Лазерний епілятор для домашнього використання: правила вибору, переваги, основні різновиди, ефективність
Процедура лазерної епіляції вже давно є одним з обов'язкових атрибутів догляду за тілом і позбавлення від небажаної рослинності. Раніше для проведення такої процедури було необхідно звертатися в спеціалізований салон, але останнім часом все частіше стала з'являтися реклама пристроїв, що дозволяють самостійно видалити волосся таким способом.
Але як правильно вибрати лазерний епілятор для домашнього використання? З огляду на досить високу вартість таких пристроїв, слід виважено підійти до вибору і уважно вивчити всі особливості різних апаратів. Першими на ринку з'явилися механічні епілятори.
Вони складалися з невеликого моторчика, який приводив у рух валик з прямокутними металевими пінцетами. У міру обертання валика краю пінцетів захоплюють волосся, стискаються і висмикують їх. Деякі моделі додатково оснащені масажними роликами, охолоджуючими системами та іншими пристосуваннями для зниження вираженості больових відчуттів. Дійсно, на ногах, руках видалення волосся подібними пристроями було цілком терпимо.
Однак використання таких епіляторів для позбавлення від рослинності на чутливою і багатою нервовими закінченнями зоні бікіні і пахвових западинах може витерпіти далеко не кожна жінка. Тому цілком природно, що поява на ринку портативних приладів, службовців альтернативою професійній апаратурі для лазерної епіляції , не могло не викликати інтерес у представниць прекрасної статі.
Дійсно, навіщо переплачувати в косметологічних салонах, викроювати час для проведення процедур, коли можна провести сеанс видалення волосся будинку в будь-який зручний момент?
Однак перед прийняттям рішення про покупку подібного приладу, слід звернути увагу на такі аспекти:
- наявність протипоказань, так як певні дерматози та системні захворювання служать суворим обмеженням до позбавлення від рослинності подібним способом;
- колір волосся на тілі, так як більшість побутових пристроїв для проведення лазерної епіляції не прибирають волосся світлого відтінку, також такі прилади не рекомендують використовувати в домашніх умовах жінкам зі смаглявим кольором шкірних покривів;
- фінансові можливості, на думку більшості фахівців, дешеві пристрої не принесуть очікуваного результату, ціна по-справжньому ефективного апарату складає в середньому 500 доларів;
- вартість витратних матеріалів, зазвичай лазерні епілятори довговічні, не вимагають заміни комплектуючих, проте схожі за принципом дії фотоепилятори потребують регулярної зміні активних ламп;
- можливість гарантійного ремонту, зараз цілком можна замовити будь-пристрої з-за кордону, але навіть вироби відомих компаній можуть поламатися, тому краще вибирати моделі з офіційними представництвами в нашій країні.
При виборі конкретного пристрою необхідно враховувати наступні моменти:
- Параметри лазерного випромінювання. З одного боку, чим більше довжина хвилі (λ) - тим глибше вона проникає в шари епідермального покриву. Однак з випромінюванням зі значенням λ більше 800 нм повинен оперувати фахівець - дерматолог, в іншому випадку високий ризик виникнення опіків і ділянок порушення пігментації. Виняток становлять сучасні апарати (наприклад, фірми Ріо або Триа), оснащені системою інтелектуального сканування та автоматичного підбору параметрів випромінювання.
- Зручність використання. Видалення волосся за допомогою побутового лазерного епілятора - процес тривалий. Тому необхідно звернути увагу на розмір і форму маніпулятора і такі «дрібниці» як довжина проводу, зручність управління, зрозуміла інструкція, захист від випадкового включення.
Перед тим як вибрати лазерний епілятор для домашнього використання, слід враховувати, що моментального результату не буде. Видиме зменшення кількості волосся станеться через кілька тижнів, іноді для цього варто провести 2-3 сеансу.
