Лазерна корекція врослого нігтя: переваги і недоліки лікування лазером
Як показує статистика, кожна друга людина стикається з неприємним недугою - вросшим нігтем. Інакше захворювання називається оніхокріптоз.
Захворювання можна діагностувати, якщо ніготь на пальцях ніг або рук вріс в шкіру, деформувався, в результаті чого виник запальний процес, шкіра навколо сильно почервоніла. У разі сильного запалення починає виділятися гній, це говорить про серйозну проблему, яку негайно потрібно вирішити.
Раніше при врослому нігті проводилася класична операція за допомогою скальпеля, яка викликала больові відчуття, після чого у людини наступав довгий, складний реабілітаційний період.
Сьогодні, в століття сучасних технологій, лазерна корекція врослого нігтя проходить без болю. Розглянемо докладніше вага нюанси даної процедури далі.
Коли потрібно звернутися до лікаря
Відвідувати лікаря необхідно, якщо з'явилися неприємні симптоми, наприклад, набряк, почервоніння або біль. Також в разі посилення болю при натисканні на палець ні в якому разі не можна відкладати візит до фахівця.
Переваги та недоліки лікування лазером
Після того, як лікар видалив врослий ніготь за допомогою лазерного променя, у людини є прекрасна можливість швидко повернутися до нормального життя, забути про неприємну патології. Єдиними недоліками такого методу вважається його висока вартість, крім того лазерну процедуру можна проводити далеко не всім пацієнтам.
У лазерної корекції нігтя є велика кількість переваг.
У тому випадку, якщо операція пройшла успішно, у людини більше ніколи не відросте ніготь в шкіру:
- Ефективність методу, при якому не виникає рецидивів.
- Мала ймовірність отримання травми, якщо порівнювати з простим хірургічним методом.
- Відновлювальний період триватиме недовго. Загальний термін відновлення зазвичай не перевищує одного місяця.
- Під впливом лазера гинуть патогенні мікроорганізми, особливо у тих людей, які часто страждають від грибкової інфекції.
- Після операції ніготь набуває естетичний вигляд, так як шкіра практично не травмується, значить, не залишається ніяких шрамів.
Чи боляче видаляти врослий ніготь на нозі
Кожна людина може зіткнутися з проблемою деформації нігтя на руці або нозі. Найчастіше ніготь вростає через носіння тісного взуття, в результаті манікюру або педикюру, зробленого неправильним чином, як правило, до цього призводить глибоке обрізання шкіри. Крім цього, різні травми на пальцях, спадковий фактор, грибок нігтя, плоскостопість можуть спровокувати оніхокріптоз.
Тим людям, які зіткнулися з такою страшною проблемою, хочеться знати, наскільки неприємно видаляти врослий ніготь лазером. Фахівці не можуть дати точну відповідь, багато хто з них схиляються до того, що сеанс пройде без болю.
Лазерна корекція врослого нігтя не так страшна, як здається на перший погляд, так як оперується підлягає місцевому обезболиванию. Таким чином, людина під час процедури лазерного видалення нігтя не буде відчувати особливого дискомфорту.
Людині слід правильно налаштуватися на операцію, адже якщо не проводити її, можуть з'явитися ускладнення, які негативним чином позначаться на роботі всього організму. Палець можуть навіть ампутувати, якщо вчасно не повідомити лікаря про проблему.
Лазерне видалення врослого нігтя і послекоррекціонний період
Якщо ніготь вріс в шкіру, насамперед слід відвідати фахівця, який визначить стадію врослого нігтя, також відзначить необхідно видалення частини нігтьової пластини або повністю всього нігтя. Крім цього, лікар ретельно повинен оглянути всі інші пальці на наявність даної патології, адже тільки професіонал може побачити проблему на ранній стадії. Найчастіше вростають нігті на великих пальці на ногах.
У тому випадку, якщо палець вріс через грибкового захворювання, пацієнту можуть призначити деякі аналізи. До них відносять загальний аналіз сечі і крові, аналіз на бактеріологічне дослідження. За допомогою останнього аналізу можна визначити наявність в організмі патогенних мікроорганізмів, якого вони виду, наскільки вони проявляють чутливість до препаратів.
Підсумкова інформація даного аналізу буде необхідна після того, як операція пройде. Також може призначатися аналіз на прояв алергії. Таким чином, повинна бути виявлена чутливість організму до препаратів знеболюючого типу, які вводяться хворому під час процедури.
Іноді лікар може направити на рентгенівський знімок нігтя, якщо виникне підозра на те, що кісткова тканина може бути зачеплена нігтем. У тому випадку, якщо шкіра навколо нігтя сильно збуджена, з'явилося нагноєння, перед видаленням нігтя його слід ретельно пролікувати. Перш за все, зупинити процес гниття, зняти набряк, почервоніння. Спеціаліст в цьому випадку призначає засоби проти запалення, антисептики, в окремих ситуаціях пацієнт може приймати препарати, що борються з грибком. Далі проводиться безпосередньо сама операція.
