Видалення підошовних бородавок лазером: особливості даних утворень, виявлення патології, види і переваги лазерів
У дерматологічній практиці досить часто спостерігаються пацієнти з підошовними бородавками. У 80% всіх випадків їх першопричиною є вірус папіломи, який активно прогресує у людей зі зниженою імунною системою.
Для позбавлення від бородавок можна застосовувати різні методи, в тому числі і хірургічне видалення, однак найбільш ефективним на сьогоднішній день вважається видалення підошовних бородавок лазером. Воно допомагає очистити шкіру стопи від небажаного наросту з мінімальним ризиком наслідків.
Відмінні особливості
Перед тим як практикувати видалення підошовних бородавок лазером, важливо зрозуміти, що відрізняє дані освіти і як вони взагалі виглядають. Таким чином, підошовні бородавки мають круглу або овальну форму і розмір в
Важливо відзначити, що «молоді» бородавки мають гладку поверхню, проте з часом вони збільшуються і покриваються грубими шарами шкіри, набуваючи темний відтінок. У більшості випадків на стопі локалізується тільки одна бородавка, однак при знижених захисних силах організму вірус може активізуватися і привести до утворення додаткових бородавок.
діагностика
Безпосередньо перед проведенням процедури, слід встановити точний діагноз. Допоможе в цьому дерматолог, який проведе зішкріб освіти і відправить його на діагностику. Таке дослідження допоможе виявити вірус папіломи в шкірі.
Також іноді пацієнтам потрібне проведення УЗД стопи. Важливо знати, що вартість видалення підошовних бородавок лазером визначається клінікою, де буде проходити процедура, а також складністю операції. Ціна при цьому може бути досить різною.
Переваги та недоліки лазерної терапії
Перевагами лазерного видалення бородавок є:
- Низький ризик ускладнень.
- Швидкість процедури.
- Швидкий відновлювальний період.
- Рятувальна операція під місцевим знеболенням.
- Відсутність післяопераційних шрамів.
Недоліками такого втручання можна назвати ризик болю після процедури, а також ймовірність того, що бородавка через певний час виступить в іншому місці. Щоб не допустити подібного, слід обов'язково паралельно проводити лікування папіломавірусу і зміцнювати імунітет.
Види лазерних установок
У сучасних клініках можуть використовувати різне устаткування. Найбільш часто для усунення наростів використовується ербієвий або карбондіоксідного лазер. Кожен лазерний апарат має свої особливості та переваги. Наприклад, ербієвий лазер більш м'яко впливає на шкіру, пошарово прибираючи вражений епідерміс і не травмуючи при цьому здорові ділянки шкіри.
Ризик опіку при цьому повністю виключений. Незважаючи на подібний вплив, для лікування великих підошовних бородавок даний лазер не підійде. Карбондіоксідного лазер випалює уражені тканини за допомогою інфрачервоного променя. Даний вид лазера є більш травматичним, проте він ефективно зможе допомогти усунути бородавку на нозі пацієнта.
Лазерне видалення підошовних бородавок: основні протипоказання до процедури, техніка проведення операції, правила відновлення
Відразу потрібно зазначити, що практикувати лазерне видалення підошовних бородавок в клініці можна далеко не всім пацієнтам, так як дана процедура має безліч заборон до проведення. Це підтверджують численні відгуки лікарів-дерматологів.
Таким чином, дане доброякісне шкірне новоутворення протипоказано видаляти лазером в наступних випадках:
- Цукровий діабет у пацієнта.
- Онкологічні патології.
- Епілепсія.
- Підвищений артеріальний тиск.
- Активний вірус герпесу.
- ГРВІ в гострій формі.
- Висока температура тіла.
- Наявність запальних або гнійних процесів.
- Гормональні збої.
- Віч інфекція.
Також небажано проводити процедуру в період виношування дитини, при гострих алергічних реакціях або загостренні психічних захворювань. Для того, щоб не погіршити стан пацієнта, при наявності хоча б одного з вищеописаних протипоказань виконувати лазерне видалення бородавок можна. В іншому випадку, ризик ускладнень досить високий.
проведення
Лазерне видалення підошовних бородавок проводиться протягом
В кінці на рану наноситься загоює мазь і захисна пов'язка. Внаслідок того, що подібна процедура виконується під місцевим наркозом, пацієнт в той же день може відправлятися додому.
Слід знати, що в деяких випадках (при видаленні декількох бородавок) пацієнт після процедури може відчувати сильний біль. В такому стані медики радять хворому пересуватися за допомогою тростини, щоб надавати неповну навантаження на стопу. Також протягом декількох днів після операції бажано дотримуватися постільного режиму.
Лікування маленьких пацієнтів
У деяких випадках підошовні бородавки діагностуються у дітей. При цьому вони можуть заподіювати біль і дискомфорт дитині, змушуючи його кульгати. При підозрі на подошвенную бородавку, навіть якщо вона невеликого розміру, краще все одно показати дерматолога. Видалення наростів при цьому проводиться під місцевим наркозом.
Після процедури на місці бородавки утворюється корочка, проте через пару днів вона висохне і самостійно відпаде. Для профілактики занесення інфекції ранку в перші дні після операції потрібно заклеювати пластиром.
післяопераційний догляд
Для того, щоб максимально прискорити процес загоєння шкіри, після виконання лазерного видалення бородавки пацієнту важливо дотримуватися наступних лікарських рекомендацій:
- Протягом тижня обмежити фізичне навантаження на ноги. При цьому, бажано менше ходити і на якийсь час відмовитися від спортивних занять.
- Кожен день варто робити перев'язки. Через те, що ранка після процедури не велика, то досить буде її просто обробити антисептиком і змінити пов'язку.
- Протягом декількох днів оберігати рану від контакту з водою.
Також важливо знати, що самостійно здирати корочку на ранці не можна, так як це може привести до виділення крові і занесенню інфекції. Потрібно дочекатися, поки вона сама відшарується і на її місці з'явиться зажівшая шкіра.