Крім того, потужність побутового приладу для лазерного видалення небажаної рослинності набагато менше професійного, тому повного усунення волосся домогтися складно, проте вони ростуть дуже повільно і практично не помітні на шкірі. Після проведення повного курсу епіляції для підтримки результату необхідно проводити 1-2 сеанси щорічно.
На сьогоднішній день на ринку існує кілька різновидів портативних пристроїв для проведення лазерної епіляції в домашніх умовах, це:
- Прилади виду Single. Відрізняються невеликою площею маніпулятора, тому для руйнування фолікула прилад необхідно підвести практично до кожного волоска і дочекатися, поки випромінювання відповідним чином подіє на цибулину. Недоліком подібних апаратів є велика тривалість процедури, проте деякі віддають перевагу саме таким моделям через їх відносно невисокій вартості.
- Прилади типу Scan. Подібні види пристроїв очолюють рейтинг побутових лазерних епіляторів. Апарат самостійно розпізнає волоски по скупченню меланіну, автоматично підбирає потрібні параметри лазерного випромінювання і руйнує волосяний фолікул. Користуватися такими приладами дуже просто, крім того, вони можуть охоплювати площу шкіри до 1,3 см2.
Лазерні епілятори для домашнього використання відрізняються і за типом активного середовища, яка безпосередньо і генерує випромінювання. Найбільш простими є олександритовий лазери, але вони дозволяють прибирати досить темне волосся у жінок зі світлим відтінком шкірного покриву. Неодимові лазери мають більш широким спектром дії.
Завдяки великій довжині хвилі вони в більшій мірі реагують на гемоглобін кровоносної судини, що живить волосяну цибулину. Тому вони ефективні для усунення рудих і навіть світлого волосся і можуть використовуватися при темному фототип шкіри. Однак найбільш універсальними вважаються діодні (їх також називають напівпровідниковими) лазери. Але вони з'явилися порівняно недавно і мало поширені через високу вартість.
За словами виробників, портативні лазерні епілятори для застосування в домашніх умовах по ефективності мало відрізняються від професійних приладів.
Однак їх потужність і площа покриття менше, що подовжує процедуру видалення волосся. Іноді може знадобитися більше процедур. Але кінцевий результат однаковий - повне і тривале усунення небажаної рослинності на тілі навіть на чутливій шкірі і важкодоступних ділянках без будь-яких серйозних ускладнень.
Домашній лазерний епілятор: принципи роботи, протипоказання і основні правила використання
Механізм роботи подібного типу пристроїв заснований на взаємодії світлових імпульсів і біологічних тканин людини. Виробляється випромінювання вибірково реагує на що знаходиться в волосяних фолікулах меланін і гемоглобін в кровоносній судині в безпосередній близькості від волосяної цибулини.
Ці структурні елементи нагріваються, що викликає руйнування фолікула. Однак лазерне випромінювання активно тільки в відношенні клітин, які діляться. Іншими словами, відбувається загибель зростаючих волосся (їх зміст рідко перевищує 20%). Саме цим і обумовлена необхідність проведення декількох сеансів з певним інтервалом.
Починати курс видалення волосся лазерним пристроєм місце краще після закінчення пляжного сезону і витримати як мінімум двотижневу паузу після засмаги під сонцем або штучними лампами в солярії. Також необхідно подалі прибрати всі лосьйони, розчини або інші засоби для догляду за шкірою, що містять спирт. Крім того, ряд лікарських препаратів підвищують сприйнятливість шкіри до дії світлових імпульсів (зокрема, це антибіотики тетрациклінової групи і деякі інші, рідко призначаються медикаменти).
Тому при прийомі подібних засобів краще проконсультуватися з лікарем про можливість проведення лазерної епіляції. При подальшому видаленні волосся з області пахвових западин краще кілька днів не користуватися сухими або аерозольними антиперспірантами.
Варто відзначити
Безпосередньо перед початком процедури довжина волосків не повинна перевищувати 1, максимум 3 мм. В такому випадку лазерний імпульс буде діяти безпосередньо на цибулину, а не спалювати волосся над поверхнею шкіри.
