Лазерне видалення шрамів: різновиди та механізм формування рубців, принципи роботи лазера переваги методики



Від появи шрамів на обличчі і тілі не застрахований ніхто. Формування таких естетичних дефектів після набору ваги або вагітності ще можна попередити за допомогою різних косметичних засобів (хоча далеко не завжди ефективно), проте іноді неможливо вберегтися від травм і механічних пошкоджень шкірного покриву.

видалення шраму



До недавнього часу єдиним варіантом позбутися рубців була дорога пластична операція, але зараз в світову медичну і косметологічну практику ввійшло лазерне видалення шрамів, при якому все відбувається безболісно, ​​швидко і безпечно.

В цілому подібні технології відіграють величезну роль в лікуванні і усуненні різноманітних естетичних і дерматологічних проблем. Найбільш привабливою особливістю лазерного випромінювання служить можливість фокусування в заданій області, що дозволяє фахівцеві впливати на певні структури і шари тканини епідермального покриву. Лікар може контролювати потужність імпульсів, розподіл їх енергії і час впливу, достатніх для здійснення ряду термічних, механічних або фотохімічних процесів в шкірі.

В основі дії лазерного випромінювання на різний вид рубців лежить механізм абляції. Під цим терміном розуміють ліквідацію ділянки живої тканини під безпосереднім впливом лазерного випромінювання. Ступінь і глибина абляції визначаються довжиною хвилі і іншими параметрами вироблюваних імпульсів, і коефіцієнтом поглинання випромінювання конкретним видом тканини, з якого і сформований рубець.

І хоча подібні технології експлуатуються в медицині з кінця минулого століття, в косметології для видалення шрамів лазери стали використовувати порівняно недавно. Спочатку для абляційних методик застосовували вуглекислотний CO 2 лазер. Довжина хвилі генерованого їм випромінювання була достатньою для поглинання з водою (навіть з її невеликою концентрацією - в межах 10-15%), що міститься в епідермісі. Застосування подібного апарату давало хороші, прогнозовані результати, проте часто викликало різні побічні ефекти: почервоніння (аж до 9 місяців), інфекції, гіпер- і гіпопігментація, тривалий період реабілітації.

Тому в даний час для усунення рубців і шрамів частіше застосовують твердотільні лазери (неодимові, ербіевие). Після впливу імпульсів такого роду загоєння відбувається швидко, на шкірі не залишається ніяких слідів. Але з іншого боку, подібне випромінювання проникає на невелику глибину в порівнянні з вуглекислим лазером, що обмежує спектр його застосування. Однак для естетичних цілей параметрів таких пристроїв цілком достатньо.

Анатомічно рубець на шкірі є ділянкою сполучної тканини. За структурою, виконуваних функцій, вмісту води, колагену і еластану ці клітини істотно відрізняються від нормального епідермісу. Він може за кольором зливатися з навколишнім його шкірою, але може підніматися над її поверхнею або навпаки, формувати свого роду западини і ямки.



Шрам на обличчі



Утворюється шрам на місці великого пошкодження шкіри і подальшого запального процесу. Протягом тижня після травми поступово з'являється гранулезний тканину, краї епідермального покриву повільно стягуються. При відсутності провокуючих чинників (вторинне бактеріальне інфікування, надлишкова фізична активність і повторні травми, які можуть привести до подальшого пошкодження шкіри) рана поступово затягується з утворенням вузького тонкого тяжа сполучної тканини. У деяких випадках для прискорення процесу накладають косметичні шви.

У наступні 20 днів на цій ділянці відбувається синтез грубоволокнистих колагенових волокон. Колір шраму набуває інтенсивний рожевий відтінок, так як область травми продовжує рясно забезпечуватися кров'ю. Надалі пучки колагену набувають певну структуру і розташовуються відповідно до локалізації шраму. Обсяг надходить крові знижується, частина дрібних судин підшкірної клітковини відмирають, рубець стає більш щільним і твердим, світлішає.

Варто відзначити

Остаточне формування структур сполучної тканини шраму відбувається через 4-4,5 місяці після пошкодження шкіри. Тільки тоді лікар може підібрати оптимальний і ефективний метод корекції подібного естетичного дефекту.

