Лазерний пілінг: застосовувані пристрої, особливості процедури, відмінності від лазерної шліфовки


Лазерний пілінг: як діє зміст:

У багатьох жінок сам термін «пілінг» переважно асоціюється з очищенням шкіри. Однак лазерний пілінг переслідує зовсім інші цілі. Дана процедура призначена для загального омолодження шкіри обличчя, шиї, зони декольте і усунення дрібних дефектів: рубців (за винятком великих за розміром, келоїдних і гіпертрофічних шрамів), незначних порушень пігментації.



В цілому, виділяють два механізми старіння шкіри: хронологічний (внутрішній) і фотостаріння (зовнішній). Кожен з цих типів відрізняється своїми клініко-морфологічними особливостями. Навіть при дотриманні умов захисту епідермального покриву від агресивного впливу ультрафіолетових променів відбувається витончення верхнього шару шкіри, зниженням її еластичності і пружності. Наслідком подібних порушень є поява дрібних мімічних зморшок. За рахунок порушення синтезу меланіну і зміни його концентрації виникають вогнища гіпо- або гіперпігментації.

Фотостаріння призводить до потовщення шкіри, формуванню більш глибоких зморшок. Всупереч розхожій думці, концентрація виділяють пігмент клітин, меланоцитів, не змінюється, проте збільшується їх розмір і форма. В результаті на окремих ділянках шкіри виникають пігментні плями. Крім того, знижується синтез колагену, це викликає втрату еластичності шкірного покриву, специфічний жовтуватий відтінок, грубу, шорстку поверхню, можуть утворитися невеликі вузлики.

З фізіологічної точки зору, зморшки є складки і борозенки різних розмірів. Вони виникають на тлі втрати і недостатнього синтезу основних структурних елементів шкіри (колагену, еластину, гіалуронової кислоти) і впливу різних агресивних агентів зовнішнього середовища.

Залежно від причин виділяють два типи зморшок: вікові та мімічні. Перші з'являються в результаті природних фізіологічних механізмів старіння, що супроводжуються уповільненням швидкості клітинного метаболізму, втратою вологи. Мімічні зморшки розвиваються в результаті активного скорочення підшкірної мімічної мускулатури, що пов'язано з індивідуальними поведінковими особливостями людини. Вік, коли на обличчі й тілі з'являються характерні ознаки різний, але за словами фахівців, перші зміни в структурі шкіри наступають вже після 20 років.

Цікавий факт

За даними на 2004 рік, тільки в США оборот роздрібної продажу косметики з позначкою «anti age» склала 12,4 млрд. Доларів. За даними статистики, з часом ця цифра зростає в геометричній прогресії.

Але результат від проведення лазерного пілінгу не йде ні в яке порівняння з косметичними засобами. Омолоджуючий ефект виражений набагато сильніше, а при відповідному догляді за шкірою може тривати кілька років. Результат цілком може зрівнятися з пластичною операцією, однак дана методика неінвазивна, відрізняється більш коротким реабілітаційним періодом.



Пілінг: до і після



Для проведення сеансу омолодження епідермального покриву використовують кілька типів лазерних пристроїв:

  • Карбоновий або вуглекислий (назва слід від хімічної назви одного з елементів активної середовища лазера - CO2). У косметології цей пристрій застосовують уже досить давно. Воно має виражений ефект, проте відрізняється глибоким проникненням лазерного випромінювання в шари епідермісу, що більше підходить для лазерної шліфовки шкіри. Цим обумовлений високий ризик таких небажаних реакцій як опіки, гіперпігментація, формування рубців в місцях попадання лазерного випромінювання.
  • Ербіевий. Це більш сучасна методика омолодження і видалення дрібних дефектів, вирівнювання рельєфу шкіри. На відміну від вуглекислого лазера, ербієвий надає більш поверхневу дію, що знижує ймовірність побічних ефектів і ускладнень після процедури.

Лазерний пілінг проводять двома способами. Для загального омолоджуючого ефекту застосовують так зване холодне вплив (або, по-науковому, неабляціонний фракційний фототермоліз). Перевагою такого способу є виражений результат без занадто інтенсивного дії на шкірні покриви і тривалого періоду реабілітації. Як правило, для проведення процедури застосовують ербієвий лазер з довжиною хвилі 1410 - 1550 нм.

