ЕВЛК: переваги лазерної коагуляції варикозних вен


відсутність варикозу зміст:

До варикозного захворювання слід поставитися дуже серйозно. Якщо вчасно не почати лікувати хворі вени, то це може закінчитися багатьма ускладненнями. При цьому проводиться комплексне лікування даного захворювання.



Останнім часом особливої ​​популярності завоювала інноваційна методика - ЕВЛК (ендовенозная лазерна коагуляція). Процедура проходить в амбулаторних умовах протягом 3-5 годин. При лазерної операції, практично немає ризику пошкодження лімфатичних судин. Також цей спосіб не залишає ніяких рубців, так як при видаленні хворих вен робляться міліметрові проколи.

Крім того, поява побічних ефектів зводиться до мінімуму, чого не можна сказати про звичайну операції. Завдяки лазеру, результати виходять відмінні. Після лазерної процедури пацієнт може відразу йти додому. Головною умовою в домашніх умовах є використання компресійної одягу.

Переваги лазерної коагуляції варикозних вен

Якщо порівнювати лазеротерапію варикозу з іншими технологіями, то цей метод має багато переваг.

Точний технологічний процес. Розробники створили сучасні лазерні апарати з випромінюванням в 1470 нм. При цьому, світловод здатний розподіляти тепло лазера однаково по всій поверхні вен. Це відбувається завдяки особливим властивостям наконечника, який забезпечений розсіює лінзою. Під час операції виключений перегрів судин і клітин, що знаходяться в зоні обробки, тому ніяких опіків бути не може.

Загальний стан. При лазерної коагуляції вен, пацієнт піддається мінімальному стресового стану в порівнянні з іншими засобами лікування.

Немає необхідності залишатися на стаціонарі. Після процедури, яка триває близько однієї години, клієнт може йти додому і продовжувати свій звичайний спосіб життя.

Нескладний реабілітаційний період. Після проведення лазерних маніпуляцій, пацієнту рекомендується гуляти на повітрі і більше рухатися. На наступний день після лазера він може виходити на роботу.

Безболісна лазерна терапія варикозних вен. Дану процедуру проводять з використанням місцевої анестезії. Хворий не відчуває болю під час проведення операції, а також після неї.

Естетичний ефект. Після видалення хворих вен за допомогою лазерного світла, на обробленої поверхні не залишається ніяких шрамів, рубців та інших слідів оперативних дій.



Суть лікування варикозу лазером

Завдяки світлового випромінювання лазера на стінки вени, відбувається її заварювання, а потім повне розсмоктування проблемних ділянок. Спочатку процесу, роблять прокол, а в деяких випадках розріз шкірного покриву до 1,5 сантиметра. Потім в посудину вводять світловод на уражену зону.

Хід операції контролюється за допомогою УЗ приладу. Місце навколо хворий вени обробляється спеціальною речовиною, яка вводиться під шкіру. Така анестезія захищає сусідні тканини і судини від теплового впливу лазера.

Варто відзначити, що дана процедура, в основному, впливає на великі підшкірні вени. У цей момент, також, видаляються хворі притоки вен. Додаткова процедура полягає в тому, що за допомогою потрібних пристосувань робляться маленькі проколи, через які варикозні притоки видаляються.



ЕВЛК

Скільки процедур необхідно пройти?

ЕВЛК триває протягом 1-2 годин. Процедура проходить із застосуванням місцевого знеболювання. Після проведених маніпуляцій на тілі не залишається ні шрамів, ні пігментних плям. Лазерне лікування в комплексі з мікрофлебектоміей досягає відмінного естетичного ефекту, навіть у важких випадках.

Реабілітаційний період після лазеротерапії триває 15-20 днів і проходить без будь-яких ускладнень. У ці дні слід користуватися компресійними панчохами, які підтримують потрібний тиск на оперовану зону.

Ендовазальной лазерна коагуляція: як проводиться процедура

Процедура ЕВЛК, зазвичай призначається при розвитку захворювання другого або третього ступеня. В основному, лазерні маніпуляції проводять при поганому стані вен, розташованих в нижніх кінцівках. Саме тут найчастіше при порушенні кровотоку відбувається формування тромбів.

Це захворювання може привести до жахливих наслідків, тому його обов'язково потрібно лікувати. У період розвитку хвороби з'являється біль і втому в ногах, особливо в ранкові та вечірні години. Крім того, кінцівки набрякають, і відчувається постійна тяжкість. На сьогоднішній день ендовазальной лазерна коагуляція є однією з найефективнішою методикою лікування варикозу .

Реабілітація після ендовазальной лазерної коагуляції

Протипоказання до лазерному лікуванню вен

Варто відзначити, що дана процедура деяким хворим може і не підійти. Тільки після проходження всіх необхідних обстежень, лікар винесе правильне рішення з приводу проведення лазеротерапії.

Існують деякі протипоказання до використання лазера:

  • Присутність тромбофилии.
  • Ішемічна хвороба ніг.
  • Порушення, які необхідно терміново лікувати.
  • Занадто велику вагу.

Якщо пацієнт готується до лазерного лікування вен, особлива увага приділяється специфічним розташуванню судин на його тілі. Цей факт, а також, послужить протипоказанням до використання лазерного випромінювання. До них відноситься: явний варикоз у найбільшій вени, яка знаходиться під шкірним покривом; розвиток запального процесу на ділянці, який готують до обробки.