Залежно від зовнішнього вигляду, розміру і клітинної структури рубці бувають декількох видів:

  • нормотрофіческіе, зовні практично непомітні, за кольором і структурі лише трохи відрізняються від навколишньої шкіри, відповідно до медичної класифікацією не відносяться до патологічних шрамів;
  • атрофічні, зазвичай утворюються в позначках розтягування шкіри або протікає раніше запального процесу (акне, вітрянка, оперізувальний лишай т.д.), іноді подібні рубці формуються при неправильному і травматично видалення родимок, бородавок, папілом, вони можуть відрізнятися за формою і розміром, мати різні клінічні та морфологічні особливості;
  • гипертрофические, характеризуються інтенсивної яскраво-рожевою або більш блідою забарвленням, помітно виступають над поверхнею шкірного покриву, найбільш виражені протягом 2 років після травми, потім трохи зменшуються, на відміну від інших рубців легко піддаються відома способами лазерної шліфовки, хімічного пілінгу і ін .;
  • келоїдні відрізняються сверблячкою, хворобливістю при натисканні, точний механізм утворення таких шрамів до кінця невідомий, деякі фахівці пов'язують їх з неправильно функціонуючим клітинним імунітетом, такі шрами зводяться важко, в деяких випадках високий ризик зворотного результату - келоїдні рубці можуть збільшуватися і стати більш помітними.

Варто відзначити

Тип формується рубця багато в чому залежить від форми, ширини і глибини рани, ступеня пошкодження тканин епітеліального покриву.

До одним з найбільш поширених атрофічних шрамів відносять стрії (розтяжки). Це помітні зміни шкіри, як правило, у формі смуг різного кольору (від білого до яскраво-червоного). Основною їх причиною є тривале перерозтягнення волокон епідермісу, в результаті чого розриваються волокна колагену.

В результаті здорові тканини заміщуються сполучною рубцевої. У гострій стадії формування розтяжок відзначають запальний процес із супутньою інфільтрацією судин. У хронічній епідерміс і колагенові волокна стоншуються, порушується структура еластину.

До і після видалення шраму

Видалення рубців лазером має ряд переваг перед інвазивної пластикою і застосуванням лікарських препаратів, це:

  • Безпека. Параметри лазерного випромінювання налаштовують таким чином, щоб вплив проводилося тільки на патологічну сполучну тканину шраму. При цьому зовсім не страждає здорова шкіра.
  • Швидкість проведення. Тривалість процедури різна і залежить від розміру шраму, але вона рідко перевищує 30-40 хвилин.
  • Безболісність. Зазвичай сеанс лазерного видалення рубців проводять під місцевою анестезією, при цьому виключається ймовірність бактеріальних ускладнень.
  • Ефективність. Методика має виражений результат, але в деяких випадках для досягнення бажаного ефекту може знадобитися кілька процедур.
  • Короткий період реабілітації. Сеанс проводять в косметологічної клініці, після цього пацієнт може відправитися додому або на роботу.
  • Універсальність. Таким способом можна видалити шрами навіть у важкодоступному місці.

Варто відзначити

Або після процедури, або на попередній консультації лікар докладно розповідає про подальшому догляді за шкірою. Їх дотримання - гарантія швидкого відновлення шкіри і відсутності ускладнень.

Однак лазерне видалення шрамів має і свої недоліки. Для багатьох пацієнтів визначальним є вартість подібної методики позбавлення від рубцевої тканини. Залежно від розміру і виду шраму, застосовуваної апаратури вартість одного сеансу становить від 30 до 100 доларів.

Як позбутися від шрамів: використовувані пристрої, фактори, що визначають подальший результат процедури

Дія лазерного випромінювання на шкіру і тіло досконало вивчено. Однак кожна людина унікальна, тому ефективність і вірогідність ускладнень подібної методики видалення рубців іноді передбачити досить складно.

Лазер для видалення шрамів

На результат, який надасть лазерна корекція рубців, впливають такі чинники:

  • Відтінок шкіри. Імпульси поглинаються меланіном - барвником пігментом епідермісу, тому проведення процедури пацієнтам з темним відтінком шкіри може спровокувати опік.
  • Наявність хронічних дерматологічних, вірусних або інших захворювань. Нерідко процедура лазерного видалення рубців провокує герпетичні висипання, загострення дерматитів. Фахівці пов'язують подібні симптоми з порушенням активності шкірного клітинного імунітету.
  • Загальний стан пацієнта. Ослаблений організм після проведення операції або тривалої хвороби може непередбачуваним чином відреагувати на лазерне вплив.
  • Розташування рубця щодо кровоносних судин. Іноді прибрати сліди від порізу чи рани непросто, або зовсім неможливо, так як високий ризик кровотечі, особливо у пацієнтів з порушеннями системи кровотворення.

Саме тому проводити процедуру позбавлення від шрамів краще у повністю здорової людини, або в стадії глибокої ремісії хронічних захворювань. Для цього рекомендують пройти ряд обстежень, здати аналізи крові і сечі.

