Видалення родимок на обличчі: чому вони з'являються і коли їх треба видаляти



На тілі кожної людини знаходяться родимки, просто в одних вони маленькі, ледь помітні, у інших великі за розміром, заважають нормального, повноцінного життя. Звичайні, невеликі за розміром родимки не викликають ніякого дискомфорту, людина може протягом усього життя не помічати, що вони є.

Родимка на обличчі



У деяких місцях на тілі родимок бути не повинно, тому призначають видалення родимок на обличчі та інших місцях. Наприклад, родимки на обличчі заважають повноцінному життю, псують зовнішність, людина відчуває почуття незручності, особливо жінки комплексують з цього приводу.

Родимку на обличчі можна ненавмисно зачепити рушником при умовно, або після змивання косметики. Також на деякі родимки на обличчі небажано наносити косметику.

Класифікація родимок

Залежно від зовнішнього вигляду родимок, будови, місця освіти, їх прийнято класифікувати за різними ознаками.

За розміром родимки можуть бути:

  • Дрібні розміром від 0,5 мм до 1 см.
  • Середні від 1,5 см до 8 см.
  • Великі більше 8 см.

Якщо дрібні родимки не шкодять організму, не доставляють незручності, в такому випадку великі або середні невуси можуть становити загрозу для життя людини, перетворюючись з часом в злоякісні новоутворення. Це означає, що родимки можуть переродитися, наприклад, в ракову пухлину. За даними досліджень у 35% населення після довгого перебування на сонці, після прийому деяких ліків, трапляється таке.

Родимки у людини з'являються вже через кілька місяців після народження, вже до 10 років вони стають остаточного розміру, протягом усього життя можуть змінити розмір на 2-3 мм. У деяких випадках родимка може утворитися вже у віці після 40 років. Таке явище настає через те, що в організмі накопичується велика кількість пігментних клітин в певних шарах шкіри.

Родимки, які з'являються з віком, називають набутими, вони класифікуються так:

  • Епідермальні, виникають в середніх шарах шкіри.
  • Внутрідермальний утворюються у внутрішніх шарах шкіри.
  • Змішані виникають в області дерми і епідермісу одночасно.

Змішані родимки виглядають як плоске новоутворення. Епідермальні, Внутрідермальний виглядають як дрібні горошини.




Придбані родимки виникають з деяких причин:

  • При гормональному дисбалансі.
  • У певний момент життя людини (наприклад, при статевому дозріванні, в період вагітності або годування дитини грудьми).
  • На стадії переходу в зрілий вік, зазвичай після 50 років.
  • Після надмірного перебування під прямими сонячними променями (це стосується тривалого засмаги, постійного відвідування солярію).
  • При частому масажі.
  • Після прийому гормональних засобів або після довгого лікування препаратами.

Родимка над губою

Коли слід видаляти родимки

Видалення родимок на обличчі може проводитися після рекомендації лікаря, тільки після того, як пацієнт пройде необхідне обстеження, здасть на аналіз кров. Слід пам'ятати, що втручання в шкірний покрив може викликати необоротний процес, негативно позначитися на здоров'ї людини.

Родимки підлягають видаленню в тому випадку, якщо вони становлять небезпеку для здоров'я, а саме:

  • Родимка змінюється за формою, розміром (у невуса можуть утворитися нервові краю, вона може стати витягнутої за формою або рости убік).
  • Родимка стає глянсовим.
  • Змінюється малюнок на верхній частині родимки.
  • У людини родимка постійно свербить або відбувається печіння в даній області.
  • Починається подразнення на шкірі навколо родимки.
  • В області невуса починає випадати волосся.
  • Скоринка родимки стає дуже сухою або з'являються водянисті пухирці.
  • Родимка починає злегка кровоточити.
  • Поверх невуса утворюються дрібні вузлики.

Якщо раптом на своєму тілі людина виявив такі зміни, необхідно звернутися до лікаря, так як це привід для втручання в новоутворення. Змінена родимка може за короткий термін змінитися в розмірі, перерости в злоякісне новоутворення. Родимки можуть віддалятися через те, що вони утворилися на обличчі або в травмонебезпечних місцях, наприклад, на шиї, руці.

Коли не варто видаляти родимки з особи

Незважаючи на те, що за допомогою сучасних технологій видалення піддаються найскладніші новоутворення, виникають випадок, коли видалення родимок на обличчі проводити не можна. В іншому випадку віддалена родимка може рецидивувати, викликаючи тим самим злоякісну пухлину. Якщо невус маленький, не доставляє ніякого дискомфорту, в такому випадку чіпати його не потрібно.

Видалення родимок на обличчі лазером і іншими методами

Родимка можуть бути ненавмисно пошкоджена, в такому випадку її необхідно видалити, щоб не сталося переродження. Родимки, що утворилися в незручних місцях на обличчі, також слід видаляти одним з методів.

