Балон в шлунок і механізм його дії



Балон в шлунок

Шлунково-кишкового тракту - це довгаста труба довжиною 7 метрів. У трубі є кілька відділів, через який проходить їжа.

Вона розташована між стравоходом і дванадцятипалої кишкою. Під час вживання їжі їжа потрапляє з ротової порожнини по стравоходу в шлунок. Потім залишки харчової маси всмоктуються в дванадцятипалу кишку.



Вибір на користь внутрижелудочного балона необхідно робити людям з певним характером.

Так як від складу розуму, цілеспрямованості і наполегливості залежатиме підсумок виконаної роботи.

Шлунково-кишковий тракт ділиться на 4 відділи, які мають різні характеристики:

  1. Кардіо (розташоване близько до серця) - відділ входження стравоходу в шлунок. В організмі шар кардії формує сфінктер, який не дає харчової масі повернутися в стравохід.
  2. Звід шлунка - невеликий отвір, що знаходиться під горизонтальною лінією. Містить багато заліза, допомагає знизити кислотне середовище в організмі.
  3. Тіло шлунка - основна частина шлунково-кишкового тракту. Куди надходить і переробляється їжа.
  4. Пилорический відділ - кінцева частина шлунка, яка з'єднує з дванадцятипалої кишкою. Відділ ділиться на два відсіки: привратниковую печеру і привратникового канал зі сфінктером.

Шлунок накопичує і переробляє інформацію, що надходить їжу в організм. Це є його основною функцією.

Крім цього, шлунок також виконує наступні функції:


  • захищає організм від мікробів, які подають з їжею;
  • бере участь в метаболізмі заліза;
  • забезпечує всмоктування вітаміну В12;
  • регуляція функціонування шлунково-кишкового тракту.


Вибір на користь внутрижелудочного балона

Пацієнтам з низькою силою волі і невпевненістю в собі, варто сильно задуматися, чи треба їм ставити балон в шлунок. Після встановлення внутрижелудочного балона пацієнтові потрібно буде періодично відвідувати лікаря. Не потрібно думати, що встановлений балон зробить всю роботу за вас. Це всього лише засіб допомоги на шляху до схуднення, всю іншу роботу повинен зробити сам пацієнт.

Установка балона в шлунок абсолютно протипоказана, якщо у людини спостерігається:

  1. Захворювання шлунково-кишкового тракту (виразки, езофагіт, хвороба Крона, рак).
  2. Внутрішні кровотечі в шлунково-кишковому тракті, варикоз вен, атрезія, стенозу.
  3. Кілька медичних захворювань, що ускладнюють роботу лікарів.
  4. Психічні розлади, алкогольна та наркотична залежність.
  5. Систематичний прийом протизапальних медикаментів і стероїдів.
  6. Вагітність і період годування.

Принцип дії

Балон в шлунку - це невелика ємність з повітрям, яку поміщають всередину шлунка. Після установки ємності, її наповнюють повітрям або синьою рідиною. Балон розширюється. За рахунок чого при вживанні їжі людина з'їдає набагато менше, так як почуття ситості приходить раніше. У багатьох клієнтів спостерігається почуття насиченості. Відсутність голоду допомагає прибрати зайві кілограми. Балон витягають через 1,5-2 місяці. Після цього маса тіла може повернутися, якщо не дотримуватися правильне харчування (призначається лікарем) і зловживати їжею.

На який час ставиться

Зазвичай балон ставиться на 1,5-2 місяці. Максимально його можна ставити на півроку. Через цей час балон обов'язково потрібно витягти, так як лужне середовище поступово руйнує стінки пристосування. Внаслідок чого він може лопнути всередині організму. Якщо потрібно продовжити лікування, то старий балон витягають, а новий поміщають.

Шлунковий балон: рекомендації після процедури і можливі ускладнення

Процедура установки балона

Установка шлункового балона - це не хірургічна операція, а стандартна ендоскопічна процедура. Постановка ємності проходить під чуйним контролем гастроскопії. Робота робиться під місцевою анестезією. Перед установкою чохол змащують гелем для кращого входження всередину. У рідину додають синій барвник. Це необхідно, що б лікар міг побачити протікання чохла.

Перед основною процедурою пацієнтові роблять гастроскопію. Це необхідно для того, щоб виявити, чи немає у людини будь-яких захворювань. Якщо все добре, то орально вводять шлунковий балон в організм. За допомогою катетера чохол заповнюють рідиною. Коли балон наповнений, катетер витягують і клапан закривають. Вся процедура закінчена.

