їжі в шлунок. Балон ж, що поміщається в шлункової порожнину, має сферичну форму, він містить спеціальний фізіологічний розчин, завдяки чому легко переміщується всередині.
Коригувати вміст балона можна в межах 400 - 800 см3, з огляду на, що зачиняються самостійно клапан дає можливість ізолювати засіб від зовнішніх катетерів.
В ході баріатричної операції даний об'єкт поміщається всередині і з'єднується зі здутої оболонкою, а другий край трубки підключається до системи наповнення.
Максимальний термін використання системи позначений напівроком, після чого її потрібно витягти, а наступну можна встановити не раніше ніж через 1 місяць. Вводять балон пацієнту під наркозом, за допомогою зонда з зафіксованим на ньому балоном. Подібний метод баріатричної установки балона в першу чергу допомагає виключити нав'язливе відчуття голоду, що призводить до зниження ваги. Однак, після проведеної процедури, необхідно строго дотримуватися низькокалорійної дієти (максимум 1200 ккал в день), а також займатися спортом.
Лапароскопічна горизонтальна гастропластика з використанням силіконового бандажа
Дана баріатрична операція досить популярна, що говорить про її ефективності. Тут використовується спеціальний бандаж, який представляє собою спеціальний фіксатор у вигляді кільця із суміжною гнучкою трубкою в півметра. Зверху фіксується манжета, що забезпечує контроль за накачуванням зони на внутрішній поверхні.
Після накладення, трубка підключається до резервуару, за яким вводиться спеціальна рідини, а за допомогою манжети регулюється розмір соустя. Обсяг рідини коригується за допомогою професійної голки, введеної через шкіру. Початкове наповнення рідиною проводитися не раніше ніж через 6 тижнів після першої операції. Головною перевагою такої методики вважають її сберегающий принцип: в ході процедури не будуть зачіпатися ніякі органи шлунково-кишкового тракту або їх частини, також важливим фактором є низький травматизм і значна безпеку на тлі інших хірургічних втручань.
операція гастрошунтірованіе
Цей варіант наказаний при особливо складних формах ожиріння. Він може виконуватися відкритим або лапароскопічним способом. В ході операції в верхньому відділі шлунка формується мала частина, що з'єднується безпосередньо з тонкою кишкою. При цьому друга половина органу не підлягає видаленню, вона просто не функціонує при прийомі їжі. Так, їжа надходить спочатку в стравохід, потім в скоригований малий шлунок і далі в тонку кишку. А шлунковий сік, жовч і речовини підшлункової залози надходять по сусідній (біліопанкреатіческой) петлі і тут перемішуються з їжею.
Даний спосіб дозволяє прибрати зайву вагу на протязі 1-го - 2-х років. Зниження маси тіла коливається в межах 65 - 75% від початкового індексу. Ще однією перевагою хірургії є позитивний вплив при цукровому діабеті 2 типу на ліпідне вміст крові, що помітно зменшує ризик прояву серцево-судинних патологій.
Баріатричні втручання за допомогою операцій часто провокують гормональні зміни у пацієнта, які через певний проміжок часу поверне до норми обмін речовин: у осіб з проблемним вагою він практично завжди зіпсований. Крім того, нова фігура і зменшені параметри шлунка формують у людини здорові звички в звичному раціоні: він набагато менше і рідше їсть, і навіть в корені міняють якість свого звичного раціону.