Як позбутися від пігментації на обличчі і прибрати вікові зміни


Пігментація на обличчі зміст:

Пігментні плями - це обмежені ділянки епідермісу, що містять підвищену кількість особливого пігменту - меланіну. За рахунок цього шкіра в таких місцях набуває темно-коричневий колір.



Розташування гіперпігментації на обличчі доставляє масу проблем і хвилювань для їх власниці, таких як неестетичний зовнішній вигляд, незручність при надяганні одягу або нанесенні макіяжу.

Причини появи пігментних плям

Пігментні плями можуть з'явитися в будь-якому віці, але все ж частота їх зустрічальності вище у осіб старшої вікової категорії (після 40 років).

Причиною розвитку гіперпігментірованних ділянок на обличчі можуть бути, як зовнішні, так і внутрішні чинники.

Серед перших основними є:

  • ультрафіолетове опромінення (сонячні промені, солярій);
  • часте травмування верхніх шарів шкіри (нераціональне використання коштів для «чистки» особи, важка ступінь акне, фурункульоз, хімічні або термічні ушкодження);
  • застосування косметики, яка надає подразнюючу дію або невідповідною для даного типу шкіри;
  • прийом деяких лікарських засобів (оральні контрацептиви, тетрациклінові антибіотики, сульфаніламіди, нейролептики).

Крім того, викликати пігментні плями може цілий ряд внутрішніх причин:

  • гормональний дисбаланс внаслідок гінекологічних та ендокринних захворювань, вагітності, пологів, лактації;
  • обмінні порушення при хворобах шлунково-кишкового тракту, насамперед печінки, жовчного міхура, кишечника;
  • накопичення продуктів розпаду при зниженні функції нирок;
  • недостатній вміст вітамінів і мінералів (фолієвої кислоти, вітаміну С, РР);
  • генетична схильність;
  • розлади нервової системи, хронічні стреси;
  • процеси старіння.

Підвищена пігментація шкірних покривів може виявлятися у абсолютно здорових людей, і в той же час може бути симптомом якого-небудь захворювання.



Чи можна позбутися від пігментних плям

Найбільш частий питання, яке хвилює більшість пацієнток, як позбутися від пігментації на обличчі і чи можливо це в принципі. На сьогоднішній день сучасна наука має в своєму розпорядженні широким вибором технологій і методик, присвячених даній проблемі. В одних випадках, достатнім є встановлення причини і лікування основної хвороби для того, щоб зникла гіперпігментація. В інших, доводиться вдаватися до додаткових впливів для отримання успішного результату.



Пігментні плями на обличчі

Як прибрати вікову пігментацію

Пігментні плями, які проявляються на обличчі з віком, зазвичай обумовлені впливом ультрафіолетових променів і звуться лентіго. Їх відрізняє поступове початок і повільне прогресування, проте, саме цей вид пігментації більш стійкий і не змінює колір залежно від пори року.

Перед тим як позбутися від пігментації на обличчі в старшому віці , пацієнтка повинна бути обстежена на предмет інших можливих причин. Обов'язковою є відвідування дерматолога, який за допомогою спеціального приладу - дерматоскопи, виключить можливість переродження пігментної плями в меланому або рак шкіри. У рідкісних випадках використовують біопсію шкірного клаптя.

Людям старшої вікової категорії необхідно максимально уникати тривалого перебування під прямими сонячними променями, в теплий сезон року користуватися сонцезахисними засобами.

Якщо пігментні плями вже присутні на шкірі обличчя, лікування починають із застосування щадних процедур: нанесення осветляющего крему, гелю, користування відлущувальними скрабами і лосьйонами. Ефект від таких заходів настає приблизно через 2-3 місяці.

У більш запущених випадках рекомендують обробку вікових плям хімічним пілінгом, що дозволяє в кілька етапів позбутися пігментації і зробити шкіру більш гладкою.

При неефективності всіх вищеперелічених заходів проблемі може допомогти лазерне шліфування шкіри. Дана процедура повністю видаляє пігментований ділянку епідермісу за один раз і вимагає надалі ретельного догляду.

гіперпігментація особи

Пігментація на обличчі після пологів

Вагітність і пологи - фізіологічні процеси, які змушують організм жінки повністю перебудовуватися. В першу чергу це стосується її гормонального фону. В результаті посиленої роботи надниркових, що виробляють, в тому числі, і меланоцитостімулірующий гормон, на тілі майбутньої мами з'являються ділянки гіперпігментації, які можуть зберігатися і навіть посилюватися після пологів.

Для зменшення ступеня вираженості змін і запобігання появи нових, повинна дотримуватися повноцінна дієта з високим вмістом фолієвої кислоти (зелень, цитрусові, квасоля, печінка). Не слід нехтувати прогулянками на свіжому повітрі, фізичними вправами, які допомагають нормалізувати обмін речовин і усунути застійні явища в колах кровообігу.

Серед відбілюючих засобів для особи, краще користуватися косметикою з натуральними інгредієнтами або навіть готувати їх самій. Категорично заборонено користуватися гідрохіносодержащімі кремами.

Пігментні плями у молодих мам можуть зникнути самостійно в середньому через 6-12 місяців після пологів.

