Видалення шіпіци лазером: переваги методу і його опис, а також які ще існують способи боротьби з утворенням
Однією з різновидів бородавок вважаються шіпіци. Виникають вони на підошві стопи, також можуть з'явитися і на кистях рук. Освіта являє собою неприємний вузлик, який є дуже болючим і викликає дискомфорт. Даний вузлик навколо себе має ороговілу шкіру з розростаннями у вигляді ниток. Щоб подолати больові відчуття, варто позбутися від наросту. Досить поширеним засобом є видалення шіпіци лазером, і позитивні відгуки пацієнтів говорять про ефективність даного методу.
Що таке шіпіца
Перш ніж позбуватися від шіпіци, особливо в домашніх умовах, важливо знати, що вона не має нічого схожого з мозолем або натерту. І щоб не спровокувати рецидив або ускладнення захворювання, необхідно проконсультуватися з лікарем. Шіпіца є поглиблення кратерообразной форми, яке знаходиться в центрі наросту.
Найчастіше з'являється воно на підошві, також можна зустріти його біля нігтя на пальцях рук, в області великого пальця верхніх кінцівок або на його згині. Передача бородавки обумовлена контактним шляхом через мікротравми і тріщини на дермі.
Вірус папіломи проявляється не відразу після проникнення в організм, частіше протікає в прихованій формі. Але при створенні максимально сприятливих умов, він починає прогресувати. Варто знати, що шіпіца може перерости в злоякісне утворення, отже, просто необхідно підібрати належне лікування якомога швидше.
Причини появи шіпіци
На вигляд шіпіца нагадує сухий мозоль, коли його розпарити в гарячій воді, тканини стають м'якше. Якщо після розпарювання зрізати негайно верхню частину, то освіта не зникне і знову з'явиться через якийсь певний час. Відрізняється наріст від бородавки тим, що проростає глибоко в шкірний покрив, болить при ходьбі або контактуванні з предметами, якщо знаходиться на руках. Шіпіци можуть бути представлені одиничними або множинними утвореннями.
Коли невелике наріст поширюється і зростає, то можлива зміна його кольору в більш темну сторону, а шкіра набуває шорсткість.
Виникнути бородавка може після того, як організм заразиться вірусом папіломи шляхом контактування з хворою людиною, а також побутовим способом. Більш того людина може довго бути носієм вірусу, але у нього зараження жодним чином не проявиться.
Активність вірусу підвищується, коли місце мають такі фактори:
- слабка імунна система;
- пошкодження і травмування;
- сильний стрес, нервове перенапруження;
- адаптація до нового місця, акліматизація;
- навантаження психоемоційного плану.
Крім перерахованих факторів, причиною розвитку недуги може бути носіння незручною, тісного взуття, надмірне відділення поту, пошкодження на стопі, ігнорування правил особистої гігієни.
Показання та протипоказання до видалення
Видалення шіпіци лазером проводиться тільки після того, як на це дасть свою згоду лікар дерматолог. Ціна даної процедури знаходиться в рамках доступною для пересічного громадянина. Як тільки мозоль видаляється, його направляють на дослідження в лабораторні умови.
Головним показанням, згідно з яким необхідний метод видалення шіпіци - це її поширення, об'єднання декількох наростів в конгломерат. Коли стадією розвитку освіти є початковий етап, то лазерна терапія не рекомендована, вилікувати прояв можна медикаментами і народними способами. Кожному відомо, що будь-яка методика має свої протипоказання. Те ж саме можна сказати і про лазерної терапії.
До небажаних станів організму відносять:
- Період виношування плоду.
- Підвищений артеріальний тиск.
- Загострення герпесу.
- Інфекція в організмі.
- Простудні недуги.
- Захворювання серцево-судинної системи.
- Онкологія.
- Цукровий діабет.
- Порушення роботи щитовидної залози.
важливо
Перед тим, як провести будь-якого роду маніпуляції з видалення наросту, обов'язкова консультація лікаря. Дана умова є неухильним з огляду на те, що важливим виступає виключення захворювань і станів, несумісних з проведенням процедури.
Застосування лазера для видалення шіпіци
Випалити бородавку може тільки фахівець, процедура полягає в наступному:
- обробка наросту антисептичним засобом;
- введення знеболюючого препарату (можлива обробка спеціально розробленим кремом);
- видалення лазером наросту;
- рана, яка утворюється після маніпуляції, знову обробляється антисептиком.
Важливою перевагою є те, що лазер має більш точне спрямований вплив, якщо порівнювати з втручанням азотом або скальпелем. У процесі впливу немає кровотеч, після лазера шкіра заживає набагато швидше. Після припікання може проявитися невелике свербіння, але заснований він на процесі загоєння шкіри, небезпеки в даному явищі немає.
інші методи
Варто згадати, що видалення шіпіци на руках і ступнях лазером - це найбільш швидкий і ефективний спосіб позбавлення від бородавки . Також є метод лікування хімічними реагентами, який наділений тривалим процесом відновлення шкіри в місці хімічного опіку. Використовується і хірургічне втручання, тобто усічення шіпіци скальпелем.
Але в такому випадку пацієнт повинен берегти місце видалення. Якщо маніпуляції проведені на ступні, то людина не повинна робити ніякого тиску на хворе місце.
Крім цього, можливий рецидив. Сама процедура досить болюча. Використовується крім зазначених способів рідкий азот і народні засоби. Який спосіб буде найбільш оптимальним, буде вирішувати тільки фахівець. Не зайвим стане нагадування, що самостійне видалення шіпіци може привести до утворення ракових клітин і поширенню онкології.
післяопераційний догляд
Після того, як проведено видалення утворилася шіпіци лазером, лікар прописує знеболюючі медикаменти. Важливо скорочення фізичного навантаження на місце маніпуляції. В основному, загоєння і інші симптоми втручання зникають після закінчення 5 днів - тижні.
Коли лікар пропрацює місце виникнення вірусу лазером, то в даній області утворюється струп коричневого відтінку, він відпаде сам, без втручання через 10-14 днів.
Тоді на його місці можна буде побачити ніжну шкіру рожевого кольору. Вона придбає свій природний колір через
Слід розуміти, що поява шіпіцу ознаменований активізацією вірусу папіломи. Тому мало тільки прибрати новоутворення, тому як це не позбавить в повній мірі від головного вогнища проблеми. Тому головні заходи повинні бути спрямовані на, придушення вірусу.
До таких відносять:
- Зміцнення імунної системи.
- Профілактичні заходи, зосереджені на недопущення розвитку захворювання з новою силою.
- Своєчасно проходити консультацію у фахівця з приводу проблеми.
Комплексний підхід дасть можливість досягти тривалої ремісії.