Лазерне видалення судин на обличчі: методи боротьби з судинної сіткою
На жаль, у деяких жінок на обличчі може з'явитися судинна сітка.
Такий косметичний дефект не дає спокою, адже його практично не сховати під косметику, крім цього шкіра страждає як в літній період від сонця, а в зимовий період - від низької температури.
Сьогодні така проблема вирішується досить швидко, без шкоди для здоров'я. У той момент, коли проводиться лазерне видалення судин на обличчі, шкіра набуває естетичний вигляд, обличчя виглядає здоровим.
Що таке лазерне видалення судин на обличчі
Судинна сітка на обличчі найчастіше з'являється в області носа або щік, може бути червоного або фіолетового відтінку. Таке захворювання називається куперозом, прямо пов'язане з неправильним кровообігом, при якому капіляри, що знаходяться всередині епідермісу, розширюються. Якщо почервоніння займають велику область на обличчі, в такому випадку кров неправильно циркулює, поживні речовини сюди просто не надходять.
Шкіра стає в'ялою, з'являються зморшки, обличчя покривається червоними плямами. Видалення судин за допомогою променя лазера полягає в тому, що тканини поглинають випромінюються хвилі різної довжини. В судинах накопичується гемоглобін, він здатний поглинати хвилі однакової довжини.
Крім гемоглобіну в судинах є меланін, це основний пігмент, який фарбує шкіру, крізь нього проходять хвилі іншої довжини. В процесі видалення судин лазером використовується спеціальна система, яка охолоджує шкірний покрив, це дозволяє уникнути опіку тканин високою температурою. Після того, як крізь шкіру пройшов лазерний промінь, кров в судинах відразу згортається, таким чином, там залишається лише згусток.
Кров перестає рухатися, посудину в свою чергу склеюється. Після цього згусток здатний самостійно зникнути протягом місяця, тільки після цього терміну буде помітний результат.
Кровообіг у судинах може порушитися через те, що в організмі з'являється патологія, при якій тонус судин значно знижується, стінки стають занадто тонкими. Капілярна сітка досить швидко стає видно, тому без лікарської допомоги її не видалити.
Показання для видалення судин на обличчі лазером
Дана процедура на обличчі проводиться тільки в наступних випадках.
- Якщо на шкірі утворилися судинні зірочки . Така освіта є точкові дефекти в результаті розширення капілярів.
- Якщо виникла сітка з судин через численного ураження судин.
- У разі появи розацеи - запалення шкіри, при якому утворюються множинні вугри, також невеликі папули, які заповнені серозною рідиною, називається розацеа. При цьому в верхньому шарі шкіри відбувається ураження дрібних судин, обличчя стає спочатку рожевого кольору, після чого набуває більш темний відтінок.
Лазерне видалення судин на обличчі дозволяє також усунути судинну пухлину доброякісного походження.
Протипоказання
Дану процедуру можна проводити в тому випадку, якщо:
- У людини є захворювання крові, в тому випадку, якщо кров погано згортається.
- Захворювання шкіри, так як це може тільки викликати ускладнення після сеансу лазером на обличчі.
- Є таке захворювання як цукровий діабет, так як порушується процес обміну речовин в організмі. Людина страждає від варикозного розширення вен, або є тромбофлебіт.
- Розвинувся васкуліт, таке захворювання характеризується запаленням судин.
- Якщо в організмі є кардіостимулятор, процедура може вплинути на його роботу, привести до збою.
- Якщо у людини є схильність до утворення опуклих рубців, званих Келоїди. Вони здатні спотворити шкіру обличчя, так як сполучна тканина сильно розростається. Виникнення такої патології до сих пір не з'ясовано фахівцями.
Тимчасовим протипоказанням до проведення процедури є:
- Інфекції в організмі або хронічні захворювання, що знаходяться на стадії загострення. При таких відхиленнях обмін речовин порушується.
- Лікування гормональними засобами або прийом препаратів з вмістом заліза.
- Запалення шкіри на обличчі або наявність гнійних прищів. Це може привести до утворення шрамів або рубців.
- Тільки що отриманий загар, так як після видалення судинної сітки у людини може підвищитися пігментація шкіри.
- У період вагітності, лактації. Лазерний промінь в даний період може завдати шкоди як матері, так дитині.
- Менструація, так як при цьому кров починає погано згортатися.
Такі протипоказання вважаються тимчасовими, як тільки людина усуває одне з них, у нього з'являється шанс відновити шкіру на обличчі. Фахівці радять проводити подібну операцію восени або ранньою весною, так як в цей час немає прямих сонячних променів, також низька температура взимку не зможе негативно вплинути на шкіру.
на щоках
На жаль, червону сітку можна видалити з області щік за один сеанс. В цьому випадку знадобитися відвідувати лікаря не менше п'яти разів. Вся справа в тому, що людина починає звертати на захворювання вже на другій стадії, тому на операцію йде багато часу. Щоб запаяти всього лише одну посудину йде близько п'ятнадцяти хвилин.
На лобі
Лобова частина найбільше страждає від судинної сіточки, так як в даній області найбільше виражена міміка. На лобі лазером видаляються тільки поодинокі розширені судини.
