Видалення гемангіоми лазером: показання та протипоказання до проведення процедури



Часте явище, яке призводить до модифікації тканин організму, називають гемангіомою. Формується вона з внутрішніх клітин судинної оболонки. В основному, такі новоутворення НЕ злоякісні. З'являються вони найчастіше в дитячому віці. Однак серед дорослих також існує така проблема. Незважаючи на те, що гемангіома відноситься до доброякісному освіти, вона може надавати на клітини шкіри руйнівну дію.

поява гемангіоми

На сьогоднішній день порятунком може стати видалення гемангіоми лазером. Його промені можуть поглинатися гемаглобіном, який є всередині пухлини, і коагулювати судину. При правильній методиці проведення процедури, лазерне випромінювання впливає лише на проблемне місце, не впливаючи на здорові ділянки тіла.



Важливо знати, які наслідки можуть виникнути при гіперплазії судинної тканини. Дане освіта може бути в будь-якому шарі шкірного покриву.

Доброякісна пухлина не породжує метастаз, проте може збільшуватися в розмірі. У деяких випадках, вона може розвиватися всередині шкіри багато років.

Після цього проявляється на поверхні. Фатальний загрози для людського організму така гіперплазія не представляє. Справа в тому, що зона її знаходження, в основному, знаходиться далеко від внутрішніх органів. Однак, існує ризик проростання в підшкірні жирові клітини і негативного впливу на них. Буває, що пухлина проростає до кісткової тканини.



Природа освіти і його особливості

Гемангіома відноситься до судинних пухлин. Майже 5% новонароджених дітей реєструються з подібною патологією. Природа виникнення такої пухлини до сих пір не має точного визначення. З цього питання існують різні припущення.

Одна з них та, що це результат інфекції, перенесеної жінкою при вагітності. Гемангіоми, практично, неможливо класифікувати. На сьогоднішній день фахівці поділяють їх на кілька основних типів.

Проста або капілярна. Освіта яскраво червоного кольору, відрізняється гладкою структурою і рівними краями. Найчастіше знаходиться на поверхні шкірного покриву, іноді поглиблюється всередину шару. При пальпації набуває блідо рожевий колір.

Кавернозна. Новоутворення розвивається під шкірою і має вигляд вузликів. Може бути різних розмірів, і проявлятися в темно багряному або синюшному кольорі.

Комбінована. Має свідчення двох типів, описаних вище.

Змішана. Патологія таких утворень відрізняється їх складом, в який можуть входити пухлинні клітини або сполучної, або нервової тканини.

Фахівці рекомендують поставитися до подібних утворень серйозно. Їх не можна назвати зовсім безпечними, в деяких випадках вони можуть викликати важкі наслідки. Наприклад, порушення роботи біля лежачих органів, інфікування, поява невеликого кровотечі, створення шрамів. На практиці бували такі випадки, що пухлина сама розсмоктувалася.

Сучасна медицина пропонує різні методи позбавлення подібних утворень. Видалення гемангіоми лазером - це найбільш простий і ефективний спосіб. Він має масу переваг і не має побічних дій. На сьогоднішній день, в разі необхідності, лазер можуть використовувати навіть для лікування новонароджених.



Показання та протипоказання до проведення процедури

Показанням до призначення даної методики стає швидке збільшення пухлини, її розташування в області статевих органів. Також, якщо гіперплазія судинної тканини є причиною психологічного дискомфорту людини, то використовується лазер. Дана технологія полягає в тому, що за допомогою високої температури лазерного випромінювання новоутворення «випаровується». При цьому, лазер спрямований лише на хворі тканини, не зачіпаючи здорові.

Після проведених процедур, в подальшому, проблемну ділянку шкіри набуває натуральний вигляд. Час, відведений на проведення сеансу, залежить від розміру гемангіоми і може тривати кілька хвилин. Якщо оброблювана площа невелика, то до знеболення вдаються.

Місцеве знеболювання можуть застосувати при лікуванні освіти великих параметрів, так як хворому доведеться відчувати слабкі поколювання.

Після проходження процедури хворий ділянку тіла покривають спеціальною пов'язкою. Для лазерного лікування великих ділянок гемангіом призначається кілька процедур, згідно з естетичними вимогами. В цьому випадку, між сеансами робиться перерва від 2-х до 6-ти тижнів.

На сьогоднішній день дане новоутворення видаляють лазером в багатьох клініках. Варто зауважити, що таке лікування дороге, проте хто пошкодує грошей для збереження здоров'я. Важливо лише знати про те, чи можна скористатися такою процедурою.

Справа в тому, що видалення гемангіоми лазером має деякі протипоказання:

  • Шкіра покрита сильним шаром засмаги.
  • Відхилення ендокринної системи.
  • Шкірний покрив має підвищену світлочутливість.
  • Використання лікарських засобів, які підсилюють сприйняття світла шкірою.
  • Період вагітності і лактації.