Методика поверхневого холодного лазерного пілінгу дозволяє впливати на епідерміс без пошкодження верхнього його шару. Тому його рекомендують при неглибоких мімічних та вікових зморшках, незначною пігментації і атрофічних рубцях після вугрової висипки. Такий вплив не так ефективно, але більш безпечно в порівнянні з гарячим лазерним пілінгом (абляціонним фракційним фототермолизом).

В даному випадку обробку шкіри виробляють карбоновим лазером, при цьому омолоджуючий результат досягається шляхом глибокого впливу на шкірні покриви, що супроводжується утворенням мікропошкодження. Процедура гарячого пілінгу має виражений ефект, розгладжує щодо глибокі зморшки, дозволяє повністю прибрати осередки підвищеної патологічної пігментації.

Незалежно від застосовуваного лазера суть методики полягає в наступному. На шкіру наносяться точкові мікропошкодження. Це викликає активізацію роботи всіх клітин. В першу чергу, прискорюється вироблення колагену, еластину та інших структур, що підтримують тургор шкіри. Це, в свою чергу, сприяє відновленню потрібного обсягу води в епідермісі.

Варто відзначити

З огляду на принцип дії ербіевого і карбонового лазера на шкіру, деякі лікарі називають лазерний пілінг Дріллінг (від англійського слова drill - свердлити).

Багато хто плутає дану процедуру зі шліфуванням шкіри. Дійсно, суть проведення такої маніпуляції, як і використовуване обладнання, однакові. Відрізняється ступінь проникнення лазерного випромінювання в шкіру. При пілінг вона не перевищує 30 мкм, в той час як при шліфуванні рівень впливу на епідерміс становить до 150 мкм.

Тому останню вважають радикальним методом омолодження шкіри. Завдяки м'якому впливу пілінг може проводитися в більш ранньому віці, підходить для корекції чутливих зон особи (наприклад, вік), викликає менше ускладнень і побічних ефектів.

Фракційний лазерний пілінг: показання та обмеження до проведення, підготовка, методика виконання процедури

Коли у людини з'являються симптоми того чи іншого захворювання, він звертається до лікаря, проте багато жінок вважають за краще боротися з ознаками старіння самостійно, підбираючи різні косметичні засоби за порадами подруг, інформації в каталогах. Однак звичайні креми, маски і сироватки ефективні для профілактики вікових зморшок, і то, вони надають досить скромний результат.

Коли потрібно робити пілінг

Більш правильним рішенням є вироблення тактики вирішення вікових проблем шкіри разом з професійним косметологом. Іноді фахівець рекомендує обмежитися масажем або мезотерапией, проте в деяких випадках вони не принесуть належного результату.

Фракційний лазерний пілінг показаний при:

  • сильно помітних мімічних та вікових зморшках;
  • порушеннях пігментації будь-якого генезу (за винятком онкологічного);
  • постакне;
  • загальних ознаках в'янення шкіри: нездоровий відтінок, надмірна сухість;
  • зміни контурів особи, викликане порушенням еластичності шкіри.

Протипоказаннями до застосування подібної методики омолодження служать:

  • різні новоутворення шкіри, включаючи бородавки, папіломи, родимки (для їх видалення застосовують інші параметри лазерного випромінювання);
  • висипання, спровоковані вірусом герпесу;
  • дерматити в гострій фазі;
  • схильність до формування келоїдних рубців;
  • аутоімунні ураження, так як агресивна дія на шкіру може викликати непередбачену реакцію імунної системи;
  • будь-які стани (захворювання або прийом деяких лікарських препаратів), що знижують захисну функцію імунної системи;
  • занадто смаглявий відтінок шкіри;
  • вагітності та годування груддю;
  • схильність до частих і тривалим кровотеч;
  • прийом антикоагулянтів, гормональних препаратів, ліків, що підвищують сприйнятливість шкіри до лазерного випромінювання;
  • незагоєні пошкодження шкіри в області впливу лазерного випромінювання;
  • цукровий діабет.

Готуватися до лазерного впливу необхідно заздалегідь. Слід утриматися від інших омолоджуючих процедур: мезотерапії і інших ін'єкційних методик, хімічного пілінгу, дермабразії, Ковальов і т.д. Також необхідно ретельно захищати шкіру від впливу ультрафіолетового випромінювання, попередньо вжити заходів для лікування гнійничкові висипання.