Рекомендації після процедури

Іноді почуття насиченості може викликати нудоту і дискомфорт в шлунку. Крім цього, якщо балон був наповнений не повністю, то може спостерігатися відчуття голоду. Якщо у людини з'явився хоч один з цих ознак потрібно терміново звернутися до фахівця, який робив процедуру. Лікар зобов'язаний скорегувати обсяг балона або проконсультувати і прописати медикаменти.

Відразу ж після установки слід дотримуватися суворого обмеження їжі. Вперше добу пацієнту дозволяється лише рідка їжа в невеликих обсягах. Після чого поступово вводиться тверда їжа. Необхідно стежити за кількістю з'їденого. Деякі продукти повністю виключаються з раціону. Крім цього, лікарі радять змінити спосіб життя. Зайнятися спортом і переглянути погляди на улюблену їжу. Всі ці компоненти допоможуть в найкоротші терміни добитися потрібного результату без шкоди для здоров'я.

Як людина втрачає вагу після установки балона

Балон заповнює більшу частину шлунка. Пацієнт не відчуває голоду, а відповідно не переїдає. Після установки балона порції їжі зменшуються в кілька разів. Людина дотримується певної дієти, виключає шкідливі продукти. За рахунок чого обсяг шлунка скорочується, пацієнт швидше наїдається і не відчуває голод. Завдяки чому зайві кілограми швидко йдуть. Тобто балон є допоміжною ланкою для схуднення. Всю основну роботу робить сама людина і тільки від нього залежить, схудне він чи ні.

Видалення шлункового балона

Шлунковий балон видаляють через 1,5-2 місяці. При непереносимості його можна витягти і раніше. Максимальний термін, який балон може перебувати в організмі, становить 6 місяців. Після чого його орально витягають і по потребі встановлюють новий.

Ускладнення і проблеми

Проблеми при такому методі лікування спостерігаються вкрай рідко. Але все ж є деякі патології. Часто можна зустріти індивідуальну непереносимість ємності. Пацієнта постійно нудить, спостерігається блювота, запаморочення, тяжкість, болю. Якщо пацієнту дискомфортно, і він не може далі проходити курс лікування, то ємність витягується з організму.

Бувають випадки розвитку ерозії і виразок в шлунково-кишковому тракті. Це можна зустріти менше ніж у 1% пацієнтів. Зазвичай ерозія утворюється, якщо людина нехтує рекомендаціями лікаря і не приймає Омепразол для зниження соляної кислоти в організмі.

Спускання балона. Визначити здуває чи балон можна за кольором сечі. Якщо вона має синюватий відтінок, то це означає, що балон пошкоджений. У цьому випадках його витягують з організму природним шляхом. Після установки балона людина може набрати у вазі або чи не скинутися вже наявні кілограми. Це може бути через те, що він не змінив раціон або зловживав їжею. Що і привело до збільшення ваги.

Чи повертається вага після видалення шлункового балона

Повернеться вага чи ні, буде прямо залежати від пацієнта. Після того як балон буде видалений, людина сама бере на себе повну відповідальність за свою вагу. Якщо він повернеться до колишнього способу життя і харчування, то вага може незабаром повернутися. А якщо і далі буде дотримуватися дієти і виключить з раціону деякі продукти, то вага залишиться колишнім.

Відгуки

За статистикою лише третина пройшли процедуру продовжують слідувати рекомендаціям лікаря і вести правильний спосіб життя. Отже, тільки ці пацієнти залишають позитивні відгуки і стверджують, що шлунковий балон дійсно допомагає.

Через це ті, хто вже пройшов або ще проходить курс лікування, не завжди залишають об'єктивні відгуки. Балон лише допомагає скинути вагу, але всю іншу роботу повинен робити людина. Ті пацієнти, що повернулися після процедури до старого способу життя, часто залишають негативні відгуки, так як їх вага починає повертатися за пару місяців.

Ціна

На сьогодні установка шлункового балона - це досить поширена процедура. Люди з надмірною вагою все частіше звертаються в клініки і вибирають саме цей метод схуднення. Ціна установки балона з анестезією 60-70 тисяч рублів. Щоб витягти балон доведеться заплатити в середньому 10-15 тисяч рублів. 
Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]