На носі
Носова частина найбільше страждає від купероза. Судинна сітка розростається по щоках, тому під вплив лазера потрапляють відразу дві зони. Одна судинна зірочка видаляється не менше двох хвилин. Вплив лазером проводять до двох разів.
на століттях
На століттях шкіра найтонша, містить найменше сальних залоз. В результаті цього знижується тонус судин, як наслідок виникає судинна сіточка. Процедура впливу на повіки за допомогою лазера досконала не викликає болю.
Видалення судин на обличчі лазером і реабілітація після процедури
Видалення судин лазером проходить в кілька етапів. Спочатку лікар повинен обробити область особи анестетиком. Після оперується піддається анестезування.
Пацієнт і лікар надягають спеціальні захисні окуляри. Щоб інші ділянки шкіри не отримали опік, перед тим як проводити видалення судин на обличчі лазером шкіру обробляють, накладають сапрофітне скло, крізь яке надходить охолоджуючий газ.
Далі посудину поступово нагрівається від тонкої частини до більш товстої. Після появи в посудині згустку слід сказати, що він виявився запаяний. Після цього подачу лазера зупиняють. Один капіляр обробляється в середньому три секунди.
реабілітація
Після того, як у пацієнта була видалена судинна сіточка на обличчі, за шкірою рекомендується стежити і доглядати особливим чином.
Слід уважно поставитися до таких рекомендація лікаря:
- Протягом двох тижнів не навантажувати організм фізично, також не перебувати на сонці. Якщо на вулиці зима, в такому випадку відкласти похід на вулицю на три дні.
- Заборонено відвідувати сану, басейн протягом двох місяців.
- Намагатися не піддавати особа різкого перепаду температур.
- Протягом двох днів не завдавати на обличчя косметику, не користуватися скрабом або масками.
- Чи не протирати обличчя тоніком з вмістом спирту, також не використовувати інші засоби для особи зі спиртом.
Головним побічним ефектом від даної процедури вважається почервоніння в області обличчя, де проводилася операція лазером. Червона шкіра більше буде походити на набряк, проте проходить самостійно протягом декількох днів. Досить часто в даній області з'являється скоринка, її ні в якому разі не можна знімати або промаківать, щоб вона швидше відпала.
Місце дозволяється лише змастити кремом, наприклад, Пантенолом, таким чином, загоєння прискориться. Іноді після видалення судинної сітки на обличчі лазером, можуть з'явитися рубці або шрами, навіть опіки та гематоми. Засмучуватися завчасно не варто, так як це може бути прямо пов'язане з реакцією організму на промінь лазера, також це може бути причиною того, що пацієнт неправильно доглядав за шкірою після процедури.
Видалення сіточки на обличчі лазером - найефективніший метод в боротьбі з косметичним дефектом. На жаль, після такого видалення червона сітка може з'явитися знову.
Щоб уникнути цього фахівці радять:
- Зміцнювати судини (приймати вітаміни, їжу багату вітамінами, протирати обличчя кубиками м'ятного льоду або з додаванням інших трав, наносити на обличчя спеціальну маску для зміцнення судин).
- Не слід вживати багато солодкого, гострої їжі, їжі з високим вмістом жиру, відмовитися від кави, алкоголю.
- Оберігати своє обличчя, не травмувати його, не використовувати грубі рушники для утіраніе.
- При тривалому перебуванні на сонці використовувати крем для обличчя з захистом.
- Не допускати набору ваги, особливо різкого його перепаду.
Видалення судин на обличчі лазером може привести до ускладнень:
- Набряк обличчя. З цього приводу не варто хвилюватися, так як набряк трапляється у більшості пацієнтів, в результаті впливу високої температури. Такий симптом проходить самостійно протягом тижня.
- Скоринка на обличчі. Видаляти її самостійно не можна, дозволяється тільки змастити Пантенолом.
- Синці. Після лазерного видалення на обличчі можуть утворитися невеликі гематоми. Усуваються вони, якщо прикладати кубик льоду з ромашкою.
- Підвищена температура тіла. Висока температура може бути через реакцію організму. Буває вона не у всіх, необхідно стежити за тим, щоб вона не піднімалася вище 38 градусів.
Судинна сітка на обличчі: як позбутися від неї альтернативними способами
Крім лазерного видалення судинної сітки існують інші безпечні методи.
склеротерапія
Даний метод має на увазі введення склерозанта в вену, який запаює розширені судини. Після ін'єкцій з'являється набряк в місці введення. Посудина закриється повністю тільки через два місяці.
озонотерапія
Суміш озону і кисню вводиться в судини для того, щоб активувати окислювальний процес. Після такої процедури не виникає опіків, рубців або шрамів. Ефект виходить відразу, тримається досить довго.
електрокоагуляція
У цьому випадку на розширені судини впливає високочастотний струм, який припікає їх. Метод практично не проводиться в даний час, так як змінюються не тільки судини, але і тканини навколо. В результаті цього на обличчі утворюються рубці.
Багато незручностей доставляє судинна сітка на обличчі, як позбутися від неї підкаже тільки лікар, без його консультації не варто вживати заходів. Методи різні, всі вони не роблять шкоди на організм. Багато що залежить від пацієнта, організму, від професіоналізму фахівця.