Видалення халязиона лазером: причини патології, показання та протипоказання



Халязіон - вельми поширена офтальмологічна патологія, яка може розвинутися як у дорослої людини, так і дитини. Цей вельми неприємний і разом з цим небезпечна недуга супроводжується утворенням в області верхнього або нижнього століття опухолевидного горбка.

На початкових етапах симптоматика хвороби схожа з проявами ячменю. Завдяки точному встановленню діагнозу і грамотному підходу до терапії на ранніх стадіях недугу можна вилікувати за допомогою медикаментозної терапії і фізіотерапевтичного лікування.

Консультація фахівця



Ігнорування проявів недуги так само, як і несвоєчасне лікування в більшості випадків призводить до потреби видалення халязиона лазером або за допомогою хірургічного втручання. Перший спосіб, тобто лазерна терапія краще, так як ця методика малотравматична, а також немає потреби в накладанні швів, повністю виключається ризик повторного розвитку патології, до того ж, після лазерного видалення не залишається слідів.

Видалення халязиона лазером - найпопулярніший і ефективний, згідно з відгуками пацієнтів, метод видалення освіти, його ціна невисока. Однак перед тим як застосувати спосіб, лікарі намагаються вилікувати недугу за допомогою консервативних методик і кортикостероїдних препаратів.

Лазеротерапію використовують в тих випадках, коли консервативне лікування (застосування медикаментозних препаратів і фізіотерапевтичних процедур) протягом тривалого часу виявляється малоефективним і не приносить очікуваного результату.



Що провокує розвиток захворювання

З появою на столітті халязиона часто стикаються люди, які мають звичку терти очі брудними руками. Недотримання правил гігієни провокує активне розмноження патогенної мікрофлори під шкірою, що і стає причиною формування освіти, який надає постійний тиск і дискомфортні відчуття.

Розвивається недуга дуже повільно. Найчастіше його виникнення обумовлюється блокуванням функцій сальних залоз. Деякі люди плутають халязион з ячменем і відповідно неправильно лікують, ніж тільки погіршують ситуацію.

Існує кілька ознак, за якими можна відрізнити халязион від ячменю:

  1. Протягом декількох днів після появи недуги запалення проходить, а на ураженій ділянці залишається горбок.
  2. Ячмінь виникає через інфікування, а розвиток халязиона обумовлюється закупоркою залоз.
  3. Халязіон на відміну від ячменю володіє великим розміром.

Захворювання супроводжується вираженими проявами. У міру прогресування відзначається поява сверблячки, набряклості, почервоніння і відчуття чужорідного тіла в оці. Видалення халязиона лазером з подальшим застосуванням медикаментів - оптимальний і один з найбезпечніших і дієвих способів терапії патології.

Виникнення захворювання крім закупорки сальної залози може бути обумовлено:


  • підвищеним продукуванням шкірного сала;
  • зниженням захисних властивостей організму;
  • дефіцитом вітаміну В;
  • внутрішнім ячменем;
  • носінням контактних лінз;
  • далекозорістю;
  • патологіями шлунково-кишкового тракту: глистовими инвазиями, дисбактеріозом, ентероколітом, хронічним гастритом;
  • недугами шкірних покривів: себорейний дерматит, демодекозом;
  • надмірним використанням декоративної косметики, звичкою спати з макіяжем;
  • переохолодженням;
  • травмами очей;
  • частими стресовими ситуаціями;
  • хронічним блефаритом;
  • діабетом.

Крім естетичного дискомфорту обидві патології супроводжуються пульсуючим болем, сильним печінням, збільшенням температури тіла, підвищенням чутливості в ураженій ділянці, сльозоточивість, сверблячкою і набряком. При виникненні подібної симптоматики необхідно звернутися за допомогою лікаря і пройти обстеження.

Після уточнення діагнозу лікар призначить терапію. При ранньому зверненні - як тільки з'явилася пухлина, фахівці призначають консервативне лікування, що полягає в застосуванні медикаментозних препаратів, засобів народної медицини і фізіотерапевтичних процедур. Видалення халязиона лазером є альтернативою оперативному лікуванню - проведенню операції. Цей метод в рази ефективніше хірургічного втручання.

До переваг лазеротерапії відносять:

  • безкровність;
  • малу травматичність;
  • нетривалий післяопераційний період;
  • мінімальний ризик загострення;
  • відсутність потреби в накладенні швів (після лазерного лікування не залишається грубих рубців).

Показання та протипоказання до видалення освіти

Операцію, яка полягає у видаленні пухлини, призначають в таких випадках:

  • ущільнення має великий розміром;
  • пухлина згубно позначається на стані і функціонуванні очного апарату;
  • мала ефективність від використання медикаментів і фізіотерапії;
  • симптоматика сильно виражена.

Лазеротерапію не проводять людям, що страждають загостреннями хронічних патологій, інфекційних недугою з гострим перебігом, а також поганий згортанням крові.

Лазерне видалення халязиона, а також застосування інших методів лікування недуги

Терапія патології повинна бути своєчасною. Одним з найдієвіших, безкровних і малотравматичних способів лікування патології є лазерне видалення халязиона. Вартість процедури невисока, тому вона і користується великим попитом. Підготовка до процедури полягає у відмові від куріння і вживання спиртних напоїв за кілька днів до втручання. Операція проводиться під місцевим наркозом.

Середня тривалість лазерного видалення халязиона - годину. З метою видалення наростів використовується апаратура, що працює на СО2 або вуглекислі лазери.

халязіон

Не варто боятися лазерного променя і методики в загальному. Під час видалення новоутворення пацієнт не буде відчувати ні болю, ні дискомфорту. Ще одна перевага методики - відсутність кровотечі. Це означає, що під час лазерного видалення халязиона пошкодження тканин несильно, що сприяє їх швидкому відновленню.

