Лазерне видалення волосся: типи лазерів, на які параметри слід звернути увагу


Лазерне видалення волосся зміст:

Останнім часом в моду входить природна краса. Однак у такій «натуральності» є один суттєвий недолік - небажана рослинність на різних ділянках тіла, а якщо говорити точніше, всюди, крім волосистої частини голови.

Багатьом жінкам (а останнім часом і чоловікам ) для їх видалення доводиться відвідувати косметолога раз в 3-4 тижні для проведення воскової епіляції, шугаринга, деякі застосовують смолу. Однак як би там не було, суть подібних процедур зводиться до механічного висмикування волосся.



Такі маніпуляції досить болючі, супроводжуються сильним почервонінням шкіри, появою вогнищ запалення.

Альтернативою регулярної епіляції служить лазерне видалення волосся. Суть процедури полягає у впливі на фарбувальний пігмент, його нагріванні і руйнуванні волосяного фолікула. При цьому пошкодження здорових навколишніх тканин не відбувається. У порівнянні з іншими методами епіляції, такий вплив має ряд переваг. Воно менш болісно, ​​дозволяє уникнути проблеми врослого волосся.

Але основним «плюсом» лазерного впливу є тотальне видалення небажаної рослинності завдяки незворотною загибелі волосяних фолікулів. Однак подібного результату можна досягти, лише пройшовши повний курс сеансів епіляції. При виборі клініки, слід звертати увагу не тільки на ціну процедури.

В даний час застосовують кілька типів лазерних апаратів, які принципово відрізняються за механізмом дії на шкіру і навколишні тканини і параметрам випромінювання, це:


  • Рубіновий лазер. Це найбільш застаріла техніка видалення волосся. Оснащений невеликим за розміром маніпулятором, що обмежує площу оброблюваної зони тіла. Крім того, довжина хвилі в 694 нм дозволяє прибрати тільки жорсткі і дуже темне волосся. Також подібна методика не застосовується при смаглявою і засмаглою шкірі через високого ризику опіку. Перевагою використання такого типу пристроїв є відносна низька ціна, безболісність (більшість маніпуляторів оснащені додатковою системою охолодження). Однак суттєвим недоліком є ​​обмеженість використання. Так, рубіновий лазер «працює» на будь-якій ділянці тіла (області бікіні, пахв, на обличчі , ногах і т.д.), однак він неефективний для усунення рудих, світлих і сивого волосся. Крім того, імпульси генеруються досить рідко, що збільшує тривалість процедури. В даний час подібні пристрої морально і технічно застаріли, тому в більшості клінік їх замінили на більш нові.
  • Олександритовий лазер. Працює приблизно в 5 разів швидше рубінового, відрізняється більшою довжиною випромінюваної хвилі (725 нм). Однак його можливості щодо волосся занадто світлого відтінку обмежені. Також через більш інтенсивного впливу області застосування нерідко виникає хворобливість і дискомфорт. Але завдяки глибокому проникненню хвиль, епіляцію олександритовим лазером можна проводити як на світлій, так і на смаглявою шкірі. Велика площа насадки (до 1,8 см) дозволяє виконати процедуру досить швидко.
  • Доданий лазер. Це одне з найсучасніших і професійних пристроїв. Довжина хвилі може бути встановлена ​​між 800-810 нм, що дозволяє налаштовувати прилад індивідуально для кожної пацієнтки. Така методика епіляції ефективна і безпечна на шкірі темного кольору, крім того, діодний лазер відмінно справляється з жорсткими, темним волоссям з глибоко розташованими волосяними фолікулами (до 4 мм). Тому даний спосіб епіляції підходить для представників сильної статі, очищення проблемної зони бікіні. До недоліків процедури відносять високу вартість, великий ризик побічних ускладнень (зокрема опіку шкіри), але даний фактор багато в чому залежить від професіоналізму косметолога. Крім того, діодний лазер далеко не завжди ефективно видаляє тонкі, ослаблені волосся на шкірі світлого відтінку.
  • Неодимовий лазер. Дана методика давно набула широкої популярності в європейських косметологічних клініках, а зараз поступово поширюється і в нашій країні. Періодичні лазерні імпульси виробляються з високою частотою і різною довжиною хвилі - від 532 до 1064 нм, що дозволяє застосовувати пристрій практично для всіх типів шкіри і волосся. Доведено ефективність і безпеку епіляції неодимовим лазером смаглявою і засмаглою шкіри на будь-якій ділянці тіла, при цьому він діє навіть на світлі і ослаблені волосся. Практично єдиним недоліком процедури є її лишком висока ціна в порівнянні з іншими методами лазерної епіляції.

