Видалення мозолів лазером: різновиди утворень на стопах, основні переваги та недоліки даної процедури
Поява мозолів на стопах вважається досить неприємною проблемою, посприяти якої можуть використання незручного взуття або важка фізична праця.
У подібному стані людина буде відчувати виражений дискомфорт і навіть хворобливість під час ходьби, що в кінцевому підсумку загрожує кульгавістю, занесенням інфекції та іншими небезпечними ускладненнями.
Дані досліджень відзначають, що найбільше мозолів на стопах схильні жінки з-за використання тісного взуття. У таких випадках утворення даного дефекту на стопах спостерігається в 75% всіх випадків.
Для позбавлення від мозолів сучасна дерматологія і медичні клініки в цілому пропонують кілька різних методик. Однією з найбільш ефективних процедур при цьому по праву вважається видалення мозолів лазером.
різновиди мозолів
Слід знати, що мозолі на ногах людини не належать до новоутворень, проте вони являють собою гіпертрофовані шкірні покриви в областях найбільшого роздратування епідермісу стопи.
Виділяють такі поширені види мозолів:
- Суха мозоль. Вона утворюється через хронічного тиску. Досить часто такі натоптиші протягом тривалого часу не викликають у людини дискомфорту і болю. Видаляти подібне утворення потрібно тільки при його великому розростанні.
- Мокра мозоль. Вона супроводжується гострою реакцією на механічне подразнення. У більшості випадків така освіта супроводжується появою на вологій шкірі мокрого міхура, заповненого рідиною або кров'ю. При ходьбі мокра мозоль буде викликати сильний біль.
- Стрижнева (коренева) мозоль. Вона має своєрідний стрижень конусоподібної форми. Саме через це при ходьбі людина буде відчувати сильні болі. На поверхні стопи в такому стані утворюється поглиблення і відкрита рана.
- Натоптиші. Вони належать до підвиду сухих мозолів і мають схильність до поступового розширення уражених областей шкіри. Внаслідок цього шкіра грубіє, і стає схожою на курячий щільний епідерміс.
Слід знати, що, якщо людина боїться проводити видалення мозолів лазером або іншими традиційними методами, він може скористатися народними рецептами, однак перед цим йому варто проконсультуватися з лікарем. Також медики попереджають, що сікти наріст ножицями, лезом або іншими гострими предметами самостійно може бути вкрай небезпечно.
Для яких ефективний лазер
Видалення мозолів лазером найкраще практикувати в наступних випадках:
- Нарости, які сильно болять і кровоточать.
- Зміна кольору мозолі.
- Свербіж і біль в наросте.
Лазерне висічення врослих великих наростів на пальцях і стопі в цілому дозволено використовувати як при сухих, так і при мокрих видах мозолів. Також хороші результати показує лікування лазером стрижневих мозолів.
До кого звертатися
При проблемі мозолів людині рекомендується звернутися в клініку на огляд до дерматолога. Також при великому утворенні хворому може знадобитися консультація хірурга.
У будь-якому випадку, натоптиші на стопах не є нормою і їх потрібно обов'язково лікувати. В іншому випадку, проблема буде ставати все більш гострою і значно погіршувати якість життя людини.
Як показує лікарський досвід, самолікування при цьому приносить поліпшення далеко не у всіх випадках.
Плюси і мінуси процедури
Основними перевагами лазерного усунення мозолів є:
- Низький ризик занесення інфекції в рану.
- Безболісність процедури при її правильному виконанні.
- Мінімальна поразка судин, через що у пацієнта не спостерігається кровотечі.
- Швидкий відновлювальний період.
- Можливість повного видалення мозолі всього за один сеанс.
- Тривалість однієї процедури становить не більше десяти хвилин.
- Немає необхідності в накладенні швів.
Що стосується недоліків, то мінусами лазерного видалення мозолів можна назвати досить високу вартість такого лікування, широкий перелік протипоказань, а також ризик утворення грубого рубця.
Щоб знизити ймовірність неякісної роботи фахівця, слід серйозно підходити до вибору клініки, де буде проходити процедура.
Видалення натоптишів лазером: протипоказання до процедури, ризики побічних ефектів і поради по відновленню
Перед тим як проводити видалення натоптишів лазером, лікар повинен переконатися в тому, що у пацієнта немає серйозних протипоказань до даної процедури. Таким чином, усунення мозолів за допомогою лазера можна практикувати при онкологічних патологіях, вагітності і лактації, цукровому діабеті, інфекційних хворобах і епілепсії.
Строго заборонено проводити процедуру при гострих респіраторних або запальних патологіях, дерматологічних поразках шкіри і схильності до утворення рубців .
підготовка
Сучасне видалення натоптишів лазером не вимагає від пацієнта спеціальних підготовчих заходів. Перед процедурою людині бажано тільки провести гігієну стоп (вимити ноги з милом).
Також жінкам потрібно визначити день процедури, в який у них не буде менструацій.
Як відбувається процес видалення
На початку процедури пацієнту вводиться місцеве знеболення. Далі мозоль обробляється антисептиком, після чого фахівець з допомогою спеціальної апаратури променем випаровує патологічні змінені клітини. Разом з ними також усуваються шкідливі мікроби і інфекції, що дозволяє вберегти людину від запалення.
В кінці процедури в ранку закопують лікувальний розчин. На стопу накладається пов'язка.
реабілітація
Тривалість відновного періоду після лазерного видалення мозолів в середньому становить
В цей час людині потрібно дотримуватися наступних рекомендацій фахівців:
- Носити зручне взуття, яке не буде ніде натирати. Максимальна висота каблука повинна складати 4 см.
- При утворенні скоринки суворо забороняється її відривати. Важливо почекати, поки тканини заживуть, і корочка сама відпаде.
- Відмовитися на місяць від відвідування сауни, лазні та басейну.
- При прийомі душу або ванни ранку потрібно заклеювати пластиром для того, щоб в неї не потрапила вода.
- Кожен день обробляти ранку антибактеріальним розчином і наносити загоює мазь.
- При видаленні мозолі на стопі потрібно носити бавовняні шкарпетки.
ускладнення
Після усунення мозолі лазером у пацієнтів найчастіше виникає невеликий рубець, який вже через місяць буде майже не помітний. Рідше спостерігається болючість, набряк, почервоніння шкіри і опік.
При появі подібних негативних наслідків важливо не затягувати з походом до лікаря. Швидше за все, фахівець призначить людині лікувальні протизапальні і загоюють мазі.