Процедуру видалення видимих рубців проводять декількома способами:

  • лазерне шліфування призначена для великих за розміром шрамів, суть методики полягає в поступовому, шар за шаром видаленні сполучної тканини рубця;
  • фракційний фототермоліз, частіше застосовують для усунення симптомів постакне, стрий, слідів від перенесеної вітрянки, на відміну від шліфування даний спосіб підвищує синтез колагену і еластину, насичення водою епідермального шару, що сприяє вирівнюю рельєфу епідермального покриву.

Як правило, в сучасних косметологічних салонах вуглекислотний лазер практично не застосовують.

Найбільш поширеними типами пристроїв є:

  • ербієвий лазер, використовують для проведення шліфування;
  • неодимовий лазер більшою мірою використовують для виконання процедури фототермолиза, так як подібний пристрій має більшу варіабельністю параметрів, що настроюються.

Найбільшим попитом користуються косметологічні послуги по лазерному видаленню розтяжок шкіри, які практично не піддаються консервативній терапії, а тим більше, різним народних засобів. До подібної процедури вдаються жінки після пологів, різкого і швидкого схуднення. Основним завданням імпульсного впливу є вирівнювання структури шкіри, нормалізація метаболічних процесів і водного балансу шкіри. Зазвичай після сеансу область впливу стає червоною і набряклою, потім ці симптоми зникають.

На обличчі рубці переважно з'являються в результаті активного перебігу акне (або ж неправильного його лікування). Вони локалізуються в області підвищеної секреції сальних залоз (на лобі, підборідді, «Т-зоні»). Якщо Вас цікавить як позбутися від шрамів, то для їх усунення використовують неодимовий лазер. Він із мінімальним впливом на шкіру, рідко викликає ускладнення, однак повне загоєння шкіри обличчя займає кілька тижнів.

Варто відзначити

Часто фахівці згадують термін YAG (АІГ) лазер. Дана абревіатура розшифровується як алюмо-ітрієві гранат, це один з компонентів активного середовища лазера. Наприклад, якщо мова йде про неодимовому YAG пристрої, це означає, що імпульси генеруються іонами неодиму, що знаходяться в АІГ.

Видалення шрамів на обличчі: підготовка до процедури, можливі протипоказання, подальший догляд

Особливою підготовки до проведення процедури не потрібно. Необхідно попередньо відвідати доктора, який виключить протипоказання. Єдине, не рекомендують підставляти під промені сонця або лампи солярію область, де буде проводитися видалення шраму. Крім того, необхідно попередити косметолога при прийомі будь-які ліки, так як деякі медикаменти мають властивість підвищувати фоточутливість шкірного покриву.

Видалення шраму за допомогою лазера

Варто відзначити

Якщо в області впливу лазерного випромінювання знаходяться родимки або родимі плями необхідна попередня консультація онколога.

Процедура проводиться в кілька етапів:

  1. Нанесення препарату для місцевої анестезії, до початку його дії проходить 15-20 хвилин.
  2. Обробка патологічного ділянки формування рубця лазерним імпульсом з наперед заданими параметрами.
  3. Нанесення на шкірний покрив регенерує мазі або сироватки.

Лазерне видалення шрамів на обличчі і тілі має ряд протипоказань, це:

  • вагітність і період грудного вигодовування;
  • активне некупіруемой перебіг цукрового діабету;
  • злоякісні ураження шкіри і внутрішніх органів;
  • активне протягом дерматозів;
  • схильність до кровотеч;
  • підвищена фоточутливість шкіри;
  • алергія на використовувані в ході проведення процедури кошти.

У деяких пацієнтів вплив лазерного випромінювання може викликати ряд оборотних ускладнень:

  • підвищення загальної температури тіла;
  • гіперемія;
  • набряклість;
  • свербіж в області обробки.

Шкіра після усунення рубцевої сполучної тканини вимагає спеціального догляду. Звичайно, повністю утриматися від водних процедур неможливо, проте температура води не повинна бути занадто гарячою. Не можна відвідувати басейни, сауни і лазні протягом 1-2 тижнів, наносити на оброблену шкіру декоративну косметику, засоби на спиртовій основі. Для якнайшвидшої регенерації тканин рекомендують користуватися зовнішніми мазями і аерозолями, що містять пантенол.

Лазерне видалення шрамів на обличчі і тілі є сучасною методикою боротьби з естетичними дефектами шкіри. Нерідко, подібну процедуру проводять для ліквідації наслідків хірургічного втручання. Таке косметологічне лікування безпечно, не вимагає довгого відновлення, перебування на стаціонарі, підходить більшості пацієнтів.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]