Лазерне лікування подібних пухлин рекомендується проводити тільки за призначенням лікаря. Кожен випадок він розглядає індивідуально.

Можливо, вам даний метод протипоказаний. Однак, не варто засмучуватися, тому що сьогодні існує багато інших досить ефективних методик, які вам підійдуть.

Алгоритм виконання процедури

Лазерне видалення гемангіоми

Перед тим, як скористатися лазерним видаленням такої пухлини, слід провести необхідну підготовку. Лікар направляє пацієнта на обстеження, яке виявить характерні дані новоутворення. Якщо гемангіома має великі розміри, то призначається додаткове дослідження, наприклад, проведення ангіографії. Від розміру пухлини залежить вид анестезії.

Для її невеликого розміру можна використовувати спеціальні креми-анестетики, які наносять на проблемну ділянку. Якщо ж освіту більше одного сантиметра, лікар рекомендує зробити ін'єкцію для знеболювання. Так як процедура злегка болюча, краще не відмовлятися від анестезії.

Під час сеансу фахівець запускає апарат, налаштований на потрібну кількість лазерних спалахів. У цей момент гемоглобін, який є в судинах пухлини, вбирає світлові промені. Світло реорганізується в тепло, яке їх склеює. В результаті, пляма зменшується в розмірах і набуває світлий відтінок.

Після закінчення маніпуляцій на оброблену ділянку тіла накладається загоює засіб у вигляді мазі: Бепантен, Пантенол і інші препарати подібного ефекту. Ними необхідно користуватися протягом 3-х днів. Також, після проведеної процедури рекомендується використовувати крем, призначений для захисту від ультрафіолетових променів.

Як показала практика, гемангиому складно усунути за один сеанс. Курс лазерної терапії з видалення такої пухлини розрахований на 2-3 маніпуляції, між якими повинен бути перерва 15-20 днів. У більш складних ситуаціях, кількість процедур може доходити до 10 сеансів.

За таким же методом здійснюється лазерне видалення гемангіоми у дітей. При цьому, знеболюючий укол практично ніколи не робиться. Найкраще подібне лікування проводити дітям в ранньому віці (3-4 роки). При необхідності лазерного втручання немовлятам або малюкам до 3-х років, необхідна консультація декількох фахівців.

Лазерне видалення гемангіоми: переваги і недоліки процедури

Лікування гіперплазії судинної тканини лазером сьогодні є найбільш поширеною. Дана методика має багато переваг для того, щоб мати таку популярність.

Переваги і недоліки процедури

Лазерне випромінювання має унікальні властивості. Лазер впливає безпосередньо на проблемне місце, не зачіпаючи здорові організми. Завдяки цьому методу, є можливість боротися з утвореннями в найчутливіших ділянках. Лазерна терапія використовується при наявності практично всіх видів судинних утворень .

При цьому має багато плюсів:

  • Сеанс займає невелику кількість часу.
  • Після процедури не залишається шрамів, а шкіра набуває природний відтінок.
  • Реабілітаційний період триває недовго.

Незважаючи на те, що лазерне видалення гемангіоми володіє такими істотними перевагами, цей спосіб може підійти не всім. Бувають випадки, коли пухлина розташована всередині органу або зовсім поруч, має великі розміри, проросла глибоко в тканину. Тоді, доводиться комбінувати лазерне випромінювання з іншими терапевтичними способами.

Гемангіома у дитини

Буває, що для повного ефекту необхідно вдатися до кількох сеансів лазерного лікування. В цьому випадку, період реабілітації стає довшим в порівнянні з деякими іншими дієвими методами. Варто, також, відзначити, що результат лікування багато в чому залежить від кваліфікації фахівця, який проводить подібні маніпуляції.

Побічні ефекти

Високотемпературні промені не приносять особливих побічних ефектів, які могли б впливати на погіршення здоров'я пацієнта. Лазерне видалення гемангіоми сприймається, в основному, легко. Після проведеної процедури, проблемну ділянку шкіри не передбачає ніякого контакту, тому виключається ризик проникнення туди інфекції.

У реабілітаційний період, який триває майже 15 днів, у деяких пацієнтів можуть виявлятися слабкі почервоніння на шкірі, невелика набряклість, іноді невеликий крововилив. Згодом такі побічні ефекти проходять самі без медичного втручання.

Відгуки і вартість

Лазерне лікування гемангіоми має багато відгуків в інтернеті. Всі вони доступні, і з ними можна ознайомитися. Хочеться відзначити, що більшість відгуків мають позитивний напрямок. Люди, які вже використовували даний метод лікування, задоволені і вдячні.

Один мінус - висока вартість. Що стосується ціни, то однозначно відповісти неможливо. Вартість такої процедури залежить від багатьох чинників: розміри ураженої зони, в якому місці вона знаходиться і наскільки складне її походження.

Крім того, на вартість лазерної терапії впливає статус клініки і наявність в ній сучасної апаратури. Вартість такої процедури варіюється від 5 тисяч до 18 тисяч рублів.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]