видалення лазером

Метод вважається найбезпечнішим, тому що ймовірність переродження родимки у злоякісне новоутворення занадто мала. Видалення родимок на обличчі лазером не викликає болю, виключено попадання мікробів в оперується. Видалення родимки лазерним шляхом не займає багато часу, також після цього не залишається видимих ​​слідів або шрамів на шкірі. Лазер видаляє такі родимки, які слабо піддаються видаленню іншим шляхом, наприклад, хірургічним.

Промінь лазера проходить у важкодоступні місця на тілі, тим самим також добре проникаючи в тканини невуса. Під дією променя лазера родимка усувається шарами, до тих пір, поки не утвориться дрібна ранка, не почне виступати значна кількість крові. Невеликі невуси усуваються за одне відвідування клініки. Великі родимки видаляються за кілька сеансів з перервами від 7 до 14 днів.

Особа без родимок

Видалення рідким азотом

Метод досить популярний в даний час. Низькі температури впливають на поліп, тим самим заморожуючи його. Згодом тканини родимки руйнуються, мертві клітини продовжують залишатися на рані, щоб не допустити проникнення мікробів. Мінусом даного методу є низька температура впливу на шкіру обличчя, крім того є ризик повторно проводити процедуру.

Після повторного відвідування лікаря на місці заморожування можуть залишатися рубці. Також фахівець не може повністю проконтролювати, як глибоко низька температура проникла в шкіру, це в свою чергу може викликати обмороження тканин.

Видалення електричним струмом

Метод досить сучасний, не менш популярний, ніж кріодеструкція. Рубці або шрами після видалення родимок електричним струмом практично не виникають, шкіра заживає протягом двох тижнів. Під впливом струму, в шкіру не може проникнути інфекція. Щоб видалити кілька родимок одночасно, вистачить однієї процедури.

Вагомим недоліком методу є випадок опіку шкіри, в результаті чого можуть з'явитися навіть пухирі. Перед видаленням лікар знеболює місцево шкіру, електричний розряд буквально зрізає невус, одночасно припікаються судини. Родимки видаляються електричним струмом всього за двадцять хвилин. Після, пацієнту вистачає двох тижнів для відновлення.

Видалення хірургічним шляхом

Хірургічним шляхом родимки видаляються все рідше. Проте фахівці не забувають про такий метод, так як деякі люди, які не мають можливості видалити освіту, наприклад, лазером, звертаються до пластичних хірургів. Крім цього є ряд пацієнтів, яким заборонено проводити видалення родимок на обличчі лазером, і, хірургічний метод вважається для них найбезпечнішим. За допомогою скальпеля, крім самої родимки, видаляється здоровий ділянку шкіри, це дозволяє уникнути рецидивів.

У разі, якщо родимка переросла в злоякісну пухлину або вросла глибоко в шкіру, тільки хірургічним шляхом можна це виправити, інші методи проти цього безсилі. Анестезія застосовується місцева, після процедури пацієнт повинен певний час спостерігатися у лікаря, після чого, фахівець дасть вказівки, як обробляти рану. Слід утриматися протягом місяця від відвідування басейну, сауни, чи не перебувати на сонці. Протягом двох тижнів забороняється мочити рану.

Видалення в домашніх умовах

Видалити будинку можна тільки невеликий наріст на шкірі, наприклад, папілом. Для цього використовують спеціальні засоби на основі чистотілу. Слід пам'ятати, що метод не є повністю безпечним, так як тільки фахівець може побачити, як глибоко вона вросла в шкіру. Адже часто люди, видаляючи в домашніх умовах родимки, сприяють тільки появи рецидиву, так як під шкірою залишається корінець, який видалити не вийде.

Можливі наслідки видалення

Особа - особлива область на тілі людини, так як в цьому місці зосереджена велика кількість кровоносних судин, шкіра тонка, ніжна. Операції з видалення родимок на обличчі повинні проводитися акуратно, лікар повинен використовувати весь свій професійний навик. Найчастіше після деяких методів з видалення родимок залишається невеликий шрам, який проходить з часом.

Наслідки після видалення невуса на обличчі залежать від його розміру, форми, методи видалення. Велику роль відіграє імунітет пацієнта. Ранку після операції слід ретельно обробляти спеціальним антисептиком. Корочку на поверхні рани знімати не можна, вона відпаде самостійно через деякий час. Дотримуючись рекомендацій лікаря, знижується ризик виникнення рецидиву.

Видалити родимку на обличчі можна будь-яким із запропонованих способів. Показання для видалення повинні бути вагомими, тільки лікар повинен прийняти таке рішення. Звичайні родимки, якщо не заважають повноцінному життю людини, яка не рушають, з метою уникнення можливих ускладнень.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]