Видалення папілом лазером: причини появи папілом і чому не варто їх ігнорувати


Видалення папілом лазером зміст:

Поява специфічних наростів на шкірі - папілом, в даний час займає одну з провідних позицій по частоті.

В одних випадках вони можуть стати причиною неестетичного зовнішнього вигляду, в інших - приводити до незручностей під час одягання одягу, постійно травмуватися і кровоточити. Всі ці фактори вимагають пошуку ефективних, малоінвазивних і безпечних способів видалення утворень.



Причини появи папіломи

Папіломи - доброякісні утворення, які мають інфекційне походження.

Збудник захворювання носить назву вірус папіломи людини (ВПЛ) і може проникати в організм людини декількома шляхами:

  • статевим;
  • контактним;
  • вертикальним (внутрішньоутробно від матері до дитини).

Вірус має безліч підтипів, деякі з них злоякісні і можуть викликати рак шийки матки. Зараження схильні однаковою мірою, як чоловіки, так і жінки, особи будь-якої вікової групи. Одного разу інфікованих, людина залишається носієм вірусу на все життя. Інфекція може назавжди залишитися безсимптомною або ж клінічно проявитися у вигляді папілом.

Це стає можливим у ослаблених людей, при порушенні захисної функції імунної системи, деяких ендокринних захворюваннях (цукровий діабет, гіпотиреоз), великій масі тіла, наявності згубних звичок (куріння, зловживання алкоголю, наркотиків), генетичної схильності, досить тривалого прийому ліків (таких, як гормональні контрацептиви), хворобах травної системи. Також схильність до розвитку папілом підвищена в осіб, які захоплюються сонячним загаром, солярієм і іншими тепловими процедурами.



Чому не варто їх ігнорувати

Основною відмінною ознакою папілломатозних розростань при відсутності лікування є їх прогресуючий зростання і появу нових вогнищ. Крім того, пацієнт з такими проявами представляє велику небезпеку в плані зараження для оточуючих, ніж просто носій. Ще одним чинником, що пояснює, чому не можна не звертати на них уваги, є можливість злоякісного переродження освіти.

Високий онкологічний ризик спостерігається частіше у осіб старшого віку, регулярно травмуючих папіломи, що піддають їх сонячним або іншим опіків, що мають подібні випадки в сімейному анамнезі, при локалізації розростань на слизовій оболонці ротової порожнини, носа, піхви, прямої кишки. Таким чином своєчасний самостійний огляд, раннє звернення до фахівця і проведення відповідного лікування, такого як видалення папілом лазером, дозволить уникнути небажаних ускладнень.

Різновиди методик видалення

Прибрати небажані папіломи можна тільки хірургічним шляхом кваліфікованим фахівцем. Ні в якому разі не варто робити це самостійно, так як можна добитися прямо протилежного ефекту і викликати прогресування інфекції, або залишити помітний рубець.

Існують наступні методики видалення папілом:

  • Оперативне видалення, при якому лікар-хірург безпосередньо видаляє освіту. Такий вид втручання рекомендований при великих розмірах папіломи.
  • Електрокоагуляція. Папілома випалюється за допомогою електричного струму. Процедуру відрізняє малі хворобливі відчуття, низька травматичність. Підходить при наявності множинних дрібних утворень.
  • Кріодеструкція - метод заморожування освіти (наприклад, рідким азотом при температурі 180-200 ° С). Займає більше часу, так як необхідно чекати поки папілома сама не відпаде від поверхні шкіри. Можливий набряк на місці впливу, який зберігається протягом декількох днів.
  • Видалення папілом лазером - найбільш щадна процедура, за перевагами схожа з електричної коагуляцией. Крім того, на шкірної поверхні не залишається шрамів і слідів, маніпуляція проводиться в найкоротші терміни, не відрізняється хворобливістю. Ризик ускладнень найменший серед всіх інших тактик ведення.
  • Радіохвильовий метод - дуже рідкісний і дорогий спосіб позбавлення від папілом (освіта руйнується під впливом інтенсивних електричних хвиль). Рекомендований при дрібних розростаннях, що знаходяться у важкодоступних місцях (сечовипускальний канал, шийка матки). Технологія може бути недоступною в клініках, так як вимагає спеціальне радіохірургічне обладнання.

Вибір виду операції здійснюється для кожного пацієнта індивідуально, після обстеження і виключення злоякісності процесу.

Лазерне видалення папілом і післяопераційний догляд

Перед втручанням обов'язково проводять дерматоскопію, завдяки якій підтверджується доброякісність наросту. Для знеболення використовується місцеве введення анестетика (лідокаїн, ультракаїн) під шкіру у вигляді ін'єкції. Лазерне видалення папілом проводиться в медичних клініках і приватних спеціалізованих центрах онкологами, хірургами або дерматологами. На місце направляють так званий лазерний промінь. Лікар попередньо налаштовує апарат на потрібну глибину променів, тривалість імпульсів і потужність.

Папіломи на обличчі

Папілома на початку процесу буквально випаровується (аблірует клітинна рідина), потім коагулюється під впливом спрямованого лазерного потоку, який не контактує зі шкірою. Вся процедура займає не більше 3-5 хвилин, крім випадків великої кількості утворень. Лазерний промінь має здатність проникати у важкодоступні місця.

Навколишні тканини в процесі коагуляції не ушкоджуються, так як лазерний ніж діє точково. Крім того, не спостерігається кровотечі з операційної ранки. На її місці формується кірка, яка приблизно через 1 тиждень відпадає самостійно. Єдиним недоліком операції служить неможливість вивчення тканини папіломи гістологічно.