Як прибрати пігментні плями на обличчі косметичними та салонні процедури

Найбільш ефективний спосіб позбавлення від темних плям на обличчі - виявлення і лікування причини їх появи . Для цього в залежності від супутніх хвороб необхідно пройти обстеження у дерматолога, терапевта, гінеколога, ендокринолога або гастроентеролога.

Паралельно можна застосовувати різні відбілюючі процедури в домашніх або салонних умовах, після обов'язкового консультування з косметологом.

Видалення пігментації з особи

швидше за все

Основна частина жінок найбільш цікавиться, як прибрати пігментні плями на обличчі максимально швидко. Здійснити це дозволяють тільки інвазивні процедури, що проводяться лікарем в спеціалізованих кабінетах або салонах.

До них відносять лазерну шліфовку особи, фототерапію, технологію ELOS. Дані заходи протипоказані у вагітних, при підозрі на злоякісність плям, гіперчутливості до світла.

лазерна терапія

Лікування лазером має на увазі «випалювання» верхнього шару пігментованого епідермісу. Маніпуляція проводиться одним етапом, може супроводжуватися хворобливими відчуттями. Після терапії лазером необхідний догляд за шкірою, дотримання правил гігієни і асептики. Відновлювальний період займає один тиждень. Обов'язковою умовою лікування є забезпечення захисту шкіри від сонячних променів.

фототерапія

Фототерапія (або IPL-терапія) - одна з останніх методик апаратної косметології, в основі якої лежить вплив потоків високоінтенсивного світла, що руйнує пігментні клітини. У порівнянні з попередньою технологією, дана процедура не зачіпає верхні шари шкірних покривів, і відповідно більш безпечна і менш травматична. Протягом 3-х днів після фототерапії не рекомендується відвідування басейну, теплові процедури.

ELOS

Відноситься також до методик апаратного видалення пігментних плям за допомогою світла і біполярного струму. Основною відмінністю є вплив на глибокі шари дерми, нагрівання меланоцитів і їх руйнування. Несприятливих наслідків після маніпуляції не відзначається. У важких випадках може знадобитися кілька сеансів. Процедура безболісна, гіперпігментація зникає назавжди.

хімічний пілінг

Хімічний пілінг здійснюється шляхом нанесення на уражені ділянки спеціального хімічного складу. У ролі компонентів даного складу можуть бути представлені гліколева кислота (альфагідроксікіслоти), фенол, трихлороцтової і фруктові кислоти. Процедура може бути поверхневої і глибокої. Крім того, у методу є деякі недоліки: проводиться тільки в осінньо-зимовий період, необхідно кілька етапів, можливо виражене роздратування і почервоніння обличчя. Проте, хімічний пілінг - досить ефективна методика.

косметичні процедури

Косметичні маніпуляції включають в себе різні маски, косметику для догляду, фармакологічні препарати (перекис водню, саліцилова кислота, бодяга, цинкова мазь, крем з ртуттю). Лікувальним ефектом володіють препарати Ретин-А, Ахромін МАХ, розчин VC-IP.

салонні процедури

У салонах лікар-косметолог на додаток до вищеописаних методів може запропонувати наступні маніпуляції:

  • киснево-стимулюючі процедури;
  • ультразвукової та механічний (дермабразія) пілінг;
  • мезотерапию (ін'єкційне введення підшкірно відбілюючих препаратів);
  • кріотерапію (нанесення рідкого азоту на пігментовану область).

Коричневі плями на обличчі і креми для позбавлення від них

Один з найбільш доступних і простих способів прибрати коричневі плями на обличчі застосовується в умовах будинку. Як правило, для цього використовують креми, що містять різні компоненти, що впливають на одне з ланок механізму утворення пігменту меланіну.

Маска від пігментних плям

Ними є гідрохінон в концентрації 1-2%, третиноин, глабридин, койевая кислота, арбутин. Вироблення ферменту, який індукує процес синтезу пігменту з його попередньої форми, блокують фруктові кислоти. Їх також додають до складу крему.

При виникненні алергічної реакції на даний засіб (свербіж, кропив'янка, набряк) необхідно негайно припинити застосування крему і скористатися іншим методом.

Народні засоби

Можливості народної медицини в позбавленні від пігментних плям представлені в використанні різних рослин, які мають отбеливающими властивостями. Це можуть бути огірки, петрушка, солодка, плоди калини, лимон, чорна і червона смородина, журавлина, кава, мучниця. Вони надають дію, схожу з легким хімічним пілінгом.

Наприклад, ефективними та безпечними є такі рецепти різних засобів:

  • калина з медом в рівних частинах, рівномірно наноситься на пігментовані плями на 30 хвилин, змивають великою кількістю теплої води;
  • подрібнена петрушка з кефіром в однаковому співвідношенні, наноситься на 20 хвилин;
  • лимонний сік, навпіл розведений водою, протирають обличчя ватним диском двічі на добу;
  • дрібно натертий огірок, тримають на обличчі протягом 20-30 хвилин;
  • кава, журавлина і вівсянка (1 столова ложка кожного інгредієнта), залишають на уражених ділянках протягом 10 хвилин, потім втирають обертальними рухами;
  • настій мучниці, 1 столову ложку подрібненого листя заливають 1 склянкою гарячої води, після охолодження приймають всередину по 1/3 склянки до 3-4-х разів на добу.

Коричневі плями на обличчі також можна протирати заздалегідь приготованими кубиками льоду з соку калини, журавлини, смородини або лимона.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]