Підготовка до ЕВЛК

Незважаючи на те, при лазерному втручанні, практично, не буває травм, пацієнта готують до процедури за стандартними правилами. Спочатку лікар повинен хворого оглянути і з'ясувати причини даного захворювання. Після цього він направляє пацієнта на дуплексне обстеження вен, здачу аналізів, ЕКГ, а також на консультацію деяких фахівців.

Якщо ніяких протипоказань для проведення променевої процедури немає, хворий готується до операції. За 3-5 днів до призначеного часу пацієнт припиняє приймати аспірин, вітамін Е та інші лікарські засоби, які можуть вплинути згортання крові. Якщо у вас є алергія на будь-які препарати - обов'язково повідомте про це лікаря.

Як проводиться процедура ЕВЛК

Перед тим, як приступити до процедури, флеболог робить спеціальну розмітку в області шкіри, де буде проведена операція. Всі маніпуляції будуть проходити з використанням місцевої анестезії і під контролем УЗ. Для того, щоб ввести світловод в вену, в ній роблять прокол.

Під час процедури, також використовується тумесцентная анестезія, яка вводиться в навколовенозних зону для її захисту. ТА - це серія ін'єкцій, в результаті яких пацієнт не буде відчувати біль при виконанні лазерного втручання.

Після вищеописаної підготовки починається ендовазальной лазерна коагуляція. Після включення апарату, в світловод йде енергія. Поки його дістають з потрібною швидкістю з вени, відбувається коагуляція стінок посудини. В ході процедури, також, обробляються дрібні венозні притоки. Після закінчення ЕВЛК оброблені місця покриваються пов'язками і надягають спеціальні панчохи.

Видалення вен лазером і можливі наслідки

Сьогодні ЕВЛК є найбільш безпечним і ефективним методом лікування варикозу. Завдяки інновації в судинної хірургії, така процедура, як видалення вен лазером стала найпопулярнішим способом в Європі.

Видалення вен лазером

післяопераційний період

Після проведення операції відразу настає реабілітаційний період. Пацієнту одягають компресійний бандаж, і він може йти додому. Звичайно, якийсь час він буде відчувати певний дискомфорт в області обробки вени.

Для того щоб такі прояви прибрати, лікар може призначити прийом Диклофенак, НІМЕСИЛ та інших протизапальних препаратів.

Багато хворих вже на 2-3 день відмовляються від вживання цих засобів. Як показала практика, більшість пацієнтів приступають до робочої діяльності на другий день після лазерної коагуляції.

Проте, існують прості правила, які слід виконувати в післяопераційний період:

  • Протягом 2-3 тижнів носити спеціальну білизну.
  • Гуляти пішки по 2 години на день.
  • Будь-які фізичні навантаження на час реабілітації виключити.
  • Відмовитися від будь-яких заходів з використанням тепла.
  • Не вживати спиртні напої.
  • Взуття має бути зручним, а для жінок - без високого каблука.

Можливі наслідки і ускладнення ЕВЛК

Одним з важливих умов для проведення ЕВЛК є відсутність у хворого протипоказань. Щоб виключити ризик появи ускладнень після операції, пацієнт повинен пройти обстеження і здати необхідні аналізи.

Після лазерного втручання, практично, ніяких ускладнень не буває. Іноді можуть проявлятися пігментні плями по ходу оперированной вени. Однак, вони проходять протягом 2-6 місяців без медичного втручання.

У дуже рідкісних випадках у пацієнтів після лазеротерапії спостерігається легке запалення в області віддалених приток вен. В цьому випадку, такі ускладнення прибирають за допомогою нестероїдних препаратів з протизапальною дією. Варто відзначити, що при дотриманні всіх післяопераційних правил, подібні наслідки виникають дуже рідко.

варикоз

Вибір компресійного білизни

Після такої процедури, як видалення вен лазером, потрібне обов'язкове носіння компресійного трикотажу. При цьому, важливо точно підібрати його саме для вас. У цьому вам допоможе флеболог. Самостійний вибір спеціальних панчіх може принести шкоду здоров'ю.

Для того, щоб компресійну білизну послужило вам найефективніше, важливо вибрати правильний розмір. В іншому випадку, воно не принесе вам користі, а, навпаки, буде небезпечним для здоров'я. Також, при покупці панчіх, зверніть увагу на якість товару.

Як попередити рецидив варикозної хвороби

Варто зауважити, що з-за деяких звичок, а також спадкової схильності, варикоз може знову відновитися. Незважаючи на те, що процедура видалення вен лазером є поширеною, все-таки краще її уникнути.

Тому, необхідно докласти всіх зусиль для того, щоб попередити дане захворювання:

  • Як можна більше рухатися. При цьому, взуття повинна бути легка і зручна.
  • Плавання - найкращий спосіб боротьби з захворюванням вен.
  • Жінкам дозволено носити взуття з висотою каблука до 6 см. У свята можна високу шпильку.
  • Зайва вага - це постійне навантаження на ноги, тому слід позбутися зайвих кілограмів.
  • Найчастіше піддавайте ваші ноги контрастному обливання.

Не забувайте відвідувати лікаря-флеболога хоча б один раз в 6 місяців. Це дає можливість лікарю вчасно призначити вам профілактичне лікування.

Не допускайте поранення шкірного покриву нижніх кінцівок. Якщо таке явище сталося, необхідно правильно обробити рану, щоб не допустити проникнення шкідливих бактерій.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]