Щоб сеанс епіляції пройшов без небажаних наслідків, необхідно дотримуватися таких правил:
- уникати попадання сонячних променів на оброблену шкіру, тому перед виходом краще завжди наносити сонцезахисний лосьйон;
- обмежити фізичні вправи і тренування, відвідування парних, саун і лазень, що провокують підвищене потовиділення (на 3-5 днів);
- тиждень утриматися від відвідування басейну, так як надмірно хлорована вода може викликати роздратування шкіри;
- регулярно користуватися зволожуючими і протизапальними кремами, головне - не застосовувати засоби, до складу яких входить спирт в будь-якої концентрації;
- за 3-4 тижні до і весь час після лазерної епіляції волосся можна тільки голити.
Домашній лазерний епілятор взагалі не можна використовувати в таких випадках:
- жінкам під час вагітності і до закінчення періоду лактації;
- при цукровому діабеті;
- серйозні захворювання кровоносної русла, коливаннях артеріального тиску, порушення серцевого ритму;
- порушення згортання крові;
- шкірні захворювання з видимими проявами, однак лазерна епіляція може викликати і загострення хронічних дерматитів;
- будь-які відкриті ушкодження шкіри в області використання цього приладу;
- гострі вірусні інфекції, включаючи герпес;
- період загострення хронічних захворювань;
- аутоімунні розлади.
Незважаючи на те що лазер зазвичай використовують для усунення зовнішніх симптомів судинних патологій, вогнищ гіперпігментації, доброякісних новоутворень, портативний неодимовий або будь-якої іншої домашній лазерний епілятор для цих цілей не годиться. Швидше, навпаки, він може спровокувати ускладнення подібних захворювань. Такі порушення вимагають індивідуального підходу і обстеження лікаря.
Лазерна епіляція будинку: основні найбільш популярні моделі приладів
На сьогоднішній день на ринку товарів по догляду за тілом пропонують не тільки лазерні, але і фотоепилятори. Принцип їх дії схожий, але в останньому випадку вплив на волосяну цибулину відбувається не за рахунок лазерного випромінювання, а спалахів світла у видимому спектрі.
Варто відзначити
Все фотоепилятори оснащені ультрафіолетовим фільтром, який перешкоджає попаданню на шкіру «шкідливого» світла.
Кожна представлена модель має свої переваги і недоліки, відрізняється за вартістю, зручності застосування і довговічності. Найбільш популярними приладами є:
Philips (Філіпс)
Більш старі (але в той же час і дешеві) моделі, наприклад Lumia Advanced SC 1995/00 мають істотний недолік - вони не підходять для видалення занадто світлого волосся і для жінок з темною шкірою. Крім того, цей прилад оснащений однією насадкою (її площа складає 4 см2), працює тільки від мережі, призначений для видалення небажаної рослинності з тіла.
Більш сучасні фотоепилятори від компанії Philips відрізняються більшою універсальністю і підходять практично для кожної жінки незалежно від фототипу шкіри і відтінку волосся.
Зокрема моделі серії Філіпс Lumea Prestige можуть працювати як від мережі, так і від акумулятора, оснащені додатковими насадками меншої площі для видалення небажаної рослинності з шкіри обличчя. Перевагою таких пристроїв є наявність сканера - датчика, який автоматично визначає тип шкіри і підбирає потрібні параметри випромінювання.
Варто відзначити
Істотним недоліком фотоепіляторів Philips (незалежно від моделі) є обмежений ресурс ламп. Вони розраховані на 250 000 спалахів, а сама конструкція апарату робить їх заміну неможливої.
Вартість варіює від 300 до 500 доларів.
Rio
Це досить відома англійська компанія (Dezac Group), яка випускає апаратуру для догляду за тілом як в домашніх умовах, так і призначену для професійного застосування.