В окрему групу виділяють прилади для IPL (Intensive Pulse Light) епіляції. Принцип їх роботи схожий з лазерною: виділяються світлові імпульси конвертуються в теплову енергію, яка руйнує волосяні цибулини. Однак такий метод видалення небажаної рослинності більше підходить для світлої шкіри в поєднанні з темним волоссям. Як і лазерна епіляція, IPL методика не залишає слідів на шкірі, з легкістю вирішує проблему врослого волосся.

Її основною відмінністю є широкий діапазон параметрів випромінювання (від 500 до 1200 нм) і неможливість впливу на засмаглу або смагляву шкіру через ризик опіку. Останнім часом на ринку з'явилися прилади, за допомогою яких можна провести сеанс лазерної епіляції в домашніх умовах. Однією з найбільш надійних і популярних моделей є Hair Removal Laser 4X від американської корпорації Tria Beauty. У приладі встановлено діодний лазер останнього покоління, що дозволяє отримати оптимальний результат в короткий термін.

Вартість подібного апарату становить близько 500 доларів. З одного боку, це недешево, з іншого - цілком можна порівняти з ціною курсу епіляції, що включає обробку декількох великих зон на тілі. Лазерне видалення волосся - один з кращих способів назавжди позбавитися від небажаної рослинності. Як правило, при дотриманні всіх рекомендацій щодо догляду за шкірою після сеансу і підготовки до процедури, ніяких ускладнень не виникає.

В ході обробки епідермального покриву іноді з'являється сильний дискомфорт, який можна купірувати за допомогою місцевих анестетиків у вигляді кремів або спреїв. Але не можна сказати, що подібний спосіб епіляції назавжди видалить волосся на тілі. Під впливом різних факторів вони можуть з'являтися знову, але будуть більш ослабленими, тонкими і непомітними.

Лазерна епіляція: переваги і недоліки, протипоказання та можливі ускладнення

Основна перевага подібної процедури - це повне і тривале видалення небажаного волосся на тілі. Правда одного сеансу для досягнення потрібного ефекту недостатньо.

Однак декількох відвідувань косметолога з інтервалом в 3-4 тижні вистачає для позбавлення від непотрібної рослинності. Крім того, лазерна епіляція доставляє набагато менше неприємних відчуттів в порівнянні з воскової або не менш популярним сьогодні шугарінг. Процедура однаково ефективна як для жінок, так і для чоловіків, дозволяє обробити всі необхідні, в тому числі і важкодоступні ділянки тіла.

Після проведення лазерної епіляції шкіра стає гладкою і чистою - не помітні врослі волосся, немає вогнищ роздратування і запалення, відсутній ризик подальшого фолікуліту, попадання хвороботворних бактерій через пошкоджену епідермальний покрив.

Лазерна епіляція

Але в той же час, дана методика позбавлення від небажаної рослинності має і свої недоліки. В першу чергу, це висока вартість. Хоча це питання досить спірне. Так, за одну процедуру доведеться віддати чималу суму, в рази перевищує видалення волосся воском або смолою. Але з іншого боку, такі маніпуляції необхідно повторювати кожні 3-4 тижні.

Це ж стосується витрат на бритвені верстати, крему для депіляції і т.д. То чи не краще віддати відразу певну суму і надовго, якщо не назавжди забути про цю проблему? Відносним недоліком лазерної епіляції є і відсутність швидкого ефекту.

Випромінювання діє тільки на волосяні цибулини, що знаходяться в активній фазі росту - а це від 5 до 35% від загальної кількості видимих ​​волосся. Даним фактом і зумовлена ​​необхідність повторних сеансів. Перший результат процедури буде помітний через кілька тижнів.

Крім того, лазерна епіляція в порівнянні з «механічними» методами має більш широкий перелік протипоказань, це:

  • підвищена фоточутливість, викликана яким-небудь захворюванням шкірних покривів або прийомом деяких лікарських препаратів (наприклад, таким побічним ефектом володіє ряд антибіотики);
  • онкологічні новоутворення;
  • цукровий діабет;
  • видимі пошкодження, осередки висипу і запалення в області впливу лазера;
  • вірусні або бактеріальні інфекції в активній фазі;
  • варикоз і тромбофлебіт.

Варто відзначити

Ризик виникнення ускладнень і побічних реакцій багато в чому залежить від якості застосовуваного для епіляції приладу і професіоналізму косметолога, виконуваного процедуру. Тому слід відповідально підходити до вибору салону, віддавати перевагу клінікам, здатним надати сертифікати на обладнання та власну ліцензію на надання медичних послуг.