процедура корекції
Лазерне видалення врослого нігтя - це радикальний захід, яка допомагає вирішити проблему деформованого нігтя, якщо інші методи не дозволяють виправити це. Після лазерної дії на хворий ніготь у пацієнта мало травмуються сусідні тканини хворого пальця. Терапію проводять виключно в стаціонарі. За двадцять хвилин до операції хворому вводиться анестетик в бічні валики пальця, це може бути Новокаїн, Лідокаїн або Ультракаїн.
За допомогою лазера може проводитися кілька типів впливів на хворий ніготь:
- Уражена нігтьова пластина може бути видалена зовсім. Місце, звідки виростав ніготь, накривається шкірою, після чого пластина більше ніколи не виросте.
- Видаляється бічна частина нігтьової пластини одночасно з росткової зоною. Після цього вона ніколи не виросте в цьому місці, причому сама нігтьова пластина стане вузької.
- Січуть тільки та частина нігтя, яка вросла, при цьому Паросткова зона не рушає. При даному способі є велика ймовірність того, що ніготь знову почне вростати в шкіру, проте така техніка вважається малотравматичної.
Видалення врослого нігтя лазерним променем не займає багато часу, перш за все, це залежить від складності роботи, обсягу область, що буде. У загальному випадку коригується нігтьова пластина не більше півгодини. В даний час хірург за допомогою променя лазера січуть частина, яка вросла. Під дією лазера пластина практично випаровується разом з нігтьових коренем.
Лікарю не потрібно при цьому розсікати шкірний покрив, так як лазерний промінь знищує зону, яка підлягала деформації. Особливість такого безболісного методу полягає в тому, що в процесі операції не виникає кровотечі, так як апарат вбиває бактерії і одночасно припікає шкірний покрив.
Послекоррекціонний період
Після того, як було проведено лазерне видалення врослого нігтя, пацієнту легко буде повернутися до свого попереднього стану. Болей після цього практично немає, лікар в кінці процедури антисептиком обробляє місце, звідки посікли нігтьова пластина, після чого на палець накладається пов'язка з стерильного бинта.
Період до повного відновлення не перевищує одного місяця. У цей час необхідно обробляти рану антисептиком, робити перев'язку. Таку процедуру можна проводити самостійно без допомоги лікаря.
Через добу після операції лікар видаляє тампон з рани. Після чого хворе місце промивається, знову накладається пов'язка, робити так необхідно двічі в день. Через сім днів нігтя слід давати дихати, тобто залишати його без пов'язки. Не дозволяється застосовувати присипки або мазі для якнайшвидшого загоєння.
Також Вас може зацікавити
Лікування врослого нігтя лазером і його вартість
Впливати лазером можна не на кожну людину, так як метод має досить протипоказань. Проте, лікування врослого нігтя лазером має більше плюсів, ніж мінусів, і кардинально відрізняється від хірургічної операції .
Найважливішими протипоказаннями є ракові пухлини, погана згортання крові, цукровий діабет, вагітність. Також при різних вірусних захворюваннях лазерна корекція не проводиться. Щоб не утворилося рецидивів або ускладнень, краще робити таку операцію, коли організм повністю здоровий.
вартість
В середньому по Росії лікування врослого нігтя лазером не перевищує 3000 рублів. Однак багато що залежить від обсягу робіт, клініки, професіоналізму лікаря.
профілактичні заходи
Щоб повторно не розвинувся оніхокріптоз необхідно дотримуватися профілактичні заходи:
- Слід правильно стригти нігті під час манікюру або педикюру.
- Взуття необхідно вибирати зручну, вона не повинна бути тісний, не повинна натирати або здавлювати пальці.
- Якщо ніготь вже почав вростати, в такому разі не слід навантажувати стопу або руку.
- Рекомендується частіше ходити без взуття, вдома босоніж.
- Як тільки почнеться проявлятися грибкова інфекція, слід негайно звернутися до лікаря і почати належне лікування.
- Після операції протягом місяця не можна ходити в сауну, басейн або лазню.
Врослі нігті не тільки доставляють великі незручності, викликають біль при ходьбі і в стані спокою, також хвороба може спровокувати інші патології, пов'язані з розмноженням бактерій в ураженій зоні, які можуть потрапити в кров.
Якщо раптом з'явилися болі в області великого пальця або мізинця, слід негайно звернутися до лікаря. В іншому випадку замість полегшеного методу виправлення нігтя доведеться видаляти врослу нігтьову пластину хірургічним шляхом, після якого термін реабілітації буде значно вище.