Проведення лабораторних аналізів не є обов'язковою вимогою, однак такі дослідження рекомендують для виключення можливих протипоказань. За пару днів до сеансу омолодження слід відмовитися від декоративної косметики, споживання алкоголю, зайвої фізичної активності.

Варто відзначити

Фракційний лазерний пілінг здатний спровокувати активізацію вірусу герпесу, тому за тиждень до процедури потрібно приймати противірусні препарати відповідно до інструкції по застосуванню. Іноді додатково призначають антигістамінні засоби і антибіотики.

Методика проведення сеансу омолодження залежить від обраного способу впливу. При поверхневому пілінг і відсутності больових відчуттів нанесення анестетика не є обов'язковим, однак його застосовують в переважній більшості випадків. Після застосування знеболюючого крему або гелю на пацієнта надягають захисні окуляри і обробляють лазером поверхню шкіри. Тривалість сеансу фракційного лазерного пілінгу становить від 30 - 40 хвилин (без застосування анестетика) до 1,5 годин.

Пілінг лазером і подальший догляд, переваги і недоліки, можливі ускладнення

Відчуття після проведення лазерного пілінгу складно назвати приємними. Кілька днів відчувається біль, свербіж, дискомфорт в області попадання лазерного випромінювання. Для купірування подібних симптомів показані анальгетики (Ібупрофен, Німесил і ін.), На ніч допускається прийом седативних засобів.

Результати пілінгу лазером

На шкірі зберігається почервоніння, невелика набряклість. У місцях точкового впливу променів нерідко утворюються корки, які змінюються лущенням шкіри. Для полегшення цих прояви рекомендують кожні кілька годин змащувати шкіру пантенолом (у формі спрею), 2 - 3 рази на день наносять антисептик для запобігання мікробного зараження. Протягом двох тижнів необхідно строго обмежувати час засмаги і користуватися відповідними засобами.

Доповнити результат лазерного пілінгу можна за допомогою інших процедур:

  • через місяць - мезотерапії і биоревитализации;
  • через 5 тижнів - мікродермабразії;
  • через 2 місяці - хімічного пілінгу.

До переваг процедури відносять стійке омолоджуючу вплив на шкірні покриви:

  • розгладжуються неглибокі зморшки;
  • вирівнюється рельєф;
  • зникають дрібні рубці;
  • відновлюється рівний, здоровий відтінок шкіри.

Також пілінг лазером може проводитися не тільки на обличчі, але і на шиї і зоні декольте, сам сеанс займає відносно небагато часу, надає тривалий результат. До недоліків подібної методики омолодження відносять високу вартість, довгий і болісний період реабілітації, ризик ускладнень і широкий перелік протипоказань.

Перед початком пілінгу лікар попереджає клієнтку про можливі ускладнення, це:

  • опіки, нерідко вони з'являються після перебування на сонці без захисного крему;
  • формування келоїдних рубців і невеликих шрамів, за структурою і локалізації вони повністю повторюють сітку лазерного випромінювання тому їх називають «ефектом марлі»;
  • дрібні крововиливи, як правило, виникають при впливі на верхній шар епідермісу більш агресивним вуглекислотним лазером;
  • набряклість, є наслідком запальної інфільтрації, що виникає у відповідь на пошкодження шкіри;
  • приєднання бактеріальної або грибкової інфекції, малоймовірно при правильному догляді і обробці дезінфікуючими розчинами;
  • загострення герпесу і вірусу папіломи людини, зовні це проявляється у вигляді характерних папулезних висипань, утворення нових бородавок і папілом;
  • порушення пігментації;
  • вугрі, може виникнути як наслідок потрапляння в мікропошкодження шкіри патогенної флори.

Варто відзначити

При дотриманні принципів підготовки та догляду за шкірою і правильній техніці виконання подібна методика омолодження безпечна і приносить лише позитивний результат.

Пілінг лазером рекомендований жінкам старше 40-45 років. Вартість подібної послуги коливається в залежності від обсягу роботи і використовуваного обладнання. Мінімальна ціна обробки однієї зони на обличчі становить 2400-3000 рублів, а повний сеанс омолодження обличчя, шиї та зони декольте - до 26000-28000 рублів.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]