ВЛОК: опис і переваги процедури, що надається ефект
Технологія внутрішньовенного лазерного опромінення крові (саме так розшифровується абревіатура ВЛОК) отримала широке поширення порівняно недавно, хоча дана методика була вперше відкрита радянськими вченими ще в кінці
Терапевтичний ефект процедури заснований на впливі на клітини крові випромінювання певної довжини, за рахунок чого відбувається поліпшення метаболізму, тканинного дихання, кровотоку навіть в самих дрібних капілярах.
Багато пацієнтів мають певною часткою упередження, так як саме слово «опромінення» асоціюється з хіміо- та радіотерапії.
Однак ВЛОК і ці способи лікування не мають нічого спільного і істотно відрізняються показаннями до проведення процедури.
Основна дія лазерного опромінення направлено на еритроцити. Справа в тому, що просвіт дрібних периферичних кровоносних капілярів, особливо на тлі гіпертонії, вікових змін, атеросклеротичних розладів недостатньо широкий для надходження червоних кров'яних тілець, еритроцитів. Основна функція цих структурних елементів крові полягає в транспорті молекул кисню з легенів до тканин і переносу вуглекислого газу від них назад до органів респіраторного тракту.
Відповідно, при нестачі еритроцитів розвивається кисневе голодування (або ж гіпоксія) тканин, що стає причиною системного уповільнення метаболічних процесів, нестачі поживних речовин, зниження імунного захисту. Як наслідок, виникають різноманітні хронічні захворювання серцево-судинної системи та інших внутрішніх органів.
Природно, поліпшення реологічних властивостей крові і стимуляція мікроциркуляції в кровоносній руслі забезпечує широкий спектр показань до проведення маніпуляції. Суть процедури внутрішньовенної лазеротерапії полягає в наступному. За допомогою одноразової голки в вену встановлюється пристрій для подачі променя з заданими параметрами. В даний час використовують апарати, що подають випромінювання довжиною 632 нм (червоний спектр) і 405 нм (синій спектр).
Варто відзначити
Внутрішньовенне лазерне опромінення з довжиною хвилі в 405 нм володіє більш спрямованим дією на клітини імунної системи. Процедура проводиться набагато швидше, але і коштує дорожче.
В результаті впливу випромінювання мембрана еритроцитів набуває велику гнучкість, пластичність і стійкість до деформацій.
В результаті вони можуть проникати в будь-які, навіть найдрібніші капіляри, крім того:
- відновлюється фізіологічний рівень Т-лімфоцитів (хелперів і супресорів);
- активізується робота імунної системи по відношенню до представників патогенної мікрофлори;
- нормалізується концентрація імуноглобулінів різних підтипів (А, М і G);
- прискорюється регенерація тканин, синтез колагену і еластину, що сприяє розсмоктуванню спайок і післяопераційних рубців на епітелії внутрішніх органів;
- відновлюється цілісність мієлінової оболонки нервових волокон.
Варто відзначити
Внутрішньовенне лазерне опромінення крові можна порівняти зі свого роду перезавантаженням, очищенням та оновленням всього організму.
Прискорюється виведення накопичених в результаті тривалого і хронічного перебігу захворювань, куріння, споживання алкоголю токсинів, відновлюється активність травного і сечовидільного тракту. Зупиняються запальні процеси, зникають набряки, проходить біль.
Особливо внутрішньовенне лазерне вплив ефективно при системних інфекціях. За рахунок корекції відповідних імунних реакцій, подібна фізіопроцедури надає позитивний ефект при алергії, частих вірусних та інфекційних захворюваннях.
Такий інноваційний спосіб лікування також підвищує сприйнятливість тканин до дії основних компонентів медикаментів, покращує їх біодоступність і параметри метаболізму. Це знижує ризик побічних ефектів, дозволяє знизити дозування і скоротити тривалість курсу прийому лікарських препаратів. Крім того, опромінення допомагає очистити організм від кінцевих продуктів обміну медикаментів в печінці та нирках.
Варто відзначити
Метод внутрішньовенної лазерної терапії широко рекомендується і як засіб профілактики вікових порушень, для запобігання різних, пов'язаних з гипоксическими і імунними розладами, захворювань.
Загалом, який чинить терапією методом лазерного опромінення ефект полягає в наступному:
- судинорозширювальний (але в межах норми, без вираженого зниження артеріального тиску);
- нормалізація тонусу гладком'язових стінки внутрішніх органів;
- відновлення фізіологічної активності процесів кровотворення;
- пригнічення вироблення медіаторів запалення, що призводить до усунення набряклості і больових відчуттів;
- стимуляція імунної активності;
- зниження інтенсивності реакцій перекисного окислення ліпідів;
- зупинка патогенетичних механізмів розвитку алергічної реакції;
- стимуляція і нормалізація всіх типів обміну речовин як внутрішньоклітинного, так і тканинного.