У деяких пацієнток, особливо після обробки чутливих ділянок тіла в інтимній зоні, пахвових западинах, може виникнути невеликий набряк і почервоніння, дискомфорт при торканні. Подібні симптоми носять короткочасний характер і зазвичай зникають через максимум 2-3 дня. Іноді процедура може викликати ряд ускладнень.

В основному це вина косметолога, який не зміг розпізнати тип шкіри, вибрав неправильні параметри лазерного випромінювання. Природно, ризик ускладнень підвищується при недотриманні рекомендацій лікаря щодо догляду за шкірою перед і після сеансу.

Іноді після лазерної епіляції можуть з'явитися:

  • Опік. Як правило це є наслідком занадто сильного впливу лазерного випромінювання на клітини епідермального покриву. До такої реакції більше схильні пацієнтки зі світлою ніжною шкірою.
  • Порушення природної пігментації. Основна мета лазерного випромінювання - пігмент меланін. Однак він міститься не тільки в волосяних фолікулах, а й шкірі. Саме тому необхідний ретельний вибір параметрів впливу при епіляції у смаглявих і засмаглих пацієнток.
  • Алергічна реакція. Зазвичай виникає при підвищеній фоточутливості або індивідуальної нестерпності препаратів для місцевої анестезії. Для зниження ризику подібного ускладнення необхідно попередньо провести шкірний тест: на тильну сторону кисті або згин ліктя наносять трохи анестетика. Про негативний результат свідчить відсутність почервоніння і набряку через 15-20 хвилин.
  • Порушення з боку органів зору. Перед початком обробки будь-якої ділянки на обличчі необхідно надіти спеціальні захисні окуляри. При епіляції інших зон це є не обов'язковим, але бажаним.
  • Запалення волосяних фолікулів. Подібне ускладнення зустрічається вкрай рідко. До нього схильні пацієнти з підвищеною активністю сальних і потових залоз (про що краще завчасно попередити косметолога). Також це може статися при недотриманні рад щодо подальшого догляду за шкірою.
  • Перехід хронічних дерматитів в активну фазу, герпетичні висипання. Лазерне випромінювання впливає на роботу клітин епідермісу і може викликати тимчасове зниження місцевого імунітету, що в свою чергу, здатне привести до загострення системних шкірних інфекцій.

Окремо стоїть питання про проведення лазерної епіляції в період вагітності і грудного вигодовування. Теоретично, фізіологічно процедура не впливає на життєдіяльність плода і процес лактації, проте клінічних досліджень даного питання не проводилося.

Зрозуміло, що видалення небажаного волосся не є життєво необхідною процедурою, тому її краще і безпечніше відкласти до пологів і закінчення лактації.

Видалення волосся лазером: особливості проведення сеансу, подальший догляд, відгуки

Після прийняття рішення про проведення епіляції подібним способом і вибору салону, слід записатися на попередню консультацію. Косметолог оцінить стан шкірних покривів тіла і в принципі визначить можливість проведення процедури.

депіляція лазером

До майбутнього сеансу заборонено:

  • засмагати в солярії або під відкритим сонцем - 14 днів;
  • користуватися іншими способами епіляції (в тому числі і механічними) - також 2 тижні;
  • обробляти ділянки впливу лазера спиртовмісних косметичними засобами - за 3-4 дні.

Варто відзначити

Видалення волосся лазером слід призначати як мінімум через 2 тижні після закінчення курсу прийому антибіотиків з групи тетрацикліну і інших препаратів, що підвищують фоточутливість шкіри.

Увечері перед сеансом епіляції необхідно збрити волосся в області проведення лазерного впливу. Процедура починається з очищення шкіри від залишків косметики і можливих забруднень. Потім наносять знеболюючий гель або спрей (ця маніпуляція проводиться за бажанням клієнта, так як місцева анестезія збільшує вартість процедури на 5-10%).

Іноді цього і не потрібно, так як сучасні апарати подають струмінь холодного повітря, що охолоджує поверхню епідермального покриву. Після цього безпосередньо приступають до епіляції - косметолог водить генеруючим випромінювання маніпулятором по шкірі. Тривалість процедури залежить від області впливу і займає від 20 до 60 хвилин.

Під час сеансу промені вибірково впливають на меланін волосяних цибулин на заданій глибині, не зачіпаючи навколишні тканини. В результаті нагрівання відбувається руйнування ростових клітин фолікула. Крім того, лазер порушує і кровопостачання цибулин.