Всі портативні лазерні епілятори фірми Rio мають такими функціями:
- п'ять настроюються режимів лазерного випромінювання;
- можливість видалення одиночних волосків (параметр Single) або обробка великої площі (режим Multi);
- захист від випадкового включення за допомогою ключа, а для деяких моделей необхідно ввести код;
- великий ресурс лазерних ламп;
- автоматичне розпізнавання типу шкіри;
- захист від опіків за допомогою регуляції тривалості впливу лазерного випромінювання;
- захист від включення при випадковому контакті зі шкірою - прилад спрацьовує тільки при зіткненні з вологою поверхнею;
- можливість видалення небажаної рослинності з будь-якої ділянки тіла.
Лінійка портативних лазерних епіляторів компанії Rio представлена такими моделями:
- YES Laser (LAHC6), додатково оснащений рідкокристалічним дисплеєм, довжина хвилі - 808 нм, площа маніпулятора - 1,3 см2.
- LANS - 3000 (Rio Х20). Довжина хвилі 808 нм, площа оброблюваної шкіри - 35 мм 2.
- Rio X60. Від більш ранньої моделі відрізняється розміром маніпулятора, в цьому пристрої - 60 мм 2, дозволяє індивідуально визначати площу оброблюваної шкіри.
- Salon Laser, це напівпровідниковий лазер з довжиною хвилі 808 нм, недоліком подібного пристрою є невеликий розмір маніпулятора.
Ціна залежить від типу приладу і становить від 14 000 до 26 000 рублів.
Tria
Виробником лазерних епіляторів даної серії є американська корпорація Tria Beaty Inc. На ринку пропонують два прилади - Tria Hair Removal Laser 4X і Tria Hair Removal Laser Precision. Принцип їх дії однаковий, працюють пристрої від вбудованого акумулятора.
Однак 4X має більшу потужність, можливий час генерування імпульсів - до 30 хвилин, цього достатньо для обробки досить великої площі шкіри. Модель Laser Precision більш портативна, заряду акумулятора вистачає тільки на 15 хвилин, більше підходить для видалення волосся з невеликих ділянок. Довжина хвилі - 808 нм, діодний тип лазера. Вартість пристрою Laser Precision - 13 000 рублів, 4Х - 21 000 рублів.
Babyliss
Фотоепилятори даної фірми менш функціональні порівняно з пристроями серій Rio, Tria і продукцією компанії Philips.
На ринку представлені чотири моделі:
- Babyliss G945E і Babyliss G935E, відрізняються тільки формою самого приладу. Ресурс ламп становить 200 000 спалахів.
- Babyliss G946E. Це остання модель, підключається до смартфонів і планшетів за технологією Bluetooth, ресурс ламп - 300 000 спалахів.
- Babyliss G971PE. Додатково оснащений тримерами, ресурс лампи - 100 000 імпульсів.
Вартість цих приладів порівняно невисока - від 200 до 300 доларів. До недоліків відносять неможливість заміни лампи, відсутність додаткових насадок (у всіх апаратів Babyliss площа маніпулятора однакова - 3 см2). З огляду на порівняно малий ресурс лампи, подібні пристрої більше підходять для епіляції невеликих ділянок тіла та обличчя.
Braun
Продукція даного бренду в області фото- і лазерної епіляції представлена тільки однією моделлю - Braun Silk Expert BD5001. Пристрій оснащений сканером, що розпізнає тип шкіри і підбирає індивідуальні параметри випромінювання. Лампа також не підлягає заміні, ресурс - 120 000 спалахів. Один світловий імпульс дозволяє обробити 3см2 епідермального покриву. Вартість фотоепілятора Braun становить близько 300 доларів.
В цілому лазерна епіляція будинку стає все більш доступною. Але варто врахувати, що процедуру видалення волосся потрібно повторювати частіше, ніж в салоні - раз в 2 тижні протягом 3 місяців. За відгуками покупців, такі пристрої ефективні, їх застосування не завдає сильного дискомфорту, а результат можна порівнювати з салонної епіляції.