Основною перевагою цієї медичної процедури є її універсальність. Спектр показань до проведення ВЛОК широкий. Пацієнту не обов'язково постійно перебувати в лікарні, постановка крапельниці з подальшим опроміненням займає від 5 до 30 хвилин.
Кількість сеансів визначають в індивідуальному порядку. Крім того, лазеротерапія практично не викликає побічних реакцій і ускладнень, тому курс лікування можна проводити без відриву від робочого процесу і сімейних справ.
Чистка крові лазером: показання та протипоказання до проведення процедури, техніка проведення сеансу ВЛОК
Перелік показань до призначення внутрішньовенного лазерного опромінення включає безліч системних захворювань.
Основними серед них є:
- Нейрогенні порушення, пов'язані з порушеннями нервової провідності, звуженням церебральних судин головного мозку та іншими патологіями центральної і периферичної нервової системи. Чистка крові лазером також показана при неврозах, депресії, емоційному перенапруженні.
- Дерматологічні захворювання, спровоковані системної або контактної алергією, порушення пігментації, дерматози неясної етіології, псоріатичні ураження епідермального покриву, екзема, плоский лишай. Лазерне опромінення також рекомендують при акне, вугрової висипки і інших дефектах шкіри.
- Патології респіраторного тракту. Процедуру рекомендують при гострих і хронічних синуситах, тонзилітах, фарингітах, бронхіти (в тому числі алергічні), бронхіальна астма.
- Гастроентерологічні поразки. Процедура добре допомагає при захворюваннях, викликаної підвищеною кислотністю, активністю Helicobacter pylori. Крім того, лазерне опромінення добре прибирає симптоматику колітів, гастродуоденітів, холециститів.
- Захворювання опорно-рухового апарату - артрити, артрози, дегенеративні ураження хребта, запальні патології хрящової тканини.
Варто відзначити
При ревматоїдних артритах і інших аутоімунних захворюваннях сполучної тканини перед проведенням лазерного опромінення необхідно проконсультуватися з лікарем.
- Патології сечостатевої системи: інфекційне інебактеріальних запалення передміхурової залози у чоловіків, захворювання матки і придатків у жінок, безпліддя, ураження слизового епітелію сечового міхура, уретри, нирок.
Варто відзначити
Лазерне опромінення є відмінним способом підготовки організму до майбутньої вагітності, хоча під час виношування дитини воно протипоказане.
- Інші захворювання. Процедура необхідна для прискорення процесів регенерації тканин в післяопераційному періоді, профілактики утворення рубців і спайок. Також маніпуляцію призначають при варикозі, тромбозах.
- Допомога в позбавленні від шкідливих звичок, загальний профілактичний очищення організму.
Проведення лазерного опромінення має ряд протипоказань. Крім вагітності, подібний метод терапії протипоказаний при:
- порушеннях роботи щитовидної залози;
- доброякісних і злоякісних новоутвореннях;
- фотодерматози, в тому числі і захворювання її викликають (пелагра, порфірія та ін.);
- порушеннях процесів згортання крові (в тому числі на тлі прийому антикоагулянтів);
- періоді реабілітації після інфаркту міокарда і геморагічного інсульту;
- серцевої недостатності;
- ураженнях печінки і нирок;
- гострих інфекційних захворюваннях.
Варто відзначити
Крім того, чистка крові лазером не проводиться пацієнтам, які внаслідок свого психічного стану не можуть адекватно відреагувати на проведення маніпуляції.
Процедуру виконують за допомогою сучасної апаратури після попередньої консультації лікаря. Пацієнта укладають в зручне положення на кушетку і вводять в вену на ліктьовому згині одноразову голку, оснащену випромінювачем. При використанні хвилі довжиною 632 нм процедура займає до півгодини, якщо застосовують випромінювання з параметрами 405 нм - до 5 хвилин.
Загальна кількість сеансів - від 5 до 15, їх точне число і кратність проведення визначається в індивідуальному порядку. Після закінчення опромінення пацієнт може відправлятися по своїх справах, ніяких ускладнень і негативного впливу на самопочуття лазерне опромінення не робить.
Очищення крові лазером: вартість, відгуки та відмінності від зовнішнього опромінення
Багатьох пацієнтів цікавить питання доцільності проведення внутрішньовенної лазерної терапії, коли більш безпечною (і на додаток дешевої) є процедура зовнішнього опромінення.
Однак зовнішній вплив випромінювання має ефект тільки на епідермальні покриви, не проникаючи через розташовану набагато глибше стінку великих кровоносних судин. Тому зовнішня лазеротерапія показана для усунення дефектів шкіри.
Варто відзначити
Останнім часом доктора пропонують надвенне очищення крові лазером, в ході проведення якого не порушується цілісність вени.
Вартість однієї процедури коливається в межах 1000 - 1300 рублів. Відгуки пацієнтів свідчать, що очищення крові лазером надає позитивний ефект на самопочуття в цілому.
З'являється бадьорість, в цілому поліпшується стан здоров'я, зникають симптоми безлічі хронічних захворювань, підвищується опірність вірусним і інфекціям.