післяопераційний догляд

Після маніпуляції необхідний певний відхід. Пацієнт може покинути лікувальний заклад в той же день, постійного стаціонарного спостереження не потрібно.

Місце коагуляції рекомендовано обробляти спеціальними кремами або мазями, призначеними лікарем 2-3 рази на день. Якщо рана велика, на неї може накладатися стерильна пов'язка, що фіксується медичним пластирем. Матеріал повинен регулярно замінюватися новим щоб уникнути інфекційних наслідків.

Протягом 2-3х тижнів недоцільно відвідувати різні водні закладу, а саме басейн, сауну, лазню. Не можна купатися у водоймах і допускати попадання води на рану. Теж стосується і прямого ультрафіолетового випромінювання. Якщо все ж вода потрапила на рану, краще промокнути її серветкою, і ні в якому разі не терти, провокуючи ще більше роздратування.

З ранкою максимально не повинна стикатися одяг, ювелірні прикраси, небажано втирати будь-які косметичні засоби, голити дану ділянку. Скоринка повинна зберігатися в цілості. В іншому випадку процес загоєння буде тривати довше, ніж звичайно і загрожує розвитком ускладнень, в основному рубців. З протирецидивної метою в післяопераційному періоді можуть бути призначені противірусні та загальнозміцнюючі засоби, комплекси вітамінів і мінералів, препарати, що стимулюють імунну систему людини.

Протипоказання до проведення процедури

Лазерне видалення папілом, незважаючи на всі переваги, має ряд протипоказань:

  • найменші підозри на злоякісність процесу (є дані про те, що папілома змінювала колір, нерівномірно забарвлена, асиметрична, має нечіткі краю);
  • онкологічні процеси інших органів і систем;
  • період вагітності та годування груддю;
  • вік до 18 років (строго за показаннями, в присутності батьків);
  • часті епілептичні напади;
  • гострі інфекційні патології;
  • стадія декомпенсації супутніх хронічних хвороб;
  • великий розмір папілломатозних освіти;
  • підвищена чутливість шкіри до теплового впливу.

Видалити папілом лазером альтернативними способами

Це найбільш нова методика і показана практично в 80% випадків. До того ж вона має найменше число протипоказань в порівнянні з іншими способами. Тому видалити папілом лазером більш переважно, ніж іншими засобами.

процедура видалення

Головними плюсами втручання є відсутність больових відчуттів, пошкодження навколишніх тканин, ефект «запаювання» судин і, як наслідок, зниження кровоточивості. Забезпечується повна стерильність через відсутність дотику лазера зі шкірою.

Сеанс видалення доброякісного утворення одноразовий, має швидкий період відновлення. Косметичний ефект втручання також більш сприятливий при лазерному видаленні, ніж, наприклад, при хірургічному висіченні. На відміну від радіохвильової хірургії, лазерна коагуляція більш доступна за своєю вартістю.

можливі ускладнення

Відсоток ускладнень після лазерної коагуляції дуже малий. Вони можуть бути представлені почервонінням, сверблячкою, відчуттям печіння шкірних покривів. Як правило, ускладнення короткочасні, але краще показати подібні зміни лікаря.

Як і будь-яка інша післяопераційна ранка, вона може ускладнитися інфекцією (з'являється набряк, почервоніння, інфільтрація, підвищення температури). Щоб цього не сталося, дотримуються правил гігієни, догляду за раною, виконують рекомендації лікаря. Іноді призначають мазі, що містять антибактеріальні засоби. Ще одним небажаним наслідком неправильно проведеного видалення може стати утворення грубого помітного рубця.

Відгуки

Більшість відгуків, залишених з приводу лазерної коагуляції, носять позитивний характер, без опису побічних дій. Нижче наведені деякі з них.

Марина, 38 років: «У мене велике число папілом на обличчі і шиї, в тому числі навколо очей. Позбавлятися від них народними засобами побоялася і не рекомендую нікому, так як може залишитися шрам. Для видалення утворень звернулася в клініку. Після консультації лікаря зупинилася на лазерної коагуляції. Процедура практично безболісна, результатами я дуже задоволена. »

Оксана, 26 років: «видаляти лазером кілька папілом на обличчі й тілі. Вони не сильно мені заважали, але істотно псували зовнішність. Сама процедура дуже швидка (5 папілом прибрали за 8 хвилин), хворобливі відчуття мінімальні. Кілька днів залишалися маленькі поглиблення на шкірі, які незабаром затягнулися. Зараз ніяких слідів від папілом не відзначається, чому я безмежно рада. »

Еліна, 30 років: «Видалити папілом лазером порадив лікар. Були побоювання з приводу переносимості операції в плані болю, однак практично нічого не відчула. Загоєння також було швидким, без ускладнень. Місце видалення дуже акуратне, покрилося скоринкою, яка потім і відпала сама. Дуже вдячна лікаря, який позбавив мене від цього дефекту. »

ціни

Ціни на лазерні втручання з приводу папілломатозних розростань вважаються цілком доступними. Точне значення буде залежати від розміру видаляється елемента, їх кількості, місця розташування, стадії процесу.

Найменша сума за операцію становить 200 рублів, в разі, коли папілома одинична, і не перевищує 3 мм. При її розташуванні на верхньому столітті або зовнішніх статевих органах, показник ціни значно зростає до 1000-1500 рублів і вище.

Чим більше папілом на тілі і чим більше їх розмір, тим дорожче обійдеться лазерне видалення. Процедура доступна практично у всіх великих містах країни.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]