Порядок дій під час проведення операції наступний:

  1. Спочатку проводиться місцеве знеболення. При виникненні труднощів на даному етапі, вводяться спеціальні очні краплі, які мають болезаспокійливу впливом.
  2. За допомогою затиску фіксують і закріплюють повіку.
  3. Здійснюється надріз за допомогою лазерного променя. Іноді (якщо утворення занадто велике) роблять два.
  4. Далі розкривають капсулу і видаляють гнійний вміст.
  5. Видаляють капсулу.
  6. Лазерне видалення халязиона передбачає ще одну обробку ураженої ділянки з метою знезараження цього місця.
  7. Далі наносять мазь або закопують краплі (з метою загоєння і дезинфікування ранки).
  8. Протягом 5-7 діб хворому призначається носіння м'якої контактної лінзи, щоб не травмувати рогівку післяопераційним рубцем .

Загоєння ранки відбувається після закінчення приблизно двох тижнів. У відновлювальному періоді лікарі призначають використання спеціальних очних крапель і мазей.

Консервативне лікування: застосування медикаментів і фізіотерапевтичних процедур

На ранній стадії халязиона лікування медикаментами може посприяти одужанню.

слід знати

Ефект від консервативного лікування халязион буде видно тільки в разі грамотного підходу до терапії - застосування засобів, призначених виключно кваліфікованим фахівцем, і тільки на ранніх етапах патології.

Для терапії хвороби призначаються мазі, креми, гелі та емульсії.

Найчастіше призначається застосування таких крапель, що володіють антибактеріальними властивостями:

  1. ТОБРЕКСу ®. Засіб можна використовувати для терапії патології, як у дітей, так і дорослих. Застосування крапель сприяє усуненню основний симптоматики халязиона і мінімізації запального процесу.
  2. Флоксала. Засіб сприяє загибелі мікроорганізмів. Можна використовувати для терапії недуги у новонароджених дітей.
  3. Ціпромед. Засіб має противірусну впливом.

З метою усунення сверблячки і набряклості призначається застосування протиалергічних крапель: ОПАТАНОЛу ®, МАКСИТРОЛ. Так як позбутися від захворювання повністю можна виключно в разі застосування комплексного лікування, використання мазей при Халязіон обов'язково.

Призначається застосування таких засобів:

  1. Тетрациклінової мазі. Сприяє усуненню запального і інфекційного процесу.
  2. Ихтиоловой мазі. Допомагає в видаленні освіти і виведенні з нього гною. Відомо про антисептичному і дезинфицирующем впливі мазі.
  3. Мазі гідрокортизону. Допомагає в усуненні набряку, свербіння, хворобливих відчуттів і запалення.

Крім цього, може бути призначено застосування ін'єкцій Дипроспану і прийом коштів для підвищення захисних властивостей організму. З метою якнайшвидшого одужання і досягнення максимального терапевтичного ефекту призначається застосування фізіотерапевтичних процедур: масажу, ультразвукової терапії та компресів.

видалення халязиона

Хірургічне втручання

У ряді випадків, з метою видалення наросту, призначається проведення операції. Кіста віддаляється переважно з внутрішньої сторони століття. Надріз робиться через кон'юнктиву.

Алгоритм дій при хірургічному видаленні новоутворення наступний:

  1. Місцеве знеболювання.
  2. Затиск століття пінцетом.
  3. Видалення наросту разом з капсулою.
  4. Припікання розчином йоду.
  5. Накладення швів.
  6. Фіксація прооперованого ока за допомогою тугий пов'язки на добу. Цей захід сприяє запобіганню появи вираженої набряклості і синяка.

Основна відмінність хірургічного видалення халязиона від лазерного полягає у високому ризику розвитку ускладнень, в тому числі рецидивів недуги, гематом і припухлості на прооперованому ділянці через розростання сполучної тканини всередині століття.

Засоби нетрадиційної медицини в боротьбі з недугою. В якості допоміжного методу терапії на ранніх стадіях недуги можна використовувати перевірені і дієві засоби народної медицини. Такі ліки хороші тим, що вони повністю складаються з натуральних компонентів - лікарських рослин, і це означає, що вони принесуть виняткову користь.

У боротьбі з новоутворенням рекомендують використовувати такі склади:

  1. Як антисептик для промивання очей можна використовувати такий настій. Необхідно запарити в склянці окропу столову ложку висушеної і дрібно порізаної трави ромашки. Охолоджені настоєм необхідно промивати око два-три рази на день.
  2. Добре себе зарекомендував в терапії халязиона і настій алтея. Необхідно заварити 20 г сировини в 200 мл щойно скипіла води і залишити склад в теплі на дві години. Профільтрований настій слід використовувати для промивання очей два рази на день.
  3. Допоможуть в лікуванні недуги і компреси. Необхідно змочити в злегка підігрітому лляній олії марлеву серветку і прикласти її до наросту на півгодини. Процедуру слід проводити раз на день.

важливо

Перш ніж скористатися, тим чи іншим рецептом нетрадиційної медицини краще проконсультуватися у лікаря щодо корисності кошти і доцільності його використання в конкретному випадку.

Лікування халязиона - процес нетрудомісткий. Лазеротерапія - один з найдієвіших методів, завдяки яким від недуги можна позбутися в найкоротші терміни. З метою запобігання появи очної патології, а також повторного розвитку лікарі рекомендують: своєчасно лікувати інфекційні та запальні недуги, зміцнювати імунну систему, уникати стресів, переохолоджень і перевтоми, правильно харчуватися і вести здоровий спосіб життя.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]