При цьому випромінювання безпечно, воно не змінює процеси синтезу білків, нуклеїнових кислот і реплікацію клітин епідермального покриву. Тому розхожий міф про те, що епіляція лазером пов'язана з онкологічними ураженнями шкіри - не більше, ніж вигадка.

Повторний сеанс призначають через 3-4 тижні, третій - ще через 5-7 тижнів і далі по наростаючій. Кількість процедур визначає лікар. Курс продовжують до тих пір, поки вони не загинуть всі волосяні цибулини на заданій ділянці.

Варто відзначити

Процеси росту волосся регулюються ендокринними механізмами. Тому ефект від процедури багато в чому залежить від гормонального фону. Крім того, періодично відбувається формування нових цибулин. Але результат від лазерної епіляції триває мінімум 4-5 років (а при використанні діодного сапфірового лазера - ще довше).

Для зниження ризику подальших ускладнень необхідно дотримуватися такі правила:

  • категорично заборонено відвідувати солярій або загоряти протягом 2-3 тижнів після процедури, також протягом цього терміну слід користуватися сонцезахисними кремами;
  • протягом трьох днів приймати тільки душ, не відвідувати басейни, парні;
  • не завдавати на епілірованного область спиртові розчини (3-5 днів);
  • по можливості на кілька днів утриматися від інтенсивних фізичних навантажень, що супроводжується рясним потовиділенням - так можна уникнути фолікуліту.

Кількість необхідних сеансів індивідуально для кожної пацієнтки. Для деяких цілком достатньо 4, іншим доведеться відвідати косметолога 8-10 разів. Все залежить від типу і кольору волосся, шкіри. Однак багатьох цікавить цілком практичний питання: коли ж випаде волосся? З воскової епіляції все зрозуміло, але в даній ситуації все знову ж індивідуально. В середньому, видимий результат з'являється через 2-3 тижні після першого сеансу, а потім він стає помітнішою.

Відгуки

Стрельцова Інга, косметолог. «Займаюся лазерної епіляції вже багато років. Спочатку, багатьох відлякувала висока ціна, різні міфи про ускладнення, рак та інші ускладнення. Однак зараз ця процедура стає такою ж популярною, як і інші методики видалення небажаного волосся. Я всім своїм пацієнткам (природно, при відсутності протипоказань) рекомендую один раз пройти курс лазерної епіляції, а потім зрідка підтримувати досягнутий результат. Цього цілком достатньо, щоб взагалі забути про проблему врослого волосся. »

Христина, 21 рік. «Видно або гормональний фон у мене такий, або просто індивідуальні особливості, але волосся росте швидко, вони дуже темного кольору і сильно помітні на шкірі. І якщо всі мої подруги робили епіляцію воском раз в 3-4 тижні, мені ж доводилося терпіти цю екзекуцію в два рази частіше. Лазер став для мене справжнім порятунком. Я курс проходила восени і взимку, всього пройшла 8 процедур, і нарешті-то домоглася результату. »

Фотоепіляція

Депиляция лазерная: стоимость, возможные альтернативы

При выборе метода удаления нежелательных волос косметолог может предложить и другие альтернативные варианты. По большому счету, конечный итог практически всех аппаратных методик одинаков — гибель ростовой зоны волосяной луковицы, однако техника выполнения отличается.

В какой-то степени лазерная депиляция может быть заменена:

  • Фотоэпиляцией. Принцип работы схож — на фолликулы действует световое излучение. Стоит такая процедура несколько дешевле, но подходит только для удаления темных волос на светлой коже.
  • Электроэпиляцией. Разрушения волосяных луковиц достигается за счет воздействия электрических разрядов малой интенсивности. Однако для достижения нужного результата микроимпульс должен попасть на каждый фолликул, что делает процедуру продолжительной и болезненной. В современной косметологии такой метод эпиляции применяется редко.
  • ELOS. Это самая новая технология, сочетающая в себе влияние фотоизлучения и радиоволнового воздействия. В отличие от лазерной эпиляции, подобная методика подходит для избавления от светлых, рыжих и седых волос вне зависимости от типа кожи. К недостаткам относят высокую стоимость.

Стоимость процедуры зависит от выбранной аппаратуры, способа проведения и зоны воздействия. Например, лазерная депиляция области подбородка или верхней губы обойдется приблизительно в 1000-1500 рублей, подмышечных впадин — до 10000 рублей (за обе стороны).

Удаление волос из зоны глубокого бикини — 7000-9000 рублей, ног (включая бедра) — от 16 000 рублей. Однако все обговаривается с каждым клиентом индивидуально, так как многие клиники дают скидку при комплексной обработке сразу нескольких зон.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]